dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 109
  1. #81
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajerzyk Zobacz post
    A mi blaszaka Enea nie chciała przyłączyć.

    Chcieli żebym z gminy miał papier że działka będzie wykorzystywana jedynie rekreacyjnie.
    Kazda firma ma swoje zasady. Co zostało już potwierdzone w dziesiątkach tematów na FM

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Panowie teraz wróćmy do tematu wody. Dziś jeszcze raz zadzwoniłem do ZUK i trafiłem na innego konsultanta. Dostałem informację, że jeśli chcę to jest mozliwość podłączenia wody poprzez stutnię wodomierzową - nie wiem dlaczego wcześniej nie dostałem takiej informacji. Czy ktoś z Was korzysta? Czy warto? Póżniej ze studni woda zostanie doprowadzona do domu.
    Wolał bym mieć swój dostęp do wody, ale chętnie posłuchał bym opinii innych.

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja tak miałem,

    w tamtym roku zrobiłem podłączenie wody z drogi na działkę. Na działce woda była doprowadzona w zwykłej rurze karbowanej i dopiero przed budową zainstalowałem tam wodomierz i podpisałem umowę na dostawę wody. Teraz po SSZ poprowadziłem wodę z tej studzienki do domu.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Ja mam ze studzienki na działce, minus to że trzeba to jakoś zagospodarować bo widać na trawniku ....

    Nic mi nie zamarzło ale mrozu ponad minus 15 przez ostatnie 2 zimy nie było....

    W domu w kotłowni mam drugi wodomierz dodatkowy i na jego podstawie podajemy stan wody, chciałam zablombować licznik ten w domu ale jeszcze nie dotarłam do tego momentu mieszkamy od czerwca....

    Gdzieś czytałam że ponoć aby zamontować znaczy przenieść licznik do domu mając studzienkę z licznikiem na zewnątrz potrzeba projekt kolejny zrobić nie sprawdzałam w dziale technicznym moich wodociągów, jeśli tak jest to chyba sobie daruję.

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Ja tak miałem,

    w tamtym roku zrobiłem podłączenie wody z drogi na działkę. Na działce woda była doprowadzona w zwykłej rurze karbowanej i dopiero przed budową zainstalowałem tam wodomierz i podpisałem umowę na dostawę wody. Teraz po SSZ poprowadziłem wodę z tej studzienki do domu.
    A gdzie masz wodomierz???

  6. #86

    Domyślnie

    bez sensu robić wodomierz w studzience a potem to burzyć i przenosić wodomierz

    koszty koszty koszty

  7. #87
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Słuchajcie, ale po co przenosić wodomierz do domu? Przecież to wygoda, że jak inkasent przychodzi to spisuje z wodomierza na podwórku i nie musi niepokoić mieszkańców. Teraz mają chyba nawet taki sprzęt, że radiowo zczytują i nie muszą na posesję wchodzić. Jaki oreintacyjny koszt studzienki wodomierzowej?
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 05-12-2016 o 13:04

  8. #88

    Domyślnie

    poczytaj o studzienkach

    woda, pająki, pajęczyny, bagno

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Panowie teraz wróćmy do tematu wody. Dziś jeszcze raz zadzwoniłem do ZUK i trafiłem na innego konsultanta. Dostałem informację, że jeśli chcę to jest mozliwość podłączenia wody poprzez stutnię wodomierzową - nie wiem dlaczego wcześniej nie dostałem takiej informacji. Czy ktoś z Was korzysta? Czy warto? Póżniej ze studni woda zostanie doprowadzona do domu.
    Wolał bym mieć swój dostęp do wody, ale chętnie posłuchał bym opinii innych.
    Tak miałem i było super ! Zza studni wyprowadzili rurę z kranikiem.
    Studnia zostaje na zawsze, nie ma sensu wprowadzać wodomierza do domu, bo na to trzeba zrobić osobny projekt i odbiór, gdyż ZUK odpowiada za sieć do wodomierza i musi być oficjalnie.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    poczytaj o studzienkach

    woda, pająki, pajęczyny, bagno
    Kolejne bzdury, po 5 latach mam sucho, żadnych pajęczyn, jedynie na dnie odrobina ziemi nasypana z butów podczas wchodzenia...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    bez sensu robić wodomierz w studzience a potem to burzyć i przenosić wodomierz

    koszty koszty koszty
    Studzienka zostaje i normalnie z niej idzie woda do domu wodomierz też może zostać np do momentu kiedy przyjdzie czas jego wymiany u mnie 5 lat wtedy nowy montujemy w domu pod warunkiem że nie trzeba do tego projektu....

    Jeśli chce się mieć wodę na budowie inaczej się nie da jak w studzience-chyba że podłączymy ją jak już będą instalacje w budynku.

    Studzienka jest szczelna ja mam małą wejść się nie da jest sucho styropian na dnie ziemia skąd tam ma być bagno?

    Ale jednak podajemy stan z tego drugiego wodomierza u mnie robi się to internetowo nikt nie biega po odczyty-kontrolnie zaglądamy raz czy dwa do roku do studzienki...
    Ostatnio edytowane przez Bejaro ; 05-12-2016 o 13:12

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    To nie ma się co zastanawiać. Nie lubię być zależny od innych. Wybieram tę opcję.

    Kolego Piotrek0m jaki był koszt przyłącza wraz z studzienką wodomierzową na cito tak, żeby ekipa budowlana mogła korzystać? Pochodzimy z tych samych rejonów, więc będę miał wyznacznik ceny.

  13. #93

    Domyślnie

    zazwyczaj to wygląda tak






  14. #94

    Domyślnie

    do tynków maszynowych potrzebny bezpiecznik b25 lub c16 minimum

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Czy ktoś z Was korzysta? Czy warto?
    Widziałeś ceny studzienek? Mnie studnia kosztowałaby taniej, gdybym musiał za takie przyłącze zapłacić. Ale nie mam wody na działce i zostałem skazany na studzienkę. Na szczęście poprzedni właściciel już ją zamontował, więc za bebechy do niej i papiery zapłaciłem tylko 450 zł. A wodociągi wymagają, by po zbudowaniu domu wodomierz przenieść do budynku, więc ta studzienka jest tymczasowa.

    Jak masz szanse, to rób studnię.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Słuchajcie, ale po co przenosić wodomierz do domu?

    § 116. 1. Zestaw wodomierza głównego, na połączeniu z siecią wodociągową, powinien być umieszczony w piwnicy budynku lub na parterze, w wydzielonym, łatwo dostępnym miejscu, zabezpieczonym przed zalaniem wodą, zamarzaniem oraz dostępem osób niepowołanych. W budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej miejscem tym powinno być odrębne pomieszczenie.

    2. Dopuszcza się umieszczenie zestawu wodomierza głównego w studzience poza budynkiem, jeżeli jest on niepodpiwniczony i nie ma możliwości wydzielenia na parterze budynku miejsca, o którym mowa w ust. 1.

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Moje wodociągi nie wymagają przeniesienia mam odebrany dom.

  18. #98
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też mam studzienkę wodomierzową z wodomiarem poza domem od 5 lat. I studzienka w środku nie wygląda tak jak na prezentowanych powyżej zdjęciach. Teraz takich studzienek się nie robi. Ja mam plastikową, zieloną. Czasami trafi się jakiś pająk albo ślimak, ale to da się przeżyć.

    Wodomiar nie będzie przenoszony do domu, bo powinien być w pierwszym pomieszczeniu przez które przechodzi woda, a u mnie to garaż bez ogrzewania i może tam zamarzać, więc wodomiaru w domu nie będzie.

  19. #99
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    To teraz dobre pytanie: studzienka wodomierzowa czy studnia? Jak się za to zabrać, żeby wiedzieć co lepsze i się da to u mnie zastosować?

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.351

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    To teraz dobre pytanie: studzienka wodomierzowa czy studnia? Jak się za to zabrać, żeby wiedzieć co lepsze i się da to u mnie zastosować?
    Nie wiem co masz określone w warunkach ale studnię to prawdopodobnie będziesz robił aby zagospodarować wodę z dachu i rynien.
    Trzeba ją gdzieś rozsączyć.
    Po drugie to czy w drodze lub okolicy istnieje kanalizacja.
    Jeśli nie to jesteś zmuszony do szamba.
    Studzienkę wodomierzową należy umieścić w odległości 2mb od granicy działki i lini ogrodzenia.
    Pozostały odcinek do domu jest już instalacją wewnętrzną za którą nie odpowiada zakłady wodociągowe tak więc w razie awarii są to same kłopoty.
    Po drugie to sama studzienka to jakiś koszt dodatkowy. Epoka dwóch lub trzech kręgów betonowych już minęła, dostaniesz warunki i projekt mówiący o odpowiednim zabezpieczeniu przed mrozem, dostępem osób trzecich i swobodnym dostępem pracownika zakładu i Twoja teoria poukładana na tym forum może się lekko zmienić.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony