dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Ile do koperty??

Głosujących
90. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 50

    3 3,33%
  • 100

    2 2,22%
  • 200

    2 2,22%
  • 300

    1 1,11%
  • 500

    4 4,44%
  • 1000

    1 1,11%
  • ponad 1000

    3 3,33%
  • nigdy w

    74 82,22%
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60
  1. #1

    Domyślnie Ile do koperty??

    Właśnie kończę dom i przygotowywuję się do złożenia dokumentów do nadzoru budowlanego i jestem ciekawy ile $$$ dalibyście do koperty gdyby Pan/Pani z nadzoru budowlanego czepiała się i nie chciała dać pozwolenia na zamieszkanie w domu. Chciałbym jednocześnie zauważyć, że osobiście mam nadzieję, iż obejdzie się bez "dodatkowych kosztów"
    Czekam na liczne głosy i wasze opinie

    P.S. Powyższa opinia nie dotyczy tylko nadzoru budowlanego ale także pozostałych instytucji które mogą nam podkładać kłody pod nogi na etapie budowy i wykończenia domu

  2. #2

    Domyślnie

    Szkoda, że tak mało osób się wypowiedziało...
    Zaznaczyłam ostatnią opcję, bo po "przerobieniu" wszystkich możliwych urzędów na etapie załatwiania pozwolenia na budowe wyrobiłam sobie odpowiednie zdanie na ich temat. I nie wyobrażam sobie, żebym miała w ten sposób cokolwiek załatwiać. Uważam, że to jest ich zakichany obowiązek i oczekuję, że skoro ja jestem w porządku (nie zrobiłam niczego nielegalnie itp.) to oni też będą. Bo niby za co miałabym w ten sposób płacić???
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  3. #3

    Domyślnie

    Widziałem temat wcześniej ale byłem pytaniem zaskoczony.

    Owszem płaciłem wyższe stawki za usługi niektórym wykonawcom np. projektów instalacji ale to ze względu na czas wykonania.

    Nie zamierzam nikomu nic w kopercie dawać a jak ktoś zacznie szukać dziury w całym to mu raczej napyskuję niż cokolwiek "dam"
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    NIC!!! ani grosza darmozjadom. A jesli dajemy to czemu pozniej się dziwic takiemu Rywinowi???? to to samo przestepstwo tylko na innym szczeblu.
    przykro mi wogole czytac takie pytanie na forum
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    j.w.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak czytam wasze wypowiedzi, to mi się cieplej robi na sercu, bo już się bałam, że ja jakaś "niezyciowa" albo co... Miło, że inni myślą tak samo
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Figę z makiem Płacę za pracę, a nie za jej przeciwieństwo
    Raz tylko dalismy łapówkę - organiście, żeby NIE GRAŁ na naszym ślubie
    BabaB

  8. #8

    Domyślnie

    Popieram - NIC!!!
    To jest ich zakichany obowiązek.

    Urzędasy już dosyć mnie nadenerwowały podczas tej budowy!!!

  9. #9

    Domyślnie

    ANI GROSZA!
    Rober Skitek i inni - POPIERAM!

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie

    Ale jaja, wszyscy są jednego zdania, mi to bardzo rajcuje aż mam ochotę z tymi urzędnikami sobie więcej pozwolić (dokładnie jeszcze nie wiem co i na ile więcej) gdyby przyszli na moją budowę.
    Fajnie byłoby gdyby wypowiedział się jakiś nick z Urzędu Budowlanego.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  12. #12

    Domyślnie

    Nic do tej pory nie dałem to i za odbiór nie dam.
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar markus_gdynia
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    3.534

    Domyślnie

    NIC, ZERO, NUL, ZIP - jestem po odbiorze bez koperty, za to zapewniłem opier.... panience, która obudziła się po 21 dniach i zaczęłą się dopominać o różne papierki.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    jetsem po odbiorze....i zadnych kopert nie było...zresztą nie dałabym ani grosza siedzącym tam ludkom przeszło bezbolesnie...

  15. #15

    Domyślnie

    Do tej pory nie dawałe, to i mam na dzieję i szczery zamiar nie dawać nic do końca
    Howgh!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Co to w ogóle za pytanie?? Na naszej budowie tzw. kierownik budowy chciał od nas łapówkę, to go pogoniliśmy i zmieniliśmy kierownika. Jak można w ogóle dopuszczać możliwośc dawania łapówki urzędasowi za jego psi obowiązek? Qrde, czy mnie ktoś daje łapówki za moją pracę?? Jak zobaczyłam temat, to myślałam, że chodzi o prezent na ślub

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Może nawkładać oznakowanych, żeby delikwenta przyskrzynili za branie?

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Co to w ogóle za pytanie?? Na naszej budowie tzw. kierownik budowy chciał od nas łapówkę, to go pogoniliśmy i zmieniliśmy kierownika. Jak można w ogóle dopuszczać możliwośc dawania łapówki urzędasowi za jego psi obowiązek? Qrde, czy mnie ktoś daje łapówki za moją pracę?? Jak zobaczyłam temat, to myślałam, że chodzi o prezent na ślub
    Magdzia Kierownik budowy nie jest urzędnikiem lecz Twoim pracownikiem któremu Ty u płacisz. Więc o jakiej łapówce tutaj mowa?
    Niemniej, jak było - tak było... ja także bym takiego kogoś pogonił.

    ---------------------------------------------
    Poza tym poruszony przez kamikazeeeee temat budzi moje obrzydzenie. Zarówno z powodu ewentualnego żądania łapówki przez kogoś kto wykonuje swoje czynności zawodowe jak i z powodu rozmyślnego prowadzenia inwestycji niezgodnie z planem lub przepisami prawa budowlanego i zamiaru zalegalizowania tych odstępstw przy pomocy łapówki. J
    Jest jeszcze jedno czego zrozumieć nie mogę - autor wątku i ankiety zarazem w swoim profilu napisał, że jest prawnikiem !!!

    To tyle mojego udziału w tym temacie
    Pozdrawiam "niedających w łapę"
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #19

    Domyślnie

    Nic
    Do tego miarę możliwości postarałbym się o dowody i złożył skargę
    pozdr

  20. #20

    Domyślnie

    Ja tak samo jak zibi2

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony