dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 52
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1039
  1. #261
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Co do odizolowania garażu to koszt niewielki, a kto wie co będzie w przyszłości.

    Ja bym się z wodą całkiem wstrzymał zważywszy na "twoich" wandali. Wody wystarczy niewielka ilość jeśli użyjesz folii, takiej naprawdę najtańszej malarskiej.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  2. #262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Chudy beton nie ma takich skurczów przy wiązaniu więc polewanie zdecydowanie rzadziej.
    Jak Bartek napisał wystarczy przykryć.

  3. #263

    Domyślnie

    Ale czy aby Bartek nie miał przypadkiem na myśli folii pod chudym, takiej taniej by piasek nie wypijał wody z betonu? Przykrycie go od góry też jest ok ale to już jakiś tam problem nawet z uwagi na wiatr.

    Bartek, nie masz obaw o złączki do wody? Widziałem u Ciebie, że masz krótki wąż do wody z korkami czyli docelowo będzie łączony.

    Od razu kolejna sprawa do czytających, ma ktoś jakieś doświadczenie z stropem filigran? Czas wykonania stropu jaki i mniejszy znacząco koszt szalunku, stempli jest kuszący.

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 27-03-2017 o 08:01

  4. #264
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nie malarska to od góry. rzucisz łopatę piachu na nia i wiatr jej nie straszny.

  5. #265
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Bartek nie miał.

    Fakt, że wcześniej również pisałem o taniej folii (ale budowlanej izolacyjnej czarnej) pod chudziaka. Teraz o jeszcze tańszej, która przyklei się za pomocą wody do chudziaka. Oczywiście musisz ją czymś jeszcze przyłożyć (deski, pustaki itp.)
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #266

    Domyślnie

    Nie pomyślałem o tak prozaicznym sposobie jak dociśnięcie tej foli piaskiem ������

  7. #267
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cześć. Chciałbym się przywitać w Twoim dzienniku. Wiszę że prace pełną parą idą już.
    Powiedz mi ile masz fundament powyżej terenu wysunięty i ile styropianu planujesz dać. Pytam bo mam właśnie rozkminę z projektantem. On chce standardowo Fundament podnieść 30cm powyżej gruntu. Nie pasuje mi to za bardzo bo mam spadek terenu ok 50cm i od salonu wyszło by mi jakieś 80cm wtedy...

  8. #268
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Bartek, nie masz obaw o złączki do wody? Widziałem u Ciebie, że masz krótki wąż do wody z korkami czyli docelowo będzie łączony.
    A co złego jest w złączkach. Nawet jakby przeciekało to będzie to przed wodomierzem i nie mój problem. Rura fi40 więc o spadki ciśnienia się nie martwię. Ja będę miał bardzo długi odcinek do podłączenia (woda biegnie z tyłu działki).
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #269
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wpisuję się do dziennika.

    Kilka dni temu rozmawiałem z fachowcami , którzy robią m.in. przyłącza wodne do budynków. Ich zdaniem najlepiej zagęszcza woda.
    Woda pociągnie piach w każdą szczelinę, dotyczy to zwłaszcza brzegów i kątów. Na środku ubijaczka zawsze ubije , ale brzegi ?

    Coś w tym jest , bo widziałem już zasypane i ubite fundamenty , a po deszczu zapadnięcia i dziury .

    Pozdrawiam

    Tomek

  10. #270

    Domyślnie

    Witam nowych aktywnych czytajacych Tomka oraz MMark'a.

    Po kolei, obecnie fundament wystaje ok dwóch bloczków ppt a dojdzie jeszcze cały pustak ceramiczny + spoiny. Także będzie to ok 60cm dla aktualnego stanu. OK 10-15 cm zostanie wyrównane a wówczas z przodu przewidziane są 3 stopnie po 15cm więc 45cm od docelowego poziomu trawnika.

    Widziałem film jakiś czas temu na YT z PW, fila w Płocku i tam właśnie też mówili o zagęszczaniu wodą, jakoby była by najskuteczniejsza:
    https://youtu.be/yTWKXSQRvvg?t=16m30s

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Majster na polibudę poszedł?

  12. #272
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Z tym zagęszczaniem wodą to już pisałem - do dzisiaj śni mi się machanie abisynką na szpilce

  13. #273
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zagęszczanie wodą jak się nie używa zagęszczarki ok. W narożnikach wystarczy kawał drąga i się zagęści. A tak to ma się pełno wody pod chudym która później wychodzi nie wiadomo ile czasu.
    Nie abym był przeciwny tylko uważam, że jeśli się robi zagęszczarką i do tego przykłada to woda niepotrzebna.

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    uważam, że jeśli się robi zagęszczarką i do tego przykłada to woda niepotrzebna. .

    No niby się przykładałem, szło jak krew z nosa. Warstwy średnio 20cm (zagęszczarki 80/100kg) od 3 do 5 razy zagęszczana dana warstwa, narożniki przytrzymywałem zagęszczarkę unosząc tył, dociskając - było widać różnicę w osiadaniu gruntu. No i ostatecznie raz jeszcze te narożniki babą lub kawałkiem belki tudzież drąga kawałem dobiję ile się da.
    No ale mimo tych zagęszczeń bywało tak że pręt żebrowany fi12 wciskałem na 3-4 cm a innym razem na 20 - mówili mi tubylcy, że to przez żwirek a innym razem glina nie puszczała pręta. Także obawy nadal mam co do zagęszczenia. Może muszę poczekać po prostu na jakieś większe opady deszczu (bo podłączenie wody za namową Bartka chyba na razie sobie odpuszczę z uwagi na zasranych wandali - tyle razy tam jeżdżę i tylko ślady w okolicy ich grasowania widać a ich nie mogę dorwać)., Jak po deszczu zobaczę wgłębienia, zapadnięcia to będę lał wodą. Jakieś tydzień-dwa czekania by mnie jakoś super chyba nie zbawiło.


    Pozdrawiam
    Karol

  15. #275
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Glina ble.... Glina sie nie zagęszcza. nalejesz na nią wody to sie ciasto zrobi a jak woda wyschnie to glina zmniejszy swą objętość.

  16. #276

    Domyślnie

    Bryły gliny nawet takie mniejsze jak ziemniak/ mandarynka były odrzucane - przynajmniej przeze mnie/ tatę i gdy się patrzyłem...
    Generalnie tan mój cały teren działki jakiś taki dziwny jest. Głębiej w wykopie był sobie taki lekko pomarańczowy piasek (żwir/ piasek i trochę (to się chyba mówi) iłów/gliny). Co się dało to się odrzucało. Ale przy wierzchu jak koparka jeździła to metro obok ziemia pływała. Baa, nie musiała to być koparka - jak sam nogami skakałem w kilku miejscach to miałem wrażenie że pod spodem jest poduszka powietrzna i za chwilę się zarwie/ wpadnę do dziury

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #277
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    To jak masz taki grunt to nie zakładaj drenażu bo jak osuszy to Ci cały budynek siądzie.

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    To jak masz taki grunt to nie zakładaj drenażu bo jak osuszy to Ci cały budynek siądzie.
    No nie założyłem... ale myślałem o nim.

    PS. Jak by miał siadać to byle równomiernie Pewnie każdy by tak chciał. U mnie oszacowałem, ze fundamenty ważą ok 90 ton ale znaczna część jest pod domem a nie garażem. Mam nadzieję, że mi garaż się nie odłamie od domu.

    No i tak poza tym wszystkim, to głębiej - np w miejscu osadzenia ław nie ma takich strasznych warunków gruntowych. Niektórzy bywalcy twierdzą, że mam super warunki gruntowe no ale ja się nie znam - wolał bym lepsze

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #279
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Do aiki
    Duże ilości wody przed wylaniem chudego mogą znaleźć się z w podłożu z m.in. w wyniku dużych opadów deszczu. Więc to nie problem. Pytanie jest tylko takie czy inwestor jest przekonany że zagęszczenie wodą jest skuteczne.
    Najlepiej zrobić próbę w narożniku. Jakie prawdopodobieństwo , że sądzie ?

    Tomek

  20. #280
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Moim zdaniem całkiem spore. Tak było przynajmniej u mnie. Przy ścianach i narożnikach wyraźnie bardziej siadało.

Strona 14 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony