dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 129
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 2565
  1. #1521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to fakt, że gorzej spływa. Ale na podłogówce i tak wysycha szybko.
    Masz ogrzewanie pod odpływem i w jego najbliższych okolicach? Ja nie.

  2. #1522
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam. Nie chciałam wchodzić boso na zimną posadzkę.

  3. #1523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam. Nie chciałam wchodzić boso na zimną posadzkę.
    U mnie podłogówka była montowana i jastrych kładziony przed montażem odpływu (została na niego zostawiona dziura w termoizolacji i wylewce - no i w podłogówce również). Styropian kładł i wylewkę robił dopiero glazurnik przy obsadzaniu odpływu. Podobno inaczej się nie da.
    Jak u Ciebie to zostało zrobione?

  4. #1524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Styropian na całości.
    Pętle podłogówki.
    Wylewka anhydrytowa z ominięciem prysznica.
    Glazurnik robił wylewkę pod prysznicem ze spadkiem.

  5. #1525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Styropian na całości.
    Pętle podłogówki.
    Wylewka anhydrytowa z ominięciem prysznica.
    Glazurnik robił wylewkę pod prysznicem ze spadkiem.
    I glazurnik był w stanie na grubości wylewki podłączyć i ustawić kratkę/opdływ dopasowując do poziomu i układu płytek? Nawet z elastycznym złączem (które wykluczyłem przez tendencję do zapychania i wątpliwą trwałość) to mission impossible IMO.

  6. #1526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Widocznie mieli Toma Cruise w ekipie
    czasem dobrze nie wiedzieć, że czegoś się nie da

    Jakoś nikt się nie skarżył (a parter i górę robiło dwóch różnych wykonawców).
    Z tym, że na parterze prysznic jest o jakieś 0,5 cm wyżej niż reszta posadzki (mam płytę i styropian na płycie był cienki, ot, żeby tylko rurki podłogówki przymocować) i jest próg.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-01-2019 o 12:38

  7. #1527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz ogrzewanie pod odpływem i w jego najbliższych okolicach? Ja nie.
    10cm obok

    Podczas kładzenie rur i robienia wylewki do folii na styro przyklejony był odpowiedniej wielkości klocek xps, który później był wydłubany.
    Wstępny spadek w kierunku odpływu był uzyskany w momencie wykonywania wylewki
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 19-01-2019 o 12:51
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #1528
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.168
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pod samym odpływem nie mam podłogówki (nie doczytałam), jest pod prysznicem.

  9. #1529
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pod odpływem byłoby ciężko, ale rura 10 cm obok wystarcza, żeby dość szybko wyschły płytki wokół niego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1530
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ..., żaden nie osiągał takiego efektu liścia lotosu, żeby woda sama spłynęła).
    Przy spadkach jakie są w brodziku, wannie czy prysznicu bezbrodzikowym woda nigdy sama nie spłynie "do sucha". Żaden cudowny impregnat tu nic nie da.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #1531
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    U mnie tez podlogowka jest pod calym „brodzikiem” z plytek poza oczywiscie samym odplywem liniowym. Wiecie co jest wada ? Zrobilem takie 2, jeden u gory w laziencce drugi na dole i niestety ale ten u fory jest malo uzywany i trzeba specjalnie lac wode do niego zeby nie smierdzial. Woda w syfonie wysycha i problem sie pojawia
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  12. #1532
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    U mnie tez podlogowka jest pod calym „brodzikiem” z plytek poza oczywiscie samym odplywem liniowym. Wiecie co jest wada ? Zrobilem takie 2, jeden u gory w laziencce drugi na dole i niestety ale ten u fory jest malo uzywany i trzeba specjalnie lac wode do niego zeby nie smierdzial. Woda w syfonie wysycha i problem sie pojawia
    Miałem ten sam problem, z tym że u mnie prysznic na parterze jest nieużywany, choć to nie ma znaczenia.
    Lekarstwo jest proste-zalać syfon olejem jadalnym i... można zapomnieć na wiele miesięcy.
    Po raz drugi zrobiłbym tak samo, zalać olejem 2xw roku to nie problem, a gdy będę "zmuszony" kąpać się na parterze, będzie jak znalazł. Co prawda odpływ liniowy muszę czyścić co tydzień, ze względu na bujne włosy żony, ale sprzątać trzeba w całym domu. Jedno miejsce więcej, za komfort jaki oferuje grzana podłoga prysznica, to pikuś, nie da się z niczym porównać.

  13. #1533

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Po raz drugi zrobiłbym tak samo, zalać olejem 2xw roku to nie problem, a gdy będę "zmuszony" kąpać się na parterze, będzie jak znalazł. Co prawda odpływ liniowy muszę czyścić co tydzień, ze względu na bujne włosy żony, ale sprzątać trzeba w całym domu. Jedno miejsce więcej, za komfort jaki oferuje grzana podłoga prysznica, to pikuś, nie da się z niczym porównać.
    No cóż kafle są zimne i aby było ciepło w nogi trzeba ogrzewanie
    Brodzik z akrylu jest tzw "ciepły" i nie potrzeba pod nim ogrzewania aby było nam ciepło w nogi ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  14. #1534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No cóż kafle są zimne i aby było ciepło w nogi trzeba ogrzewanie
    Płytki na ogrzewaniu podłogowym w dobrze ocieplonym domu też są zimne. Bo co to za ciepło 25 czy 26* w największe mrozy?
    Za to wystarczy chwilę polać je ciepłą wodą i mają ponad 30* - niezależnie od tego, czy jest pod nimi ogrzewanie podłogowe, czy nie.

  15. #1535
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Płytki na ogrzewaniu podłogowym ... wystarczy chwilę polać je ciepłą wodą i mają ponad 30* - niezależnie od tego, czy jest pod nimi ogrzewanie podłogowe, czy nie.
    To prawda - po chwili są ciepłe - tak samo jak brodzik z akrylu.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #1536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Płytki na ogrzewaniu podłogowym w dobrze ocieplonym domu też są zimne. Bo co to za ciepło 25 czy 26* w największe mrozy?
    Za to wystarczy chwilę polać je ciepłą wodą i mają ponad 30* - niezależnie od tego, czy jest pod nimi ogrzewanie podłogowe, czy nie.
    Widać mój dom nie jest zbyt energooszczędny i zbyt ciepły , bo w podłogę idzie sporo cieplejsza woda niż piszesz i te "ciepło" jest wyczuwalne
    Bez grzanych podłóg mimo że w domu jest ciepło od razu czuć "zimną" podłogę ..

    Myślę że oba rozwiązania (brodzik vs odpływ liniowy) mają swoje wady i zalety i każdy sam zdecyduje co mu bardziej odpowiada i na czym bardziej zależy.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #1537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Widać mój dom nie jest zbyt energooszczędny i zbyt ciepły , bo w podłogę idzie sporo cieplejsza woda niż piszesz i te "ciepło" jest wyczuwalne
    Przecież wiesz, że u mnie nie idzie w podłogę żadna woda. Nawet hydraulikę mam puszczoną górą.

    A temperatury u mnie wyglądają tak:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ostatni wiersz to wspomniany odpływ - w najdalszym rogu.

    Pewnie, że 24* jest cieplejsze, niż 22. Ale dla mnie to ciągle nie jest ciepła podłoga. 27-28 to dopiero początek stanu, który określiłbym jako neutralna. Gdybym grzał 24/7 to pewnie temperatura nie przekraczałaby 24* a ciepła dla mnie to ponad 30*.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FlirMatrixLQ.jpg
Wyświetleń:	6545
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	425069  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-01-2019 o 10:36

  18. #1538

    Domyślnie

    Moim zdaniem najbardziej komfortowe rozwiązanie to brodzik akrylowy płaski. Mam taki i jest ciepło w nogi, jest też cichy .Wystaje 3dm ponad podłogę.

    Mam tez brodzik 3cm konglomeratowy czyli "pełny" i ten jest zimny wyraźny jest brak komfortu latem jest zwyczajnie zimno w stopy. Tak samo zimna bedzie terakota gdy nie ma brodzika. Poradziłem sobie ztym tak ze podkładam 3mm podkładkę na której stoję taką izolacyjną.

    gdybym wiedział nie robiłbym brodzika zkamienia i tak samo nie polecam terakoty bez brodzika

  19. #1539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moim zdaniem najbardziej komfortowe rozwiązanie to brodzik akrylowy płaski. Mam taki i jest ciepło w nogi, jest też cichy .Wystaje 3dm ponad podłogę.
    3dm czy 3cm?
    Coś w tym stylu?
    https://eralazienki.pl/kwadratowe/31...738024332.html

  20. #1540
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Moim zdaniem najbardziej komfortowe rozwiązanie to brodzik akrylowy płaski. Mam taki i jest ciepło w nogi, jest też cichy .Wystaje 3dm ponad podłogę.

    Mam tez brodzik 3cm konglomeratowy czyli "pełny" i ten jest zimny wyraźny jest brak komfortu latem jest zwyczajnie zimno w stopy. Tak samo zimna bedzie terakota gdy nie ma brodzika. Poradziłem sobie ztym tak ze podkładam 3mm podkładkę na której stoję taką izolacyjną.

    gdybym wiedział nie robiłbym brodzika zkamienia i tak samo nie polecam terakoty bez brodzika
    Używałeś kiedykolwiek bezbrodzikowy prysznic z ceramiką na podłodze? Bo piszesz "zimna będzie terakota gdy nie ma brodzika". Zapewniam Cię, że w okresie grzewczym ceramika zawsze jest komfortowa i nie jest nigdy zimna. Odwrotnie w sezonie letnim, gdy ogólnie jest gorąco, chłodny prysznic jest idealny na rozgrzane ciało.
    W swoim życiu używałem brodziki akrylowe, metalowe, konglomeratowe i nie ma porównania z terakotą (czy inną ceramiką czy kamieniem) z OP pod nim. Bez żadnej maty izolacyjnej.

Strona 77 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony