dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 57
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1125
  1. #81

    Domyślnie

    Mam w domu Duluxa, myślalam, ze jest najlepsza. I zastanawialam sie, co to za ciemne krechy na scianach... Dobrze wiedziec, ze to przewody elektryczne.
    Paluchy rzeczywiscie sie 'swieca', mycie pogarsza sprawe.
    Dzięki za poruszenie tematu.
    No coz, next time bedzie Dyrup.
    Pozdrawiam,
    Jaśka
    -------

  2. #82

    Domyślnie

    Kiedy Beckers kupił Dębicę, szybko zorientował się, że na polskim rynku, przynajmniej na początku, nie ma co wyjeżdżać z jakością. Liczy się cena. Tak więc wymyślono Jedynkę. Składniki podstawowe to woda, woda i coś tam jeszcze (chude mleko?). Tak więc Jedynka nigdy, może na grunt, ale chynba też nie.
    Najlepsze doświadczenia mam z farbami Beckers. Faktycznie cena nie jest niska, ale za to jakość a później trwałość, to zupełny odlot.
    Jeśli nie chcecie mieć efektu świecowej kredki (zapolerowania np od palucha dzieciątka), to nie stosujcie pełnego matu.
    Polecam Wam też tapety do malowania z włókna szklanego, ale tylko kupowane w sklepach fabrycznych Beckers. Boże uchowaj np od tych z supermarketów. Tapety te bardzo wzmacniają tynki, a malować można je kilkadziesiat razy. Dla dobrego efektu trzeba mieć też dobre narzędzia (pędzle, wałki wtc) Pędzlem za 1,50 nawet z najlepszej farby wyjdzie kaszana.

  3. #83
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lwozniak

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja właśnie zakończyłem malowanie nowego domu. Robiłem to po raz pierwszy. Wszystkie ściany malowane Dekoralem. Wszystko moim zdaniem zależy od przygotowania podłoża. Tam gdzie zagruntowałem śnieżką - wyszło idealnie. Najważniejsze żeby ściany byłu równiutkie, jeśli zadażają się jakieś pory i nie równości trzeba malować 3 razy
    Budowa domu - wciąga jak narkotyk

  4. #84

    Domyślnie

    hej
    ja jestem na etapie malowania
    płyty G-K gruntowałem Dyrogruntem i później 2 warstwy ekonowinki i 2 dyrupa (dyroton4)
    na ścianie (tynk trad.) 2 x ekonowinka i 1 raz dyroton4 (w kolorze)
    wg mnie dyrup to dobry i stosunkowo niedrogi wybór, jak się okazuje - kupowałem 10l dyrotona 4 za 81zł

    pozdr,

  5. #85

    Domyślnie

    Witam
    Malowałem wszystkie ściany farbą Samteź firmy Caparol. Jest to farba szorowalna nie tylko zmywalna(już sprawdzone po zabawie dzieci naszych znajomych) i jest wydajna. Z mojego doświadczenia najlepiej jest malować wałkiem welurowym z gąbką w środku (niełatwo go kupić ale jest bardzo wygodny, farbą zawartą w gąbce można łatwo malować dociskając raz mocniej raz słabiej zależnie od potrzeb). Sufit malowałem farbą Dyrup, a wcześniej sufit i ściany gruntowałem rościeńczając ją z wodą.
    Efekt jest znakomity, znajomi, którzy przychodzą i oglądają są zachyceni farbą i ci którzy wypróbowaji przyznają rację.
    To są moje doświadczenia i oczywiście inni mogą mieć inne zdanie.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  6. #86

    Domyślnie

    Ja polecam kanadyjskie farby Para.Mamy całe mieszkanie pomalowane nimi 3,5 roku temu.Nic się nie dzieje,wyglądają jak nowe.No i faktycznie są zmywalne.Komary zabite latem,zmywam w grudniu jednym ruchem gąbki i nie zostaje żaden ślad,żadne świecenie ,jaśniejsze miejsce jak w innych farbach.

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A ile kosztują?

  8. #88

    Domyślnie

    Ile kosztuje i gdzie można ją kupić?

  9. #89

    Domyślnie

    Dulux once - jednokrotnego malowania - rewelacyjne kolory, dobre kładzenie, nie odłazi jak np. Cieszynka i kolory nie bledną po dluższym okresie użytkowania. Cena również konkurencyjna.

  10. #90

    Domyślnie

    Kupiłem je w sklepie firmowym w Radomiu,poszukajcie w internecie to pewnie znajdziecie.Cen nie pamiętam-to było 3,5 roku temu.Kołacze mi się po głowie,że za całość ( 60m2 z sufitami) zapłaciliśmy ok.1000-1100 zł.
    Cena uzależniona od intensywności koloru.Mamy mocno pomarańczową kuchnię z przecierkami (3 warstwy farby) i to kosztowało sporo.
    Ale farby są wspaniałe.Moja żona też tak mówi a zna się na tym ,jest malarką(artystką nie od ścian)

  11. #91

    Domyślnie jaka farba

    Remontujemy klatkę schodową w starym rodzinnym domu- jest duża, dwa piętra. Wszystko staramy sie zrobić sami. Zrzucenie starych tynków, uzupełnienie braków itp dobiega końca. Chcemy to wszystko pomalować tak, żeby było trwałe i estetyczne. Klatka nie jest ogrzewana, ma małe okna, więc jest tu raczej ciemno. Myślimy o jakimś ciepłym, jasnym kolorze. Schody i poręcz to ciemny brąz. Niestety często się kurzy - zimą centralne ogrzewanie węglowe i czasem coś z kotłowni się wydostaje.
    Musi dać się zmywać, być jak najbardziej trwała.
    Myśleliśmy o tynku lub natryskowych tapetach, ale na tą powierzchnię wychodzi strasznie drogo. (Dom jest stary i wymaga większych remontów)Więc raczej zostaniemy przy farbie - ale co będzie najlepsze (jakość w stosunku do ceny) - na pewno macie duże doświadczenia, proszę o radę.
    Pozdrawiam

  12. #92

    Domyślnie

    Ja bym użył dobrej farby akrylowej w ciepłym kolorze.Im mniej intensywny tym będzie tańszy.

  13. #93

    Domyślnie

    Dzięki, ale czy dobra to ta najdroższa? A może ktoś miał okazję do porównań i potrafi polecić konkretną firmę?

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    marzen - u mnie wszystkie ściany pomalowane są Duluxem matowym (farba z meszalnika). Zmywa się bezproblemów.

  15. #95

    Domyślnie

    Ja użyłem farb kanadyjskiej firmy Para.Są świetne.Ale nie mam pojęcia jak wyglądają cenowo.W pracy malowali akrylowym chyba Dekoralem lub beckersem no i widać dużą różnicę na korzyść Para.Nie tylko estetyka jest lepsza ale i właściwości (np.brak śladów po zmywaniu)

  16. #96

    Domyślnie

    U mnie Dekoral - gotowy - sprawdza sie na razie dobrze, śladów po myciu nie ma. Natomiast kuchnię pomalowaliśmy Tikkurillą - to jest dosć droga farba z tego, co pamiętam, ale jakość rewelacyjna, nawet szorować można.
    Nie dotykaj, nie zasłaniaj
    nie pij, nie pal, nie nakłaniaj
    nie dopuszczaj się mordobić
    no to co tu, kurka, robić?

  17. #97

    Domyślnie

    A co polecacie do pomalowania szafy wnekowej w srodku żeby sie bardzo dobrze zmywalo i nie brudzilo ubrań?

    Fugas

  18. #98

  19. #99
    Guest

    Domyślnie Polećcie dobrą farbę...

    Budowa budową, a tu trzeba aktualne mieszkanie odmalować. Polećcie mi pls naprawdę dobrą farbę, która:
    - nie śmierdzi (my tu mieszkamy!!!)
    - ładnie wygląda
    - jest ekologiczna (z nami mieszkają maluchy
    - trwała i naprawdę zmywalna (dzieci zbójują )
    Pozdrawiam
    BabaB

  20. #100

    Domyślnie

    po prostu - jedynka. Nie śmierdzi, i w miare zdrowa. Do tego polska i tania.

    Mam przykre doświadczenia z duluxem (chcieliśmy najpierw kupić coś z górnej półki, bo to dla dziecka, pierwszy pokój, sama rozumiesz...): nie przestawał śmierdzieć przez 2 miesiące pomimo okien otwartych na full i non stop - skuliśmy tynki, położyliśmy nowe i pomalowaliśmy zwykłą jedynką - jest extra.

Strona 5 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony