dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 129
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 2565
  1. #2101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Twoje "proste" pytanie można porównać do takiego - czy trasę Rybnik-Katowice szybciej pokonam samochodem z 5-, czy 6-biegową skrzynią ?

    Zrozum - masz takie samo pomieszczenie, tak samo wentylowane. Zimą zaciągasz powietrze o temp -5C, wilgotności względnej 70% i ogrzewasz je do 15C, latem zaciagasz TAKĄ SAMĄ ilość powietrza o temp 22C i 70% wilgotności wzglednej.
    Pranie szybciej wyschnie zimą, w pomieszczeniu o temp 15C
    Fizyka.


    Albo więc uszczegołowisz swoje pytanie o wilgotność i wtedy być może (bo widzę, że Kaizen stracił już cierpliwość) otrzymasz odpowiedź, albo bedziesz nadal zadawał je w takiej formie, udowadniając, nie ie bardzo kojarzysz zwiazek temperatury z wilgotnościà na schniecie prania
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-05-2020 o 16:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #2102
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Twoje "proste" pytanie można porównać do takiego - czy trasę Rybnik-Katowice szybciej pokonam samochodem z 5-, czy 6-biegową skrzynią ?

    Zrozum - masz takie samo pomieszczenie, tak samo wentylowane. Zimą zaciągasz powietrze o temp -5C, wilgotności względnej 70% i ogrzewasz je do 15C, latem zaciagasz TAKĄ SAMĄ ilość powietrza o temp 22C i 70% wilgotności wzglednej.
    Pranie szybciej wyschnie zimą, w pomieszczeniu o temp 15C
    Fizyka.


    Albo więc uszczegołowisz swoje pytanie o wilgotność i wtedy być może (bo widzę, że Kaizen stracił już cierpliwość) otrzymasz odpowiedź, albo bedziesz nadal zadawał je w takiej formie, udowadniając, nie ie bardzo kojarzysz zwiazek temperatury z wilgotnościà na schniecie prania
    Ale ja nie chce porównywać lata z zimą bo to bez sensu. Chodzi mi o wpływ temperatury w pomieszczeniu na suszenie prania. To Kaizen miesza do tego wilgotność itp żeby wyszło na jego.
    Dobrze, uszczegóławiam swoje pytanie, niech będzie tak:

    Zimą zaciągam powietrze o temp -5C, wilgotności względnej 70%. Kiedy pranie wyschnie szybciej, kiedy ogrzeje to powietrze do 15 stopni czy 22?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #2103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Ale ja nie chce porównywać lata z zimą bo to bez sensu. Chodzi mi o wpływ temperatury w pomieszczeniu na suszenie prania. To Kaizen miesza do tego wilgotność itp żeby wyszło na jego.
    Bo zrozum, tu chodzi właśnie o wilgotność, nie temperaturę

    Dobrze, uszczegóławiam swoje pytanie, niech będzie tak:

    Zimą zaciągam powietrze o temp -5C, wilgotności względnej 70%. Kiedy pranie wyschnie szybciej, kiedy ogrzeje to powietrze do 15 stopni czy 22?
    Brawo, zaczynasz łapać - o to chodziło.
    Szybciej wyschnie w pomieszczeńiu o temperaturze 22C, gdyż powietrze w nim będzie miało niższa wilgotność względną.

    Przypominam, że wcześniej twierdziłeś, że:
    Suszarnia, pralnia, pom. gospodarcze (zwykle te 3 to jedno pomieszczenie) wymaga temperatury pokojowej, bo inaczej pranie zgnije a nie uschnie.
    Co nie jest prawdą.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-05-2020 o 17:21
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #2104
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Szybciej wyschnie w pomieszczeńiu o temperaturze 22C, gdyż powietrze w nim będzie miało niższa wilgotność względną.
    Brawo, zaczynasz łapać - o to chodziło.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo zrozum, tu chodzi właśnie o wilgotność, nie temperaturę
    A niższa wilgotność względna będzie tam gdzie wyższa temperatura, zgadza się czy nie?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przypominam, że wcześniej twierdziłeś, że:
    Co nie jest prawdą.
    Twierdziłem, ze nie ma sensu obniżać temperatury w suszarni, bo czym wyższa temperatura, tym lepiej schnie. Owszem, da się suszyć w 15 stopniach, da się nawet około 0 - jak wystawisz takie pranie na dwór i będzie mocny wiatr to pewnie wyschnie i to nawet szybko. Ale, żeby suszyć w 15 stopniach tak samo skutecznie jak w 22 to niską wilgotność musisz zapewnić przez zwiększoną wentylację - ma to sens?
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  5. #2105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Napisałeś, że w musi być temp pokojowa bo inaczej pranie "zgnije" zanim wyschnie

    Chciałem, żebyś zrozumiał, że nawet w temp 15C nie zgnije tylko wyschnie - i to szybciej, niż kiedy latem masz 22C,, 70% za oknem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2106
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Napisałeś, że w musi być temp pokojowa bo inaczej pranie "zgnije" zanim wyschnie
    Pisałem już, że słowa zgnije użyłem trochę na wyrost. Wiadomo, że nie zgnije. Ale jak będzie schnąć 3 dni to zatęchnie.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Chciałem, żebyś zrozumiał, że nawet w temp 15C nie zgnije tylko wyschnie - i to szybciej, niż kiedy latem masz 22C,, 70% za oknem
    Ale ja to świetnie wiem, nie musisz mi tego tłumaczyć. Tylko nie wiem czemu porównujesz znowu zimę do lata.

    Jest zima - powietrze jest zimne i suche - szybciej pranie wyschnie mi jak ogrzeje je do 15 stopni czy do 22?
    Jest lato - powietrze jest ciepłe i wilgotne - szybciej pranie wyschnie mi jak nic z nim nie zrobię czy jak obniżę jego temperaturę do 15 stopni?

    Jak już odpowiesz na te pytania, to będziesz mógł wyciągnąć wnioski: lepiej suszyć w wyższej temperaturze czy w niższej?
    Stad tylko krok do odpowiedzi czy w suszarni lepiej mieć temperaturę pokojową czy niższą.
    I będzie można zakończyć tą dyskusję....
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  7. #2107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jest lato - powietrze jest ciepłe i wilgotne - szybciej pranie wyschnie mi jak nic z nim nie zrobię czy jak obniżę jego temperaturę do 15 stopni?
    Mi szybciej schnie jak klimą obniżę temperaturę ("przy okazji" osuszając).
    Nie brnij, bo temperatura ma pomijalne znaczenie. Czy "gnicie" czy "stęchlizna" czy zimą, czy latem, czy w tropikach, czy na biegunie - to wilgotność ma znaczenie.
    MSPANC

  8. #2108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi szybciej schnie jak klimą obniżę temperaturę ("przy okazji" osuszając).
    Nie brnij, bo temperatura ma pomijalne znaczenie. Czy "gnicie" czy "stęchlizna" czy zimą, czy latem, czy w tropikach, czy na biegunie - to wilgotność ma znaczenie.
    MSPANC
    A wilgotność względna zależy od temperatury. Czym cieplejsze powietrze, tym więcej pary wodnej może "pochłonąć".

    Ale dla Ciebie najlepszym sposobem suszenia prania, jest zamontować w suszarni klimę i chłodzić. Super. Tylko zastanawia mnie dlaczego wszystkie suszarki prania grzeją. Ale pewnie projektowali je jacyś idioci...
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  9. #2109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    ?
    Stad tylko krok do odpowiedzi czy w suszarni lepiej mieć temperaturę pokojową czy niższą.
    I będzie można zakończyć tą dyskusję....
    Zachowując normową wydajność wentylacji nie trzeba mieć 22C, żeby pranie wyschło, a "nie zgniło" - jak twierdziłeś.
    Jak widzę nieprawdziwą tezę na forum, to ją prostuję.
    I tyle.

    Ale dla Ciebie najlepszym sposobem suszenia prania, jest zamontować w suszarni klimę i chłodzić
    .

    A wiesz, że latem jest to doskonały sposób na szybkie suszęnie ? Wiesz, ile z jednostki zewnętrznej klimy leje się wody ? Bo znacząco obniża wilgotność powietrza wewnątrz.
    I pranie w 20C i 30% wilgotności względnej wyschnie szybciej, niż w 25C i 80%...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 10-05-2020 o 21:11
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Poprzedniej zimy też mi schło bardzo szybko. Ale nawilżacze mi nie wyrabiały.
    Potem suszenie prania dostarczało za dużo wilgoci przy rekuperatorze z jej odzyskiem..
    Nie mam problemu z suszeniem. Jak robiłem WM to zasugerowano mi montaż w pralni nie wywiewu a nawiew aby pranie mogło lekko "zwiększyć wilgotność" w domu. Nie wiem czy to daje czy też nie , ale nie narzekam ani na bardzo wysuszone powietrze ani na to że pranie mi nie schnie.
    Schnie bardzo szybko.

    Higrometr w salonie pokazuje w zimę około 30-40% wilgotności a w lato około 40-50%.

    Nie stosuje nawilżaczy. Przepływ mam ustawiony na około 120m3/h i taki sam stosuje w zimę. Wolę mieć większy przepływ bo się bardziej komfortowo czuję , choć w lato obniżam wydajność do minimum bo wtedy mam często pootwierane nonstop okna , oczywiście jak na zewnatrz jest chłodniej niż w domu.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #2111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Więc tak, jak masz reku bez odzysku wilgoci to na 99% masz przesuszone powietrze zimą (chyba tylko Owczar szarpnął się na sensowny nawilżacz z użytkowników FM) i to faktycznie pranie schnie szybko. Ale nie dzięki temperaturze, a niskiej wilgotności.
    Ja wybrałem komfort i zdrowie i wymieniłem rekuperator na ERV.
    jakieś źródło do tych konkretnych danych ?

  12. #2112
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    jakieś źródło do tych konkretnych danych ?
    Prawa fizyki, własne doświadczenie i świadectwo żywych
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-05-2020 o 23:47

  13. #2113
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Kazien, mam pytanie odnośnie ciągłości izolacji poziomej na chudziaku. Chyba tylko u ciebie w dzienniku znalazłem, nawet w google nie ma tego za wiele. Każdy wie, że być powinno, ale dużo ludzi chyba nie docenia tego i wykonują folie pod wylewką wywiniętą na ścianę... I teraz pytanie - grzałeś papę na całej powierzchni czy tylko na łączeniach z odpowiednim zakładem? Robiłeś to przed samymi wylewkami?

  14. #2114
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zachowując normową wydajność wentylacji nie trzeba mieć 22C, żeby pranie wyschło, a "nie zgniło" - jak twierdziłeś.
    Jak widzę nieprawdziwą tezę na forum, to ją prostuję.
    I tyle.
    W blokach, przy niespecjalnej wentylacji (jak to w blokach) pranie schnie świetnie zarówno, latem jak i zimą. Jedyny problem przez te kilka-kilkanaście dni w roku kiedy już jest zimno, a jeszcze nie wystartowali z grzaniem i w mieszkaniu spada temperatura.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A wiesz, że latem jest to doskonały sposób na szybkie suszęnie ? Wiesz, ile z jednostki zewnętrznej klimy leje się wody ? Bo znacząco obniża wilgotność powietrza wewnątrz.
    I pranie w 20C i 30% wilgotności względnej wyschnie szybciej, niż w 25C i 80%...
    Nie mieszkam w amazońskiej dżungli, żeby mieć wilgotność 80%, więc przykład bez sensu

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi szybciej schnie jak klimą obniżę temperaturę ("przy okazji" osuszając).
    Nie brnij, bo temperatura ma pomijalne znaczenie. Czy "gnicie" czy "stęchlizna" czy zimą, czy latem, czy w tropikach, czy na biegunie - to wilgotność ma znaczenie.
    MSPANC
    Skoro to wilgotność ma znaczenie, (dodam że względna) to można ją zmniejszyć na dwa sposoby:
    - podwyższając temperaturę
    - pozbywając się pary wodnej z powietrza.

    Pierwszy sposób jest prosty do przeprowadzenia - wystarczy utrzymać sensowną temperaturę w suszarni
    Do drugiego musimy mieć drogą klimę, albo osuszacz
    Który sposób jest lepszy i wygodniejszy?

    Jeśli jak twierdzisz temperatura ma pomijalne znaczenie, to dalej czekam na wyjaśnienie, dlaczego Twoja suszarka marnuje prąd susząc ciepłym powietrzem?
    Ostatnio edytowane przez Nurek_ ; 11-05-2020 o 09:34
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  15. #2115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Prawa fizyki, własne doświadczenie i świadectwo żywych
    ok. czyli brak.

  16. #2116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    I teraz pytanie - grzałeś papę na całej powierzchni czy tylko na łączeniach z odpowiednim zakładem? Robiłeś to przed samymi wylewkami?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7696145

    Papę miałem kładzioną tuż przed styropianem.

  17. #2117
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    W blokach, przy niespecjalnej wentylacji (jak to w blokach)
    To jest "niespecjalna"?
    https://youtube.com/watch?v=gu8RC8uGlPY

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    pranie schnie świetnie zarówno, latem jak i zimą.
    Mi latem zdecydowanie szybciej schło przy włączonej klimie.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Nie mieszkam w amazońskiej dżungli, żeby mieć wilgotność 80%, więc przykład bez sensu
    Na klimat nie masz wpływu. Popatrz sobie na wykresy wilgotności stacji meteo.
    U mnie latem na czerpni (czyli tak samo jak na zewnątrz) wilgotność wygląda tak:



    Gdzie Ty mieszkasz, że nie przekracza 80%?
    Na wywiewie mam mniej - ale regularnie chodzi klima i rekuperator w takich warunkach działa "odwrotnie" i osusza powietrze w domu. Więc rozwieszone pranie schnie mi latem lepiej, niż gdybym nie używał klimy (dla mniej rozgarniętych obniża temperaturę - ale też wilgotność więc wg Twoje teorii o temperaturze powinno mi schnąć gorzej) i odzysku wilgoci.

    Cytat Napisał Nurek_ Zobacz post
    Jeśli jak twierdzisz temperatura ma pomijalne znaczenie, to dalej czekam na wyjaśnienie, dlaczego Twoja suszarka marnuje prąd susząc ciepłym powietrzem?
    Po to grzeje powietrze, żeby łatwo je schłodzić i skroplić z niego wilgoć. Dlatego nazywa się kondensacyjna. Puszczając ciepłe powietrze w kółko (bez jego schładzania i osuszania) guzik by osuszyła.
    Ciepła nie marnuje, bo zostaje ono w domu.

    I mylisz się - nie wystarczy utrzymywanie odpowiedniej temperatury, żeby nie gniło i szybko schło. Za to wystarczy utrzymać niską wilgotność żeby nawet w niskiej temperaturze schło szybko i nie gniło.
    Dla przykładu mi zgniły sadzonki. Wysiałem do mini szklarenki i zostawiłem na parapecie - szybciutko wykielkowały i się zgapiłem. Cieplutko miały bardzo.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Temp.jpg
Wyświetleń:	626
Rozmiar:	34,3 KB
ID:	443940  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-05-2020 o 13:05

  18. #2118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nurek_
    .


    Nie mieszkam w amazońskiej dżungli, żeby mieć wilgotność 80%, więc przykład bez sensu
    A może nawet nie wiesz i piszesz bez sensu ?
    https://www.weatheronline.pl/weather/maps/city

    https://www.weatheronline.pl/cgi-app...FF=NORMAL&MD5=

    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-05-2020 o 13:15

  19. #2119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    A to był taki fajny wątek kiedyś. A teraz czas suszenia prania, ilość m2 na dziecko i ziemianki. Miliard pomocnych wpisów.

  20. #2120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    283

    Domyślnie

    tak to już jest na forach niemoderowanych

Strona 106 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony