dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 44
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 879
  1. #541
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    A co do ceny reku to gdzie kupuje się je w takiej cenie z 3 z przodu ?
    W internetach plus trzeba trochę z ludźmi pogadać. Jak przyjdzie, zamontuje i wszystko będzie ok na pewno dam namiary zainteresowanym na dzień dzisiejszy tyle.

  2. #542
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ok, tyle mi wystarczy, juz raz wpłynąłeś na mój wybór, to chętnie skorzystam z twojego doświadczenia w przekopywaniu internetów.

  3. #543

    Domyślnie

    Nie powinno się używać rur kanalizacyjnych do wentylacji (na pewno nie do części nawiewnej) chcesz oszczędzać (ile? jakieś grosze) na zdrowiu? Wdychać ewentualne pary cholera wie jakich plastików? Wielu instalatorów z dużym doświadczeniem najchętniej dokonało by samosądu na ludziach, którzy kładą sobie np GWC z kanalizacji a tu pomysł padł na dystrybucję powietrza rurami do gówna?! Te kształtki styropianowe/ piankowe wody nie przepuszczą a poza tym, skąd ona tam miała by się znaleźć?

    Pozdrawiam
    Karol

  4. #544
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Nie powinno się używać rur kanalizacyjnych do wentylacji (na pewno nie do części nawiewnej) chcesz oszczędzać (ile? jakieś grosze) na zdrowiu? Wdychać ewentualne pary cholera wie jakich plastików? Wielu instalatorów z dużym doświadczeniem najchętniej dokonało by samosądu na ludziach, którzy kładą sobie np GWC z kanalizacji a tu pomysł padł na dystrybucję powietrza rurami do gówna?! Te kształtki styropianowe/ piankowe wody nie przepuszczą a poza tym, skąd ona tam miała by się znaleźć?

    Pozdrawiam
    Karol
    Ok, ale czy wiemy z czego są zrobione te ksztalki styropianowe ? Pewnie tez nie mają aprobaty do użycia w celach wentylacyjnych. Nie bede sie wymądrzać ale uszczelnianie rur spiro przez ekipy byle jakim najtańszym silikonem jest napewno zdrowe ?

  5. #545
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał zolw82 Zobacz post
    Nie bede sie wymądrzać ale uszczelnianie rur spiro przez ekipy byle jakim najtańszym silikonem jest napewno zdrowe ?
    Przepraszam że dorzucam swoje 3 grosze ... nie chciałbym się wymądrzać, ale wydaje mi się, że rury spiro uszczelnia się taśmą, albo stosuje się łączniki z uszczelkami, natomiast ta izolacja ze styro, którą pokazał Anonim, to chyba dedykowana do kanałów gładkich z ABS (ale wydaje mi się, że tutaj Bartek, albo Wariat powinni się wypowiedzieć).
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 04-10-2018 o 18:05

  6. #546
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    W internetach plus trzeba trochę z ludźmi pogadać. Jak przyjdzie, zamontuje i wszystko będzie ok na pewno dam namiary zainteresowanym na dzień dzisiejszy tyle.
    Cena bardzo fajna ... ja na razie na tajle do mojego reku wydałem tyle, że też trójka z przodu się powoli robi (wentylatory EC, wymiennik entalpiczny, sztucery, przepustnice soczewkowe, kątowniki, arduino, czujniki temperatury, wilgotności względnej, przetworniki różnicy ciśnień, filtry, wyświetlacz dotykowy, wężyki, blachy ocynkowane itp.) a roboty czeka mnie z tym mnóstwo (dokończyć projekt, poskładać, napisać program do sterownika, itd.) - teraz widzę, że nie ma co kombinować tylko kupować gotowce.

  7. #547
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Gwiazdka w tym roku jakoś strasznie szybko u nas
















    Dziś też był w końcu kolega aby zrobić trochę porządku wkoło domu. Efekt super ale fotki dopiero jutro bo kończyliśmy po ciemku.



    Sorki za jakość zdjęć ale aparat w moim tel. już mocno zakurzony

  8. #548

    Domyślnie

    Tynki, suche czy mokre, ale robione czyimiś rencami - piękna sprawa
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #549
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    seler2

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    pod Wrocławiem
    Posty
    353

    Domyślnie

    Ta odkryta więźba z deskowaniem wygląda za... iście

  10. #550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Tynki, suche czy mokre, ale robione czyimiś rencami - piękna sprawa


    A propo tynków, we wtorek zostały zakończone. W związku ze zmianą koncepcji bez tynku została łazienka i salon o czym pewnie będę pisał dalej.

    Podsumowując 233m2 tynków, trzy pokoje korytarz i wiatrołap, 7dni pracy dwóch ludzi, koszt 6500zł, radość z zakończenia tego ciężkiego tematu dla mnie -Bezcenna.





    Co do samych tynków wypowiem się jak przeschną. Na pewno jest równo i gładko, ale testy jak są wytrzymałe będę robił za jakiś czas. Tynki ładnie schną wody prawie brak, co mnie cieszy po lekturze paru dzienników. Jest dobrze. Pozostaje w przyszłości maskowanie murłaty (deska modrzew ta sama co na dachu) i listwy przypodłogowe (najprawdopodobniej pasek aluminium przyklejony do ściany).

    W sobotę jak pamiętacie był koparkowy aby pozbyć się ogromnej hałdy ziemi spod płyty fundamentowej jaka straszyła od dawna. Prawie cała została zagospodarowana. Dom z trzech stron ma docelową wysokość. Została długa północna ściana ale tam pierwsze trzeba posprzątać (co pewnie nie tak szybko nastąpi)

    Zdjęcia przed i po (po czyszczaku od rynny widać ile poszło w górę)









    Dziś przyjechali też panowie od kanalizacji i dokończyli równanie wjazdu na działkę. Chyba wam nigdy nie pokazywałem jak moja działka jest schowana tak jakby w drugiej linii i że styka się tylko wjazdem z ulicą na wsi. Reszta jest zasłonięta przez działki sąsiadów co powoduje że jedynym elementem reprezentacyjnym ogrodzenia są brama i furtka a działka jest całkowicie osłonięta przed oczami ludzie co bardzo mi się w niej podoba.



    Pozdrawiam

  11. #551
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał seler2 Zobacz post
    Ta odkryta więźba z deskowaniem wygląda za... iście
    Dzięki seler2 i witam w dzienniku.

    Pytanie jak to zrobić żeby było jeszcze bardziej "za... iście"?

    Odpowiedź jest prosta Dorzucić więcej drewna
    A dokładnie ściana szczytowa w salonie (ta z Hs-em) i południowa (ta z dwoma pozostałymi oknami) zostaną obłożone tym samym modrzewiem syberyjskim w układzie poziomym.
    Druga ściana szczytowa to zabudowa kuchenna więc tu będzie czysto. Do przedyskutowania zostaje długa na 11m ściana północna mamy tu parę pomysłów. Czas pokaże co wybierzemy.

    Stay tuned

  12. #552

    Domyślnie

    bedzie jak z żurnala, kurde bele
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  13. #553
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hejka,
    Szybki wpis bo czasu brak.

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    bedzie jak z żurnala, kurde bele
    W zeszły weekend przyjechały różnej maści kobitki do nas (babcie, szwagierki, żony itp) i wysiadły na mnie za to drewno które miało być w salonie. Musiałem ulec tak licznym głosom i do salonu wrócą tynkarze (nie wiem kiedy bo teraz mają robotę).

    Z rzeczy zrobionych pomieszczenie tech w 80% ma płytki i fugi. Fuga epoksydowa Mapei Kerapoxy CQ (kolor "kamienny szary" 282) robiona w dwójkę z żoną. Ja kładłem a żona leciał gąbką za mną. Robiliśmy to pierwszy raz i w takim duecie nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o epoksyd, gorzej w pojedynkę bo jednak czas gra rolę tu. Kupić trzeba też Kerapoxy Cleaner na koniec warto przelecieć płytki.



    Efekt





    Dojechał też zbiornik CWU





    Waga 123kg wniesiony przeze mnie i dwóch szwagrów (chyba mamy rekord na forum)

  14. #554
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    W zeszły weekend przyjechały różnej maści kobitki do nas (babcie, szwagierki, żony itp) i wysiadły na mnie za to drewno które miało być w salonie. Musiałem ulec tak licznym głosom i do salonu wrócą tynkarze (nie wiem kiedy bo teraz mają robotę).
    No i co z tym tynkiem? Rezygnujesz w ogóle z drewna?

    Płyteczki w gospodarczym eleganckie. Potwierdzam, bez cleanera ciężko. Ja w tym tygodniu jadę walczyć z zaschniętym epoksydem uzbrojona w różne rozpuszczalniki. Cleanera też mam, ale jak puści acetonem, to będzie trochę kasy w kieszeni.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #555
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    No i co z tym tynkiem? Rezygnujesz w ogóle z drewna?
    Tak. Dzewczyny jednym głosem stwierdziły że za dużo go będzie i kropka. Drewno będzie tylko do zamaskowania murłaty tak jak i w pokojach.

    Nie zdążyłem napisać reszty co się dzieje na budowie. Obecnie siędzę już w aucie do DE więc tylko napiszę że została zamontowana PC. W związku z brakiem rozdzielaczy do podłogówki została odpalona na wężu ogrodowym. Wszystko gra i grzeje. Podłączenie hydrauliczne (czyli PC -zbiornik i PC - podłogówka) po mojej stronie (instalator dał mi wybór co przekłada się na fajną cenę). Jak odpalę imguru na tel. to będą fotki co i jak. W miarę wolnego czasu opiszę wszystko co i jak.

  16. #556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    PC koszty
    Bo wiem że dużą część z zaglądających to interesuje.
    Pompa Panasonic split 5kW 13000
    Zasobnik 300L (opis jak na foto wyżej) 2000
    Montaż (połączenie jednostka zew. z wew. uruchomiene)1600
    Zawór trójdrogowy (afriso) ~350zł (Panasa dużo drożej)

    Razem ~ 17000

  17. #557
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    koszty PC całkiwem fajne, ciekawe jak bedzie z wydajnością. Bedziesz zakładał ciepłomierz i podlicznik?

    BTW: mój zbrionik waży 150kg i stawialiśmy go we dwóch
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  18. #558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Razem ~ 17000
    W tym cała hydraulika? Naczynia przeponowe, zawory zwrotne, odcinające, bezpieczeństwa, cyrkulacja z pompą itd?

  19. #559
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W tym cała hydraulika? Naczynia przeponowe, zawory zwrotne, odcinające, bezpieczeństwa, cyrkulacja z pompą itd?

    Kaizen przecież napisalem że cała hydraulila jest po mojej stronie. Instalator podłączył jednostkę zewn. i wew. Ja wykonam hydraulikę we własn zakresie (na 99% zrobię na PP 32mm). Tak jak napisałeś poza cyrkulacją (bo to zło) to zostanie wykonane w najbliższym czasie. Kwota za materiały nie powinna być wysoka.

    Seba
    Podlicznik mam założony w rozdzielni dla PC bo chciał bym wiedzieć jaki koszt będzie ogrzewania i Cwu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 23-10-2018 o 20:21

  20. #560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.380
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ceny drobiazgów i ilość rzeczy do zepsucia przy hydraulice potrafią zdziwić. Potem ludziom leje się z zaworów bezpieczeństwa czy pękają wężyki elastyczne przy bateriach, bo zaoszczędzili albo nie wiedzieli jak dobrać rozmiar naczynia przeponowego czy nie zamontowali ogranicznika ciśnienia.

    Co do cyrkulacji - dla mnie jej brak to zło. Ciągle myję ręce w zimnej wodzie, bo musi lać się min. 40s przez moje perlatory, żeby poleciała ciepła a cyrkulację w bloku mam w pionie - wiec tylko ze 3m do baterii muszę "spuścić". W domu odległości mam dużo większe a do tego drogie w użytkowaniu szambo, więc opłaci mi się cyrkulacja. A jak ktoś PC tanio produkuje ciepło, to tym bardziej dziwi rezygnacja z wygody cyrkulacji i oszczędności na zużyciu wody.

Strona 28 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony