dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pomóżcie przekonać wykonawce!!!

    Przeczytalem w Muratorze ze niezdjecie humusu z powierzchni pod domem to razacy blad. Powiedzialem o tym wykonawcy a on sie upiera, ze to nie konieczne bo tyle lat buduje i nie sciaga humusu i ze nic sie nie dzieje. Jakich uzyc argumentow zeby go przekonac. POMOZCIE PROSZĘ!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Chłopie! gdzieś Ty go wynalazł????
    tego wykonawcę

    Jeszcze dziś zmien tego wykonawcę.
    Dobry byś miał początek.

    Wykonawca jest od wykonywania a Ty masz mówić co ma on robić i płacić mu za jego pracę.
    Nie wiem jak inaczej miałbyś go przekonać.

    Jeżeli słabo znasz budowanie to postaraj się o dziarskiego kierownika budowy który nie będzie dotychczasowym dobrym znajomym twojego wykonawcy.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcie humusu to pierwsza ważna robota na budowie jaką ma wykonac wykonawca.
    Jeśli już na samym początku upiera się przy błędnej decyzji (i potwierdza swój "profesjonalizm" błędnymi praktykami w przeszłości) to ja bym zmienił wykonawcę.
    Podczas budowy wyskakuje wiele niespodzianek i aż strach pomyśleć co będzie później.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Jeszcze dziś zmien tego wykonawcę.
    Dobry byś miał początek.
    pomału, pomału, bo potem będziesz się bujał i szukał nowego wykonawcy w sezonie i budowa ruszy za rok. Bo w sezonie nie ma dobrych wykonawców, albo dobrzy, ale drodzy „kosmonauci”, albo tacy wyrzuceni z innej budowy. Często dobrzy majstrzy tkz. "starej daty", uważają iż nie trzeba zdejmować humusu, bo kiedyś tak nie robili, co nie oznacza iż na murarce się nie znają.

    Widziałeś już jego budowy ?, zbierałeś opinię o tej ekipie/majstrze ?

    Tutaj teraz do popisania ma się kierownik budowy (masz takowego), masz umowę podpisaną z wykonawcą ?, jeśli tak to zawsze jest punkt iż wykonawca musi słuchać się kierownika budowy, inwestora. Odbądź z wykonawcą przy kierowniku szczerą rozmowę, że ma wykonywać polecenia i budować zgodnie ze sztuką budowlaną. I jeśli akceptuje warunki to niech się bierze do roboty, jeśli nie to się żegnacie.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie argumentacja

    Najlepiej, ze albo zrobisz jak Ty chcesz, albo go pogonisz.

    Myślę, że pomoże.

    Ten zawsze będzie przekonywał, że lepsze jest to gdzie mam mniej roboty i mniejsze koszty.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: Pomóżcie przekonać wykonawce!!!

    Cytat Napisał arti1981
    Przeczytalem w Muratorze ze niezdjecie humusu z powierzchni pod domem to razacy blad. Powiedzialem o tym wykonawcy a on sie upiera, ze to nie konieczne bo tyle lat buduje i nie sciaga humusu i ze nic sie nie dzieje. Jakich uzyc argumentow zeby go przekonac. POMOZCIE PROSZĘ!!!
    Ręce opadają .......
    arti1981 - Ty zatrudniasz tego faceta, Ty mu płacisz, Ty wymagasz.
    Nie musisz go przekonywać. Musisz mu polecić.
    Zrozumiałbym opory wykonawcy gdybyś np. zarządał by wykonał fundamenty na głębokości 30 cm i bez ławy. Wówczas jego sprzeciw byłby uzasadniony i zgodny z zasadami sztuki budowlanej. Ale zdjęcie warstwy humusu jak najbardziej jest zgodne ze sztuką budowlaną.

    Ponadto, przejrzyj projekt swojego domu. Winno tam być zapisane polecenie zdjęcia humusu.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie zdjęli sporą warstwę ziemi spod całego domu, Później trzeba było zamówić 13 kamazów piachu do zasypania fundamentów. Wtedy narzekałem że sporo kasy poszło na ten piach. Teraz nie żałuję decyzji. Ziemia przydała się na podniesienie poziomu działki. Za piach płaciłem chyba 140 zł za samochód, a za ziemię musiałbym zapłacić 500.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Powiedz mu po prostu, że tak ma go ściągnąć i tyle!!!

    Humus będzie Ci przecież potrzebny do urządzenia ogrodu - lepszej ziemi możesz nie znaleźć. Wiadomo, że jest to warstwa ziemi urodzajnej, która przetrzymuje wodę, a z tąd jeżeli go nie ściągniesz możesz mieć problemy z wilgocią.

    Odłuż go w bezpieczne miejsce - z daleka od gruzu i innych materiałów budowlanych - bo chyba nie chcesz później go przebierać i wyciągać cementu lub drutów z pomiędzy róż lub tulipanów.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie Re: Pomóżcie przekonać wykonawce!!!

    Cytat Napisał arti1981
    Przeczytalem w Muratorze ze niezdjecie humusu z powierzchni pod domem to razacy blad. Powiedzialem o tym wykonawcy a on sie upiera, ze to nie konieczne bo tyle lat buduje i nie sciaga humusu i ze nic sie nie dzieje. Jakich uzyc argumentow zeby go przekonac. POMOZCIE PROSZĘ!!!
    arti1981

    jak przekonac ? - postrasz go ... ze mu nie zapłacisz ...
    ale
    wpierw zbadaj czy aby na pewno masz na działce humus ... (moze jakiś rolnik Ci to wyjaśni ...)
    (bo czasem ... moze sie okazac ze nie ma tam humusu ... a tylko zwykła ... ziemia ... )



    pzdr

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Wykonawca, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje czynności zlecone przez innych, w tym przypadku przez Ciebie, koniec i kropka.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    z tym, ze wykonawca czasem potrafi rózróżnic zwykła ziemie od humusu ...
    a czasem nawet ...
    chce uchronić od zbędnych wydatków nierozsądnego inwestora ...

    pzdr

  12. #12

    Domyślnie

    wykonawcy się nie przekonuje, tylko mówi mu co ma zrobić
    buduję własnymi siłami D06a

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony