dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 44
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 879
  1. #301

    Domyślnie

    opcja na bogato - oblatujeszcały ząbek dookoła taśmą butylową 10cm i na to klej i siatkę. .


    Twój styro wygląda jakby idealnie przylegały płyty do siebie. Aż miło popatrzeć po mojej walce z krzywym swissporem.
    Zastanawia mnie różnica w odcieniach grafitu tego Twojego knaufa. Co jest przyczyną i czy ma to wpływ na jego parametry.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #302
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    idealnie to przylega etixx ten grafit to taki standard w knaufie.
    Kolor nie ma wplywu na parametry - ciecie z bloku "przyciemnia" styropian grafitowy, raz mniej raz bardziej. skutek uboczny produkcji.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #303
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    A tu temat nad którym ostatnio dumam. Czyli jak zrobić żeby to estetycznie wyglądało i żeby woda spływająca po ścianach nie zaszkodziła elewacji.



    I nie za bardzo wiem jak to wykończyć. Ziemią dom będzie podsypany tak że kołki będą zakryte może nawet cały xps, ale co ze schodkiem?
    Opcje są takie:
    1. Przycieram xsp-a na równo ze styro tak na poziomie 10cm od góry i zatapiam siatkę do połowy xps-a i tak też lecę z tynkiem potem przysypuję to jakimś drobnym kamyczkiem do poziomu styro i tak zostaje (nie będzie widać schodka)
    2. Xps zostaje tak jak jest siatkę zatapiam tylko do poziomu styro i potem np. przyklejam płytkę klinkirową na tym "uskoku" i przysypuję kamyczkiem gołego xps-a. Jest ładna opaska z kamyczka a płytka klinkierowa odcina grunt od elewacji.

    Pytanie brzmi czy woda spływająca po elewacji nie będzie mi się pchała gdzieś pomiędzy połączenie styro xps i czy bez kapinosu jak dojadę tynkiem aż w grunt czy po jakimś czasie nie zacznie mi jakieś zielone gówno wychodzić dołem po tynku?
    A może zrobić tynk mozaikowy na połączeniu styro xps i wyciągnąć go z 15cm nad grunt i olać sprawę. Ehh ciężki temat.
    Moim zdaniem to kiepskie rozwiązanie. Po pierwsze estetycznie ale to kwestia gustu więc nie dyskutuję, ale co ważniejsze na tym "cokoliku" będzie Ci się osadzał syf z powietrza jak na parapecie i potem z deszczem będzie robił zacieki. Już lepszym rozwiązaniem jest płaska ściana do samego dołu. Nie potrafię powiedzieć czy od dołu nie będzie zieleniał tynk bo u siebie jeszcze tynku nie mam. Mam zagruntowane i na razie tak funkcjonuje czekając na lepsze czasy ale jesli miesjcami ściany zielenieją (bo zielenieją od północy) to zielenieją na całej wysokości a nie tylko przy ziemi.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  4. #304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    aiki Daneillos M.A.G dzięki za pomysły, na chwilę obecną robię tak jak napisał M.A.G
    Już lepszym rozwiązaniem jest płaska ściana do samego dołu
    Ściąłem xps-a na równo z styro na wysokości około 10cm i zatopiłem siatkę, potem się zobaczy.
    Tu ładnie wiadać jak przycięty jest xps, poza tym siatka przechodzi przez trzy materiały izolacyjne jakich użyłem u siebie w domu (od pir-u przez styro aż do xps-a)


    Zestaw małego Picassa którym się bawię w ostatnie dni



    i efekty:





    Poza tym jest zadowolony z maszynki do styro można sobie przeciąć takie centymetrowe plasterki bardzo szybko.



    Ps. zamówiłem drzwi będą za 4/5 tygodni. Aż się boję co przyjdzie

  5. #305
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    fighter jak już zaglądasz to szybkie info chciał bym do ciebie. Tynk o którym rozmawialiśmy to Guardi tynk kwarcowy (5 lat na rynku) i pewnie to nic ci nie mówi ale tak naprawdę to jest firma Lakma a tą pewnie już kojarzysz. Jeśli byś coś słyszał w swoim "środowisku zawodowym" to był bym wdzięczny za opinie. Oczywiście jeśli ktokolwiek miałby jakieś info o tym produkcie śmiało pisać.
    Rozważam trzy opcje
    1. Amphisilan
    2. Carbon
    3. Tynk kwarcowy z miką Guardi

    Pozdrawiam

    Ps. Daniellos poruszył temat mojego styro, jak będę miał chwilę to napiszę "laurkę" dla firmy Knauf bo warto.

  6. #306
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    dobry wybór z tym przycięciem XPS, teraz po prostu zaciągnij go siatką do samego dołu i weź czymś "kauczukowym" przeciągnij tam gdzie będzie zakryty/zasypany. Sam uskok będzie przyjmował dużo wody na twarz, ale XPS pod nim nic sobie z tego nie zrobi.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #307
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    weź czymś "kauczukowym" przeciągnij tam gdzie będzie zakryty/zasypany.
    Masz jakiś sprawdzony środek to podlinkuj. Z góry dzięki.

    Ps. uskoku nie ma wszystko ładnie przytarte pod kątem tak że woda ma ładnie spływać na sam dół.

  8. #308

    Domyślnie

    Jak po czasie oceniasz trudność siatkowania i zaklejania styro na elewacji? Ja się cały czas waham i łamię, czy się tego podejmować... Nie mamy parterówki, więc wysokość maksymalna to prawie 8m, z drugiej strony jak widzę, jak to robią ekipy to wolałbym jednak sam i pewnie jak wielu staję przed trudnym dylematem.

    Ogólnie myślałem na początku, że tylko przykleimy styro, ale widzę, że idzie Ci sprawnie i ładnie siatkowanie, więc biorę i to pod uwagę.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  9. #309
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Zdjęcia z postępów. Udało się zrobić ścianę szczytową. Niestety urlop się skończył tak że tempo (choć i tak słabe) zwolni







    Uprzedzając pytanie co to za wstawki z xps-a. W tym miejscu będzie elewacja w drewnie wymyślona przez szalonego właściciela, w skład zestawu wchodzą listwy do boniowania 5x2cm (pionowo) w których zostanie umieszczona kantówka 5x5cm na wkrętakch(~30cm) do ściany przez xps-a, następnie do owej kantówki zostanie zamocowana deska elewacyjna we wzorze jodełki. Jak ktoś nie kuma o co kaman to niestety musi zaczekać na realizację .

    Zdjęcia może coś rozjaśnią

    Zagłębienie na na listwy bonie będzie przez całą długość od góry do dołu.



    Taki będzie wzór tylko większa rozpiętość tu jest 120 a na ścianie będzie 160cm



    Poza tym powoli powiększa mi się grono obserwatorów na działce:
    Piesek

    Kotek (ale trzeba go znaleźć na fotce)

    poza nimi jest jeszcze rudy piesek i rudy kotek. Ogólnie to są zwierzaki sąsiadów ale jakoś lepiej jest im u mnie na działce tak że bacznie śledzą postępy wygrzewając się w słońcu.

    Ksawery nie ominą mojej niestety mojej działki tak że mam kolejną kupkę drzewa do kominka. To jest tylko gałąź z mojego starego drzewostanu w linii działki. Na szczęście przeważnie wszystko leci na łąkę sąsiada.



    Takich kupek mam już parę rozsianych po całej działce


  10. #310
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Jak po czasie oceniasz trudność siatkowania i zaklejania styro na elewacji?
    Osobiście bardziej mi się podoba zatapianie siatki. To taka odstresowująca robota coś jak te książeczki z mandalami dla dorosłych. Jak miałeś piątkę z plastyki w podstawówce to dasz sobie radę. A wysokość elewacji nie ma znaczenia robisz od góry jeden poziom rusztowania i rozwijasz dalej siatkę jak skończysz poprzedni. Pytanie czy masz rusztowanie żeby sobie przestawiać jak ja. Ja kleję styro potem siatka i przenoszę się dalej z rusztowaniem.

  11. #311
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Masz jakiś sprawdzony środek to podlinkuj. Z góry dzięki.

    Ps. uskoku nie ma wszystko ładnie przytarte pod kątem tak że woda ma ładnie spływać na sam dół.
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6953317980 sorry za surowosc linku ale na telefonie nie moge tego inaczej ogarnac.
    Ta masa jest zajebista. Bez rozpuszczalnikow wiec i na gole styro mozna dac - ja jednak bym polecal najpierw siatke w kleju zatopic i dopiero posmarowac. Jak nie gleboko to jedno wiaderko powinno Ci starczyc.

  12. #312
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeśli mogę się podpiąć sebcioc55
    czy moge tej masy użyć do mojego problemu... mógłbyś spojrzeć na ten temat?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...na-p%C5%82ycie
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  13. #313

    Domyślnie

    Sebcio, przecież to ta sama super masa (bardziej pasuje mi farba niz masa), którą polecałem u siebie w db. Miałem 3 srodki od adw, dysperbent = gówno/kurestwo jakich mało, lać po papie każdego tępaka co to próbóje komuś wcisnąć (aż tak złe mam z nim doświadczenia) oraz izoplasty rw/ bw. Oba ostatnie byly super, nie pamietam ktory byl lepszy a musze cos kupic by lekko scianę garażu zabezpieczyć przed jej ociepleniem xps,em na wysokość ok 30cm bo bedzie podsypane na około...

    Anonm, drzewo wysusz

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #314
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam
    Dobrze, że Ksawery nie ruszył samej budowy. Ja obawiałem się o swoje ściany ale u nas nie wiało znowu tak bardzo.
    Widzę, że duże postępy u Ciebie. Klej z siatką bardzo fajnie Ci wychodzi, nie widać żadnych mazaków. Jak szybko idzie Ci z tym ociepleniem? Ile zejdzie z taką hacjendą? Tynk też samemu?

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #315
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Podpinam się pod pytanie o czas jaki zużyłeś na ocieplenie.
    Tak w godzinach uczciwej pracy .

  16. #316
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    sebcic55 dzięki za link, jak rozumiem karster potwierdzasz że produkt jest dobry.

    Anonm, drzewo wysusz
    będzie schło aż dom wybuduję i kozę wstawię tak jak reszta kupek na działce tak że spoko (niektóre mają już 3lata)

    Dobrze, że Ksawery nie ruszył samej budowy. Ja obawiałem się o swoje ściany ale u nas nie wiało znowu tak bardzo.
    Widzę, że duże postępy u Ciebie. Klej z siatką bardzo fajnie Ci wychodzi, nie widać żadnych mazaków. Jak szybko idzie Ci z tym ociepleniem? Ile zejdzie z taką hacjendą? Tynk też samemu?
    O dom się nie boję bo ma wysokość 4,5m tak że kurniki na wsi są wyższe i stoją po drugie jestem osłonięty z trzech stron zabudową. Na działce jest bardzo cicho podczas wiatrów tylko drzewa które mam od wchodu są naprawdę wysokie i nikt ich nie pilnował przez ostatnie 30lat więc trochę się podduszają między sobą i pięknie chodzą na wietrze. Ale jak się ogarnę to może zrobię trochę porządku.

    Co do klejenia to wiesz wychodzi tak 4+ na moje oko a na zdjęciach trudno złapać pewne szczegóły jest równo ale i tak pójdzie jeszcze szlichta przed tynkiem tak żeby było gładziutko. Bo tynk ziarno K10 lub K15.

    Co do czasu pracy to napiszę wam jak skończę bo teraz było by to przekłamanie mam połowę z tym że południowa ściana (22mb) to kupa okien i myślę że będę tam trochę siedział za to północna to dużo styropianu ale żadnych obróbek. Idzie ładnie w mojej opinii na szczytowej ścianie trochę siedziałem bo były te wstawki z xps-a i schodziło. Obecnie mam 8/9 dni pracy tak po 7/8 godzin. Jedno jest pewne z drugą osobą (przynieś wynieś podaj np. żoną) było by dwa razy szybciej i mniej męczące. Ale jest ok ważne że można zrobić to samemu w pojedynkę.

    Tynk też będę pewnie robił sam (szwagier robi elewacje to pewnie pomoże jak będzie miał czas) sie zobaczy

    19TOMEK65 jw. Napiszę ci jak skończę.

  17. #317
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Na zdjęciu jest parkiet na podłogę ?
    Jeśli się nie mylę to jest z drewna litego, chyba modrzew. Nie znam wymiarów klepki, ale ten materiał nie idzie w parze z ogrzewaniem podłogowym.

  18. #318
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Na zdjęciu jest parkiet na podłogę ?
    Jeśli się nie mylę to jest z drewna litego, chyba modrzew. Nie znam wymiarów klepki, ale ten materiał nie idzie w parze z ogrzewaniem podłogowym.
    hehe. Nie to jest deska elewacyjna z modrzewia syberyjskiego (20mm gruba 20cm szeroka) który u nie służy jak pełne deskowanie i sufit na dachu i ten sam materiał pójdzie na tą wstawkę drewnianą na elewację to zdjęcie tylko pokazuje jakie będzie ułożenie desek na elewacji.

  19. #319
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Elewacja w jodełkę ? Jeszcze nie widziałem. Tym bardziej z ciekawością poczekam.

    Powodzenia

  20. #320
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Inspiracją był ten budynek



    tu link:
    http://www.blog.awx2.pl/2016/09/pasy...-architecture/

    U mnie tylko będzie jeden pas ale mam nadzieję że wyjdzie fajnie

Strona 16 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony