dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek B
    A jaki to wkład kominkowy ? Jesli to oczywiscie nie jest tajne/poufne.
    Tarnawa 18 kW
    StaS

  2. #22

    Domyślnie

    Patosie, nie na wszystko mamy wpływ....

  3. #23

    Domyślnie

    Pewnie dużo... Ale jak ktoś się wyraził "ogrzewam okolicę" Czyli mam często uchylone okna nawet jak na dworze mróz. Świeże powietrze przede wszystkim. Na szczęście w moich okolicach problemu z drewnem nie ma (?) - za m przestrz. płaciłem 65 zł (już porąbanego wiązu).
    sta28 Z tym "ogrzewaniem okolicy" to chyba pijesz do Mnie?

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał idgray
    Sam sie przymierzam do ogrzewania domku samym kominkiem. Z tego co sie dowiedzialem jest to mozliwe. Mowie tu o kominku z plaszczem wodnym. Moj domek ma jakies 200 m2 i zalecana moc takiego kominka to 24 KW, choc ostatnio na targa budowlanych slyszalem ze do takiej powierzchni wystarczy 18 KW bo domek jest dobrze ocieplony. Pozatym widzialem takie rozwiazanie u znajomego. Temperatura w domku byla 23 C. Rozpalil w kominku o 11:00 ja bylem u niego okolo 15:00 i temperatura sie utrzymywala. Podobno dokladac trzeba co jakies 6 godzin ale to zalezy rownierz od drewna. To tyle co wiem a ja mam tez pytanko czy ktos wie jak najlepiej podgrzac wode w takim rozwiazaniu? Przecierz nie bede palil latem w kominku jak bede chcial sie wykapac. Moze elektryczna, ale koszty??
    Ja mam "w podłodze" ok. 240 m2 razem z garażem. W obliczeniach wychodzi mi, że wystarczająca moc to 18kV, w Makrotermie też powiedzieli mi, że wystarczy mi 18kV (płaszcz wodny), sam niejako będe zmuszony do palenia non stop. Jeśli chodzi o CWU w lecie to też badałem ten temat...kupię coś takiego jak zasobnik z wymiennikiem + grzałka elektryczna...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Pewnie dużo... Ale jak ktoś się wyraził "ogrzewam okolicę" Czyli mam często uchylone okna nawet jak na dworze mróz. Świeże powietrze przede wszystkim. Na szczęście w moich okolicach problemu z drewnem nie ma (?) - za m przestrz. płaciłem 65 zł (już porąbanego wiązu).
    sta28 Z tym "ogrzewaniem okolicy" to chyba pijesz do Mnie?
    Skleroza nie boli... ale jeśli przyznajesz się do tych słów, to nikt ich Ci nie odbierze
    StaS

  6. #26

    Domyślnie

    JA MAM KOMINEK Z MAKROTERMU Z PŁASZCZEM WODNYM 18 KW W UKŁADZIE OTWARTYM. PIEC GAZOWY VIESSMANN VITODENS 300. SUPER WSZYSTKO MI CHODZI I GORĄCO POLECAM. OSZCZĘDNOŚCI DUŻE I KLIMAT W DUŻYM POKOJU........HMMM

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sotap

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patos
    Pewnie dużo... Ale jak ktoś się wyraził "ogrzewam okolicę" Czyli mam często uchylone okna nawet jak na dworze mróz. Świeże powietrze przede wszystkim. Na szczęście w moich okolicach problemu z drewnem nie ma (?) - za m przestrz. płaciłem 65 zł (już porąbanego wiązu).
    sta28 Z tym "ogrzewaniem okolicy" to chyba pijesz do Mnie?
    A jeszcze jakie masz wysokie mniemanie o sobie

  8. #28

    Domyślnie Re: [b]Powinien[/b] nie znaczy wcale [b]musi[/b]

    Cytat Napisał rml2
    To do Pawła P. - jak ustawodawca chciałby zapisać "MUSI" to nie pisał "POWINIEN" - inna rzecz ,że to powinien/musi kazdy może na swoja stronę interpretować ale nie stawiaj znaku równoœci pomiędzy tymi pojęciami. Teżmam kominek , jest u mnie głównym Ÿródłem ciepła - nie narzekam , ale dodatkowo jednak w całym domu mam grzejniki elektryczne i jak wyjeżdżam na kilka dni toi sobie nastawiam odpowiednia temperaturę i po kłopocie - wystarczy zostawić termostaty na 10 stopni a po przyjeŸdzie i rozpaleniu kominka szybko sie robi ciepełko - oczywiœcie licznik bije ale wszystko kosztuje i drewno i "niemiłe karteczki" z elektrowni też.
    Mylisz się - doktryna polskiego systemu prawnego stoi za tym, że znajdujące się w tekście przepisu prawnego słowo "powinien" jest równoznaczne ze stwierdzeniem "musi". Od tej zasady są oczywiście wyjątki, ale występują one b. rzadko i kierują się określonymi zasadami - tutaj takowego wyjątku nie ma.
    Pozdrawiam.
    P.P.

  9. #29

    Domyślnie

    Po pierwszej zimie szybciutko zainstalujesz piec i automatykę. Codzienne palenie w salonie szybciutko Ci zbrzydnie.
    Nie wiem, jaka masz rodzine, ale dzieci i żony źle znosza wahania temperatur i zimno w domu.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cypek
    Po pierwszej zimie szybciutko zainstalujesz piec i automatykę. Codzienne palenie w salonie szybciutko Ci zbrzydnie.
    Nie wiem, jaka masz rodzine, ale dzieci i żony źle znosza wahania temperatur i zimno w domu.
    Oooo! Prorok!
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #31

    Domyślnie

    Uważasz, że nie mam racji ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #32

    Domyślnie

    Uważasz, że nie mam racji ??
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  13. #33

    Domyślnie

    Dajcie na luz z tymi kominkami ! Chcecie się cofać do średniowiecza ?

    Przy utrzmaniu domu jest tyle pracy, że nawet przez myśl mi nigdy nie przeszło że jeszcze miałbym palić w kominku.... no chyba że kilka razy w roku ... dla rozrywki.

  14. #34

    Domyślnie

    A ja oddawałem się tej rozrywce dzień w dzień - fajnie było Szkoda, że już ciepło ....
    StaS

  15. #35
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    chcesz mieć kominek z płaszczem wodnym i nie palić w nim przez cały czas a na dodatek mieć komfort cieplny?
    wepnij kominek w instalację grzewczą z buforem 1000 l., tak jak przy instalacjach kotłów zgazowujących drewno. będziesz miał luz w przypadku gdy nie będzie Ci się chciało palić w kominku lub nie będzie Cię dwa dni w domu. rozwiązanie drogie!
    tym nie mniej drugie źródło ciepła musisz mieć. zastanowiłeś się co będzie gdy przykładowo będziesz obłożnie chory a na zewnątrz będzie -20 C a Ty będziesz miał 40 stopni gorączki i nie będziesz miał siły żeby napalić?

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    sta28, a mnie intersuje gdzie tak tanio mozna kupić drewno do kominka, 65 zł??? Wwyslij prosze informacje czy namiar na priv, chce kupić teraz min. 10m3 do tego kilka moich znajmowych, wyjdzie jakięs 30-40 m3, nawet jeżeli będzie to daleko, to może nawet z transportem się opłaci, w Łodzi wołają 150 zl za m3. Czy ten wiąz to masz z zimowego wyrebu czy świezynkę?


    U mnie w domu będzie tak. wkład -tarnawa 18 kw + dgp + piece akumulacyjne Inproel. W praktyce okaże się jak często będzie chodził kominek, a jak często piece.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  17. #37

    Domyślnie

    Wszystkie osoby zainteresowane tematem kominków a wiec i tych poszukujących jak i użytkujących baaardzo baaardzo gorąco proszę o pomoc w zadaniu domowo- służbowym. Potrzebuję zebrać pewne dane na temat preferencji rynkowych i założyłam wątek na Wymianie doświadczeń – (KOMINKI- zadanie służbowe) – wszystkich wielkiego serca proszę o odwiedzenie tego wątku i krótkie odniesienie się do zadanych pytań – to nic innego jak ułomne badanie rynku – a wy forumowicze jesteście chyba najlepszym źródłem informacji w zakresie preferencji i potrzeb. Podkreślam ze należę do grona forumowiczów , sama buduję a forum wykorzystuję w celach zawodowych tylko dlatego że wydaje mi się ze wasze głosy w temacie którym muszę się zająć są bardzo istotne. Pozdrawiam – i z góry pięknie dziękuję za pomoc.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    sta28, a mnie intersuje gdzie tak tanio mozna kupić drewno do kominka, 65 zł???
    U mnie w lesie jest po tyle brzoza.
    W balikach po 1,2 m. Trzeba sobie z lasu przywieźć, pociąc i porabać.
    Dębina drobna po 115,- a gruba po 85,- zł.
    Na życzenie mam 4 m3 debiny, drobnej porąbanej po 130,- zł.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Na razie piszę z pamięci, więc nie do końca się upieram, ale czytałam w którymś z Muratorów, że ten przepis prawny, tutaj przytaczany dotyczy 'samych' kominków, ale już z płaszczem wodnym traktowane są jak piec centralnego ogrzewania. Wydaje mi się to logiczne, bo przepis wspomina też piece, a przecież chyba nie chodzi o takie podpięte do grzejników - mnóstwo osób tak ma i to nowobudujących się.
    Jeszcze raz wrócę do mojego postu, jakoś tu pominiętego a mnie sprawa intersuje w kwestii odbioru domu. Cały czas mam na myśli kominek z płaszczem wodnym, który przecież wpięty jest w instalację centralnego ogrzewania. Przecież tak samo działa piec na węgiel czy drewno tyle że nie stoi w salonie a jakoś prawo nie zabrania tego typu ogrzewania. Wg mnie przepis dotyczy kominków samodzielnych. Ale może się mylę...

  20. #40

    Domyślnie

    sta28 ja też jestem ciekawa, gdzie takie tanie drewno, dasz namiarek?
    dana

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony