dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 93
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1856
  1. #1201

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    kaszpir007 powoli sie przebijam przez dziennik masz moze szczegółową wycene okien? mógłbyś tutaj dać albo podesłac na PW? Jestem ciekaw ile kosztuja takie duze okna bo tez bym chciał takie 2-3 w salonie
    Patrząc na wycenę okna kosztowały nas z montażem okolo 14tys , duże okna z montażem , poszerzeniami około 3000zł od sztuki.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1202

    Domyślnie

    no to nie ma tragedii myślałem iż są droższe, jakie one mają wymiar u Ciebie?

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    no to nie ma tragedii myślałem iż są droższe, jakie one mają wymiar u Ciebie?
    3280x2270
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #1204

    Domyślnie

    W tym tygodniu planujemy zakończyć temat cegły.W ubiegłą niedzielę myśleliśmy że zakończymy kładzenie cegły ale okazało się że zabrakło kleju Szło bardzo wolno , bo mnóstwo docinek i spora wysokość montażu.Jako fuga będzie zaprawa murarska do klinkieru kolor grafit.Sposób fugowania taki jak z filmiku jaki podawałem W weekend zająłem się też przygotowaniem instalacji pod rolety zewnętrzne. Muszę jeszcze zając się "estetyką" i dokończyć.W poniedziałek czeka nas montaż rolet.Wczoraj rano też ponownie odpaliłem pompę ciepła i ustawiłem chłodzenie (18 stopni). Już kiedyś próbowałem chłodzić dom w ten sposób (15 stopni) , ale zrobiło się bardzo nieprzyjemnie i nie komfortowo w domu , bo zimno szło od podłogi. Myślałem że lekko wyższa temperatura pomoże i dyskomfort będzie niższy.Nie ukrywam że schłodzenie podłogi (z 26 stopni - tak samo słoneczko mi nagrzało) do 18 stopni pomogło i temepratura w domu trochę spadła (2 stopnie) . Jednakże po 2 dniach chłodzenia wyłączyłem chłodzenie ..Powody ? Bardzo zimna podłoga , bardzo zimne wszystkie meble (łóżka , wypoczynek) , pościele ...Zimno "promieniuje" od podłogi i jest to bardzo nieprzyjemne.Tragiczny komfort termiczny. Rozkład temperatur i chłodzenie od 'dołu" jest bardzo niekorzystny dla człowieka i dla zdrowia.Dzieciaki dostały kataru a ja czuję się przeziębiony ...No cóż , już wiem że taki sposób chłodzenia dla nas jest całkowicie nieakceptowalny. Dobrze że jest klima w salonie , no i że niedługo będą rolety ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 13-06-2018 o 11:50
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #1205
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.207

    Domyślnie

    Ile idzie Ci kleju na metr kw ?

  6. #1206

    Domyślnie

    Szkoda, że tak w praktyce wygląda chlodzenie PC + podłogówką. A gdyby do PC dołozyć chlodnicę na czerpni do reku i ustawic tam np 14'C? Tzn nie za mało...

    Pozdrawiam
    Karol

  7. #1207
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Szkoda, że tak w praktyce wygląda chlodzenie PC + podłogówką. A gdyby do PC dołozyć chlodnicę na czerpni do reku i ustawic tam np 14'C? Tzn nie za mało...PozdrawiamKarol
    Witam, to właśnie jest dobry pomysł, rozkminiam podobny temat bo sytuację mam bardzo podobną do kaszpira... Dołożyć Coolboxa do reku, z tym że nie na czerpni a na nawiewie, ale czy to da się podłączyć do obiegu czynnika w PC? Wydaje mi się że musi być osobne źródło (glikol lub czynnik chłodniczy)...A jak się da, to jak to spiąć w Panasonicu? Żebym mógł powiedzieć instalatorowi

  8. #1208

    Domyślnie

    Skoro da się chłodzić normalnie pętlami CO to można albo dołożyć dodatkową pętle (a wtedy trzeba by zakręcać pozostałe pętle rozdzielacza) albo dać osobny obwód tuż za pompą.
    Noszę się z zamiarem wykonania GGWC (do niedawna miało być zwykłe GWC - wystaje mi z chudziaka rura fi200 pomarańczowa i właśnie przez to, że jest to pomarańczowa myślę jednak nad ggwc) Ma być też PC gruntowa więc myślę aby połączyć wszystko razem.

    Pozdrawiam
    Karol

  9. #1209

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Ile idzie Ci kleju na metr kw ?
    Nie mam pojęcia.Na całą ścianę poszło sądzę około 40-45kg kleju.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #1210

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Szkoda, że tak w praktyce wygląda chlodzenie PC + podłogówką. A gdyby do PC dołozyć chlodnicę na czerpni do reku i ustawic tam np 14'C? Tzn nie za mało...PozdrawiamKarol
    Myślę że nie jest to dobry pomysł ..Rekuperator ma taką konstrukcję i zadanie aby odzyskać jak najwięcej ciepła.Po to jest mieszane powietrze w wymienniku aby odzyskać jak najwięcej ciepła.To że do czerpni poleci 14 stopni to wcale nie oznacza że poleci 14 przez nawiewy ...Z nawiewów dalej będzie leciało duuużo bardziej ciepłe powietrze , zbliżone do temperatury w pomieszczeniu ...Dodatkowo silniki też oddają ciepło i one też trafia do nawiewu do pomieszczeń.Wystarczy zobaczyć nocami jak spada temperatura na zewnątrz a powietrze nadmuchiwane wtedy do pomieszczeń dalekie jest od temperatury jaka jest na zewnątrz ...Trzeba by zupełnie wyjąc wymiennik Wentylacja służy do wentylowania pomieszczeń przy możliwie jak największym odzysku ciepła. Tak naprawdę w lato wentylacja z odzyskiem ciepła nie jest nam potrzebna ...Myślę że albo potrzebna jest klima albo schładzanie nocami domu (otwieraniem okien) a w dzień ochrona przed nagrzewaniem .Mam nadzieję że u nas pomogą rolety + schładzanie nocami i dbanie aby słońce domu nie przegrzało + ... klima w salonie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #1211

    Domyślnie

    Jak tam chodzi reku? On nie ma plynnej regulacji tylko 3 biegi? Cos jak przewietrzanie, tez nie? Jakiej firmy masz dachówkę bet? Na razie ok?

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Jak tam chodzi reku? On nie ma plynnej regulacji tylko 3 biegi? Cos jak przewietrzanie, tez nie? Jakiej firmy masz dachówkę bet? Na razie ok?
    Reku działa dobrze. Ma 3 ustawione biegi + jeden tryb Turbo (działający tylko 15 czy 20 minut). Płynnej regulacji nie ma , ale można lekko biegi skorygować. Dodatkowo jest menu serwisowe i tam też można lekko skorygować. Dachówka firmy Brass model Teviva . Co do dachówki to zastrzeżeń na razie nie mam.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #1213

    Domyślnie

    A co u nas ?Kładzenie cegieł zakończone. Teraz rozpoczęliśmy fugowanie. Myślałem że fugowanie to będzie już sama przyjemność a jest to gorsze zadanie niż kładzenie cegły. Fugi kładziemy za pomocą "fugownicy" wykonanej z worka , ale szczerze mówiąc nie jest to komfortowe , bo zaprawa nie może być ani zbyt rzadka ani zbyt gęsta , bo w obu przypadkach są problemy. Sama aplikacja też nie należy do najłatwiejszych bo wymaga sporo siły. Brudu co nie miara. Zakończyłem też robienie wiaty , która służy nam do jedzenia posiłków , grillowania i wypoczynku.Mieliśmy też we wtorek montaż rolet zewnętrznych. Naprawdę bardzo ładnie się prezentują. Sterowanie radiowe pilotem to sama przyjemność. Chwilka i roleta/rolety otwarte lub zamknięte , pełne komfort. Mam nadzieję że problem z przegrzewaniem domu wreszcie zniknie.Ale jeśli w cieplejszych krajach niż PL rolety się sprawdzają i to skutecznie to czemu nie miały by u nas ?Nie zdążyliśmy się nacieszyć roletami bo następnego dnia czekał na wyjazd i obecnie wygrzewamy się w pewnym cieplejszym kraju Jak wrócimy będą zdjęcia i mam nadzieję że uda nam się wreszcie dokończyć salon i ścianę z cegły ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #1214

    Domyślnie

    Dzięki. Roletki a tu lato się skończyło...

  15. #1215
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar MayekMM
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    A ja tak tylko informacyjnie - od 1.08.2018 wchodzi obowiązek rejestrowania urządzeń z czynnikiem R410a powyżej 2,4 kg. Czy Twoja pompa LG ma go tyle? Panasonic ma i ja właśnie taką informację dostałem od instalatora. Niby instalatorzy nie mogą rejestrować swoich instalacji, musi to zrobić właściciel...

  16. #1216

    Domyślnie

    Cytat Napisał MayekMM Zobacz post
    A ja tak tylko informacyjnie - od 1.08.2018 wchodzi obowiązek rejestrowania urządzeń z czynnikiem R410a powyżej 2,4 kg. Czy Twoja pompa LG ma go tyle? Panasonic ma i ja właśnie taką informację dostałem od instalatora. Niby instalatorzy nie mogą rejestrować swoich instalacji, musi to zrobić właściciel...
    A co za różnica kto wypełnia formularz rejestracyjny, i tak pompa jest Twoja i Ty jesteś odpowiedzialny za nadzór nad instalacją (podobnie np. jak okresowy przegląd instalacji gazowej w samochodzie).

  17. #1217

    Domyślnie

    Cytat Napisał MayekMM Zobacz post
    A ja tak tylko informacyjnie - od 1.08.2018 wchodzi obowiązek rejestrowania urządzeń z czynnikiem R410a powyżej 2,4 kg. Czy Twoja pompa LG ma go tyle? Panasonic ma i ja właśnie taką informację dostałem od instalatora. Niby instalatorzy nie mogą rejestrować swoich instalacji, musi to zrobić właściciel...
    Moja jeśli dobrze pamiętam ma 1,55kg i nie obejmuje mnie żadna rejestracja i itd ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #1218

    Domyślnie

    widzę iż mamy ten sam model klimy tyle, że ja obecnie go zamontowałem w mieszkaniu bo już nie dało się znieść ostatnich 3 tygodni...

    rozważałeś może te okiennice? wyglada ciekawie i można to wykonać samemu

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    widzę iż mamy ten sam model klimy tyle, że ja obecnie go zamontowałem w mieszkaniu bo już nie dało się znieść ostatnich 3 tygodni... rozważałeś może te okiennice? wyglada ciekawie i można to wykonać samemu
    Okiennic nie rozważałem , bo mi się nie podobają.Wybierałem jedynie pomiędzy roletami , żaluzjami i refleksolami i wybraliśmy rolety. Są już zamontowane , więc temat ochrony przez przegrzewaniem sądzę że mam "zamknięty"
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #1220

    Domyślnie

    zamontowaliscie wszędzie czy tyylko na oknach od południa?

Strona 61 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony