dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 73 z 129
Pokaż wyniki od 1.441 do 1.460 z 2565
  1. #1441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Przedłużacz i tak bedzie to kable z lampek zawsze są za krótkie a chyba kazdy ma w nowym domu po jednym gniazdku na każdej ścianie. Wiec ten przedłużacz przez srodek pokoju raczej nie bedzie szedl tak żeby by szansa sie na nim potknąć.
    Ja mam gniazdko w miejscu gdzie w projekcie domu planowałam stawiać choinkę i przewód lampek bez problemu sięga. Gdy nie ma choinki, stoi tam lampa stojąca.
    Szkoda, ze nie pomyślałam o tym klawiszu, bo to faktycznie byłoby wygodniejsze niż nurkowanie pod choinkę.
    Chociaż sterowanie pilotem też dobry pomysł, poszukam sobie takie rozwiązania.

  2. #1442
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Gniazdko sterowane smartfonem to dobre rozwiązanie, które nie jest drogie i sprawdzi się w tym przypadku. Ale jeszcze lepsza, wg mnie, opcja to sterowanie gniazdkiem za pomocą głosu
    http://pangadzet.com.pl/2016/11/04/i...m-amazon-echo/
    Fajna sprawa, "inteligentny" dom za niedużą kasę.

  3. #1443
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.396

    Domyślnie

    Albo w ogóle po co gniazdko? Teraz są lampki led, to jest na tyle oszczędne, że można kupić wersję na bateryjki - na dobrych akku 2xAA taki sznureczek lampek zapalam dzieciakom na noc już chyba pół roku bez ładowania.

    A na każdej ścianie i tak powino być podwójne gniazdko.

  4. #1444

    Domyślnie

    Ja tam z mojego projektu jestem bardzo zadowolony, zwlaszcza z braku skosow (pełne piętro) i układu pomieszczeń które dla nas jest idealne. Jedyna rzecz to zbyt wąski garaż ale niestety działka już nie pozwalała na poszerzenie. Także największe porady jakie moga być w tym wątku to odpowiedni wybór projektu, przemyslany wielokronie oraz działka blisko miasta. Wszystko inne można wiekszym lub mniejszym kosztem zmienić w trakcie budowy.

  5. #1445

    Domyślnie

    Cytat Napisał sandwitch Zobacz post
    Uważacie, że jest spory popyt na wynajem domów jednorodzinnych w Polsce? Rozeznaliście dobrze rynek?
    Bo ja jednak odniosłam wrażenie, że Polacy preferują raczej spłacać kredyt niż opłacać najem.
    Może i wolą, ale nie każdy kredyt dostanie. My szukaliśmy czegoś na wynajem w okolicach naszej działki i nie było nic. Chcieliśmy mieć blisko budowy. Dostaliśmy lokum do wynajęcia dopiero 10 km dalej, A obok naszej działki mnóstwo innych działek, gdzie budują i będą budować, bo atrakcyjna okolica i lokalizacja. Więc i ludzie, którzy będą chcieli wynająć coś małego i łatwego w utrzymania oraz względnie nowoczesnego = funkcjonalnego na czas budowy, aby jej doglądać, się znajdą...

  6. #1446
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Ja tam z mojego projektu jestem bardzo zadowolony, zwlaszcza z braku skosow (pełne piętro) i układu pomieszczeń które dla nas jest idealne.
    Cieszymy się wszyscy Twoim szczęściem.
    Gdyby nie ten garaż, to byś nie musiał się odzywać w tym wątku

  7. #1447

    Domyślnie

    A ja bym parterówkę zbudował żadnych schodów no może jeden przy wejściu.

  8. #1448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Jak ma być jeden schodek, to praktyczniej 1,5m lekko pochyłego chodniczka. Zrozumiesz za 40 lat.

  9. #1449
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jak ma być jeden schodek, to praktyczniej 1,5m lekko pochyłego chodniczka. Zrozumiesz za 40 lat.
    Da się to pogodzić.
    Ja mam 3 stopnie na wprost i z boku pochyły zjazd w razie "W", pomyślałem-niech sobie będzie, gdyby ktoś nogę złamał, alby zanim umrzemy będziemy mieli problem z chodzeniem!

  10. #1450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak tylko warunki gruntowe pozwalają, to możliwie niskie sadowienie budynku i żadnych stopni! Po co schody?

  11. #1451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Potwierdzam - żadnych stopni na dojściu o domu i żadnych stopni w domu (chyba że na piętro).

  12. #1452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Elfir, pytanie przy okazji - wymieniłaś zewnętrzne drzwi Viking na inne ?

  13. #1453
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak tylko warunki gruntowe pozwalają, to możliwie niskie sadowienie budynku i żadnych stopni! Po co schody?
    Niby teren mam suchy, ale...
    Tam gdzie stoi dom, była lekka górka, musielibyśmy sporo ziemi rozwałować po działce by zrównać teren, to jedno. A po drugie, dom stoi w zasięgu powodziowych wód zalewowych Odry, przy pamiętnej powodzi 1997r, woda prawie sięgała do miejsca gdzie stoi dom, w tej sytuacji mam jeszcze 0,5 mtr zapasu.
    A teren jak najbardziej suchy, nawet bardzo suchy, w tym roku ogródek 1200m2 "pożarł" ponad 300m3 wody.

  14. #1454
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Widziałaś Elfir chaty umyte po kubańsku podczas ulewy? Ja widziałem. Ulewa, wlało się od ogrodu (taras i podłoga na poziomie ziemi, w drzwiach niski próg) a wypłynęło frontem . Tyle że na Kubie mają posadzki i upał, w naszym kraju suszenie zaczynało sie po zdjęciu paneli i wykładzin To nie była jakaś wielka powódź jak 1997, to było lokalne wezbranie górskiego potoku . Widziałem też okna na parterze upaćkane mułem do połowy wysokości, gdy woda opadła po 2 godzinach został jeszcze szlaczek na elewacji. Na długo... Ale w piosence "...strumyk szumi z wolna.."

  15. #1455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.894

    Domyślnie

    Dla danego poziomu posadowienia nie ma znaczenia czy są schody czy jest pochylnia.
    Woda nie da się oszukać.

  16. #1456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Elfir, pytanie przy okazji - wymieniłaś zewnętrzne drzwi Viking na inne ?
    Nie - w domu jest tyle wydatków jeszcze, że nie jest to priorytet...
    Na dodatek wyniki finansowe ogrzewania nie straszą, wiec nie czuję presji.

    Natomiast nie zmieniam opinii co do jakości - łuszczy się lakier wierzchni,

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Niby teren mam suchy, ale...
    Tam gdzie stoi dom, była lekka górka, musielibyśmy sporo ziemi rozwałować po działce by zrównać teren, to jedno. A po drugie, dom stoi w zasięgu powodziowych wód zalewowych Odry, przy pamiętnej powodzi 1997r, woda prawie sięgała do miejsca gdzie stoi dom, w tej sytuacji mam jeszcze 0,5 mtr zapasu.
    A teren jak najbardziej suchy, nawet bardzo suchy, w tym roku ogródek 1200m2 "pożarł" ponad 300m3 wody.
    Dlatego piszę o warunkach - jak ktoś się buduje na terenie zalewowym, to z historii wiemy, że najlepiej, gdyby poziom mieszkalny zaczynał się na drugim piętrze.

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Widziałaś Elfir chaty umyte po kubańsku podczas ulewy? ."
    Nie, u nas nikt nie buduje na terenach zlewowych
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-12-2018 o 00:25

  17. #1457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jak tylko warunki gruntowe pozwalają, to możliwie niskie sadowienie budynku i żadnych stopni! Po co schody?
    Też chciałem dom na równo z gruntem. Potencjalni projektancie (trzech), kierbud, wykonawca - wszyscy zgodnie mi to odradzali.

    Jak masz idealne warunki i glejt od Pana Boga, że to się nie zmieni, to i tak mając poziom zero równo z gruntem masz z 6cm wylewki, 15cm styropianu - czyli chudziaka razem z hydroizolacją poziomą 21 cm poniżej poziomu terenu. To ryzyko problemów graniczące z pewnością.

    Tak ze 20cm nad poziomem terenu powinna być hydroizolacja pozioma. Dodajemy do tego styropian, wylewkę, okładzinę - i poziom zero wychodzi z pół metra powyżej poziomu terenu. Dlaczego hydroizolacja tak wysoko? Bo z czasem dom może trochę osiąść, może trochę teren się podnieść. Ale przede wszystkim żeby krople deszczu rozpryskujące się o grunt nie miały za łatwo sięgnąć nad hydroizolację. Bo to "atak" od dołu - i kapinos elewacji nie pomoże.

    Schody to zło. Ale konieczne. Można się wspomagać pochylniami, ale dla zdrowych i sprawnych schody wygodniejsze.

  18. #1458
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    U mnie na działce mam grunt piaszczysty. W okolicach brak rzeki. Po 7 latach mieszkania jestem nadal bardzo zadowolony z tego rozwiązania.

    A jeśli ktoś buduje dom na terenach zalewowych i lubi ryzyko - to już jego decyzja. Zawsze może się okazać że przyszłoroczna powódź będzie wyższa o pół metra od poprzedniej

    Załącznik 416491Załącznik 416492Załącznik 416493Załącznik 416494Załącznik 416495
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  19. #1459
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Też chciałem dom na równo z gruntem. Potencjalni projektancie (trzech), kierbud, wykonawca - wszyscy zgodnie mi to odradzali.

    Jak masz idealne warunki i glejt od Pana Boga, że to się nie zmieni, to i tak mając poziom zero równo z gruntem masz z 6cm wylewki, 15cm styropianu - czyli chudziaka razem z hydroizolacją poziomą 21 cm poniżej poziomu terenu. To ryzyko problemów graniczące z pewnością.

    Tak ze 20cm nad poziomem terenu powinna być hydroizolacja pozioma. Dodajemy do tego styropian, wylewkę, okładzinę - i poziom zero wychodzi z pół metra powyżej poziomu terenu. Dlaczego hydroizolacja tak wysoko? Bo z czasem dom może trochę osiąść, może trochę teren się podnieść. Ale przede wszystkim żeby krople deszczu rozpryskujące się o grunt nie miały za łatwo sięgnąć nad hydroizolację. Bo to "atak" od dołu - i kapinos elewacji nie pomoże.

    Schody to zło. Ale konieczne. Można się wspomagać pochylniami, ale dla zdrowych i sprawnych schody wygodniejsze.
    Krople deszczu ???
    Mam elewacje do 30cm nad gruntem pokrytą dwuskladnikowa hydroizolacją, na to gres.
    Tym samym materialem uszczelniony uskok cokolu.
    Izolacja jest wykorzystywana do budowy niecek basenowuch, więc kropne deszxzu wytrzyma
    Od furtki do drzwi wejsciowych mam jesen stopien. Taras nad gruntem tez na wysokoscijednego stopnia.
    To wygodne, no i do ma ładnjejsze proporcje.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam płytę, więc żadnego cokołu nie posiadam.
    A krople deszczu odbijające się z gruntu są inne od kropli z deszczu bezpośrednio moczących ściany?

    Dom mam 15 cm nad poziomem chodnika przy ulicy.

    Przy 20 cm różnicy wysokości nadal nie widzę potrzeby robić schodów, bo załatwia to delikatne nachylenie terenu w stronę wjazdu na działkę.

Strona 73 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony