dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja kawalerki.

    Witam.
    Posiadam kawalerkę w starym budownictwie taką jak w załączniku i zastawiam się nad jej urządzeniem. W pierwszej kolejności chcę zagospodarować pokój o powierzchni ok. 19 m2. Pokój 6,7m2 i 3,4 m2 to jedno pomieszczenie i na chwile obecną jest to kuchnia.
    Na rysunku mój pomysł ale nie jestem do niego przekonany. Zdecydować się na sofę czy może lepiej narożnik. Gdzie postawić szafę a może zamiast niej jakąś nowoczesną meblościankę, komodę?
    Z lewej strony okno balkonowe z widokiem na skrzyżowanie więc nieciekawy widok.
    Po pracy całe dnie spędzam przed komputerem więc ważne jest dla mnie miejsce na większe biurko.
    Jakikolwiek stół, fotele czy krzesła są mi zbędne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut wymiary.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	377191  

  2. #2

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    "Na papierze" to można przemeblować tę kawalerkę do "góry nogami".
    Tak naprawdę, to TY wiesz, gdzie co ma stać, bo tam mieszkasz. Chłopie, napij się, albo zajaraj coś, pomyśl i już będziesz miał wizję, jak to ustawić, żeby było dobrze. Dla ciebie dobrze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    "Na papierze" to można przemeblować tę kawalerkę do "góry nogami".
    Tak naprawdę, to TY wiesz, gdzie co ma stać, bo tam mieszkasz. Chłopie, napij się, albo zajaraj coś, pomyśl i już będziesz miał wizję, jak to ustawić, żeby było dobrze. Dla ciebie dobrze.
    Taki komentarz na pewno pomoże Dawidoff............szkoda słów

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Taki komentarz na pewno pomoże Dawidoff............szkoda słów
    Natomiast Ty, moja droga, nie czytasz kontekstu i nie patrzysz na datę/godzinę zamieszonego posta, tylko łykasz wszystko to, co ludzie piszą, jak młody pelikan.
    Nie potrzebnie starasz się być altruistką i poświęcać swój czas na tworzenie grafiki. Tyś młoda i bez doświadczenia na tym forum.
    Kolega Dawidoff jest jednym z tych, którym usunęli konto, a ten postanowił przed Sylwestrem zrobić psikusa (bo sam siedział w domu) i napisać cokolwiek, na dwunastu innych forach pod innym nickiem.
    To nie było trudne, aby się tego domyśleć. Myśl, kobieto, myśl, zanim ktoś napisze ci, że buduje zamek na podkarpaciu i potrzebuje porady, jak ustawić pokoje...
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 02-01-2017 o 19:30

  6. #6

    Domyślnie

    kinka - bardzo dziękuję za Twoją pomoc i myślę że zastosuje się do tego projektu. Natomiast Misterhajt Twoja logika mnie powala. Widać że inteligencją nie grzeszysz. Kinka ma racje Twoje wpisy nie wnoszą nic do tematu. Proponowanie w prowadzenia się w stan upojenia alkoholowego woła o pomstę do nieba.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dasz doprowadzić wodę do zlewu w kuchni?
    wysokość okna w kuchni jest wystarczająca na zabudowę pod oknem wygodniej wysokości 85-90 cm?

    Osobiście postarałabym się powiększyć łazienkę.


  8. #8

    Domyślnie

    Na chwile obecną kran z wodą i odpływem znajduje się w prawym górnym rogu kuchni więc z przeniesieniem pod okno nie powinno być problemów, przynajmniej tak mi się wydaje. Parapet okna kuchennego jest na wysokości 85 cm więc ok. Łazienka faktycznie jest bardzo mała i pomysł z jej rozbudową jest świetny i myślę że można to zrobić na całej szerokości włącznie z "X". Kwestia tylko czy korytarz do kuchni nie będzie zbyt wąski? Pomysł kinka na zmianę rozstawu ścianek miedzy korytarzem a kuchnią (wzdłuż łazienki) wg mnie jest genialny.
    Niby to takie proste ale sam bym na to nie wpadł. Warto było zapytać osób bardziej doświadczonych. Bardzo dziękuje za waszą pomoc kinka i Elfir.
    Ostatnio edytowane przez Dawidofff ; 05-01-2017 o 00:48

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przejście 90 cm wystarczy do swobodnego przemieszczenia się i ewentualnie otwarcia szafy.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maciejka2
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    458

    Domyślnie

    Pralkę można umieścić pod blatem w kuchni, a nawet schować ją szafce. Widziałam kiedyś pralkę w szafie w przedpokoju

  11. #11

    Domyślnie

    Wcześniej (zanim odwiedziłem to forum) myślałem o takiej pralce: http://allegro.pl/wydajna-29-l-pralk...667556308.html
    Jest mniejsza od normalnej więc można zabudować ją w szafce kuchennej.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidofff Zobacz post
    Wcześniej (zanim odwiedziłem to forum) myślałem o takiej pralce: http://allegro.pl/wydajna-29-l-pralk...667556308.html
    Jest mniejsza od normalnej więc można zabudować ją w szafce kuchennej.
    Ta pralka to miniaturka.... Ja użytkuje normalnej szerokości i wysokości jedynie głębokość to 46cm, i pojemność ma zdecydowanie większą.
    Poza tym pralki standardowej wysokości zabudujesz pod blatem, który z reguły jest na wysokości ok 85-90 cm. Dodatkowo niektóre mają też zdejmowaną pokrywę z góry, to też daje kilka dodatkowych cm.

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    A myślałeś może o wyburzeniu ściany pomiędzy pokojem a kuchnią i utworzeniu jednego dużego pomieszczenia? Taki open space daje spektakularny efekt, a powstałe w ten sposób wnętrze staje się przestronne i nowoczesne. W takich miejscach bardzo dobrze się pracuje i odpoczywa. Jasna kolorystyka pomieszczenia i fajne nowoczesne Oświetlenie mogłyby dodatkowo podkreślić ten efekt.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś zadaje konkretne pytanie na forum, to warto odpowiedzieć. W Polsce mamy w budowach i remontach setki tysięcy domów, mieszkań i lokali użyteczności publicznej. Wielu ludzi trapią te same problemy i rozterki. Wiele tematów jest aktualnych nawet to wielu latach. Merytoryczny i rzeczowy udział w dyskusjach jest potrzebny.
    Popieram Rzecznika Śnieżki. Także uważam, że jeżeli jest taka przebudowa i pozbycie się ściany będzie bardzo korzystne. Jeżeli ze względów technicznych będzie to trudne, to można znacząco powiększyć przejście robiąc odpowiednie nadproże. O ingerencji w ściany nośne, ale także o wyburzaniu ścianek działowych w mieszkaniach budynków wielorodzinnych powinno się powiadomić administrację. Na niektóre prace budowlane trzeba uzyskać odpowiednią zgodę.
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony