dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 9
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 175
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    wiedziałbyś że do takiego kotła ilość paliwa jaką pochłania na godzinę lub na rozruch wystarczyłoby, na ogrzanie całego Krakowa
    ....
    weźmiesz sobie sam początek transformacji i wsadzisz sobie to do kotłowni z 36 % jak uzyskałbyś z prądu uzyskasz 85-92 % spalając węgiel we własnej kotłowni
    nie wciskaj mi kitów, bo wiem jak wygląda rozpalanie kotłów w elektrowniach (i to małych mocy, max kilkadziesiąt MWe, a co dopiero w takich rzędu setek MW). wiem ile oleju idzie, ile to jest wyrzuconej i drogiej energii. wiem też ile czasu trwa rozgrzanie takiego kotła, a potem wszystkich kolejnych rurociągów, kiedy to nadmiar pary idzie w gwizdek, bo czekamy na doprowadzenie instalacji do odpowiedniego stanu. sam sobie zaprzeczasz. z twojego posta wynika, że nie opłaca się wygaszać kotła bo to kosztuje dużo energii (rozpalenie wystarczyłoby na ogrzanie całego Krakowa), a dalej piszesz, że źle jest wykorzystywać energię z niewygaszonego kotła. zdecyduj się.

    sprawność 80% przy spalaniu węgla w nowym domu? kiedy kocioł idzie przez 80% sezonu grzewczego w podtrzymaniu? u mnie w okresie przejściowym nie ogrzewam czasem w ogóle przez kilka dni. co miałbym w tej sytuacji robić przy kotle węglowym? wygaszać go czy wyrzucać energię w komin w podtrzymaniu (w dodatku przy niskiej temperaturze spalania, generując potworne ilości rakotwórczych WWA)?

    żadne 600 zł nie ląduje w rzece, bo elektrownia i tak pracuje. a przy kogeneracji w elektrociepłowniach to już w ogóle mijasz się z prawdą.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #142
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    To efekt zacietrzewienia
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  3. #143

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    To idź wygaś wszystkie elektrownie, na co czekasz ?
    nie wygaszamy elektrowni, w nocy produkuję energię, tak czy nie?

    sam sobie zaprzeczasz. to w końcu wygaszać czy nie? co jeśli nie da się wygasić? jaka jest różnica w poborze energii w Polsce w nocy i w dzień?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    nie wciskaj mi kitów, bo wiem jak wygląda rozpalanie kotłów w elektrowniach (i to małych mocy, max kilkadziesiąt MWe, a co dopiero w takich rzędu setek MW). wiem ile oleju idzie, ile to jest wyrzuconej i drogiej energii. wiem też ile czasu trwa rozgrzanie takiego kotła, a potem wszystkich kolejnych rurociągów, kiedy to nadmiar pary idzie w gwizdek, bo czekamy na doprowadzenie instalacji do odpowiedniego stanu. sam sobie zaprzeczasz.
    No cytując "nadmiar pary idzie w gwizdek" z samego tego już wiem że Ty (jak i inni wypowiadający się) nie wiesz nic na temat rozpalania kotłów z różnych stanów cieplnych.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No cytując "nadmiar pary idzie w gwizdek" z samego tego już wiem że Ty (jak i inni wypowiadający się) nie wiesz nic na temat rozpalania kotłów z różnych stanów cieplnych.
    to napisz w końcu czy elektrownie i elektrociepłownie w Polsce pracują w nocy czy nie?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to napisz w końcu czy elektrownie i elektrociepłownie w Polsce pracują w nocy czy nie?
    I po raz kolejny udowadniasz że nie wiesz o czym piszesz. Nie rozróżniasz elektrowni od elektrociepłowni. Proponuję odwiedzić i jedno i drugie.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    I po raz kolejny udowadniasz że nie wiesz o czym piszesz. Nie rozróżniasz elektrowni od elektrociepłowni. Proponuję odwiedzić i jedno i drugie.
    możesz odpowiedzieć na proste pytanie?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  8. #148

    Domyślnie

    to dodam jeszcze ciekawostkę. maksymalnie na CO i CWU idzie mi 6 tys. kWh na rok. w elektrowni to przy sprawności 1/3 około 2,6 t węgla 24 MJ/kg. ile spalisz u siebie?

    gdybym to spalał w domu, to poszłoby 1,25 t na rok (sprawność 70%), do tego z 365 kg na podtrzymanie (tak piszą w wątkach ekogroszkowych - 1 kg/dobę na podtrzymanie). w sumie w elektrowni poszłoby o 1 t więcej niż gdybym to spalał w domu (trzeba by jeszcze doliczyć transport opału, niezbyt ekologiczny) - w sumie żaden dramat, bo nie znam nikogo kto w domu spala mniej opału niż elektrownia na mój prąd do grzania. dla dobra sąsiadów lepiej spalić więcej w elektrowni, szczególnie że kocioł węglowy przy niskim obciążeniu nie grzeszy czystością.

    grzeję grzałką. jak zainstaluję w przyszłości PC, to zużyje 2000 kWh prądu na CO i CWU (czyli w elektrowni spalę mniej niż 1 t węgla, czyli mniej niż spaliłbym w domu), czyli mniej niż ty na światło. wszystko to poza szczytem. potem jeszcze wstawię PV o mocy 5-6 kW i finalnie wyprodukuję więcej energii niż zużyje mój dom i zredukuję rachunki do opłat stałych.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  9. #149

    Domyślnie

    Pracują te które związane są umowami, te które mają największą sprawność, te które mają najniższą jednostkową cenę produkcji, nie pracują te które pełnią rolę regulacyjną, szczytową, podszczytową, albo nie spełniają warunków powyżej. I są bloki (kotły) które pracują tylko w dzień a na noc są odstawiane.

  10. #150
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to dodam jeszcze ciekawostkę. maksymalnie na CO i CWU idzie mi 6 tys. kWh na rok. w elektrowni to przy sprawności 1/3 około 2,6 t węgla 24 MJ/kg. ile spalisz u siebie?

    .
    Dokładnie tak, jak pisałem - grzejący prądem mają domy wybudowane z większym poszanowaniem energii.
    Dodatkowo, te 2.6 ton jest spalone w instalacji zawierającej elektrofiltry, systemy odsiarczania.

    Domorośli spalacze węgla ładują zaś całym swym kancerogennym aromatem, prosto na w nosy sąsiadów.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #151

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    to dodam jeszcze ciekawostkę. maksymalnie na CO i CWU idzie mi 6 tys. kWh na rok. w elektrowni to przy sprawności 1/3 około 2,6 t węgla 24 MJ/kg. ile spalisz u siebie?

    gdybym to spalał w domu, to poszłoby 1,25 t na rok (sprawność 70%), do tego z 365 kg na podtrzymanie (tak piszą w wątkach ekogroszkowych - 1 kg/dobę na podtrzymanie). w sumie w elektrowni poszłoby o 1 t więcej niż gdybym to spalał w domu (trzeba by jeszcze doliczyć transport opału, niezbyt ekologiczny) - w sumie żaden dramat, bo nie znam nikogo kto w domu spala mniej opału niż elektrownia na mój prąd do grzania. dla dobra sąsiadów lepiej spalić więcej w elektrowni, szczególnie że kocioł węglowy przy niskim obciążeniu nie grzeszy czystością.

    grzeję grzałką. jak zainstaluję w przyszłości PC, to zużyje 2000 kWh prądu na CO i CWU (czyli w elektrowni spalę mniej niż 1 t węgla, czyli mniej niż spaliłbym w domu), czyli mniej niż ty na światło. wszystko to poza szczytem. potem jeszcze wstawię PV o mocy 5-6 kW i finalnie wyprodukuję więcej energii niż zużyje mój dom i zredukuję rachunki do opłat stałych.
    Powoli zaczynasz łapać o co chodzi, może przedwcześnie chwalę .. jako jedyny z nielicznych. Ktoś wcześniej wspominał o EL Rybnik bardzo fajna elektrownia, ale już lata ma. Nie mogę zdradzić ile dokładnie, ale mogę podać dane książkowe. Bloków osiem, pierwszy lepszy blok 1 moc zainstalowana 225 MW co daje zużycie węgla przy pełnej mocy znamionowej 225 MW i Q +15 MVar, dotrzymanych parametrach pary świeżej i wtórnej przed turbiną, znamionowej próżni, przepływie wody chłodzącej, ciśnieniu przed turbiną, pracującym upuście na potrzeby międzyblokowe, pracującym członie ciepłowniczym, wydajności pary 650 t/h - ok 100-110 ton na godzinę przy wartości opałowej 21-24 MJ/kg.

  12. #152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to co masz do inwestorów, decydujących się na ogrzewanie prądem, skoro zamykają sie w odpowiedniku 2,6 tony węgla ?
    A ogrzewający PC w 0.8 tony węgla ?

    I to jeszcze korzystających z energii elektrycznej nocnej ?

    Dlaczego straszysz ich przeciążeniem systemu energetycznego, skoro to najbardziej zagraża latem i to jeszcze w trakcie dnia ? Czegoś chyba nie przemyślałeś.....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #153

    Domyślnie

    Witam,

    Już podczas budowy budynku należy zwrócić uwagę na czas jego użytkowania. Już przy wyborze elementów budowlanych, izolacji, okien oraz źródła ciepła, warto zastanowić się czy nie zainwestować w lepszej jakości produkty lub bardziej sprawne rozwiązania. Mimo wyższych kosztów inwestycyjnych, przekładać się to będzie na niższe koszty eksploatacyjne każdego roku. Jednym z takich rozwiązań są pompy ciepła. Koszty inwestycyjne są na wyższym poziomie jak w porównaniu do innych rozwiązań, natomiast koszty eksploatacyjne szacowane są na najniższym poziomie. Dodatkowo jest to rozwiązanie bezobsługowe i ekologiczne.
    Jeżeli zainteresowani są Państwo nad wyborem sprawdzonej pompy ciepła Supraeco marki Junkers, zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/pompy-ciepla/.
    W razie pytań chętnie pomogę.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Junkers

  14. #154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.362
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Junkers Zobacz post
    Dodatkowo jest to rozwiązanie bezobsługowe i ekologiczne.
    W temacie obsługi i kosztów eksploatacji. Ile kosztują i jak często trzeba wykonywać przeglądy, żeby nie stracić gwarancji?

  15. #155
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    aronnn

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-119
    Posty
    1

    Domyślnie

    Skąd wzięte są wartości zapotrzebowania na energię cieplną? Czy istnieje w Polsce bądź też w UE ustawa normująca nazewnictwo domów? Energooszczędny/Niskoenergetyczny/Pasywny?
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  16. #156

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to co masz do inwestorów, decydujących się na ogrzewanie prądem, skoro zamykają sie w odpowiedniku 2,6 tony węgla ?
    A ogrzewający PC w 0.8 tony węgla ?

    I to jeszcze korzystających z energii elektrycznej nocnej ?

    Dlaczego straszysz ich przeciążeniem systemu energetycznego, skoro to najbardziej zagraża latem i to jeszcze w trakcie dnia ? Czegoś chyba nie przemyślałeś.....
    Nie mam nic do inwestorów, bo oni nie zawsze są świadomi, słuchają tego co polecają im inni i rzadko analizują całość, często z uwagi na brak czasu, albo są przerażeni tymi EP, U, COP, kWh, MJ, OZC i po prostu zrzucają to na tych którzy się tym zajmują. Dla takiego inwestora liczy się to ile to będzie kosztowało i ile zaoszczędzi reszta jest mniej ważna. I nie ma się co dziwić nie każdy ma czas i chęci żeby móc godzinami czytać forum, gdzie będzie miał jeszcze większy mętlik w głowie po takiej ilości rozbieżnych postów. Serio już mi się nie chce więcej tłumaczyć, z resztą od kilkunastu postów zeszliśmy z tematu głównego. Energooszczędny czy tradycyjny dom ?

  17. #157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I znowu strzał w płot...
    Ci co budują domy ogrzewane prądem należą do tych najbardziej świadomych, a wszystko mają przeliczone (OZC podstawa).
    Spójrz na ich domy, na ocieplenie, na zapotrzebowanie na energię i powtórz jeszcze raz " nie zawsze są świadomi, słuchają tego co polecają im inni i rzadko analizują całość"
    I wierz mi - doskonale się orientują w "EP, U, COP, kWh, MJ, OZC", w przeciwieństwie do palaczy węgla kamiennego,


    I jak najbardziej są przykładem na to, że warto energoooszczędny.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-12-2016 o 16:34
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #158
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I znowu strzał w płot...Ci co budują domy ogrzewane prądem należą do tych najbardziej świadomych, a wszystko mają przeliczone (OZC podstawa).Spójrz na ich domy, na ocieplenie, na zapotrzebowanie na energię i powtórz jeszcze raz " nie zawsze są świadomi, słuchają tego co polecają im inni i rzadko analizują całość"I wierz mi - doskonale się orientują w "EP, U, COP, kWh, MJ, OZC", w przeciwieństwie do palaczy węgla kamiennego, I jak najbardziej są przykładem na to, że warto energoooszczędny.
    Święta prawda

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I znowu strzał w płot...
    Ci co budują domy ogrzewane prądem należą do tych najbardziej świadomych, a wszystko mają przeliczone (OZC podstawa).
    Spójrz na ich domy, na ocieplenie, na zapotrzebowanie na energię i powtórz jeszcze raz " nie zawsze są świadomi, słuchają tego co polecają im inni i rzadko analizują całość"
    I wierz mi - doskonale się orientują w "EP, U, COP, kWh, MJ, OZC", w przeciwieństwie do palaczy węgla kamiennego,


    I jak najbardziej są przykładem na to, że warto energoooszczędny.
    Amen
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  20. #160
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar chemical
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Brzeźnica k. Dębicy
    Kod pocztowy
    39-207
    Posty
    399

    Domyślnie

    Adoptowana parterówka z241, EAh=15kWh/(m2rok), Pu=97m2.
    Dziennik/nocnik:http://forum.muratordom.pl/showthrea...84#post7346184
    Komentarze: http://forum.muratordom.pl/showthrea...80#post7346180

Strona 8 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony