dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 277 z 337
Pokaż wyniki od 5.521 do 5.540 z 6726
  1. #5521
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał jimminen Zobacz post
    Dzień dobry

    Panie Bartoszu mam kilka pytań odnośnie opcji wyboru kredytu.

    Budujemy dom ok 180 m2 dokładny kosztorys to ok 480000 tys zł. dla stanu z białym montażem. (devlop), mamy działkę wartość ok 350 000 zł (miasto dobra lokalizacja) i ok 190 000 zł oszczędności. Teraz pytania: wszyscy mi radzą kredyt wziąć na ok 350000 -400000 - by na spokojnie zamknąć budowę i najwyżej z ostatniej transzy zrezygnować. Czy to dobry pomysł? (kalkulacja stosunek wkładu własnego do kredytu via marża prowizja)
    Czy ta gotówka to jako wkład czy zaczynać z niej budowę? Aktualnie czekamy na PNB.
    Z żoną mamy tylko ślub kościelny, czy statystycznie lepiej razem czy osobno brać taki kredyt (współmałżonek - żyrant )?
    Żona ma umowę o pracę na czas nieokreślony (ok 4000 netto) ja działalność gospodarczą. z płynnym przychodem i dochodem.
    Mamy jeszcze mieszkanie, ja się waham czy sprzedawać i zejść z kredytu czy wynająć i z wynajmu część odsetkową pokrywać.?
    Czy bank brałby ew dochód z wynajmu do wyliczenia zdolności kredytowej?
    Pozdrawiam
    Poprosze o adres mailowy na prywatną wiadomość, lub prosze napisać na [email protected], a ja przygotuję oferty.


    Cytat Napisał bacardi Zobacz post
    Proszę o opinię, czy poniższe oferty banków są OK, czy może warto jeszcze o coś powalczyć?

    Budowa domu w RNS
    Kwota kredytu: 490 000
    wkład własny: działka wg operatu 260 000
    kredytowanie: 30lat

    Oferta Pekao SA
    - marża: 1,24
    - prowizja: 0%
    - ub. pomostowe: podniesienie marży o 0,6%
    - wymagane ubezpieczenie od ognia i zdarzeń losowych na kwotę kredytu (oferta 0,1% kwoty kredytu rocznie)
    - wymagane ubezpieczenie na życie na min. 25% kwoty kredytu
    symulacja:
    - rata z dopłatą: 2467 (w tym zwiększona spłata kapitału ok 200pln)
    - rata bez dopłat: 2921
    - łącznie do spłaty: 1 008 272

    Oferta Millenium
    - marża: 1,19
    - prowizja: 0,8%
    - ub. pomostowe: 1%
    - wymagane ubezpieczenie domu (oferta 0,09% kwoty kredytu)
    - wymagane ubezpieczenie na życie (oferta 98 pln/m-c)
    symulacja:
    - rata z dopłatą: 2256-2346
    - rata bez dopłat: 3032
    - łącznie do spłaty: 1 021 303
    Nie da się tak napisać, z czego można zejść... nie wiem jak do tej pory były negocjacje prowadzone, nie wiem w jakim mieście, etc.

    Dużo czynników pobocznych wchodzi w grę.

    Ale oferty niczego sobie

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Murator FINANSE ; 25-09-2012 o 08:59
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  2. #5522
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    A. K.

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, według mnie przed zaciągnięciem jakiekolwiek kredytu warto wcześniej skorzystać z kalkulatora kredytowego i sprawdzić, ile tak naprawdę będzie wynosił kredyt. Obecnie w sieci jest pełno takich kalkulatorów. Jakiś czas temu znalazłem na stronie http://kalkulator-kredytowy.info.pl/ wiele ciekawych informacji na ten temat. Może inni też powinni z tego korzystać. Pozdrawiam serdecznie wszystkich potencjalnych kredytobiorców.

  3. #5523
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar msdracula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    1.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dziękujemy Panu Bartkowi za pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Kredyt tym bardziej trudny, że na dokończenie budowy. Szczerze polecamy! Fachowa pomoc, zainteresowanie i dużo cierpliwości na zasypywanie mailami
    Nasza Werbenka-dziennik

    Komentarze

    WYŚNIŁAM NASZ DOM
    NIE PAMIĘTAM ŚCIAN, NIE PAMIĘTAM DACHU,
    ALE WIEM, ŻE TO BYŁ ON,
    POZNAŁAM PO CIEPLE, POZNAŁAM PO ZAPACHU

  4. #5524
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał A. K. Zobacz post
    Witam, według mnie przed zaciągnięciem jakiekolwiek kredytu warto wcześniej skorzystać z kalkulatora kredytowego i sprawdzić, ile tak naprawdę będzie wynosił kredyt. Obecnie w sieci jest pełno takich kalkulatorów. Jakiś czas temu znalazłem na stronie http://kalkulator-kredytowy.info.pl/ wiele ciekawych informacji na ten temat. Może inni też powinni z tego korzystać. Pozdrawiam serdecznie wszystkich potencjalnych kredytobiorców.
    o ile kalkulator nie kłamie... widziałem wiele kalkulatorów gdzie np Alior był na pierwszym miejscu, bo niby miał najniższą ratę, ale nikt nie napisał że obowiązkowe jest ubezpieczenie które wynosi 10% wartości kredytu.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  5. #5525
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mihks

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1

    Domyślnie

    Panie Bartoszu wysłałem Panu maila, z kilkoma pytaniami odnośnie kredytu, bardzo proszę o znalezienie chwilki czasu i odpowiedzi - z góry dziękuję

  6. #5526
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    odpisałem dobrych kilka dni temu.


    Właśnie toczę walkę z Bankiem Pocztowym, szczerze wszystkim odradzam składania tam wniosków, podejście gorsze niż w PKO BP do klienta
    Otwieram szampana jak wkońcu ktoś w tym banku odbierze telefon.
    Chyba że macie jakieś inne banki w których białko się w oku ścina wchodząć do oddziału, to śmiało możecie się wyżalić
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  7. #5527
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam nie chciałam, zakładać nowego tematu więc napisałam tutaj.
    Mamy z mężem kredyt hipoteczny na budowę w PEKAO. Złożyliśmy wniosek o wypłatę 3 transzy ( z czterech). Przyjechał inspektor na kontrole, wszystkie prace finansowane z 2 transzy wykonane. I doczepił się, że są wykonane prace z następnego etapu. Ja mu tłumacze, że musieliśmy to zrobić bo pozniej nie mogli przyjść fachowcy, a zapłacimy im dopiero po wypłacie pieniedzy z banku zgodnie z umowa. Czy mogą być z tego powodu problemy z wypłata 3 transzy. czy bank może zechcieć obniżyć kwotę tej transzy?. Pozdrawiam

  8. #5528
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaagaaga1980@gmail. Zobacz post
    Witam nie chciałam, zakładać nowego tematu więc napisałam tutaj.
    Mamy z mężem kredyt hipoteczny na budowę w PEKAO. Złożyliśmy wniosek o wypłatę 3 transzy ( z czterech). Przyjechał inspektor na kontrole, wszystkie prace finansowane z 2 transzy wykonane. I doczepił się, że są wykonane prace z następnego etapu. Ja mu tłumacze, że musieliśmy to zrobić bo pozniej nie mogli przyjść fachowcy, a zapłacimy im dopiero po wypłacie pieniedzy z banku zgodnie z umowa. Czy mogą być z tego powodu problemy z wypłata 3 transzy. czy bank może zechcieć obniżyć kwotę tej transzy?. Pozdrawiam
    Nie pamiętam czy to było w PEKAO, ale w wielu bankach jest możliwość zamiany wybudowania etapów, więc tutaj zupełnie nie powinno być problemów... mają Państwo między czasie prowadzić budowę z własnych środków, więc nie sądze aby były problemy...
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  9. #5529
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    BTM

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-781
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaagaaga1980@gmail. Zobacz post
    Witam nie chciałam, zakładać nowego tematu więc napisałam tutaj.
    Mamy z mężem kredyt hipoteczny na budowę w PEKAO. Złożyliśmy wniosek o wypłatę 3 transzy ( z czterech). Przyjechał inspektor na kontrole, wszystkie prace finansowane z 2 transzy wykonane. I doczepił się, że są wykonane prace z następnego etapu. Ja mu tłumacze, że musieliśmy to zrobić bo pozniej nie mogli przyjść fachowcy, a zapłacimy im dopiero po wypłacie pieniedzy z banku zgodnie z umowa. Czy mogą być z tego powodu problemy z wypłata 3 transzy. czy bank może zechcieć obniżyć kwotę tej transzy?. Pozdrawiam
    Niestety w moim przypadku (NORDEA) bank obniżył kolejne transze o wartość, którą uznał, że została wykonana z "własnego" budżetu. Jedyne opcje jakie zaproponowali to zmiana harmonogramu i wysokości transz lub refinansowanie po skończeniu inwestycji (obie opcje płatne).

  10. #5530
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A my mamy kredyt właśnie w Pekao (wszystkie transze już rozliczone) i nigdy nie było problemów. To chyba zależy od człowieka, który przyjeżdża. Nasz miał bardzo ludzkie podejście, jak było zrobione coś "do przodu", to udawał, że tego nie widzi. Miał napisane, co mieliśmy zrobić z danej transzy i tylko to sprawdzał.

  11. #5531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agaagaaga1980@gmail.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lublin
    Kod pocztowy
    20-109
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał nini Zobacz post
    A my mamy kredyt właśnie w Pekao (wszystkie transze już rozliczone) i nigdy nie było problemów. To chyba zależy od człowieka, który przyjeżdża. Nasz miał bardzo ludzkie podejście, jak było zrobione coś "do przodu", to udawał, że tego nie widzi. Miał napisane, co mieliśmy zrobić z danej transzy i tylko to sprawdzał.
    Masz racje, że wszystko zależy od człowieka tu się trafił jakiś upierdliwiec. Prosiłam go z mężem żeby nie pisał tego co jest zrobione za dużo. Ale on, że tak nie może, że mogą go sprawdzić, że na zdjęciach widac itp. A robił u was zdjęcia budowy czy nie?
    Trochę zaczynam sie martwić wpisem BTM. Mam nadzieje, że tak nie będzie.
    Pozdrawiam

  12. #5532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar nini
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Kod pocztowy
    21-050
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Z tymi zdjęciami to różnie, robił na początku, potem już tylko opisywał.

  13. #5533

    Domyślnie

    Ja również mogę polecić Pana Bartosza z Muratora. Doradca nie dość że skuteczny, to jeszcze komunikatywny i sympatyczny, czyli zupełnie odwrotnie jak dwóch poprzednich (z polecenia ehem znajomych) z którymi mieliśmy wcześniej "przyjemność". Dziękujemy raz jeszcze i pozdrawiamy Panie Bartoszu ... i dynamicznie kontynuujemy budowanie...

  14. #5534

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź co do ofert kredytowych jakie otrzymałem. Dom niemal gotowy 140metrów p.u.- stan surowy zamknięty, z tynkami większością instalacji, w trakcie ocieplania z zewnątrz. Wkład własny gotówkowy do tej pory nieco ponad 200tys, kredyt na 160 tys.
    ING - marża 1,2%, prowizja 2,4 % + operat szacunkowy dla kredytowanej nieruchomości- koszt 900 zł
    PKO S.A. - marża 1,4%, ale trzeba oprócz RORu wykupić kartę kredytową, ubezpieczenie na życie i od utraty pracy
    Proszę o poradę
    pozdrawiam

  15. #5535
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał zebrix Zobacz post
    Proszę o podpowiedź co do ofert kredytowych jakie otrzymałem. Dom niemal gotowy 140metrów p.u.- stan surowy zamknięty, z tynkami większością instalacji, w trakcie ocieplania z zewnątrz. Wkład własny gotówkowy do tej pory nieco ponad 200tys, kredyt na 160 tys.
    ING - marża 1,2%, prowizja 2,4 % + operat szacunkowy dla kredytowanej nieruchomości- koszt 900 zł
    PKO S.A. - marża 1,4%, ale trzeba oprócz RORu wykupić kartę kredytową, ubezpieczenie na życie i od utraty pracy
    Proszę o poradę
    pozdrawiam
    Witam,
    łatwo można policzyć sprawdzając różnice na racie.
    przykładowo różnica na racie wynosi 50 zł a Pana prowizja w ING to 3840 zł. Więc, kwote prowizji dzielimy na różnicę na racie i wychodzi okres, przy którym będziemy spłacać ową prowizję. Z tych przykładowych wyliczeń wychodzi że po 6,4 roku będzie Pan oszczędzał na tym że w ING jest niższa marża. Jeśli chce mieć Pan kredyt na dłuższy okres i nie myśli go refinansować to radzę wdziąć opcję w ING.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  16. #5536

    Domyślnie

    Rozpoczęła się jesienna promocja kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim. Do 15 listopada obowiązują specjalne warunki. 0 proc. prowizji i marża od 1,15 proc.
    Polecam
    Ekspert PKO Banku Polskiego

  17. #5537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Cytat Napisał JNowak Zobacz post
    Rozpoczęła się jesienna promocja kredytu hipotecznego w PKO Banku Polskim. Do 15 listopada obowiązują specjalne warunki. 0 proc. prowizji i marża od 1,15 proc.
    Polecam
    Ekspert PKO Banku Polskiego
    Ale przy jakich warunkach pobocznych i jakim LTV ??
    To dość ważna informacja.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  18. #5538
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gargamelll
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    205

  19. #5539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Murator FINANSE Zobacz post
    Witam,
    łatwo można policzyć sprawdzając różnice na racie.
    przykładowo różnica na racie wynosi 50 zł a Pana prowizja w ING to 3840 zł. Więc, kwote prowizji dzielimy na różnicę na racie i wychodzi okres, przy którym będziemy spłacać ową prowizję. Z tych przykładowych wyliczeń wychodzi że po 6,4 roku będzie Pan oszczędzał na tym że w ING jest niższa marża. Jeśli chce mieć Pan kredyt na dłuższy okres i nie myśli go refinansować to radzę wdziąć opcję w ING.
    Bardzo dziękuję za podpowiedź.
    pozdrawiam
    zebrix

  20. #5540

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym wziąć kredyt na dokończenie budowy.
    Kredyt jaki mnie interesuje to 60-70 tys. w RnS.
    Jaka jest szansa na otrzymanie kredytu bez prowizji, bez ubezpieczeń, z niską marżą nawet na poziomie 1%.
    W dom włożyłem dotychczas około 150-160 tyś. Własnych środków jeszcze okolo 10.000.
    Ponadto działka warta jest około 140-160 tys. D
    Na dokończenie potrzebuję okolo 70-80 tys zł

    Kolejne pytanie jaki metraż jest brany pod uwagę przy składaniu wniosku do banku?
    Z projektu czy z decyzji o pozwoleniu na budowę? I czy jest to powierzchnia użytkowa, zabudowy czy może całkowita ?
    Projekt wskazuję że buduję dom 75m2 pow użytkowej z poddaszem nieużytkowym. I tak też jest
    Wartości jakie są podane w projekcie to:
    Powierzchnia użytkowa parteru (część mieszkalna) z gankiem -75,3m2 ( w tym kotłownia)
    Powierzchnia użytkowa strychu (poddasza nieużytkowego) oraz wiaty - 85m2
    Pow zabudowy 117m

    Wg mnie powinienem podać 75 m2? ale pewności nie mam.
    Martwi mnie że jeśli bank policzy 75+85 m2 to wyjdzie 160m2 i z programu RnS nici?

    Pozdrawiam

Strona 277 z 337

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony