dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 78 z 93
Pokaż wyniki od 1.541 do 1.560 z 1856
  1. #1541

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post

    kaszpir , jakie wybrałeś rynny i czy jestes zadowolony?
    Mam rynny stalowe Galeco. Na razie jestem zadowolony. Ładnie się prezentują (sporo ładniej niż plastikowe).
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #1542

    Domyślnie

    Koniec roku to czas podsumowań.

    Za miesiąc grudzień zużyliśmy 408 kWh (CO+CWU) .
    Większość głównie w II taryfie , ale też w tym miesiącu próbowałem grzać cały czas nie patrząc na taryfy , ale niestety efekty tego nie były zadawalające (dużo wyższe zużycie prądu , bardzo mocne taktowanie pompy, przegrzewanie domu) więc wróciłem do grzania czasowego w II taryfie.

    Za cały rok 2018 (CO+CWU) poszło 2665 kWh , też głównie w II taryfie. Koszt sądzę że gdzieś poniżej 900 zł.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #1543
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    TeDy1989

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-750
    Posty
    302

    Domyślnie

    Świetny wynik. Do pozazdroszczenia

  4. #1544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    Czytałem twój dziennik chyba już 3 raz . Bardzo sensownie podchodzisz do wielu tematów i wydaje mi się że szczerze opisujesz sytuację na polu walki. To była wazelina
    Teraz sedno sprawy.
    Powiedz mi, co teraz byś zmienił w ogrzewaniu. Widzę, że zrobiłeś rekord pokazując sobie ile można wycisnąć z tej instalacji (mam na myśli minimalne zużycie).
    Teraz chcesz poprawić komfort cieplny. Czy chodzi o to, że wieczorem już brakowało energii zakumulowanej w płycie? Czy tylko chcesz czuć ciepłą podłogę non stop pod stopą? Co z wylewką, skoro rezygnujesz z grzania tylko w tańszej taryfie? Czy teraz zrezygnował byś z grubszej wylewki? Po jednej z Twoich wypowiedzi domniemuję, że pompę raczej kupił byś bez zapasu mocy. Dopytuję, gdyż jestem przed położeniem dachu. Czas zamówić łącze gazu lub zdecydować się na pompę. Wciąż nie wiem co wybrać (choć już kiedyś się Ciebie dopytywalem).
    Jak zwykle w Twoim przypadku liczę na sensowne i szczere uzasadnienie. Pozdrawiam.
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  5. #1545
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rabarbar1

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Nie zauwazylem Twojego wpisu ostatniego, w którym jednak piszesz o powrocie do grzania w 2 taryfie. Moje pytania jednak wciąż aktualne z prośbą o doprecyzowanie w związku z twą ostatnią wypowiedzią. Wracasz do grzania w 2 taryfie, gdyż koszty będą zbyt wysokie. Gdybyś miał słabszą pompę i mniej akumulacyjną wylewkę, jednak byś zawalczył o większy komfort aniżeli w chwili obecnej (gdyby koszty wzrosły niewiele)? Czy zatem wciąż polecasz przewymiarowanie pompy i wylewki, czy jednak uznajesz że był to błąd i teraz wziął byś te dwa składniki ogrzewania na wymiar?
    Dziennik budowy
    Parterówka IBIS2 lustrzany, 119m2 użytkowej+34m2 garażu w bryle (nieogrzewany). Ławy fundamentowe, Porotherm PW25 szlifowany na piankę. Termoizolacja: Styropian: 20cm elewacja, 15 podłoga, strop - 40cm wełny 0.039. Pompa ciepła Buderus WLW 196i-ar ODU-6i+szafa IzziFast+moduł internetowy+sterownik pokojowy rc100h, bez dodatkowego bufora. Rekuperacja Thesla Green AirPack4 300 Enthalpy+Air++, PV 7.2 kW+Fronius 7 symo.

  6. #1546

    Domyślnie

    Cytat Napisał rabarbar1 Zobacz post
    Nie zauwazylem Twojego wpisu ostatniego, w którym jednak piszesz o powrocie do grzania w 2 taryfie. Moje pytania jednak wciąż aktualne z prośbą o doprecyzowanie w związku z twą ostatnią wypowiedzią. Wracasz do grzania w 2 taryfie, gdyż koszty będą zbyt wysokie. Gdybyś miał słabszą pompę i mniej akumulacyjną wylewkę, jednak byś zawalczył o większy komfort aniżeli w chwili obecnej (gdyby koszty wzrosły niewiele)? Czy zatem wciąż polecasz przewymiarowanie pompy i wylewki, czy jednak uznajesz że był to błąd i teraz wziął byś te dwa składniki ogrzewania na wymiar?
    Wiedziałem że ewentualne koszty ogrzewania ciągłego będą wyższe (bo jednak grzejemy cały dzień , więc i cena średnia z 1kWh będzie wyższa niż przy grzaniu tylko w II taryfie) , ale podobno wtedy pompa miała działać z wyższą sprawności i niemalże "pokryć" tą różnicę w cenie prądu.
    Dodatkowy plus to bardziej stabilna temperatura , bo jakby nie patrzeć grzejąc czasowo trzeba się liczyć z pewnym wahaniem temperatur w domu.
    Dlatego postanowiłem sprawdzić ten sposób ogrzewania tak mocno polecany i zachwalany przez niektórych faktycznie u nas będzie lepszy ...
    Jeśli było by dużo lepiej i komfort jeszcze wyższy to byłem w stanie zaakceptować trochę wyższe koszty.

    Tak jak pisałem grzałem tylko albo głównie w II taryfie prawie cały czas i koszty ogrzewania dla mnie były bardzo akceptowalne , ale z ciekawości chciałem sprawdzić inny sposób grzania ...

    Niestety po krótkim już czasie grzania ciągłego (bez termostatu , bo termostat posiada histerezę (minimum 0,5 stopnia) stwierdziłem że zużycie prądu wzrosło i to dość sporo , a dodatkowo uwzględniając że koszt 1kWh średni też jest sporo wyższy niż przy grzaniu tylko w II taryfie wyszło że jednak różnica w kosztach finansowych będzie spora , ale dałem sobie czasu bo może na początku będzie więcej a później jak się "rozgrzeje" to będzie już lepiej.
    Niestety zużycie prądu wcale nie spadało , a po lekkim ociepleniu okazało się że pompa zaczęła niesamowicie taktować (nawet 3-6 załączeń sprężarki na godzinę) a dodatkowo dom zaczął się przegrzewać. Myślę że miało to też związek z dużymi różnicami temperatur zewnętrznych.
    Plus taki że temperatura w domu była bardziej stabilna (+/- 0,2 stopnia) , ale też do pewnego czasu bo później dom się przegrzewał i było już zbyt ciepło i nie przyjemnie.

    Dlatego po "testach" stwierdziłem że nie widzę żadnych zalet takiej pracy , bo w naszym przypadku wiązało się to z dużo wyższymi kosztami ogrzewania , taktowaniem pompy i trudnością z zapanowaniem nad pompą i jej przegrzewaniem.
    Dodatkowo jakby nie patrzeć ciągła praca sprężarki to też jej większe zużycie i niższa żywotność , bo przecież każdy element ma przewidywany czas pracy (godzinowy).
    Jak dla nas zero zalet a same wady ...

    Oczywiście zwolennicy takiego ogrzewania stwierdzili że to wina zbyt mocnej pompy 9KW. Tyle że należy pamiętać że czym zimniej na zewnątrz to też moc pompy spada i przy np. -20 stopniach pompa ma już około 5,5-6KW ..

    Przy obecnych temperaturach widzę że aby zachować w domu temp powyżej 22 stopni starczy u mnie grzania max 10 godzin , więc nie ma żadnego sensu aby pompa grzała 24 godziny.

    Ja chciałem trochę mocniejszą pompę , bo wodę CWU grzeję tylko w II taryfie. Moja pompa wraz ze zbiornikiem z wężownicą 3,4m2 potrafi dogrzać wodę w 20-40 minut a przy dużych mrozach spokojnie daje radę poniżej 1 godziny , bez wspomagania się grzalkami bo grzałki mam wyłączone.
    Dla mnie to ważne , bo grzeje wodę czasowo i są sytuacje że tej wody jest za mało (np. dzieciaki kąpią sie w wannie , jedno po drugim ) i wtedy szybkie dogrzanie wody jest dla mnie bardzo ważne.

    Nie wiem więc czy wziąłbym na wymiar. Jak kupowałem to różnica w cenie pomiędzy pompą 7KW a 9KW wynosiła chyba 600-800zł. Jak zakładałem wykorzystać ile się da II taryfę więc trochę mocniejsza pompa się przydaje.
    Pompy 5KW raczej bym nie kupił , bo nie po to kupuję pompą aby później jak zrobi się zimniej to wspomagać się grzałkami i grzać "czystym" prądem.

    Gdybym ponownie kupował to sądzę że zdecydowałbym się na pompę 7KW , bo byłby lekki zapas mocy i troszkę kasy by zostało w kieszeni ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 01-01-2019 o 11:32
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #1547

    Domyślnie

    No ja chyba wezme 9kv. 165m, choc pietrowe, to jednak wieksza powierzchnia do ogrzania.

    Rynne masz czarną? Grafit z Galeco bylby chyba za jasny do antracytu na dachu...

  8. #1548

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No ja chyba wezme 9kv. 165m, choc pietrowe, to jednak wieksza powierzchnia do ogrzania.

    Rynne masz czarną? Grafit z Galeco bylby chyba za jasny do antracytu na dachu...
    Rynny mam grafitowe (RAL7015) . Czarnych nie chciałem bo okna są w RAL7016 a dachówka też jet grafit .

    A jakiego producenta wybrałeś pompę ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1549

    Domyślnie

    Nie wybrałem. Od miesiąca nie siedzę w temacie. Muszę zebrać 3 oferty w tym tyg. i wystąpić o dopłaty. pewnie bedzie to LG bo mimo wrostu cen jest trochę tańszy. W poniedziałek pociągną mi prąd

    Taki mam kolor okien to chyba faktycznie ral7015 na blachę i rynne bedzie pasował.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolro okien.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	9,5 KB
ID:	424309

  10. #1550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No ja chyba wezme 9kv.
    Przy tak wysokim napięciu, to muszą być cienkie kabelki (przepraszam Pandzik za czepialstwo i Ciebie Kaszpir za zaśmiecanie dziennika, ale nie mogłem się powstrzymać).

    Dobrałeś 9 kW na podstawie metrażu, czy opierasz się na jakichś obliczeniach zapotrzebowania na energię cieplną (też zastanawiam się nad 9 kW)?

  11. #1551

    Domyślnie

    Twoja rynna Kaszmir jest jakas taka ciemna. To na pewno stal 7015? Moze plastik 7021?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190107_090649.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	424410
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190107_091202.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	424411

  12. #1552

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Twoja rynna Kaszmir jest jakas taka ciemna. To na pewno stal 7015? Moze plastik 7021?
    Rynny mam Galeco Stal Grafit RAL7015. Okna mam RAL7016 , blacha do obróbek matowa RAL7016.

    Starałem się aby wszystko miało zbliżony kolor . Rynny nie są ciemne , są delikatnie jaśniejsze od reszty. Myślę że zdjęcie nie do końca oddaje rzeczywistości ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 07-01-2019 o 12:05
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #1553

    Domyślnie

    Trudno uwierzyć, ze masz 7015 patrząc na Twoje zdjecia.

  14. #1554

    Domyślnie

    Już któryś raz ktoś przekręca twojego nicka

  15. #1555

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Trudno uwierzyć, ze masz 7015 patrząc na Twoje zdjecia.
    Rynny i rury są lekko jaśniejsze bo jest to RAL7015 a nie RAL7016.

    Może na tym zdjęciu będzie trochę lepiej widać. Skrzynki rolet są w RAL7016 , okna też , tak samo jak obróbka blacharska.
    Widać że rynny i rury są lekko jaśniejsze , ale nie jest to jakaś gigantyczna różnica.

    Czarnych nie brałem po uwagę , bo zbyt mocno by się "kontrastowały" ...

    Nazwa:  zdj.jpg
Wyświetleń: 1403
Rozmiar:  99,6 KB
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #1556

    Domyślnie

    Ładnie. U mnie trudniej pogodzić bo mam skrajne dachówki. Chyba blachę dam z 7016 i jaśniejsza dachówkę. Przy grafitowym tynku czarne beda o kant...
    Z drugiej strony tynk mam miec 7015, to rynna w tym samym kolorze...juz nie wiem. Moze dam plastik 7016.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 07-01-2019 o 23:51

  17. #1557

    Domyślnie

    Kaszpir jak masz ustawiona krzywa grzewcza?
    Czy krzywa przy termostacie nie ma znaczenia ?
    Tez grzeje tylko w taniej, ale mam problem z ustawieniem krzywej bo przegrzewa mi dom. Właśnie przyszedł do mnie termostat i nie wiem jak się do tego zabrać.
    Ustawic na termostacie na przykład 23 stopnie i zignorować krzywa ?

  18. #1558

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Kaszpir jak masz ustawiona krzywa grzewcza?
    Czy krzywa przy termostacie nie ma znaczenia ?
    Tez grzeje tylko w taniej, ale mam problem z ustawieniem krzywej bo przegrzewa mi dom. Właśnie przyszedł do mnie termostat i nie wiem jak się do tego zabrać.
    Ustawic na termostacie na przykład 23 stopnie i zignorować krzywa ?
    Miałem krzywą ustawioną na 28 dla +15 stopni i 35 stopni dla -20.

    Z termostatem jest pewien problem. Jak się grzeje cały czas to nie ma znaczenia kiedy termostat wyłączy pompę a kiedy włączy ponownie , ale przy grzaniu czasowym jest to spory problem, bo jak np. wyłączy Ci grzanie powiedzmy po 2 godzinach grzania (powiedzmy o 0.00) to ponownie zapewne włączy się dopiero w "okienku podczas dnia" albo dopiero po 22.00 a to spowoduje spore ochłodzenie domu

    Przy grzaniu czasowym z termostatem lepiej trochę wyżej ustawić grzanie aby pompa jak najwięcej czasu działała w tanich godzinach i aby nie wyłączyła się szybciej. Jest z tym trochę zabawy niestety ...

    Ja od kilku dni wyłączyłem strefy czasowe , bo zrobiło się zimniej i były spore różnice w ciągu dnia na zewnątrz (temperatura) i nie mogłem zapanować nad temperaturą w domu.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 19-01-2019 o 18:58
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #1559

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Miałem krzywą ustawioną na 28 dla +15 stopni i 35 stopni dla -20.

    Z termostatem jest pewien problem. Jak się grzeje cały czas to nie ma znaczenia kiedy termostat wyłączy pompę a kiedy włączy ponownie , ale przy grzaniu czasowym jest to spory problem, bo jak np. wyłączy Ci grzanie powiedzmy po 2 godzinach grzania (powiedzmy o 0.00) to ponownie zapewne włączy się dopiero w "okienku podczas dnia" albo dopiero po 22.00 a to spowoduje spore ochłodzenie domu

    Przy grzaniu czasowym z termostatem lepiej trochę wyżej ustawić grzanie aby pompa jak najwięcej czasu działała w tanich godzinach i aby nie wyłączyła się szybciej. Jest z tym trochę zabawy niestety ...

    Ja od kilku dni wyłączyłem strefy czasowe , bo zrobiło się zimniej i były spore różnice w ciągu dnia na zewnątrz (temperatura) i nie mogłem zapanować nad temperaturą w domu.
    Co znaczy miałeś ? Przy termostacie krzywa nie ma znaczenia ?
    Poprzez "grzanie wyżej" rozumiesz ustawienie wyższej temperatury na termostacie aniżeli wymagana ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  20. #1560

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Co znaczy miałeś ? Przy termostacie krzywa nie ma znaczenia ?
    Poprzez "grzanie wyżej" rozumiesz ustawienie wyższej temperatury na termostacie aniżeli wymagana ?
    Chyba niezbyt jasno się wyraziłem.

    Krzywa powinna być tak ustawiona aby panowała dość stabilna temperatura w domu cały czas. Termostat pozwala nam tę temperaturę jeszcze bardziej precyzyjnie ustawić.
    Termostat nam pozwala na to aby dom się nam nie przegrzał i aby cały czas była stabilna temperatura (oczywiście zgodnie z histerezą termostatu)
    Ideałem jest więc poprawnie ustawiona krzywa + termostat pilnujący temperatury.
    Wtedy mamy najbardziej ekonomiczną pracę.

    Problem się jednak zaczyna jak chcemy krzywą + termostat połączyć z grzaniem czasowym.

    Normalnie przy grzaniu ciągłym nie ma znaczenia kiedy się wyłączy i włączy ponownie pompa , bo termostat ma histerezę (mój 0,5 stopnia) . Czyli jak mam ustawione 22,2 stopnia to wyłączy się pompa jak zostanie przekroczone 22,4 stopnia a włączy jak temperatura spadnie do 22 stopni.

    Przy grzaniu czasowym termostat wyłączy pompę przy 22,4 ale może już nie zdążyć jej ponownie włączyć w "okienkach czasowych" i włączy się pompa dużo dużo później niż powinna i temperatura spadnie w domu niżej ...

    Tutaj potrzeba trochę pokombinować i potestować aby znaleźć swoje "optymalne" ustawienia. Czasami trzeba podbić mocniej krzywą przy grzaniu czasowym , dodać trochę czasu w drogiej taryfie , tak aby uzyskać dość stabilną temperaturę cały dzień.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 78 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony