dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 129
Pokaż wyniki od 901 do 920 z 2565
  1. #901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana. Zobacz post
    Po pół roku mieszkania brakuje mi drabinki w łazience i ogrzewania w pralni,ogrzewanie mam podłogowe w całym domu
    Kup drabinkę z grzałka elektryczna i timerem - do suszenia ręczników idealna sprawa.

  2. #902
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Kup drabinkę z grzałka elektryczna i timerem - do suszenia ręczników idealna sprawa.
    Dzięki,na pewno zapoznam się z tematem,przydałaby się bardzo

  3. #903
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    A jeszcze lepiej taką z nawiewem:
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #904

    Domyślnie

    Sorki ale mi się zdecydowanie mniej podoba - chociaż może i suszy szybciej - ale i chałasuje nieco.

  5. #905

    Domyślnie

    To ja może tez sie podzielę moimi spostrzeżeniami, choć jeszcze nie mieszkamy jesteśmy już na finiszu.
    Jeżeli chodzi o minusy :
    - dom z poddaszem użytkowym- nigdy więcej! Mam dach bez ścianki kolankowej i mały kąt dachu, koszty były ogromne, a powierzchni nie ma praktycznie wcale, do tego zupełnie nie ustawne do tego stopnia, że w łazience nie było możliwości zrobienia prysznica. Jeżeli miała bym wybrać jeszcze raz to albo był by dom parterowy, albo pełne 2 pietra, z dużym tarasem na piętrze.
    - okna dachowe jak dla mnie beznadzieja, żeby coś zobaczyć siedzi się jak świstak na dachu , kłopotliwa zabudowa, mostki, jak dla mnie same minusy.
    - więcej rzeczy przy następnym domu bym pilnowała np. trzymania sie standardowych rozmiarów otworów na drzwi, właściwej budowy kominów bo z tym naprawdę ciężko, właściwy styropian pod podłogi i tu może kogoś zdziwię, ale nie miałam pojęcia, że z taką pierdołą jest taki problem. Byłam przekonana że styro na podłogi to jest EPS 100, kupiłam caly na dom i dopiero przy układaniu okazało się że to nie 100 tylko 80, ale ok dałam się oszukać, po czym kupując kilka paczek w składach w okolicy na hasło EPS 100 dalej dostawałam jakieś gówno 60, 70, 80!! Okazało się wręcz, że taki standard jak EPS 100 we wszystkich składach u mnie w mieście jest luksusem tylko na zamówienie! A różnica jest bardzo duża i naprawdę warto sobie tego dopilnować.
    -Okna, mam mniej więcej pół na pół fixów i otwieranych i stwierdzam, że dziś robiła bym większość fix. Zero problemów, ogromne szyby, mycie ram bajecznie proste. Zostawiła bym chyba tylko to co mam w sypialni balkonowe z ruchomym słupkiem, które jest bezpośrednim wyjściem na taras. I nawet chyba w salonie tarasowe wolała bym ogromnego fixa a jako wyjście zwykłe pojedyncze obok i koniecznie możliwość zamykania z zewnątrz.
    - ocieplenie wełną poddasza i znów poddasze użytkowe :/ tu zamoknie, tu wieje, a to coś pęka! do tego jeszcze jak się myszka dostanie albo inna kuna, może ja mam fisia ale dla mnie to niewypał. Tylko normalny strop i styropian.
    Wystarczy biadolenia teraz kilka plusów dodatnich :
    - rekuperacja! Mega! co to jest za bajer to wie tylko ten kto wcześniej mieszkał w domu z wentylacją grawitacyjną.
    - ogrzewanie podłogowe, w ostatniej chwili natchnęło mnie żeby jednak nie robić żadnych mieszanych systemów. Mamy wprawdzie grzejniki ale tylko w garażu ( i tu tez żałuję bo dziś robiła bym podłogowe żeby mojemu autku było ciepło w oponki ) i jeden w łazience żeby sobie zagrzać szlafrok. Żeby niedowiarkom uświadomić mamy salon z pustką, z otwarta kuchnią i antresolą będzie jakieś 100 m otwartej przestrzeni i 5,5 m górę, podłoga jest ledwo co letnia a w domu gorąco. I nie ma co słuchac tych co nie mają, a mają dużo do powiedzenia, spokojnie da radę. A rureczki mamy przeliczone i nie kładliśmy ich "na wszelki wypadek " co 10 cm
    - zadaszenie tarasu
    - antresola- uwielbiam!
    - sadzenie roślin już od początku budowy, przynajmniej dla tych co mają większą działkę, ja i tak żałuję że nie sadziłam od początku, bo czas szybko mija i roślinki sobie rosną. Z elewacją wcale nie jest tak źle, można posprzątać, resztę wiatr wywieje.
    - właściwe usytuowanie budynku. Nie ma lepszego sposobu na dobry dzień jak poranne słoneczko przy śniadaniu i piekny zachód słońca z sofy w salonie.
    - ocieplenie, zdecydowanie nie warto oszczędzać, takiego procentu nie da żaden bank!

  6. #906
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    szkarłatka - pochwal się domem i wnętrzami Brzmi Twój dom ślicznie

  7. #907

    Domyślnie

    szkarłatko! też poproszę jakies materiały, bo opis antresoli, salonu, kuchni brzmi bardzo bardzo podobnie do naszego.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  8. #908

    Domyślnie

    Pełna zgoda - poddasze użytkowe czasami to konieczność, ale komfort wątpliwy.

  9. #909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Bardzo lubię moje poddasze użytkowe T strefa tylko prywatna i to jest ogromny plus.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Podnioslem scianke kolankowa na poddaszu o dwa pustaki i jest calkiem dobrze.
    Podlogowki w garazu nie bede robil- szkoda podwozia przezartego przez sol. W ostatniej chwili zdecydowalem sie na grzejnik.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #911

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Pełna zgoda - poddasze użytkowe czasami to konieczność, ale komfort wątpliwy.
    Jak się robi antresole to wiadomo że nie będzie dużo miejsca, wszystkie pomieszczenia będą jak klitki i nie dziwie się że prysznica ni mogłaś zmieścić

  12. #912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Podnioslem scianke kolankowa na poddaszu o dwa pustaki i jest calkiem dobrze.
    Podlogowki w garazu nie bede robil- szkoda podwozia przezartego przez sol. W ostatniej chwili zdecydowalem sie na grzejnik.
    A wyjaśnisz w jaki sposób grzejnik ochroni podwozie samochodu od soli ??

  13. #913
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cormac
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    okolice 3city
    Posty
    233

    Domyślnie

    Nie mieszkamy jeszcze, ale zdecydowanie dołożylabym pomieszczeń technicznych . Pomimo dużego garażu, warsztatu, pralni, spiżarni i garderoby przy każdej sypialni, dołożyłabym jakieś 20 m2 kosztem salonu na przydasie i sprzęt okołodomowy. Żaluję, że posluchaliśmy się architekta i zmniejszyłam swoje garderoby.

  14. #914

    Domyślnie

    Ana, marcelix- zdjęcia może kiedyś pokaże, jak już będzie wykończone. Musze dorosnąć do tej decyzji
    Nefer my akurat mamy 2 sypialnie i garderobę na dole i jak na razie nie żałuję decyzji, to że nie muszę biegać po schodach dla mnie jest bardzo wygodne. Ale tak jak pisałam, dla mnie rozwiązaniem jest też 2 pełne piętra i tam strefa prywatna na górze. Skosy to dla mnie niewypał: nieustawne, duże koszty, tak jak pisałam myszy, kuny, cieknące kominy, pękające rigipsy, błędy wykonawcze dachu, kominów, okien dachowych, ocieplenia i wszelkie inne wady zastosowania wełny. Owszem wiem że są osoby które poddasza użytkowe bardzo lubią i są zadowolone, to są tylko moje prywatne odczucia.
    Tomasz z podniesieniem kolankowej ciężko, taki specyficzny projekt, widziałam realizacje z podniesioną ścianką i wyglądało to tragicznie. No i pustka nad salonem też wyglądała by inaczej, bo rozbiła by sie studnia.
    Darek nie wiem co ma brak prysznica do antresoli? problem leży tylko po stronie niskiego dachu. Akurat łazienka ma 16 m po podłodze. Nawet głupich schodów nie dało się przesunąć w inne miejsce, żeby nie zajmowały najlepszej powierzchni, bo trzeba by się było schylać przy wchodzeniu.
    Może faktycznie problemem jest niskie poddasze, a nie poddasze samo w sobie, choć ja dalej widzę kilka innych wad, no i koszty. Ale za to sufit w salonie jest fajny a na poddasze mogę machnąć ręką.
    Ostatnio edytowane przez Szkarłatka ; 03-01-2015 o 23:09

  15. #915
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Szarłatka, żaden z opisanych przez Ciebie minusów poddasza u mnie nie występuje Mam na poddaszu 3 sypialnie, 2 łazienki ( w jednej prysznic, w drugiej wannę, bo takie mamy przyzwyczajenia)i bibliotekę. Pokoje są powyżej 20mkw, więc skosy w zasadzie nie robią mi różnicy. 'Więc raczej to nie kwestia opinii, ale architektury domu
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A wyjaśnisz w jaki sposób grzejnik ochroni podwozie samochodu od soli ??
    Akurat grzejnik mam dla ewentualnej ochrony zmiekczarki.
    Odnosnie samochodu i jego cieplych opon juz nie raz z Toba na ten temat byla rozmowa, nie bede powielal tego co juz wiele razy przytoczone bylo w innych watkach.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #917

    Domyślnie

    A nikt kto ma podłogówkę w garażu nie zaobserwował korozji podwozia samochodu w zimie . To wymysły tych co jej nie mają

  18. #918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Nie ma co sie spierac, masz podlogowke w garazu Twoj wybor.
    Po rozmowie z mechanikami wiem swoje i Twoje rozwiazanie do mnie nie przemawia.
    Dosc tych przepychanek i OT.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #919

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Po rozmowie z mechanikami wiem swoje i Twoje rozwiazanie do mnie nie przemawia.
    .
    Oby jak najmniej takich mechaników.

  20. #920
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ana. Zobacz post
    Po pół roku mieszkania brakuje mi drabinki w łazience i ogrzewania w pralni,ogrzewanie mam podłogowe w całym domu
    Ana, ja mam drabinkę elektryczną w łazience. Bierze 45W na godzinę, dobrze suszy ręczniki, jest ładna.

Strona 46 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony