dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    A co powiecie na to. PF pod domem, dokoła niej wiadomo-styropian, a zaraz obok styropianu zrobić zwykły fundament tak jak wielki jest garaż. Wtedy będzie dom oddzielony od garażu, a zarazem mniejsze koszty bo płyty nie będzie pod garażem. Co myślicie o tym?

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zajrzyj do Doktorka i Toma

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Zajrzyj do Doktorka i Toma
    Jak mam znalezc Doktorka i Toma?

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał bulka907 Zobacz post
    Jak mam znalezc Doktorka i Toma?
    polecam spędzić więcej czasu przegladając dzienniki samorobów DrKubus robił płytę pod garaż obok, czy ja wiem czy większy koszt płyty niż przy zwykłym fundamencie?? Przelicz sobie dokładnie. Moim zdaniem taniej i szybciej.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #45

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    U mnie jest zastosowane takie rozwiązanie - garaż na fundamencie tradycyjnym, oddyletowany od domu na płycie.
    Rozwiązanie takie jest bardziej czasochłonne ze względu na kolejność wykonywania prac budowlanych (najpierw fundamenty garażu, potem płyta). Kosztowo też prawdopodobnie wychodzi drożej (np. izolacja przeciwwilgociowa, 3xdostawa betonu).
    Plusy są takie, że nie ma problemu z różnicą poziomów pomiędzy domem i garażem, nie trzeba prowadzić przepustów wody, prądu itp. w płycie (zrobiłem w garażu) no i komfort psychiczny, że płyta nie zjedzie z górki (działka z lekkim spadkiem, płyta po niższej stronie "oparta jest" o wieniec fundamentowy garażu).
    Myślę, że w Twoim przypadku szkoda kasy i czasu.



  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Poczytalem troche na temat tego odzielonego garazu.

    Czyli u mnie mogloby to wygladac podobnie jak u doktorka. Dostalem wycen na plyte wielkosci 148m2 na 35tys netto bez koparki i piachu. Jednak po calosci izolowana. Wiec mysle ze odejdzie troszke jesli garaz nie bedzie izolowany dolem.

    Jednak czy zrobic podwojna sciane i styropian miedzy tym? Czy wystarczy zrobic sciane od strony domu i na to styropian?

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Od dzis jestem prawowitym wlascicielem dzialki 9,5ara w prostokacie, teren rowny teraz w sumie czekam na projekt i bede skladal papiery na PnB ciekawe czy w tym roku zdaze je zlozyc

  9. #49

    Domyślnie

    Porozmawiaj z projektantem. Jak nie trzeba to ja bym nie stawiał ściany garażu od strony domu.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    A wiec podjalem juz pewne decyzje. Chce zrobic dwie oddzielne plyt0 jedna dla domu a jedna dla garazu. Jesli chodzi o dom, chcialbym dac 10cm XPS, a jesli chodzi o cokol 20cm EPS200. Czy taka grubosc styropianu mi wystarczy? Czy moze jest za duzo? W garazu chcialbym postawic scianke 12cm, pozniej styropian, i juz od strony domu scianke 24. Co sadzicie o tym?

    Jesli chodzi o ogrzewanie podlogowe. Nie bede robil tego w plycie. Ewentualnie pokusilbym sie zeby zrobic jakies 10cm wylewki na rurki z ogrzewania. W plycie zrobie sobie wode, i glowne przepusty elektryczne jak i kanalizacje.

    Fasade chce ocieplic 30cm grafitem.

  11. #51

    Domyślnie

    Czy taka grubosc styropianu mi wystarczy?
    Masz na myśli 10 pod płytą czy 20 na cokole?
    Zacznę od przypomnienia, że jestem orendownikiem unikania wylewki jako niepotrzebnego kosztu i robocizny
    10cm XPS - zależy ile dołożysz na płycie
    20cm EPS200 - na cokół wystarczy i EPS100 więc daj min 25cm EPS100 jeśli na elewacji planujesz 30cm styro.

    Dodatkowo przy 30cm styro na elewacji to już raczej tylko montaż okien w warstwie ocieplenia, żeby bunkier z otworami strzelniczymi nie wyszedł.

    W garazu chcialbym postawic scianke 12cm
    Ja chcesz coś na tej ścianie np wieszać, albo masz jakiś inne szczególne powody to zrób tą ściankę.

    Jako samorób prędzej czy później nabierzesz nawyku wybierania rozwiązań, które ograniczą ilość nakładów pracy. U Ciebie to będzie chyba trochę później
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ścianka 12 cm to chyba za mało na nośną - rozumiem. że ściany zew. garażu nie będą w żaden sposób połączone ze ścianami budynku.
    Jeśli będą to te 12 cm tylko do wieszania szafek.

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Miałem na myśli 10cm pod płyta i dookoła niej 20. Ale nie wiedziałem czy będzie to dobrze zgrane z elewacja. Czyli jednak zrobić 25cm dookoła?

    Na płytę pójdzie jakieś 15cm styropianu. Jeśli chodzi o ścianki. Nosna będzie od strony domu, a od strony garażu tylko po to, by móc zrobić sobie jakieś półki czy cos

    Dom bedzie calkowicie oddzielony od garazu. Jednak zastanawia mnie fakt. Jak w tym wypadku dojsc do kotlowni z woda, i cala reszta instalacji? Tam docelowo chcialbym tez miec rozdzielnie. Czy zrobic to wszystko pod plyta fundamentowa? Czy przechodzic przez cokol?
    Ostatnio edytowane przez bulka907 ; 06-12-2016 o 17:03 Powód: blad

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Dzis bylem o wycene okien. Koledzy, powiedzcie czy dobre U jest.

    A wiec tak. Okna maja miec 150x150, polowa FIXa a druga polowa otwierana. Przy zastosowaniu cieplych ramek Uw=0,82
    Okna 60x60, Uw=1, drzwi HST 240x235 Uw=0,82. Za cieply parapet cenia sobie jakies 70zl za mb okna (z montazem juz). Jesli chodzi o te cieple ramki(miedzy szybami) to wycenili mi na 27 za m2 okna. Okna sa trzyszybowe, 7-komorowe.

  15. #55

    Domyślnie

    Uw jakie podajesz to przyzwoity wynik. Samemu też celuję w takie parametry i myślę, że to dobry stosunek ceny do energooszczędności.
    Można też na tym przykładzie zauważyć, że najmniej energooszczędnym elementem okien są ramy. Im większy stosunek obwodu ramy do powierzchni okien tym gorsze Uw wychodzi.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam. wszystkich ponownie po dluzszej przerwie.
    Zalatwialem rozne papierkowe sprawy, geodety, jak rowniez odrolnienie

    Na dniach bede mial projekt wnetrza domu. Takze wrzuce go. Tylko powiedzcie mi, jak najlepiej wrzucac zdjecia?

    Co do projektu. Zmienilem grubosc scian na 48cm energo+, bez styro na zew. Architekt tez juz ponoc konczy moj projekt, wiec mysle ze w marcu zloze juz wniosek o PnB. Tylko ze architekt chce zrobic cos takiego miedzy plytami jak na zdjeciu. Czy ma to wogole jakikolwiek sens? Przy rownym terenie i plycie grubosci 25cm?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	382567
    Ostatnio edytowane przez bulka907 ; 28-02-2017 o 17:02 Powód: dopisanie kilku rzeczy

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Taki fundament nie ma sensu. To architekt czy konstruktor?
    Powiedz skoro plyta fundamentowa aby odciac sie od gruntu to znaczy ze jakis tam poglad energooszczedny na swiat masz. Wiec dlaczego sciana jednowarstwowa? To w ogole spelnia obecne warunki techniczne? Moim zdaniem to duzy blad i chyba niezbyt oplacalny. Niedosyc ze zmniejszasz sobie pow. uzytkowa to i pizga przez takie sciany. Mieszkalem pare lat w takim domu "oddychajacym" wiec wiem co mowie.

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam się u ciebie.
    Nie odpowiem ci na pytanie co do płyty ale czytam twoje wypowiedzi z grudnia i teraz i mam wrażenie że masz trochę chaotyczne podejście do budowy domu. W grudniu 30cm grafitu na ścianę a teraz BK energo 48??? Nie zrozum mnie źle ale zacznij o pewnych podstawowych pytań co do wymagań odnośnie swojego domu a potem szczegóły same się rozwiążą.
    Pozdrawiam i gratuluję przejścia papierologii.

  19. #59
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bulka907

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Podlesie
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję za odpowiedzi szczerze powiem ze większość budowlańców z którymi rozmawiałem to mówili że lepsze i wogole, choć sam chciałem tak jak pisałem 24+ styropian 30. I będę jeszcze rozmawiać z architektem żeby to zmienic- skoro wszyscy mówią ze to błąd. Co do płyty. Architekt ma tam jakiegoś konstruktora który ma ja policzyć, ale to był jego pomysł żeby takie coś zrobić. I nawet nie wiem jak mi to przegadac ze to nie ma sensu.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Przy ścianie dwuwarstwowej łatwiej też chyba pozbyć się mostków termicznych.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony