dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Napisze tak ogólnie to co myślę a propos piwnicy. Super sprawa jak się dobrze zrobi. U mnie działka na zboczu więc konieczności. Mam sso, moje uwagi: robić tylko na płycie fund. Zapomnijcie o ławach fund, no jeśli ktoś ma super sucho i piasek to może ryzykować, ale nie polecam bo poziom może się podnieść w przyszłości. Ja chciałem mieć płytę w piwnicy ale moja genialna architekt powiedziała że się nie opłaca bo drożej od ław i nie trzeba, a ja głupi posłuchałem. Mam glinę na działce, zrobiłem drenaż opaskowy z ujściem do rowu, 120 wavina na kokosie, na to żwir, geo włóknina, piach aż do stanu 0 - drenaż opaskowy polecam obowiązkowo, na ścianach Superflex D10 Dithermana, o ile pamiętam, z siatką zatopioną, na to styrodur 10. Z zewnątrz super zaizolowane, 0 problemów. Od wewnątrz woda wchodzi pomiędzy Chudziakiem a ławą. Żeby to teraz naprawić zapłace z 5 razy tyle co by mnie płyta kosztowała. Płytę wystarczy dobrze zazbroić i wylać z w8, czy jakiś krystalizator, na to szłam, papę (icopal fundament) czy jakieś inne mazidlo plyta dociskowa i sprawa załatwiona. Pod płytą styro coś i problemy z przemarzaniem z głowy. W moim przypadku (ławy) jest lipa - woda wypływa w szczelinie więc uszczelnić to będzie bardzo ciężko. Na sztywno się nie da bo przy małym pęknięciu będzie przeciek, na miękko zostanie oderwane. Na dodatek pod Chudziakiem nie mam styro przez co w zimie mróz wysadził Chudziak i popękał. Na szybko teraz wycialem dziurę i wtawilem połowę beczki jako studzienke zbiorcza, do tego pompka 12w z wylacznikiem plywakowym i baterie słoneczne i przynajmniej teraz jest sucho. cdn....

  2. #42
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek4567

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Szanowni użytkownicy tego forum bardzo proszę o pomoc i podzielenie się uwagami w następującej kwestii:

    mój nowo wybudowany budynek jest cały podpiwniczony, płyta w piwnicy z betonu B20 wylana na czarnej folii, wykonany drenaż wokół budynku poniżej płyty. W piwnicy są 4 pomieszczenia i tylko w jednym z nich w jednym miejscu (lewym rogu koło którego sąsiaduje następne pomieszczenie) woda mocno podchodzi - widać to na zdjęciu. Jak wybiorę wodę to na nowo się zbiera. Czy to może jest jakaś żyła wodna? Na terenie objętym inwestycją zalegają grunty spoiste klasy RIIIb, gliny piaszczyste w stanie plastycznym, nie stwierdzono występowania wody gruntowej.
    Co ewentualnie można zrobić z tym problemem. jak zaradzić, proszę o poradę ?

    zdjęcia

    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...af&oe=5A9799F8

    https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net...fa&oe=5A97AC3D

  3. #43

    Domyślnie

    Linki nie działają. Są źle wklejone. Popraw.
    Masz płytę fundamentową?
    Z Twojego opisu wynika, że w ogóle nie masz hydroizolacji, co przy gruntach spoistych i piwnicy to jakieś samobójstwo.
    Ani drenaż ani folia nie jest hydroizolacją.
    Należy wykonać hydroizolację na ścianach piwnicy i fasetę. Niestety nie zrobisz już hydroizolacji pod płytą fundamentową. Możesz zrobić jedynie na płycie, ale będzie ona ułomna, bo nie obejmie obszaru pod ścianami zewnętrznymi.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zbyszek, twoje linki nie działają.

  5. #45
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek4567

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich śledzących wątki dotyczące wilgoci i wody w piwnicy. RATUNKU!!

    Mam cały budynek podpiwniczony ok 1.5 m w ziemi. Przykryty w stanie surowym. Zrobiony drenaż wokól budynku i wylany chudy beton w płycie piwnicy . Budynek jest już orynnowany.
    w jednym pomieszczeniu w piwnicy na styku ławy fundamentowej ze ścianą fundamentową zrobioną z betonu zbierała się wilgoć. W jednym miejscu gdzie wystawał rura wod kan zbierała się nawret woda. ściany wytynkowaliśmy tynkiem cementowo-wapiennym.Po lecie na jesien tamtego roku wszytstko wyschnęło i zrobiliśmy izolację poziomą piwnic, tj. 2 razy dysperbit i papa zgrzewana na gorąco. Niestety ostatnio gdy już trochę sniegi poleżąły na scianach w tymże jednym pomieszczeniu wystąpiła plama wilgoci.. wiem że tynk wapienny absorbuje bardzo wilgoć ale jak oderwałem kawałek papy na cokoliku to tynk można łatwo sciągnąć. Podłoga jest sucha. Wilgoć na scianie jest już na całą długośćściany i na wysokośc ok 40 cm. Ratujcie, jak zlikwidowac tą wilgoć teraz,co robić dalej??? Chcielibyśmy na wiosnę robić ogrzewanie podłogowe i wylewki. w piwnicach steropian mamy miec 10 cm.
    Bardzo proszę o poradę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190213_17_35_47_Pro.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	426950
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190213_17_36_56_Pro.jpg
Wyświetleń:	86
Rozmiar:	99,7 KB
ID:	426948
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190213_18_34_56_Pro.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	426951
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20190213_18_35_06_Pro.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	426952
    Ostatnio edytowane przez zbyszek4567 ; 15-02-2019 o 18:02

  6. #46

    Domyślnie

    Czyli stało się to, o czym rok temu Cię ostrzegałem w powyższym wpisie.
    Z tym że wtedy zrozumiałem, że masz płytę fundamentową, a teraz piszesz o ławach.

  7. #47
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek4567

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    NA 1,3 i 4 zdjeciu widać że oddzieliłem tynk od podloża i papy i zostawiłem tak na kilka dni,efekt jest optymistyczny ponieważ tynk na ścianie wyżej zaczął schnąć. Tylko nie wiem czym mam to uzupełnić.Tynk został skuty na wysokosc 15 cm

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Masz jakas hydroizolacje pionowa po zewnetrznej stronie scian piwnic? Na jakiej wysokosci umiesciles rure drenazowa?

  9. #49
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zibi4567

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Podkreślam ściany sa suche! Od zewnątrz 2 razy dysperbit,rura drenarska jest poniżej ławy około 20-25cm patrząc od gory, to jest to połączenie co widać na zdjęciu i od tego rogu 20 cm na dół jest drenaż.posadzka byla wylana na foli ale nie byl to chudy beton tylko B20 i folia nie byla połączona szczelnie z izolacja pozioma na lawie i pod fundamentem i z tego rogu wychodzi wilgoć do góry

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac ze sciany sa suche, skoro na zdjeciach widac ze sa mokre. 2 raz dysperbit to zadna izolacja, a jak do tego na styku sciany z lawa od zewnatrz nie masz fasety to tamtedy na bank wchodzi woda pod sciana. Moze tez wplywac pomiedzy chudziakiem (tzn. tym b20 ale to niczego nie zmienia ) a lawa. Ta papa na "podlodze" jesli nie jest szczelnie polaczona z papa pod scianami to tak jakby jej nie bylo. Tak samo folia pod tym b20 nie ma znaczenia. Nie chce cie martwic, bo sam jestem troche w podobnej sytuacji, ale wyglada na to ze nie masz po prostu zadnej izolacji przeciwwodnej i woda wali do srodka jak chce.

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek4567

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    To pomieszczenie ma 2.35m, 40 cm jest wilgotne wiec 1.95m jest suche powiem wiecej oddzielilem tynk od podloza i te 40cm wysycha,fasete z zewnatrz mam. Co mam dac na styku lawic, fundamentu i podlogi CRASH ???

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z tych zdjec nie mozna za wiele wywnioskowac bo wszysko jest mokre. Moze faktycznie woda wychodzi teraz tylko z pod betonu od spodu, pomiedzy lawa a chudziakiem. Tak jest u mnie ale to bylo latwo stwierdzic bo sciany jaki szczelina pomiedzy sciana a lawa sucha jak pieprz. Ale na zewnatrz mam drenaz i dwa razy superflex d10 z zatopiona siatka + faseta. Woda wychodzi z pod chudziaka i do poki nie zrobilem studzienki zbiorczej w chudziaku, woda podchodzila do scian i wtedy moczyla tez sciany. Taka sytuacja moze byc u ciebie. Niestety 2xdysperbit na zewnatrz na scianach + jakas faseta( zakladam ze tez z dysperbitu) nie wrozy za dobrze na przyszlosc. Nie wiem czy masz dobrze przezbrojny then b20 i czy masz jakas pape pod scianami na lawach. Jesli u ciebie woda wychodzi tylko z pod betonu to masz tak jak u mnie, nie jestem fachowcem w tej dziedzinie ale mam pare pomyslow na zalatwienie sprawy. Oczywiscie przy wspolpracy z jakas profesjonala firma( o ktora nie latwo w dzisiejszych czasach) Potem napisze o moich pomyslach, czy sa dobre to sie okaze

  13. #53
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek4567

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mokro jest tylko w samym rogu oddzielilem tynk od podloza i sciana mi wysycha zdjecia sa juz nie aktualne,papa pod fundamentem jest.Co mam dać na styku fundamentu, ławicy i podłoża?

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    .
    Zbyszek nie stety nie jestem w stanie podac ci prostej odpowiedzi na twoje pytanie tj. czym wysmarowac miejsce styku lawy z chudziakiem(B20)/
    Po pierwsze dla tego ze, jak juz wspomnialem, nie jestem specjalista, a po drugie bo poJmimo mojej stosunkowo niewielkiej wiedzy na ten temat
    orientuje sie przynajmniej na tyle ze sprawa nie jest taka prosta ze wystarczy posmarowac czyms to miejsce i problem zalatwiony.
    Moge natomiast podzielic sie z toba moimi przemysleniami na temat mojej sytuacji, ktora jest podobna do twojej. U mnie woda wychodzi pomiedzy chudziakiem tez b20 jak u ciebie a lawa. Chudziak mam nie zbrojony, do tego pekl mi w kilku miejscach po zimie(prawdopodobnie wysadzila go zamarzajaca woda pod betomem. Pierwsza bardzo wazna sprawa to taka ze trzeba ustabilizowac podloze, w moim przypadku mam zamiar skuc caly chudziak i zalac go na nowo z betonu wodoszczelnego dobrze przezbrojonego, cos na zasadzie plyty fundamentowej, jakos tez bede musial to zakotwic z lawa zeby wyeliminowac ewentualne przesuniecia calej plyty w przyszlosci co skutkowaloby najprawdopodobniej przerwaniem hydroizolacji. Nowa plyta musi byc koniecznie dobrze przezbrojona zeby ewentualne pekniecia lub rysy ktore moga wystapic nie powiekszaly sie w przyszlosci i zeby mozna bylo je jakos zaizolowac czy jakims krystalizatorem, zywicami czy innymi mazidlami tego jeszcze nie wiem. Przed wylaniem plyty mam zamiar dac ok5cm styroduru zeby zabezpieczyc przed przemarzaniem i ponownym wysadzeniem plyty. Do tego przed wylaniem plyty mam zamiar dac jakac wstepna izolacje przeciwwodna ktora moze nie wyeliminuje calkowicie podsiakania kapirarnego ale przynajmniej zatrzyma wode pod cisnieniem( jakie ono by nie bylo, tego jeszcze nie sprawdzilem) Do tego celu pomyslalem o matach bentonitowych bezposrednio pod plyta + walek bentonitowy dookola na lawawach w polowie grobosci plyty. Plyta, jesli starczy mi miejsca chcialbym zeby miala grobosc min 15cm, Walek betonitowy wydaje mi sie jedynym w miare sesownym rozwiazaniem jesli ta plyta ma byc zakotwiona w lawie fundamentowej, (prawdopodobnie 12mi lub 16mi zakotwionymi chemicznie w lawie) Jesli zrobie to w ten sposob licze na to ze jesli jakakolwiek woda ma sie przedostac przez to do poziomu chudziaka bedzie to juz tylko jakas wilgoc kapilarna( wydaje mi sie ze bentonit nie zatrzyma podsiakamia kapilarnego, ale moze sie myle) Na tak przygotowanej ustabilizowanej i wstepnie za hydroizolowanej plycie planuje wykonac izolacjie docelowa.
    Tj moze to bedzie szlam (napewno nie dithermana - moim skromnym zdaniem o kant d.... go rozbic) w polaczeniu z jakims mazidlem na sbs-sie, poniewaz pod scianami mam pape icopal fundament. Ew. cos na bazie zywic epoksydowych w miare elastycznych. Tego musze dopytac kogos kto ma doswiadczenie w tych kwestiach,( ale jak widac po moim pytaniu w tym samym dziale o profesjonalna firme i zerowego odzewu, moze byc problem ) Moze skusze sie na wypackanie podlogi jakims sbsowym mazidlem i przygrzanie na to pape icopala( ta opcja nie nastraja mnie zbyt optymistycznie z powodu latwsci popelnienia bledow wykonawczych. Niezaleznie od srodka urzytego juz na plycie musi to byc przycisniete kolejna plyta dociskowa. Oprocz tego mimo wszystko zamierzam wstawic jakac studzienke zbiorcza polaczona z kilku metrowym kawalkiem 120mm wavina na kokosie zeby zbieral wode z pod plyty. Studzienke mam zamiar wstawic szczelnie w beton( sznur bentonitowy itp.) z wiekiem z uszczelka z cisnieniomierzem. Jesli cisnienie nie bedzie zblyt wielkie zakrece poprostu wieko i tyle. Ale jesli bedzie spore to poprostu zanstaluje pompke ktora bedzie przepompowywac wode do beczki zakopanej w ziemi na zewnatrz z ktorej bede bral wode do nawadniania ogrodu. Moja genialna architekt odradzila mi robienie tej piwnicy na plycie fundamentowej bo jak stwierdzila bedzie taniej a ja naiwny sie zgodzilem. Teraz zeby to naprawic bede musial wydac ze 3x tyle albo i wiecej co by mnie ta plyta kosztowala. Robienie hydroizoacji na plycie to o wiele prostrza sprawa. To tyle w wielkim sktocie, nie wiem jeszcze dokladnie jak to zrobie ale takie mam przemyslenia na dzien dzisiejszy, U ciebie dochodzi jeszcze taki problem ze ten dysperbit na scianach zewnetrznych to tak jak wspomnialem to tylo izolacja przeciwwilgociowa i jesli zaczniesz uszczelniac tylko od srodka moze sie okazac ze z zewnatrz tez wchodzi wilgoc. Wracajac wiec do twojego pytania, nie odpowiedziales mi czy masz dobrze przezbrojona te plyte,
    jesli tak to moze wystarczylo by faktycznie dac jakies szlamy i sbsy czy zywice i wszystko docisnac betonem i moze to zadziala. Nie wiem jednak czy wyrobilbys sie z wysokoscia zeby zamknac sie ze wszystkim na plycie, nie uszczelniajac niczym pod nia. To takie mam przemyslenia, moze ktos madrzejszy sie wypowie na ten temat, bylo by milo, chyba ze na prawde nie ma nikogo na tym forum kto sie na tym zna. Niedlugo zamierzam zaczac dzwonic po firmach i umawiac sie na wizje lokalna, niestety z tego co sobie googluje to nie za wiele firm naprawde profesjonalnie podchodzi do tematu Wszekie komentarze mile widziane.

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zbyszek, zyjesz? Jakies uwagi, przemyslenia,skargi, zazalenia, cokolwiek, jesli uwazasz ze moje pomysly nie sa za dobre, czy moze jest to przerost formy nad trescia to chetnie poslucham slow krytyki o ile oczywiscie bedzie konstruktywna?

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek4567

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    zywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Żyję. Pytanie czy masz tynk?z czego jest ta piwnica z bloczkow czy zelbetonu.czy pape przygrzales na tynk czy pod?

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zyjesz to najwazniejsze Tynku jeszcze nie mam raczej wstrzymal bym sie z tynkiem do czasu kiedy sie wyjasni ile podjechac np. Wywinieciem papy na sciany- jesli to bedzie papa na chudziaku. Z bloczkow betonowych. Papy jeszcze nie kladlem na chudziak ( bede go rozpierdylal w lato I tak) Jesli chcesz to zalatwic papa tylko( zakladajac ze masz dobrze przezbrojona plyte I zageszczony piach pod nia, to mysle ze warto byloby najpierw wyszlamowac cala plyte, albo przynajmniej szczeline pomiedzy chudym a lawa. Dobre szlamy sa chyba troche sprezyste tj do 2mm szczelin, o ile sie nie myle. I dopiero na to pape. Albo jeszcze lepiej na ten szlamy jakies mazidlo na sbs-sie i siatke wtopic, mniejsza szansa ze zle zgrzeja na zakladach. Szlam z papa czy sbs-em chyba sie nie pogryzie. Najgorszy problem z uszczelnieniem w naszym przypadku to te miejsca gdzie moga wystapic napiecia a przez to przesuniecia, I wtedy wszystko na sztywno o kant d... rozbic, tylko elastiki. Na tynk czy pod to dobre pytanie ale najwazniejsze zeby wilgoc zatrzymac pod warstwa izolacji, bo jak zalapie kontakt z tynkiem np. To kapilarnie wlezie wysoooooko.

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Crash

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Posty
    47
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na twoich zdjeciach widac ze za malo wywinales pape na sciany, moim skromnym zdaniem, to zagiecie papy jak i szczelina chudy-lawa jest szczegolnie newralgiczne i musi by zapackane czyms i przygzane pozadnie. Tutaj zadnych polsrodkow bo tylko kasa w bloto pojdzie.

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Obejrzyj fotki z czasów wykopu. Może przecięliście sączek drenarski? Może poskąpiłeś na bypassa? Co by nie było, troche kasy w błoto trzeba wrzucić.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7646698
    razem z opinia zainteresowanego, filmami przed, po nieudolnych naprawach i zdjeciach "po"
    tylko jedno male "ale" - nie jest to tania zabawa. a watek w zasadzie caly do przesledzenia jako ciekawostka.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 22-02-2019 o 22:12
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony