dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 254
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.525
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie Instalatorzy pomp ciepła - TYCH FIRM LEPIEJ UNIKAĆ

    Witam, w związku z wieloma zapytaniami w których to użytkownicy zamiast instalatorów muszą kombinować żeby ich pompy działały poprawnie.

    Proponuję by firmy które spartoliły instalacje wymieniać poniżej.

    Ale tylko te firmy których instalacje nie działają właściwie.

    Proponuję by osoby które opisują taką firmę podpisały się z imienia i nazwiska by dało się ich zweryfikować.

    Wieżę ze po takim wpisie firmie będzie zależało bardziej by usterkę/źle zainstalowaną pompę naprawić.

    Proszę by nie przekształcać tego tematu w dyskusję.
    Tylko wpisy!
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 14-01-2017 o 17:25
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    CNC- a jak się tu wpisze jakiś Twój "niedopieszczony " klient ?
    A tak poważnie , to w tej branży jest dużo "paproków" ( wiem , że w innych branżach usługowych też nie jest różowo).
    Ale jeszcze nie to jest najgorsze moim zdaniem - wkurza mnie różnica zdań FACHMANÓW w wydawało by się oczywistych kwestiach...
    Irytujące,
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    (...)Wieżę ze po takim wpisie (...)
    A ja nie wierzę. Tracę wiarę również w polską edukację na poziomie podstawowym.

    Poza tym zapomniałeś o czymś: http://sjp.pwn.pl/slowniki/obosieczny.html
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Wierzę bo wiara - wiara czyni CÓDA...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez określenie "instalacje nie działają właściwie" a co przez "spartoliły instalację" ? Sam na siebie chcesz bicz ukręcić? Pamiętaj, że każdy kij ma 2 końce a komuś nawet tobie przytrafi się błąd i więcej już nic na forum nie złowisz. Sprytna konkurencja może cie szybko posprzątać

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Sprawa rzetelności jest prosta do zweryfikowania , nie jest wielkim grzechem zrobić błąd ( nawet duży) , najwiekszym grzechem jest nie poprawienie tego.
    Jeśli wykonawca nie odbiera telefonu , jeśli zwala winę na innych bez 100% uzasadnienia , jeśli zwleka tygodniami z interwencją i nadal partoli - to takie sytuacje i firmy należy napiętnować
    Wiem co piszę , bo sam niekiedy walczę z nieuczciwą konkurencją
    Tyle
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Kurde widzę, że końcówka weekendu działa na Was źle Co nie wejdę w jakiś wątek to wojna ! Wyluzujcie Panowie, CNC założył wątek znaczy, że jest pewny swego. Życie zweryfikuje

    BTW - nikogo nie bronie, nie znam Was osobiście, na forum jestem w porównaniu do Was od niedawna, ale widzę starszna nagonkę na CNC. Co więcej - nie zauważyłem niezadowolonego klienta, tylko raczej teorie użytkowników, którzy nie korzystali z jego usług. Oświeci mnie ktoś czemu tak jest ? Może przeoczyłem jakiś ważny wątek ? Nie za bardzo wiem jak mam to odbierać, a pewnie wiecie, że szukam wykonawcy instalacji i póki co cena nie jest dla mnie najważniejsza, a właśnie dobre słowo na temat kogoś kto będzie mi wszystko zakładał.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Powiem tak

    Ceny rzeczywiście ma konkurencyjne.
    Dobór; weź coś sprawdzonego, a niekoniecznie to co CNC najbardziej się opłaca.
    Zwróć uwagę na jakość akcesoriów. Lubi przyoszczędzić.
    Najlepiej każ sobie zrobić kotłownie w miedzi, tam widać każdy błąd.
    A przede wszystkim przypilnuj montażu i nie daj sobie wcisnąć zbędnych gadżetów.

    Jesteś już trochę na forum w związku z czym powinieneś się uchronić przed wciskaniem kitu.
    Najlepiej, na podstawie już pozyskanej wiedzy skonfiguruj sobie dokładnie określony zestaw i każ go sobie zainstalować bez ulegania dobrym radom typu "tak się nie robi", albo "a tu damy buforek żeby mieć pewność, że wszystko działa".

    Co do rezerwy wobec CNC.
    Osobiście nic do niego nie mam.
    Trochę mnie razi agresywny marketing i nie zawsze najcelniejsze rady udzielane na lewo i prawo, mimo często wykazywanego braku kompetencji w zakresie chłodnictwa.
    Mam nadzieję, że jest rzetelnym sprzedawcą i rzemieślnikiem.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  9. #9
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Proponuję by firmy które spartoliły instalacje wymieniać poniżej.

    [...]

    Proszę by nie przekształcać tego tematu w dyskusję.
    Tylko wpisy!
    Wydawało mi się, że macie w ofercie fajne PC - takie tanie, co mają rajcę bytu.

    Mogę zrozumieć rozgoryczonego klienta, który by "obsmarował" swojego instalatora.

    Ale takie prostackie zaproszenie do czarnego marketingu jakoś mi nie licuje z etyką firmy, którą chciałbym wpuścić do swojego domu. I jeszcze chcesz ograniczyć dyskusję...

    Ogarnij się - może jakiś admin skasuje łaskawie cały wątek.

  10. #10

    Domyślnie

    A kto będzie decydował o tym czy coś było "spartolone" czy nie? Użytkownicy tego forum, którzy PC mają drugi miesiąc?

    Ponadto podobno CNC poprawiałeś dużo spartolonych instalacji. Zacznij pierwszy. Opisz kilka takich instalacji, co było nie tak i wymień z nazwy firmy, które spartoliły. Czy może czarny PR cudzymi rękoma chcesz robić?
    Ostatnio edytowane przez agb ; 16-01-2017 o 09:45

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam

    Powiem tak

    Ceny rzeczywiście ma konkurencyjne.
    Dobór; weź coś sprawdzonego, a niekoniecznie to co CNC najbardziej się opłaca.
    Zwróć uwagę na jakość akcesoriów. Lubi przyoszczędzić.
    Najlepiej każ sobie zrobić kotłownie w miedzi, tam widać każdy błąd.
    A przede wszystkim przypilnuj montażu i nie daj sobie wcisnąć zbędnych gadżetów.

    Jesteś już trochę na forum w związku z czym powinieneś się uchronić przed wciskaniem kitu.
    Najlepiej, na podstawie już pozyskanej wiedzy skonfiguruj sobie dokładnie określony zestaw i każ go sobie zainstalować bez ulegania dobrym radom typu "tak się nie robi", albo "a tu damy buforek żeby mieć pewność, że wszystko działa".

    Co do rezerwy wobec CNC.
    Osobiście nic do niego nie mam.
    Trochę mnie razi agresywny marketing i nie zawsze najcelniejsze rady udzielane na lewo i prawo, mimo często wykazywanego braku kompetencji w zakresie chłodnictwa.
    Mam nadzieję, że jest rzetelnym sprzedawcą i rzemieślnikiem.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    No ja troszkę inaczej zadziałałem i odwiedziłem 2 klientów CNC w moim regionie. Nie mają póki co żadnych zarzutów dlatego też zapytałem Was czy o czymś nie wiem

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    A np taki test

    CNC źle wykonuje i klienci są niezadowoleni .


    Teraz się broń





    Zakładam ,że to nie jest prawda

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.525
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A np taki test

    CNC źle wykonuje i klienci są niezadowoleni .


    Teraz się broń





    Zakładam ,że to nie jest prawda
    Wtedy proszę o skan faktury i umowy, wtedy możemy rozmawiać. Inaczej każdy mógłby pozwać każdego że mu "lipę zrobił"

    Koledzy to nie służy po to żeby obrzucać się błotem, ale jest na prawdę wielu partaczy i nie chodzi o tych będących na forum, ponieważ każdy który jest tu chcąc nie chcąc jakąś wiedzę łapie i się dokształca w ten sposób.
    Ale chodzi mi o tych którzy spierdzielają instalację potem klient ma problem, i zła opinia idzie o ogrzewaniu się za pomocą pomp ciepła.
    A najczęściej są to kwestie złego doboru, źle wykonanej instalacji itd.
    Dlatego takich którzy robią problem klientom, i urządzeniom trzeba napiętnować, bo psują nam rynek i potem klient po opinii kilku niezadowolonych klientów wybiera śmieciucha.
    A to jest porażka nas wszystkich.
    Taki koledzy był mój tok myślenia zakładając ten temat.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #14

    Domyślnie

    To zacznij Ty. Wymieniając firmy z nazwy.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.525
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    To zacznij Ty. Wymieniając firmy z nazwy.
    Ja nie chce tego robić, ja nie mam tych instalacji u siebie. Ja część tylko serwisowałem. Jak ma być potwierdzenie to musi zrobić to inwestor bo on ma faktury i umowy.

    Ja znam kilka przypadków:
    - np. firma której szef odpowiedział do inwestora " niech pan dzwoni do hydraulika ja się na hydraulice nie znam" a hydraulik na to "niech Pan dzwoni do szefa ja jestem tyko pracownikiem"
    - np. 2 krzywa grzewcza ustawiona na sztywne 40st.C do tego sterownik od pompki z pieca zasypowego + godzinówka, i w domu albo ciepło albo za zimno. odpowiedź instalatora " to tak dział"
    - np. 3 pc powietrze woda wpięta w kaloryfery z termostatami, pewnego dnia po prostu się nie odlodziła bo termostaty pozamykane, instalator na to " niech Pan dzwoni do serwisu"
    - np. 4 wpięty licznik kWh do pompy, wyświetla zużycie kWh, a klient sobie liczył tak jak na pierwszym rachunku na prądzie budowlanym 1kWh = 1zł
    I mówił że pompa dużo prądu bierze, bo zużyła mu 3000kWh = 3000zł a miało być 1500zł. instalator na to "tam wszystko działa ok" no tka tylko klientowi nie wytłumaczył co i jak liczyć.

    Przecież takich trzeba albo dokształcać, albo eliminować, bo żaden z tych klientów dobrej opinii o pompach nie ma, i opowiada to 10 następnym sąsiadom.

    Ja wiem że urzędy pracy dostały kasę na szkolenia OZE, ale z każdego piekarza instalatora PC się nie zrobi.

    Jak na razie na liście Urzędu Dozoru Technicznego jest 234 instalatorów posiadających uprawnienia do instalacji pomp ciepła na terenie Polski.
    http://www.udt.gov.pl/index.php?opti...15&Itemid=1021
    Oprócz tego instalator powinien posiadać certyfikat producenta uprawniający do instalacji urządzeń jego produkcji.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 17-01-2017 o 11:25
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #16

    Domyślnie

    Czyli jednak chcesz robić czarny PR cudzymi rękoma.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post

    Jak na razie na liście Urzędu Dozoru Technicznego jest 234 instalatorów posiadających uprawnienia do instalacji pomp ciepła na terenie Polski.
    http://www.udt.gov.pl/index.php?opti...15&Itemid=1021
    Oprócz tego instalator powinien posiadać certyfikat producenta uprawniający do instalacji urządzeń jego produkcji.
    Witam

    Znowu uprawiasz dezinformację
    Wbrew temu co piszesz UDT nie wydaje żadnych uprawnień do instalacji PC, a jedynie certyfikaty dotyczące kwestii związanych z OZE.
    Dla inwestora w/w certyfikat będzie kolejnym papierkiem który musi dołączyć do dokumentacji związanej z ubieganiem się o dotację, kredyt dofinansowanie etc.

    Do instalacji urządzeń związanych z z pośrednią lub bezpośrednią emisją gazów chłodniczych, niezbędne są odpowiednie kwalifikacje i spełnienie szeregu wymogów określonych odrębnymi uregulowaniami.
    Obowiązują na terenie Polski, jeśli mnie pamięć nie myli, od marca ub. roku.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jak na razie na liście Urzędu Dozoru Technicznego jest 234 instalatorów posiadających uprawnienia do instalacji pomp ciepła na terenie Polski.
    http://www.udt.gov.pl/index.php?opti...15&Itemid=1021
    Oprócz tego instalator powinien posiadać certyfikat producenta uprawniający do instalacji urządzeń jego produkcji.
    UDT nie gwarantuje niczego dla końcowego użytkownika.
    Co z tego, że uprawnienia w firmie ma 1 osoba, jak instalację wykonują podrzędni pracownicy.

    O autoryzacji to w ogóle nie ma się co wypowiadać, jak nawet jedna z największych firm w branży nie czuje się odpowiedzialna za błędy popełnione przez autoryzowanego instalatora. Tu na forum można o tym obszernie poczytać.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    CNC ma 1,5 roku doświadczenia w montażu pomp ciepła TAK 1,5 ROKU nie 15 LAT!!
    Będzie sądził i karał zaleje rynek dobrą zmianą sorry dobrą robotą i wszyscy klienci będą zadowoleni. Skieruje rzesze niedouczonych instalatorów na egzaminy UDT potem autoryzuje na 2 godzinnym szkoleniu na super instalatora meetingów.
    Ostatnio edytowane przez oberwatorPC ; 17-01-2017 o 13:43

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    CNC ma 1,5 roku doświadczenia w montażu pomp ciepła TAK 1,5 ROKU nie 15 LAT!!
    Będzie sądził i karał zaleje rynek dobrą zmianą sorry dobrą robotą i wszyscy klienci będą zadowoleni. Skieruje rzesze niedouczonych instalatorów na egzaminy UDT potem autoryzuje na 2 godzinnym szkoleniu na super instalatora meetingów.
    Co proszę.....??
    Kurza Melodia-myślałem ,że z tymi Meetingami trochę się już kol CNC woził po kraju...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony