dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 52
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1039
  1. #281
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    No właśnie.
    Wiadomo , na budowie i w życiu wszystko jest ważne , ale polanie wodą piasku nie wydaje się zbyt skomplikowane , ale jak ktoś ma swoją studnię i pomagierów nieletnich ....
    Widziałem u szwagra ( bo gdzie jak nie u SZWAGRA ) jak listwa cokołowa w kilku miejscach wisi na podłogą 2 - 3 mm. A zagęszczaliśmy do upadłego z pełną determinacją !

    Tomek

  2. #282
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Dlatego dom trzeba budować dłuuuugo. Wtedy wszystko ma czas się uleżeć, dopasować, pęknąć itp. Wszystkie "kwiatki" powinny zdążyć wyjść przed końcowymi warstwami.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #283

    Domyślnie

    I tym właśnie sposobem mogłem zobaczyć u siebie problemy z ławą fundamentową i izolacją przeciwwilgociową pionową czy dalej idąc, odpadającym styropianem. Budując ekspresowo nie zobaczył bym żadnego z nich

    Na razie piasek sobie leży, nic się nie dzieje. Może jutro pojadę wyrównywać ostatecznie, kopać pod wszelkie rury a jest tego trochę...
    Skupić się też muszę na ogrodzeniu na gotowo działki - muszę zrobić szalunek cokołu do ogrodzenia boku i tyłu (przód jest tymczasowy siatką leśną + tymczasowa brama właśnie się robi przy pomocy taty).

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #284

    Domyślnie

    Piątek - akcja kanalizacja. Wykopy ręcznym przenośnikiem materiałów sypkich, smarowanie - napoje gazowane, butelkowe, warunki klimatyczne - koszulka zbędna, opalenizna już w marcu zaznaczona.
    Sobota - kończenie kanalizacji, zasypywanie, ostateczne zagęszczanie zagęszczarką.
    Dalsze prace - czekam na deszcz- niech mi zrobi klepisko.
    W najbliższych planach szalowanie cokołu pod ogrodzenie + zamknięcie działki (brama tymczasowa pospawana już/ dopiero czeka), równolegle z laniem cokołu mam zamiar wylać chudziaka a kilka dni później murować ściany.

    Drobne spostrzeżenia nabyte podczas zdobywania zdolności Norka:
    - rury magnaplast są dobrej jakości, SN8, sztywne, mocne, kształtki super.
    - rury tej samej firmy szare PP są lepsze niż niektóre chińskie rury pomarańczowe - czuć to w rękach
    - kupcie oryginalne środki poślizgowe, są lepsze niż ludwik
    - po solidnym deptaniu nożnym, przy wadze deptacza 80+ zużyłem więcej piasku na zasypanie rur niż go wydobyłem a przecież jeszcze wrzuciłem do dziur rury 110/ 160mm. Trochę mnie to przestraszyło że jednak mam słabo zagęszczony piasek więc czekam na deszcze a podobno nacierają nad moją budowę już jutro.
    - lokalny instalator wod-kan wycenia swą pracę na 80zł/pkt (pkt to klasycznie każda rurka, przepust dla powietrza do kominka to np 2 punkty). U mnie wyszło 15 punktów = robocizna = 1200zł (nawet po negocjacjach nie zeszło by mniej niż 800zł). Zrobiłem sam, tzn tata pomagał ale pomysły moje. Raczej zgodne ze sztuką - błędy ewentualne wyjdą w przyszłości...
    Wydałem razem z rurami dla GWC (fi200, kolanka i3sztuki + 2x1mb, drogie strasznie) nieco ponad 1000zł.

    Fotki? A i jest kilka takich:

















    Pozdrawiam
    Karol

  5. #285
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Te Żubry za bardzo odwracają uwagę od meritum. Czemu te rury w dwóch kolorach? Miałeś w projekcie rury fi50 podziemne?
    Ta satysfakcja po własnoręcznie wykonanej pracy jest bezcenna, zwłaszcza jeśli robi się coś pierwszy raz. To jak endorfina u biegacza.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #286

    Domyślnie

    Rury fi50 są dodatkowo już dla mniejszego kucia w ścianach albo do skroplin do kominka tak wrazie W.
    Jest dosłownie kilka krótkich fi110 szarych ale b. dobrej jakości wyobraź sobie, że u mnie w okolicy dopiero w czwartym sklepie dostałem pomarańczowe fi110- wszyscy potaniają jak tylko można... (no prawie wszyscy) i wlaśnie ci prawie wszyscy jednego dnia wykupili wszystkie krótkie pomarańczowe fo110 z jedynego sklepu z takimi rurami. Zostały same 3mb...

    A żubr nie jest taki zły, zależy od partii. Czasami jest taki dobry, że aż dzik.

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #287
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KptPlaneta

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Ciechocinek
    Kod pocztowy
    87-720
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!!

    Co tu taka cisza? Jakies postepy?

    Za miesiac zaczynam budowe niedaleko Ciebie wiec pewnie wprosze sie na jakas wizytacje

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  8. #288

    Domyślnie

    Ano witam

    Cisza na forum nie oznacza ciszy na budowie aczkolwiek u mnie budowa idzie bardzo powoli. Akurat wczoraj, tj w piątek nastąpiły pewne ruchy...
    Mam ukończony SZ. Tzn wylałem chudego. Jedną gafę strzeliłem ale w porę spojrzałem do projektu i się ogarnąłem. Zdjęcia niedługo. Kupiłem też na razie ok 2080 sztuk porothermu dryfix. Chciałbym jeszcze w kwietniu zacząć kłaść pierwszą warstwę a dokładniej w ostatnim tygodniu kwietnia.

    Wesołych Świąt
    Pozdrawiam
    Karol

  9. #289
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Przyznaj się, co to za gafa.
    SZ (stan zero) to dopiero wylewka właściwa na styropianie. Chyba, że to inny skrót .
    Ile płaciłeś za pustaczka?
    Dawaj zdjęcia.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  10. #290

    Domyślnie

    Poważnie z tą wylewką na styropianie? Myślałem, że wylewka na styropianie czyli ta, w której jest np podłogówka... ja mam obecnie wylewkę (tzw chudziak, u mnie akurat b15) na piasku. Potem na ty pójdzie styropian a na niego ostateczna wylewka no ale to już wykańczanie przecież (po SSZ).

    Gafa taka, że klatka schodowa jest niżej, tzn podłoga bo pod nią jest schowanek (z którego się cieszę). Nniechcący za dużą powierzchnię zaniżyłem. O ok 1m za długie to obniżenie chudego chciałem zrobić. No niby nie problem bo na wylanego chudego w tym miejscu mógłbym wylać kolejne 36cm betonu ale to lekkie marnowanie pieniędzy. Także mam taki mały kawałek 1x2,1m do podsypania piaskiem, zagęszczenia tudzież udeptania (bo po taki mały kawałek nie chcę mi się po zagęszczarkę jechać) no i wylani 200litrow betonu.

    Fotki jakieś wrzucę za kilka minut

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #291

    Domyślnie




    Zrobiłem też mały kawałek cokołu pod ogrodzenie. Wielka szkoda, że nie zdążyłem zaszalowac tego więcej bo zaklepałem o 3m3 betonu więcej ale musiałem odmówić.


    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 15-04-2017 o 19:56

  12. #292

    Domyślnie

    Witam!

    Przewałkowałem temat od samego początku, na wstępie podziwiam, że mimo mega pecha i przeciwności losu (wandalizm patologi, zakopanie się auta, błędów popełnionych w niektórych momentach) walczysz dalej!.
    Ale pamiętaj! Co Cię nie zabije to Cię wzmocni!

    Też zamierzam wystartować i cisnąć sam, dlatego mam kilka pytań:

    1. Rozumiem, że do zabezpieczenia hydroizolacji tylko i wyłącznie izoplast R-W oraz izoplast B-W.
    Nie przyglądałem się specyfikacji, ale czym one się różnią?
    Który gdzie dać?

    2. Jak w końcu z tą zaprawą na bloczki? Ma być wapno czy nie? A może jakoś jeszcze inaczej proponujesz?

    3. Jakie w końcu rury kanalizacyjne mam poszukiwać? Ktoś kiedyś mi polecał http://www.pipelife.com/

    4. Jak to jest z tym styropianem w końcu. Dawać do środka czy nie dawać?

    5. Styropian zewnętrzny niektórzy oklejają siatką i zaciągają oraz dodatkowo znowu malują dysperbitem.

    6. Jak to jest z tą folią kubełkową bo filmy muratora mówią, ze kubełkami do środka, a inne poradniki każą na zewnątrz.....?

    7. Też decyduję się na Dryfix, jaką grubość stosujesz u siebie? Na to dajesz jakieś ocieplenie? Jakie?

    8. Ostatecznie widzę, że dałeś folię pod chudziaka, też opinii miliony, że nie trzeba w ogóle, a inni, ze piasek wypija wodę z betonu i też źle...


    Pozdrawiam wszystkich komentujących

  13. #293

    Domyślnie

    Witaj Kamil_

    AD1. Oba są dobre, po prostu jeden jest nieco droższy i wydaje mi się jeszcze lepszy ale i ten pierwszy jest dobry, ehh gdybym to na niego trafił od początku

    AD2. Zasada jest prosta - tam gdzie jest wilgoć nie stosuje się wapna. Z drugiej strony murowanie bez wapna jest po prostu cięższe. U mnie w większości wapna nie było. Dopiero jak murarz przyjechał na te swoje 3 dni to razem z plastyfikatorem dodawał odrobinę wapna. Z drugiej strony starałem się zapewnić suchość ścian fundamentowych ( pkt1 niestety u mnie jest taki sobie więc średnio wyszło - dobrze, że mam XPS'a, on wody nie przepuści)

    AD3. Oni chwalą się, że są na równi z Wavinem. U mnie w okolicy mają skład (a może nawet jakieś zakłady) w Toruniu. Ceny dość dobre (przez telefon dostałem dużo lepsze niż na ich oficjalnych cennikach). Nie zadbałem o rury wcześniej i kupowałem z marszu u siebie w sklepach. Bylo różnie, okolica widać biedna bo dobre rury ciężko było znaleźć ale się udało w czwartym sklepie rury firmy Magnaplast SN8. Ogólnie polecam, jestem z nich zadowolony. Nawet szare rury tej firmy są bardzo twarde, fi110 nie złamałem w rękach a tanie szare rurki jedną ręką potrafię zniszczyć

    AD4. To Twoja wola, tani styropian na cały fundament w środku nie uszczupli Ci portfela. Jakbym robił raz jeszcze to dał bym tego styropianu jeszcze więcej niż dałem

    AD5. EPS-> siatka + klej, XPS -> nic nie musisz dawać. Malowanie dodatkowo już zatartego styro niby jest niezgodne ze sztuką ale może to metoda na jego gorszą chłonność wody względem XPS'a (tzn więcej chłonie wilgoci taki EPS niż XPS)

    AD6. Folia kubełkowa jest po to aby wilgoć spływała swobodnie po styropianie na dół. Jeśli dasz kubełkami na zewnątrz to cała ta istota sprawy nie zajdzie. Więc jeśli dawać folie kubełkową to tylko kubełkami do styropianu. Pzy XPS nawet folia kubełkowa nie jest potrzebna ale to tania rzecz zwłaszcza w internecie więc dałem.

    AD7. Dryfix PW 25, na to 20cm grafitu.

    AD8. Folia pod chudego nie jest wymagana (w projekcie też jej nie było) ale kupiłem niedrogą folię (62zł za 100mkw x3 z czego tylko połowę użyłem)) więc folię dałem. Dla samego łatwiejszego układania betonu warto ją dać. Poza tym nie wiem jak to dokładnie jest ale sporo opinni jest takich, ze piasek wypija wodę/ mleczko z betonu a to nie jest dla zdrowe dla betonu. Raczej nie zaszkodzi danie foli. To nie jest docelowa hydroizolacja.

    Ogólnie nie ma co sobie zawracać głowy tanimi kwestiami typu folia kubełkowa, folia pod chudego - to są tanie, bardzo tanie elementy - lepiej dać nawet dla spokojniejszego snu

    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 19-04-2017 o 14:35

  14. #294

    Domyślnie

    Cześć Wam, mam pilne, szybkie pytanie (szybkie bo planuje zacząć murowanie scian we wtorek 9 maja- pierwsza warstwa) pytanie brzmi czy perlit, którym chciałem zasypać pierwszą warstwę nie utrudni murowania następnej na piankę? Chodzi o ewentualne wszędobylskie drobinki perlitu...

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #295

    Domyślnie

    No aż tak lekki perlit to nie jest, aby oblepiać piankę i przeszkadzać w murowaniu. Nie kupuj zbyt drobnej frakcji.
    Będzie spoko, ale jak się boisz, to zawsze możesz tą drugą warstwę wymurować również na zaprawie...

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  16. #296

    Domyślnie

    Pierwszą warstwę będę robił w ramach tzw szkolenia wspólnie z facetem od wienerbergera. Raczej przy kolejnej już mi nie pomogą. Spróbuję mimo wszystko dać ten perlit. Frakcja jest tam jakaś typowa do zasypywania- dzwoniłem do znanej,firmy z Bełchatowa, nie jest zbyt gruby... jak bedzie problem to mocno będę go wymiatał zmiotką ew powietrzem. Wolę zasypać mniej a zasypać niż wcale go niedawać bo czuję w nim (tym perlicie) ciepełko

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Nie syp całego pustaka, ale zostaw z 1cm pusty. SOLVED

    Aha. Czasem nie ma wiać przez następne kilka dni? Jak będzie to współczuję... Leć po maskę do jakiegoś Liroya.

  18. #298

    Domyślnie

    Maskę? Taką do malowania? Kupię pewnie w sklepie z farbami... a co do masek, przeczytałem opis pianki dryfix na puszce i chyba musze OP1 sobie załatwić... tyle tam ostrzeżeń. Jako jedno z pierwszych napisane jest "podejrzewa się, że wywołuje raka" no nieźle- co nas nie zabije to nas wzmocni
    -nie mylić z młotkiem pięciokilowym

    PS. 8maja może będzie bardziej łaskawy z pogodą.

    Pozdrawiam
    Karol

  19. #299

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Pierwszą warstwę będę robił w ramach tzw szkolenia wspólnie z facetem od wienerbergera. Raczej przy kolejnej już mi nie pomogą. Spróbuję mimo wszystko dać ten perlit. Frakcja jest tam jakaś typowa do zasypywania- dzwoniłem do znanej,firmy z Bełchatowa, nie jest zbyt gruby... jak bedzie problem to mocno będę go wymiatał zmiotką ew powietrzem. Wolę zasypać mniej a zasypać niż wcale go niedawać bo czuję w nim (tym perlicie) ciepełko

    Pozdrawiam
    Karol
    Bez problemu umówiłeś się na ułożenie pierwszej warstwy?
    Z tego co słyszałem to wygląda to tak, że przyjeżdża człowiek w przysłowiowym garniturku i Ci mówi jak masz to robić.
    Ewentualnie pomoże ustawić z 4-5 pustaków,

    Jaką grubość dryfixa dajesz?
    Czym później to ocieplasz?
    Jaką papę dajesz na bloczki pod pierwszą warstwę pustaków?

  20. #300

    Domyślnie

    Bez problemu umówiłeś się na ułożenie pierwszej warstwy?
    http://www.pierwszawarstwa.pl/ "umówiłem się" bez problemu
    Z tego co słyszałem to wygląda to tak, że przyjeżdża człowiek w przysłowiowym garniturku i Ci mówi jak masz to robić.
    Ewentualnie pomoże ustawić z 4-5 pustaków,
    No też tak słyszałem, ale to chyba zależy od konkretnego "człowieka w garniturku"

    Odpowiedzi na poniższe pytania padły nie raz ale napiszę grzecznie bo pytasz
    Jaką grubość dryfixa dajesz?
    P+W 25cm
    Czym później to ocieplasz?
    grafit 20cm (ze wskazaniem na pominięcie swisshitu - dawny swisspor)
    Jaką papę dajesz na bloczki pod pierwszą warstwę pustaków?
    Czarna mamba (akurat swisspor i wg mnie super produkt).



    PS. Sadysta mi odpisał na pw, że perlit może fruwać po psiknięciu pianką. No daje mi to do myślenia. Co tu zrobić. Nasypać te 2cm niżej to też nie takie proste chyba, że dwa dni będę sypał bardzo wolno. Chyba że nasypać ok 20cm a nie 25cm i wtedy luz.


    Pozdrawiam
    Karol

Strona 15 z 52

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony