dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 224
  1. #201
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    U mnie nazywa się to detekcją przeszkód silnika rolety, nie ruchu, przeinaczyłem

    Pierwsze sekundy filmu jak to działa

    https://www.youtube.com/watch?v=glnt8AfyEc8

    Brama to ma, ale nie wiem jak to się tam zwie, testował gość po montażu wchodząc pod nią, zatrzymywała się i odbijała w gór

    Im mniej pierdół, tym mniej do psucia, le co tam raz się żyje.

    Pozdrawiam
    Rychu
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 11-11-2018 o 16:28
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  2. #202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Moja brama, a właściwie napęd ma taką funkcję. Jeśli podczas zamykanie coś stanie na przeszkodzie bramy, wystarczy rękę podłożyć żeby nacisk był, to brama przestaje się zamykać i lekko się cofa.

  3. #203
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W bramie z którą swego czasu walczyłem był czujnik ukryty w gumie na dole. Nie wiem, na jakiej zasadzie to działało - czy coś stykowego, czy fotokomórka i obydwa końce musiały się widzieć (więc zgniecenie tej gumy przerywało obwód i zatrzymywało bramę). Ważne, że przestała działać jak ktoś zahaczył i wygiął bramę. Na pewno nie działało to na zasadzie siły oporu - bo i trudno, skoro brama segmentowa od pewnego momentu rozwinięcia opadała swoim ciężarem.

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Czy może ktoś mi podpowiedzieć jaki dokładnie warto by zakupić kabel antenowy, a jaki internetowy? Na znanym portalu widzę rozpiętości cenowe i nie wiem jaki byłby dobry.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Polecono mi kabel antenowy koncentryczny TRISET 113, internetowy UTP CAT-6

    Mam 7 pokoi gdzie są już wykute miejsca pod listwy 5 puszkowe, na której dwa miejsca zajmą te kable, trzy zostaną na gniazda prądowe.
    Na razie mam co robić , okablowałem rolety i zrobiłem oświetlenie góry, teraz pora na dół, potem gniazdka, a więc zamawiał powyższe kable pewnie będę za kilka dobrych dni.
    Może ktoś zdąży coś dodać i jeszcze zmienię zdanie. Ze względów na ilość przewodów zrobię oddzielną rozdzielnie multimedialną, na klatce schodowej pod schodami na dole domu., aby był swobodny dostęp w razie czego. Tam też powędruje główny router internetowy, tak przynajmniej myślę, a może źle myślę, to centralny punkt domu.

    Rozdzielnie prądową mam w garażu osadzoną.
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 25-11-2018 o 18:39
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  6. #206

    Domyślnie

    W sprawie kabla antenowego odezwij się jutro do mnie

    Ogarniemy

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Ok, dzięki, odezwę się ne priv jutro po robocie
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W domu cat. 6 nie ma większego sensu. To samo osiągniesz tańszą 5e. A jak chcesz osiągnąć więcej, to trzeba się wyżyłować na cat. 7.
    Dobra miedź (nie CCA) 5e- np. Madex.

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W domu cat. 6 nie ma większego sensu. To samo osiągniesz tańszą 5e. A jak chcesz osiągnąć więcej, to trzeba się wyżyłować na cat. 7.
    Dobra miedź (nie CCA) 5e- np. Madex.
    Dzięki Kaizen, pójdę tym tropem.
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  10. #210

    Domyślnie

    Ja mam wszędzie CAT 5e (głównie madex +trochę bitner i chyba jeszcze trochę tańszego za ok 80gr/mb do innych celów niż NET) natomiast teraz, kilka dni temu kupiłem jeszcze 100mb CAT 6 do kamer choćby dlatego, że jest minimalnie grubsza żyła 23AWG(0,54mm) lub po prostu podali dokładniejszy wymiar bo cat 5 ma 0,5mm
    Faktycznie, cat 6 jest solidniejszy w dotyku i to mi wystarczy. Kamery z poe więc może i te 0,04mm więcej coś pomoże przy dużych odległościach.

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #211

    Domyślnie

    Trzymam kciuki, dzisiaj trudno o takich ludzi

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Dziękuje Karster, i wszystkim, bez was ten projekt dawno by upadł. Kable antenowe i internetowe mam wybrane. Elektryka zrobiona w 90% został garaż i kawałek kotłowni i kable na zewnątrz domu.

    Ktoś mi powie jaki ewentualnie kabel wyciągnąć jakbym panele produkujące prąd chciał w przyszłości zamontować. Ktoś może się na tym zna, na strych bym wyciągał i do skrzynki elektrycznej, czy tak. Jakakolwiek pomoc jest potrzebna, aby ukrócić moje katusze i braki wiedzowe.

    Przed ukryciem kabli to muszę zrobić jeśli to ma sensa, a widzę tego coraz więcej i przy samorobieniu to wszystko ma sens.

    Dziękuje i witam samorobów w nowym sezonie.

    Rysiek
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 02-05-2019 o 12:11
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Wyciągnij peszel z skrzynki na poddasze, a najlepiej dwa. Na tą chwilę taniej no i większe możliwości później będziesz miał.

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Wyciągnij peszel z skrzynki na poddasze, a najlepiej dwa. Na tą chwilę taniej no i większe możliwości później będziesz miał.
    Tak zrobię, dziekuję

    Wszystko stoi, trochę będzie trzeba poprawić styropianem, dlatego wkurza mnie czasem idealizm Kamila, ja tak nie potrafię, ale konstrukcyjnie jest OK, jak na pierwsze w życiu murowanie, wypłaciłem sobie premie za budowanie i kupiłem nową działkę na drodze S5 miedzy Wrocławiem a Poznaniem, idealną na budowę bliźniaka, zaraz przy zjeździe przy stacji Leszno, no ale to już inny temat.

    Panowie szacunek i dużo radości z własnorobienia, jest to piękna rzecz dla której warto nawet przeorganizować własne życie zawodowe.

    PS. Dodam, że dół był ze dwa razy na drodze, psychicznie to walka z wiedzą i samym sobą, teraz patrząc na budynek nie bardzo dociera do mnie że każdy pustak położony na nim wymurowałem sam, dach, kilka flaszek na paliwo, generalnie każdy pewnie z was zna te historie, trzeba to chyba lubić albo kochać, ten głos betoniarki odpalanej o świcie itd

    Ryś
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 02-05-2019 o 15:46
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Rysiek weź Ty jaki tel. i pstryknij jakie foto.

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję za wszelką pomoc. Foty wrzucę, ale na całego ruszam dopiero od czerwca. Zacznę od izolacji nad garażem, bo nad nim jest 35m2 teras i muszę to pokończyć. Teraz walczę z wygospodarowaniem czasu, bo nie mogę tak naprawdę ruszyć się z firmy. Tę walkę z wolnym czasem to chyba każdy samorób rozumie, większość to pewnie przerabia, lub przerabiała.

    Pozdrawiam
    Ryś
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    ,
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 03-11-2019 o 05:47 Powód: podwójy wpis
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam

    Po krótkiej przerwie kilka zdjęć obecnego stanu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_134702.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	57,3 KB
ID:	436613Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191030_133350.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	436614Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191030_133410.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	436615

    Wywalczyliśmy w dwóch z teściem ocieplenie i instalacje elektryczną i multimedialną w środku. Porobię więcej zdjęć w środku. Jak widać ocieplenie nieskończone a zimno się robi. Nie zdążyliśmy. Na to chciałbym samodzielnie sikać kompresorem tynk typu baranek, bez zacierania. Potem malowanie według projektu żony w odcieniach szarości.

    Przed ociepleniem trza było nad garażem wylać taras, bo tam woda się dostawała. poszła podwójna izolacja folią i styro a potem już wziąłem chłopaków z mixokretem i wylali to, zrobili spadki a jak odpływy, które przykryte są styro. Na bandę tarasu produkuje daszki formami, tam będą też rurki poprzeczne według projektu żony.

    Też podbitka jest do zrobienia jeszcze. Ale idzie już zimno i chciałbym się do środka schować.

    Chciałbym samodzielnie zrobić wodę, kanalizę i ogrzewanie podłogowe. Problemem jest to, że nigdy tego nie robiłem wcześniej.
    Mam zrobione przyłącze wody i kanalizy, miałem projekt wykonany a w tym roku na moje szczęście UE dala środki i kopali linię kanalizacji w drodze. A więc i przyłącze jest za jednym strzałem. Nie było sense tego kopać ręcami jak sprzęt był na miejscu i chłopaki.

    Inaczej sprawa się miała z kopaniem kabla prądowego. Tę cześć robót wspominam jako krwiożerczą. Taka pomoc jak niżej zachęca do dalszych wyzwań.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190518_164339.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	61,1 KB
ID:	436616
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 03-11-2019 o 06:01
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Pomoc potrzebuję w temacie wody, kanalizy i podłogówki.

    Sam nie mam zdania, ale małżonka postawiła warunek. Ogrzewanie podłogowe w całej chacie i żadnych grzejników. Sam nie wiem czy to rozsądne, słyszałem już rożne teorie, że w sypialni jak jest to reumatyzmu można dostać. Nie wiem ile z tych opowieści jest prawdziwa ja chciałbym zająć się technicznymi aspektami. Oczywiście wielu odradzało mi już samodzielne wykonanie tego typu prac. Woda za trudna, kanaliza za trudna itd .

    Na pewno wielu samorobiacych napotyka na swojej drodze te głosy rozsądku i tych najlepszych doradców, którzy z wyjątkiem małego kąsu językowego pod tytułem "no tego to już nie zrobisz sam" czy "no teraz to już trzeba wziąć fachowca" nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji.

    do rzeczy

    Właściwie to nie wiem od czego zacząć. może od tego, że jest kotłownia, miejsce na piec na ekogroszek przy kominie systemowym, podwójnym (dymny+gaz). Gazu na ulicy nie ma, i ja nie będę robił instalacji gazowej na ten moment. Komin zaślepiony, ma być ewentualną alternatywą na przyszłość.

    Potrzebuję pomocy jak to wszystko połączyć. Kilka dni siedziałem i doszedłem do wniosku, że do wody robiłbym rury PEX 16mm z rozdzielaczem oddzielnie każdy obwód, aby było jak najmniej połączeń. Może któryś z kolegów robił tę część prac samodzielnie i podpowie. Generalnie każda pomoc przydatna, schematy połączeń i może opinia jak to zrobić. Dom jest spory i ma 3 łazienki i dwie kuchnie, i sam nie wiem czy ciągnięcie każdego obwodu oddzielnie ma sens.
    Oglądałem kilka filmików jak te rury ciągnąć otulać, widziałem praski używali. Elektrycznej cena powala ok 4kPLN ręczna ok 250zł. czy ktoś to ściskał ręcznie? Nie wiem jednak jak zacząć w ogóle, mętlik, jak to połączyć, gdzie ulokować rozdzielnice, pewnie głupio pytam


    Pozdrawiam
    Rysiek
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 03-11-2019 o 06:35
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.266

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    Pomoc potrzebuję w temacie wody, kanalizy i podłogówki.

    Sam nie mam zdania, ale małżonka postawiła warunek. Ogrzewanie podłogowe w całej chacie i żadnych grzejników. Sam nie wiem czy to rozsądne, słyszałem już rożne teorie, że w sypialni jak jest to reumatyzmu można dostać. Nie wiem ile z tych opowieści jest prawdziwa ja chciałbym zająć się technicznymi aspektami. Oczywiście wielu odradzało mi już samodzielne wykonanie tego typu prac. Woda za trudna, kanaliza za trudna itd .

    Na pewno wielu samorobiacych napotyka na swojej drodze te głosy rozsądku i tych najlepszych doradców, którzy z wyjątkiem małego kąsu językowego pod tytułem "no tego to już nie zrobisz sam" czy "no teraz to już trzeba wziąć fachowca" nie wnoszą nic merytorycznego do dyskusji.

    do rzeczy

    Właściwie to nie wiem od czego zacząć. może od tego, że jest kotłownia, miejsce na piec na ekogroszek przy kominie systemowym, podwójnym (dymny+gaz). Gazu na ulicy nie ma, i ja nie będę robił instalacji gazowej na ten moment. Komin zaślepiony, ma być ewentualną alternatywą na przyszłość.

    Potrzebuję pomocy jak to wszystko połączyć. Kilka dni siedziałem i doszedłem do wniosku, że do wody robiłbym rury PEX 16mm z rozdzielaczem oddzielnie każdy obwód, aby było jak najmniej połączeń. Może któryś z kolegów robił tę część prac samodzielnie i podpowie. Generalnie każda pomoc przydatna, schematy połączeń i może opinia jak to zrobić. Dom jest spory i ma 3 łazienki i dwie kuchnie, i sam nie wiem czy ciągnięcie każdego obwodu oddzielnie ma sens.

    Pozdrawiam
    Rysiek
    Zastanów się ile lat będziesz mógł palic w kotle bez sankcji i kar oraz jaka będzie cena tego paliwa w najbliżej przyszłości oraz czy inwestycja w taki piec to nie zmarnowane pieniadze?
    Jeżeli nie kocioł to po co wogóle woda w układzie moze cos innego?
    Podłogówka elektryczna i PV?

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony