dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Sporo racji w tym co piszesz. Ja też techniczny, dużo potrafię zrobic sam ale z czasem faktycznie zapał na niektóre zajawki mija. Kominek z płaszczem wodnym najlepszym tego przykładem - mam taki obecnie, wymyślił to mój ojciec, przez 2-3 sezony faktycznie byliśmy z tego zadowoleni ale teraz tylko zajmuje niepotrzebnie miejsce w salonie a nie paliliśy w nim od 3-4 lat. Mieszkamy tu 12 lat. Jednakże pewne "wynalazki" w moim domu będą, choćby wentylacja mechaniczna z której się juz na pewno nie wycofam (w projekcie usunąłem wszystkie kominy, gazowy kocioł kondensacyjny też nie musi mieć komina) oraz rurowy GWC . Myslę też o pewnych elementach inteligentnego domu, sterowanie ogrzewaniem i wentylacją zintegrowane z systemem alarmowym - dostęp zdalny z aplikacji mobilnej. No ale to już na marginesie wodno-kanalizacyjnego tematu

  2. #22

    Domyślnie

    O ile jestem zwolennikiem, aby kompleksowo organizować retencję deszczówki jak i biologiczną oczyszczalnię, to są czasem do tego mniej sprzyjające warunki. W teorii wszystko się da zrobić za dobrą kasę, lecz czasem to zwykła przesada. Problem w tym, że zamiast projektant to tłumaczyć swojemu klientowi to w sumie nikt za bardzo się na tym nie zna do końca. Kliencie zaś sami zaczynają projektować "budowę" - nie neguję tego, a nawet zachęcam do zrozumienia tematu, ale nie da się ogarnąć od razu całości.

    Podsumowując uważam, że czym bardziej złożony system to tym bardziej złożone sterowanie - oczywiście jak najbardziej automatyczne.
    W innym przypadku, zgodzę się, że nie da się tego ogarnąć, a skleroza to choroba powszechna

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Apropos biologoicznej oczyszczalni, tego jeszcze nie rozgryzałem. Może to by się nadawało w mój system?

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    chociaż.. temat biologiczny raczej odpada.... w WZ mam:

    e) Sposób odprowadzenia ścieków:
    Do szczelnego zbiornika na nieczystości ciekłe.

  5. #25

    Domyślnie

    Bo jak to pisali to nie było jeszcze biologicznych oczyszczalni ścieków domowego uzytku

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    WZ jest świeże, sprzed 2 miesięcy, są już tam tego typu nowości:

    Ustala się stosowanie proekologicznych systemów grzewczych: realizacja źródeł ciepła na paliwo ekologiczne (np. gaz, biomasa, ekogroszek, lekki olej opałowy, elektryczność). Sprawność cieplna kotłów musi wynosić, co najmniej 85%. Dopuszcza się stosowanie urządzeń do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych jak kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne i pompy ciepła.

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie podobno 2 lata temu dopisali oczyszczalnie scieków bo wczesniej nie było ale ktoś się w końcu zorientował że coś takiego istnieje a i tak przechodziłem gehennę bo jetem pierwszy który na coś takiego się zdecydował więc nawet nie potrafili powiedzieć jaka trzeba dokumentację

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Jesli ekogroszek jest ekologiczny to ja jestem krolowa angielska

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I wszystko jasne! Im dalej wleziesz w budowe tym mniej bedzie Ci sie chciało wymyślać takie skomplikowane układy. Prostotwa, funkcjonalność, niezawodnosc, łatwość nadzoru, obslugi, naprawy. Przykładowo jak czytam o ludziach ktorzy w domu maja piec do ogrzewania, do tego jakis kominek z płaszczem wodnym, zaworami, buforami połączony to sie mnie coś przewraca. Tudziez te wszelkie uklady wodne, ze zbiornikami, zbieraniem wody, przełaczaniem, do toalety to stad, do picia stamtad, spod prysznica leci tam, z WC gdzie indziej.
    Nawet sobie nie wyobrażasz jak coś takiego "fachofcy" potrafia potem spaprac.

    zeby nie było, jestem techniczny (choc żona już nie). Ja bym takie wynalazki ogarnał. Ale po co. Ma byc samoobslugowe, proste. Nawet jak eksploatacja ma mnie kosztowac pare PLN miesiecznie wiecej. Polecam i zachecam do takiego podejscia. Przez 2-3 lata czlowiek chodzi koło domu, zaglada, sprawdza, kontroluje. Zuzycie pradu z Pompy CIepla notowalem przez 1 czy 2 sezony.
    Również popieram takie podejście do sprawy. Czytać trzeba,dyskutować, poznawać... ale prostota i minimum obsługi domu to podstawa. Też zapisywałem przez kilka lat zużycie mediów - poznałem je i już mi się nie chce Jak ktoś chce i lubi [ ja tak ] to wokół domu do końca życia coś tam możne dłubać, po co jeszcze sobie dokładać ...
    WARTO? WARTO!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    Apropos biologoicznej oczyszczalni, tego jeszcze nie rozgryzałem. Może to by się nadawało w mój system?
    Ja tu i tak nie widziałbym oczyszczalni biologicznej, niezależnie czy dopuszczałoby to WZ

  11. #31

    Domyślnie

    Fleszu1, 5 lat minęło od tej dyskusji więc pewnie już mieszkasz... Jak ostatecznie zagospodarowałeś deszczówkę? Zaczynam budowę pod Krakowem i mam podobne warunki geologiczne.

  12. #32

    Domyślnie

    bez paniki z tymi detergentami , starczy jak będzie używał identyczne jak do oczyszczalni biologicznych i będzie dobrze

    Problemem duzo większym sa właśnie skoncentrowane ścieki w oczyszczalniach i nawożenie rolnicze czy sztucznymi czy gnojownicą z farm przemysłowych.

    dowodem jest stan najmniejszych cieków wodnych już w maju zielone od przenawożenia.

    Tu w miejscu pozbywania się ścieków szarych po paru latach powstanie biotop który skonsumuje ze smakiem te ścieki zanim przesączą się niżej. Tylko to wymaga raczej nawożenia warstw powierzchniowych jak w oczyszczalni naturalnej trzciny w ostateczności trawnik i pal licho spryskiwacze. Bo konsumują stworzonka tlenowe.

    A w życiu już widziałem grunt pod szambem bez dna wiekiem sięgające średniowiecza dalej capiło

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony