dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Czy wasz wykonawca zapewniał deski szalunkowe i stemple?

    Ekipa, którą zastanawiam się, czy nie wziąć do budowy stanu surowego praktykuje takie zasady, iż inwestor musi płacić za deski szalunkowe i stemple, bo za każdym razem muszą kupować na budowę. Ewentualnie
    może uda się wypożyczyć od nich stemple.

    Dodam, iż to nie jest jakaś przypadkowa ekipa tylko firma która prowadzi równolegle wiele budów. Ceny mają przystępne, ale wyższe od niezorganizowanych ekip.

    Czy to normalne? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy negocjacjach cen i warunków.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie zapewniała. Są moje. Przydały się do zabezpieczenia okien na zimę. Teraz służa do ogrzewania domu (piecyk typu koza) w czasie trwania prac wykończeniowych. Jakaś część desek może się przyda do zrobienia podłogi na stychu nieużytkowym.[/list]

  3. #3

    Domyślnie

    Deski-moje
    Stemple -firmy.

  4. #4

    Domyślnie

    Zapewniała, niech ich szlag trafi.

    pozdro

  5. #5

    Domyślnie

    Przed rozpoczęciem prac na gębę zapewniała stemple i ich wypożyczenie. Jak doszło do etapu że były potrzebne musiałem sam kupić stemple i deski. Stemple leżą i chyba je potnę i spalę, deski się przydają i starczy jeszcze na podłogę na strychu.

  6. #6

    Domyślnie

    Za deski musieliśmy płacić, i one u nas zostały (w większości), a stemple były wypożyczone chyba od kogoś, zapłaciliśmy za to "wypożyczenie" chyba 200zł. Deski po oczyszczeniu (odbiuciu betonu) zostaną wykorzystane do palenia w kominku.

  7. #7

    Domyślnie Re: Czy wasz wykonawca zapewniał deski szalunkowe i stemple?

    Cytat Napisał rafal9
    Ekipa, którą zastanawiam się, czy nie wziąć do budowy stanu surowego praktykuje takie zasady, iż inwestor musi płacić za deski szalunkowe i stemple, bo za każdym razem muszą kupować na budowę. Ewentualnie
    może uda się wypożyczyć od nich stemple.

    Dodam, iż to nie jest jakaś przypadkowa ekipa tylko firma która prowadzi równolegle wiele budów. Ceny mają przystępne, ale wyższe od niezorganizowanych ekip.

    Czy to normalne? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy negocjacjach cen i warunków.
    w życiu by mi nie przyszło do głowy organizować takie rzeczy. to wszystko ich broszka!!

  8. #8

    Domyślnie Re: Czy wasz wykonawca zapewniał deski szalunkowe i stemple?

    Cytat Napisał Lukrecja
    Cytat Napisał rafal9
    Ekipa, którą zastanawiam się, czy nie wziąć do budowy stanu surowego praktykuje takie zasady, iż inwestor musi płacić za deski szalunkowe i stemple, bo za każdym razem muszą kupować na budowę. Ewentualnie
    może uda się wypożyczyć od nich stemple.

    Dodam, iż to nie jest jakaś przypadkowa ekipa tylko firma która prowadzi równolegle wiele budów. Ceny mają przystępne, ale wyższe od niezorganizowanych ekip.

    Czy to normalne? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy negocjacjach cen i warunków.
    w życiu by mi nie przyszło do głowy organizować takie rzeczy. to wszystko ich broszka!!
    alu tu chyba nie chodzi o "zorganizowanie" desek, bo to ekipa pewnie załatwia sama, ale o ZAPŁACENIE za te deski.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Organizować to nic nie muszę, tylko zapłacić za materiał (deski), ale mimo wszystko wydaje mi się to trochę dziwne.

  10. #10

    Domyślnie

    Ze stemplami nie ma problemu,wiele firm ma swoje.Jest tu używanych kilka długości.Natomiast deski na szalunki do każdego domu,do każdego elementu wylewanego są inne.Tu nie ma standartu.Każda ma inną długość.Niby można by sztukować ale...
    Poza tym myślę,że to dla firmy byłaby zbyt droga zabawa.

  11. #11

    Domyślnie

    Wykonawca zapewniał ... że są potrzebne. Organizowałem i płaciłem sam. Deski, stemple i kantówki.
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Geno

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    6.867

    Domyślnie

    Wszystko zależy od ukłądu z wyjkonawcą - zwsze można na nim wymóc zaoferowanie deskowania - swoją drogą szalunki z desek to już nieco swoisty archaizm , jeśli jest możliwość to polecam raczej szalunki Baumanna lub choćby acrov - wypożyczenie na 2 ,3 dni.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Tak, wszystko wykonawca miał i ma swoje.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie sam płaciłem

    Sam musiałem zapłacić (zarówno stemple jak i deski) a z organizowaoniem .. mogłem zlecić, żeby sami "załatwili" ale wtedy po najniższej lini oporu kupiliby (np stemple po 4,5 zł sztukę) a tak stemple odkupiłem używane od jednego z forumowiczów, deski niestety chyba będę musiał kupić nowe chyba, że jeszcze znajdę kogoś kto chce się większej ilosci pozbyć za przystępną cenę.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jeden z wykonawców miał swoje metalowe stemple, problem był tego typu iż on zastrzegł sobie, że nie odpowiada za te stemple, w okresie kiedy ekipy nie ma na placu (np. niedziela). Sugerowany koszt stempla 100zł. Ekipe skreśliłem, znając temat mogło by zniknać np. 100 stempli za 10tyś zł
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  16. #16

    Domyślnie

    Deski-moje
    Stemple -firmy

  17. #17

    Domyślnie

    Deski moje
    Stemple moje
    Deski wykorzystalem na deskowanie dachu oraz na podloge na strychu
    A stemplami popalilem w kozie oraz czesc sprzedalem

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Deski i stemple moje.
    Mdzalewscy - ja podpisałam protokół przekazania placu budowy, wskutek czego mój wykonawca odpowiadał zgodnie z k.c. za to, to się na placu budowy dzieje.

  19. #19

    Domyślnie

    stemple od wykonawcy/nie musimy nic płacić dodatkowo/,szalunek we własnym zakresie/3 kubiki/póżniej tak jak inni część idzie na podłogę na strych

  20. #20

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony