dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Mała łazienka - 194x143

    Witam,
    Zaczynam remont łazienki i mam problem z rozmieszczeniem urządzeń. Pierwotnie w łazience była pralka i podgrzewacz wody. Przerzuciłem je do kuchni, żeby zaoszczędzić trochę miejsca. Przed remontem wchodziło się od razu na umywalkę, z lewej był kompakt a z tyłu z prawej brodzik. Po wielu godzinach przemyśleń jakby tu ustawić wszystko, żeby miało ręce i nogi, wymyśliłem coś takiego:

    Kabina prysznicowa 100x80, umywalka 60cm. Za kabina w rogu jest pion, więc tam gdzie przerwa zabuduję ściankę. Wydawało mi się, że wszystko jest ok, ale po przemyśleniu boję się, że jest zbyt mało miejsca między kabiną a ścianą i niewygodnie będzie korzystać z umywalki. Stelaż z miską musi być w miejscu w którym jest. Pytanie do was: czy moje obawy są słuszne i faktycznie będzie mało miejsca, żeby komfortowo stać przy umywalce? Jestem w stanie zrobić coś innego z tak małą łazienką?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zrób natrysk bez brodzika z drzwiami składanymi do środka. Kiedy będą złożone łazienka będzie przestronniejsza.


  3. #3

    Domyślnie

    Myślałem nad tym, ale fachowiec, który mi robi instalacje powiedział że nie można tak u mnie zrobić. Jak wrócę z pracy to jeszcze się upewnię.
    Tak sobie myślę jeszcze, z racji tego że mam małe dziecko, wygodnie byłoby mieć wannę. Tylko Czy jest sens pchać wannę do takiego małego pomieszczenia?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a gdzie chcesz wepchnąć?

  5. #5

    Domyślnie

    Może wanna z parawanem:

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jak narysowała kinka, tylko musiałbym wziąć 130, bo pion przeszkadza. No i ustęp z umywalką miejscami zamieniony. Chyba, że lepiej tak jak kinka pokazała. Pytanie czy z wanna nie będzie zbyt ciasno.... Ciężko mi sobie to wyobrazić. Będzie taka łazienka praktyczna?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To jaka ma być długość tej wanny? 120 cm?

  8. #8

    Domyślnie

    Zamiast wanny zrób prysznic 120x80,małe dziecko może się kąpać w wanience.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Zamiast wanny zrób prysznic 120x80,małe dziecko może się kąpać w wanience.
    U mnie jest prysznic bez brodzika 120x90, wstawiamy wanienkę i roczny dzieciak kąpie się bez problemu.

  10. #10

    Domyślnie

    Po długich przemyśleniach doszliśmy z żoną do zgody. Założyliśmy, że umywalki mniejsze niż 50cm nie wchodzą w grę. Wiązało się to z tym, że nie mogliśmy wrzucić jej na tę ścianę co ustęp. Ostatecznie projekt będzie wyglądał następująco:

    Wybraliśmy wannę (140x70) zamiast prysznica i do tego parawan dwuczęściowy składany na ścianę. Tam gdzie przerwa od pionu będzie półka i w niej bateria wannowa. Mam nadzieję, że nikt nie straci zębów wychodząc z wanny, bo niecałe pół metra tylko jest...
    Jak zrealizuję projekt to wrzucę tu zdjęcie
    Zabieram się za projekt pokoju dziennego. Dziękuję za porady! (pewnie niedługo będę prosił o kolejne)

  11. #11

    Domyślnie

    Nie lepiej wybrać już wannę asymetryczną w takim wypadku?
    https://tanialazienka.com/pl/p/BESCO...RAWALEWA-/4637

    Zaproponowany układ nie ma racji bytu... będziesz siedział na wc i mył zęby... nie mówiąc o przejściu do wanny... Powinno się zachować chociaż minimalny odstęp.
    Głupie złamanie nogi, gips i nie jesteś w stanie korzystać z łazienki w tym momencie. Raz że nie przejdziesz, a dwa nie usiądziesz na wc jeśli gips będzie na całej nodze... (przetestowane na własnym przykładzie)...

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał imper Zobacz post
    Po długich przemyśleniach doszliśmy z żoną do zgody. Założyliśmy, że umywalki mniejsze niż 50cm nie wchodzą w grę. Wiązało się to z tym, że nie mogliśmy wrzucić jej na tę ścianę co ustęp. Ostatecznie projekt będzie wyglądał następująco:

    Wybraliśmy wannę (140x70) zamiast prysznica i do tego parawan dwuczęściowy składany na ścianę. Tam gdzie przerwa od pionu będzie półka i w niej bateria wannowa. Mam nadzieję, że nikt nie straci zębów wychodząc z wanny, bo niecałe pół metra tylko jest...
    Jak zrealizuję projekt to wrzucę tu zdjęcie
    Zabieram się za projekt pokoju dziennego. Dziękuję za porady! (pewnie niedługo będę prosił o kolejne)
    Twój plan nie ma najmniejszego sensu,wrzuć sobie to w jakiś darmowy program i sam zobacz ile miejsca zostaje:


    Ja bym zrobiła tak:
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 22-01-2017 o 11:18

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Z ciekawości Kinka, co to za prysznic? Bo musimy do naszej łazienki w takich wymiarach kupić.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony