dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 129
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 2565
  1. #261

    Domyślnie

    Właśnie po przeczytaniu Twojej wypowiedzi przypomniało mi się jak na początku byłem u architekta i ten uświadamiał mnie o bezsensowności przerabiania domu gdy tyle projektów było dostępnych. Nigdy nie zmieniałem materiałów na gorsze słabsze chociaż mnie namawiano, no i teraz na koniec ostrzeżenie przed SUPER PORADAMI budowlańców. Wczoraj przyjechał do nas pobliski inwestor któremu bardzo podoba się nasz dom i kolory na jakie został pomalowany. Poprosił nas o informację jaki kolor i firma. Przyjechał z osobą któóra mu kładzie tynki. Kiedy powiedziałem że farba jest z firmy ISPO, budowlaniec powiedział inwestorowi że farba jest droga i on ma tańszą o takiej samej jakości i że będzie taniej. No i zastrzelił mnie że zaczął przykładać próbki papierowe do tynku. Ja widziałem próbkę farby do tynku który mam i w życiu bym nie pomyślał że to tan sam kolor. Oczywiście budowlaniec uspokoił inwestora. Miejmy nadzieję że nie wpisze się do rubryki "co nie zrobiłby następnym razem" - czyli bezkrytycznie nie słuchał "fachowców". Nawet nie wie czy więcej nie zapłaci za farbę ale słowa że taniej i taka sama jakość go uspokoiły. A chciał żeby jego dom wyglądał tak samo ale to się chyba nie uda.

  2. #262

    Domyślnie zapowiadany ,,ciag dalszy``nastepuje:

    Tak to juz jest,ze ludzie widza to co chca widziec,chociaz niektorzy czesciej.

    6.Beton komorkowy kupilam grubszy(24x36x59),po to zeby zostawic na pozniej decyzje czy murowac z bloczkow,,na plask" sciane grubosci 36cm na zaprawie cieplochronnej,czy ,,na sztorc" sciane 24cm na zaprawie tradycyjnej.Nie wiedzialam,ze kupilam bloczki typu M,co skazalo mnie na tradycyjna zaprawe.Zeby bylo ciekawiej ostatecznie powstala sciana grubosci 36cm na tradycyjnej zaprawie(jeszcze z plastyfikatorem do betonu zamiast wapna),czyli ani ciepla ,ani tania,bo z powodu mostkow trm. trzeba bedzie i tak dac 10cm styropianu.Drobiazg,czyli brak ocieplenia nadprozy i wiencow zamierzam wyrownac kladac w tych miejscach polistyren zamiast styropianu.Albo jakas cieplejsza odmiane styropianu,jeszcze nie wiem.
    7.Pracowicie,choc na kolanie wyliczylam ilosc betonu potrzebna na strop.Nie wiem czy gruszki byly nieuczciwe czy nie przewidzialam zapasu na rowki miedzy pustakami stropowymi,dosc ze to co powinno miec 4cm grubosci u mnie ma0,5cm.Na razie nie peka,ale nie ma tam jeszcze scianek i posadzek.
    8.Kupilam peszle i kable na instalacje elektryczna na oko,czyli o polowe za malo.Nie wiedzialam ze mozna zrobic z lepiej izolowanych kabli,a bez peszli,co byloby taniej i chyba lepiej.
    9.Nie kupilam od razu wszystkich desek na deskowanie i trzeba bylo w trakcie ukladania dachu dokupywac,a drewno oczywiscie w tym czasie zdrozalo.Pustakow tez bylo za malo(na sciany),bo byly kupywane do innego projektu,tyle ze te dla odmiany stanialy.
    10.Wzielam znajomego do instalacji wodnej,ktory ulozyl ja bez ocieplenia.Leza tam teraz biale rureczki do cieplej i zimnej wody przymocowane do chudziaka,a wszystkie golutkie.

    Na razie tyle udalo mi sie zrobic.Aco bym zmienila to za duzo pisania.Pozdrawiam

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dolanczam sie do ostatniej wypowiedzi Dmuu. ze mija sie z celem kupowanie gotowego projektu i nanoszenia w nim wielu zmian. jest tyle projektow dostepnych na rynku, ze mozna wybrac taki aby pozostal on w formie pierwotnej. A jesli ktos zamierza przerobic pol domu to powinien zamawiac projekt indywidualny.
    My w swoim projekcie likwidujemy tylko kominek i zamiast barku z pokoju do salonu robimy normalne przejscie, reszta nam odpowiada.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielonooka

    Byc moze ze zamiast Legalettu dalabym wszedzie podlogówke (ale o tym sie wypowiem jak zaczne dom uzytkowac)


    Zielonooka! Wprawdzie już nie będziesz użytkować , ale
    wypowiedz się mimo to, proszę. Ja właśnie poważnie rozważam legalett.
    (Adaptator czeka na decyzję)

  5. #265

    Domyślnie

    Nie robilabym czesciowego podpiwniczenia - to byla totalna glupota bo dom spory i by sie miejsce znalazlo na poziomie 0 , to podpiwniczenie jest kretyńskie


    Zielonooka
    Dlaczego bez częsciowego podpiwniczenia. Ja takie planuję?[/b]

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał anla
    Nie robilabym czesciowego podpiwniczenia - to byla totalna glupota bo dom spory i by sie miejsce znalazlo na poziomie 0 , to podpiwniczenie jest kretyńskie


    Zielonooka
    Dlaczego bez częsciowego podpiwniczenia. Ja takie planuję?[/b]
    Nie robiłem piwnic albowiem jest to najdroższa w wykonaniu kondygnacja. Szczególnie nie robił bym częściowego podpiwniczenia dlatego, że w przypadku nieszczelności izolacji do jednej ściany pod budynkem dojdzie się tylko drążąc podziemny chodnik. Widziałem kilka piwnic z grzybem w domach podpiwniczonych częściowo. Naprawdę nie wiem jak inaczej izolację "podziemniej" ściany naprawć.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  7. #267
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    flowera

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    520
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To ja też się troche pożalę
    Generalnie jestem zadowolona z domku, który budujemy,
    to co bym zmieniła to
    1. Waska działka 21m szerokosci na 50 długosci (niestety bylismy ograniczeni w projektach, nic nie znalezlismy i projekt jest mozna powiedziec Rodzinny (Wujek Architekt, Tato Inzynier Budowlany, Mąz wykreślał rysunki) -> prawie wszyscy, ktorzy odwiedzają nasz dom mowią, ze dziwnie wygląda na małej działce... bo jest b. duży... na razie żałuje, ze jest taki duży, ale może mi przejdzie, bo salon jest ogrnomny prawie 50m2, bo ma wszystko co potrzeba garaz 2 stanowiskowy, pralnie, garderobę 2 łązienki + osobny WC
    2. Chyba teraz zrobiłabym sobie 2 tarasy jeden na wschód drugi na zachód... , mam jeden na wschód..
    3. Pilnowałabym lepiej ekip, ponieważ euforia w którą wpadalismy z radości budowania domu.. zasłaniała nam wykonane przez ekpię błędy(
    4. Chyba zdecydowałabym się dopłacic i kupić działkę pod lasem bo teraz mimo tego ze wioseczka nei ma drogi przelotowej troche slychac szum samocodów - poniewaz zadne domy nie zasłaniają naszego.
    5.Moze jeszzcze bardziej szukałabym po hurtowniach niższych cen, dopiero wprawę złapałam pare miesiecy temu i juz pare dobrych tysiecy zaoszczędziłam na wełnie, oknach dachowych..., foli, płytach G-K.

    A teraz czego nie żałuje
    1. Okien trzyszybowych
    2. Grubego ocieplenia 20 cm (10 cm scianka fundamentowa
    3. Tego ze dom jest w kształcie L, przez to jest taki dosc przytulny i ma zakamarki)
    4. Miejsca w sensie miejscowosci .. powietrze cudowne... pachną trawy las... cos niesamowitego, moze dlatego tak mi sie to podoba .. bo 30 lat mieszkam w miescie(, ludzie bardzo sympatyczni...

    to na razie tyle, jesli chodzi o uzytkowanie to napisze pewnie gdzies c.d. z rok
    pozdrawiam Flowercia

  8. #268

    Domyślnie

    A ja żałuję że nie zaczęłam budowy wcześniej. Hasało się po tropikach zamiast wziąć się do roboty...żałuję...dzieciak i natura.... a nie spacerki i smród spalin. Jacy byliśmy głupi... u.

  9. #269

    Domyślnie

    bardzo fajny temat, dobrze uczyć się na cudzych błędach

  10. #270

    Domyślnie

    Jestem na etapie budowania ścian - ok. 1m nad fundament i na razie
    mogę sobie zarzucić niedopilnowanie ustalonego z kierownikiem budowy poziomu "0".

    Okazało się mianowicie, że garaż (jest o 18cm niżej niż reszta) który miał być 15cm nad ziemią - jest dokładnie na równym z nią poziomie.

    pozdrowienia

  11. #271

    Domyślnie

    Dawno nie podjęty temat a szkoda.Ja raczej czytam ale może coś napiszę w tym wątku.Buduję drugi raz w ciągu 5-lat.Teraz już wiem że:
    1)Przyłączam się do tych co pisali-Zero jasnych podłóg a szczególnie fug.(Pięknie wygląda ale w utrzymanie ich w czystości horror, fugi trzeba było szorować szczoteczką koszmar-chyba,że ktoś to lubi lub sam nie sprząta.Żaden impregnat nie pomagał)
    2)Ja również daję nie dla paneli-szybko się niszczą,rysują.Problem też wystąpił przy kwiatach stojących na podłodze.Wystarczyło że nie zauważyłam wody która rozlała się przy podlewaniu i już górki na panelu.Po kilku latach użytkowania trochę tego było. Problem ten występował również przy niedokładnym wytarciu podłogi po jej myciu.
    3)Teraz też nie zamontuję wąskiego okapu na kuchnią.Projektant mówił że będzie to problemem ale mi pasował wymiarem bo chciałam zmieścić przy nim szafki,których boki po kilku latach użytkowania od strony kuchni porozchodziły się od pary mimo dobrego wyciągu.
    4)Nie dam też białych okien ponieważ po 2 godzinach po ich umyciu było już widać czarne kropki szczególnie przy zadaszonych tarasach gdzie siedziały sobie cały czas(okropne).Dom był na wsi więc może inni nie mają tego problemu.
    5)Bardzo też przeszkadzał nam piec olejowy(parterówka)który załączając się warczał w całym domu.Dlatego nie buduję już parterówki teraz sypialnie będą na poddaszu i nie nad kotłownią.
    6)Uważnie wybiorę również kolory elewacji a to ze względów finansowych.Poprzedni dom miał czarny dach i zielonkawą elewację
    dobranie kostki czy ładnej cegły na ogrodzenie lub kominy wiązało się z większymi kosztami.
    itd..mogłabym wymieniać długo.Wiem, że mogę być oskarżona o lenistwo lub zarzucona argumentami w stylu ciemniejsze też trzeba myć ale moja odpowiedź jest taka że jak ktoś ma dzieci(szczególnie chłopców),gotuje,sam sprząta itd..to załamuje się jak po dwóch godzinach ma np.znowu brudne okna. Ale się rozpisałam przepraszam

  12. #272
    Alina Lozowska
    Guest
    Alina Lozowska

    Domyślnie

    Mieszkam niedługo , czyli 2 miesiące, ale pewne spostrzeżenia już są.
    1. W momencie decydowania się na miejsce kontaktu czy gniazdka - trzeba koniecznie wiedzieć dokładnie , co , gdzie będzie stało. Dużo się o tym słyszy , a ja to zlekceważyłam. Nie miałam gotowej koncepcji i teraz chcę postawić regał z książkami , a tu ... w scianie jedyne gniazdko.
    2. Jak najmniej prac po malowaniu ścian. Szanowni pracownicy to takie brudasy, że strach. Zostawili swoje szanowne linie papilarne na jasnych ścianach.
    3. W momencie układania kostki brukowej , nie zapomnieć o zostawieniu przepustu na kabel zasilający bramę wyjazdową. Ja zapomniałam
    4. Gdy tynkarze tynkują dom z zewnątrz pilnować , aby kable w ścianie ( lampy wiszące) były wyprowadzone w odpowiednim miejscu ( np równa odległość od drzwi zewnętrznych)
    5. Mam straszny problem z doczyszczeniem fug ( niby brązowe) ale teraz zrobiły się szare. Przetaczały się tabuny ludzi i starsznie się fugi pobrudziły.
    6. Nie zrobiłabym już kremowych kafelków w łazience. super wygląda, ale trudne do utrzymania w czystości.

    Pozytywy?
    1. fajna rzecz podłogówka w przedsionku
    2. samoopadająca klapa do WC z Koła.
    3. Garderoby - świetna sprawa , mam zero szaf w domu co stwarza
    wrażenie przestronności.
    4. parkiet z dębu czerwonego pomalowany wodnym lakierem.
    pozdrawiam
    Alina

  13. #273

    Domyślnie

    Mieszkam od roku.

    1. Uzbrojona działka. Wydawało mi się, że odległość 200 m do wody i gazu to mały pikuś a jest zupełnie innaczej
    2. Dom parterowy a nie z poddaszem.
    3. Bardziej zamknięty ganek.

    Takie drobiazgi jak: ilość i rozmieszczenie gniazdek, lokalizacja klawiatury do alarmu czy też miejsce skrzynki energetycznej oraz inne drobiazgi pomijam.

  14. #274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Mieszkam od roku.

    1. Uzbrojona działka. Wydawało mi się, że odległość 200 m do wody i gazu to mały pikuś a jest zupełnie innaczej
    2. Dom parterowy a nie z poddaszem.
    3. Bardziej zamknięty ganek.

    Takie drobiazgi jak: ilość i rozmieszczenie gniazdek, lokalizacja klawiatury do alarmu czy też miejsce skrzynki energetycznej oraz inne drobiazgi pomijam.

    Witam Marku,

    czy mozesz rozwinąć punkty 1 i 2 ? Z jakiego projektu wybudowaleś dom?
    PZdr,
    Emmmma

  15. #275

    Domyślnie

    1. Uzbrojona działka. Wydawało mi się, że odległość 200 m do wody i gazu to mały pikuś a jest zupełnie innaczej
    2. Dom parterowy a nie z poddaszem.
    3. Bardziej zamknięty ganek.

    A pkt 3 - co to znaczy bardziej zamknięty. Tez będę miała ganek.

  16. #276

    Domyślnie

    Ja bym najchętniej powrócił do mieszkania w bloku żarcik oczywiście, mieszkam w bloku ale zamierzam to zmienić za rok, dwa i wtedy będę pisać więcej ale mam nadzieje że nie w tym wątku
    Teraz robie notatki z tego co tu wyczytałem i zamierzam je przemyśleć i wykorzystać.

    A mówią ze Polak lubi się uczyć na własnych błedach
    jednak próbujemy uczyć sie na błędach innych osób, tylko może nam nie zawsze to wychodzi
    Pewnie to przez te warunki atmosferyczne ( żeby nie zwalać na rząd i polityków )

  17. #277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    BARDZO, BARDZO, BARDZO DZIĘKUJĘ za ten wątek. Jestem dopiero na początku drogi a to prawdziwy SKARBIEC wiedzy.
    Pozdrawiam
    Amtla

  18. #278

    Domyślnie

    O kurcze jak o wszystko spamiętać, w tylu miejscach można zrobić błąd. Choć to co dla jednego jest błędem, jest pozytywem dla innego.
    Jacek & Basia & Kacper
    53° 38'34.34'' N 15° 36'32.33'' E

  19. #279

    Domyślnie

    ja jeszcze raz bym przemyślała kolorystykę elewacji.
    Coś co miało być dachówką kasztanową, okazało się wściekle bordową, a ciemna oliwka, jaskrawą. Efekt - wesoły, kolorowy domek
    Można przemalować, ale kasa, no i ja o tej oliwce marzyłam pół życia.
    Reszta domu jest przemyślana, na naszym wstępnym projekcie rozmieściliśmy główne meble, był zrobiony projekt kuchni itp., jak coś się nie mieściło,był czas na zmiany, więc nie mamy niespodzianek, że jest dom nieustawny.
    W styczniu się przeprowadzamy, więc pewnie wtedy wyjdą wszystkie błędy.
    IMW

  20. #280

    Domyślnie

    Cytat Napisał emmmma
    Cytat Napisał Marek30022
    Mieszkam od roku.

    1. Uzbrojona działka. Wydawało mi się, że odległość 200 m do wody i gazu to mały pikuś a jest zupełnie innaczej
    2. Dom parterowy a nie z poddaszem.
    3. Bardziej zamknięty ganek.

    Takie drobiazgi jak: ilość i rozmieszczenie gniazdek, lokalizacja klawiatury do alarmu czy też miejsce skrzynki energetycznej oraz inne drobiazgi pomijam.

    Witam Marku,

    czy mozesz rozwinąć punkty 1 i 2 ? Z jakiego projektu wybudowaleś dom?


    PZdr,
    Emmmma
    APS 55. Mam własną studnię ale woda do picia raczej się nie nadaje. trzeba uzdatniać - koszty. Palę propanem - drogo. Koszt doprowadzenia gazu ziemnego ok. 20.000 zł. dla dwóch użytkowników. Z jednym nie chcą gadać bo nie oplaca im się utrzymanie gazociągu wykonanego na koszt użytkownika. Obecnie opalanie gazem ziemnym jest ok.2,5 raza tańsze niż propanem.
    Doprowadzenie prądu też jest w Polsce problemem.

Strona 14 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony