dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 33
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 660
  1. #341

    Domyślnie

    Widocznie nasze ecodany i zubadany tak już mają.
    Trzeba się z tym pogodzić.
    Pod pompą kupa lodu ale ważne że działa

    Pozdrawiam

  2. #342
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Panowie

    Nie tylko Ecodany i Zubadany tak mają.
    Mój stary T-Cap wczorajszym popołudniem, przy temp. zewn. ok. 0-1* i wilgotności rzędu 97% odszraniał się co ok. 40 minut.
    Nic nie poradzimy. Tak musi być.
    Ważne by proces odszraniania odbywał się sprawnie (szybko i niewielkim nakładem energii) i skutecznie - czyli do końca, by nie lód stopniowo nie narastał na wymienniku bądź tacy ociekowej. W T-Capie nie mam z tym problemu; w poprzednio eksploatowanym Fujitsu, problem występował nagminnie.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Ok, jestem po wizycie serwisu, wyczyścili filtr w hydroboxie i przepływ skoczył na razie do 20. Różnica między zasilaniem a powrotem mieści się w 5 stopniach więc jest znaczna poprawa.
    To jeszcze wrócę do tematu bo u mnie jakieś 2-3 dni temu przepływ wzrósł do 23 i tak się utrzymuje, jest to też od razu odczuwalne w domu, jest cieplej nawet przy niższym zasilaniu. Pozostaje pytanie czemu skoczył? Może wypłukało syf z rur i za chwilę znowu będzie filtr do czyszczenia?
    Dom z 2000 r. powierzchnia użytkowa 220 m2. Same grzejniki.
    Pompa Mitsubishi Zubadan PUHZ-SHW140YHA + EHST20C-YM9EC.
    Zasobnik CWU 200L + bufor 100 L

  4. #344
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    praid

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Nowa Ruda
    Kod pocztowy
    57-402
    Posty
    39

    Domyślnie

    Taryfa g13.
    Zużycie cały dom, okres od 08.12.2018r do 19.02.2019
    Taryfa I - 2845 kWh - 0,27zł
    Taryfa II - 127 kWh - 0,79zł
    Taryfa III- 340 kWh - 0,50zł

    Koszty całość 1038zł
    Dom 160m2, rok budowy 1979r, wszędzie grzejniki
    Średnia 1kWh- 0,31zł
    Zużycie energii na dom ok 250kwh na miesiąc
    Czyli koszt ogrzewania domu z wodą użytkową ok 858zł

  5. #345

    Domyślnie

    Hej Panowie,

    wiecie może co może być przyczyną tego, ze mimo iż sterownik pokazuje, ze woda w zbiorniku cwu ma 45-47 stopni to woda w kranie leci zaledwie letnia?
    Nudlugo się wprowadzam i chciałbym w miarę szybko rozwiązać ten problem.

    Pompa to oczywiście Zubadan 8k, a zbiornik cwu ma 300L, jakiś nierdzewny firmy Joule, pompy obiegowe i jakiś zawór trójdrożny... jest, tyle wiem

    Niestety więcej za bardzo nie jestem w stanie powiedzieć coś więcej technicznie bo się nie znam Wezwałem serwis z Wrocławia na poniedziałek ale jeśli macie jakieś sugestie to chętnie posłucham i przekażę dalej żeby serwisanci szybko wpadli na trop i rozwiązali problem.

  6. #346

    Domyślnie

    Na dziendobry sprawdz czujnik temperatury w baniaku cwu albo jakims termometrem zmierz ile stopni ma baniak u góry albo jesli sie da rozchyl ocieplenie i ręka dotknij baniaka jak bedzie mial 45 st to poczujesz.

  7. #347

    Domyślnie

    Masz pompkę cyrkulacji? Jeżeli tak to
    1. Sprawdź czy jest włączona cały czas
    2. Sprawdź czy masz na niej zawór zwrotny. Bo bez może się zdarzyć, że otwierając kran z ciepłą wodą zaciągasz wodę przez rurki cyrkulacji - czyli gdzieś ze środka zbiornika
    Ostatnio edytowane przez milsa666 ; 21-02-2019 o 07:08

  8. #348

    Domyślnie

    Tak, mam pompkę cyrkulacji i nawet jakieś sterowanie nią ( nie chodzi 24h na dobę ale w kilkuminutowych odstępach czasu ).
    Jednakże jak zobaczyłem, że woda jest letnia to pierwsze co pomyślałem, że właśnie może pompa cyrkulacji nie działa i .... napuściłem z 4 wiaderka wody.
    Wszystkie niestety wypełniły się wodą zaledwie letnią, a myślę, że po tylu litrach wody to i bez pompy cyrkulacji w końcu powinna zacząć lecieć woda ciepła, prawda?

    Punkt drugi wydaje mi się natomiast ciekawy... bo jeśli pompa ciepła wskazuje 46-47 stopni, a woda leci letnia... to faktycznie sugerowałoby, że woda w kranie to woda ze środka zbiornika...
    Zakładam, że czujnik temperatury działa sprawnie, bo jeśli byłby uszkodzony to temperatura wody pokazywana przez pompę byłaby w takim przypadku raczej bliższa 20 stopni, a nie 50 stopni.

    Rozumiem, że jeśli rozkmilę,która to jest ta pompa cyrkulacji to, wówczas na niej lub, gdzieś przy niej powinien być jakiś zawór, który należy... zamknąć ?

    Dzięki za porady!

  9. #349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar magdaseb
    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Chełmno
    Kod pocztowy
    86-200
    Posty
    702

    Domyślnie

    U mnie pompa cyrkulacyjna jest ustawiana (czas jej działania i cały harmonogram tygodniowy) z menu w pompie ciepła. tak tez może być u ciebie.
    IVT Geo 312C 12KW, DZ 4x85, OP 100%-360m2, garaż 40m2 (ogrz do 10*),24 cm BK, 20cm grafit 031, podł 18cm 038, wylewka 7cm, fundamenty 12cm 038, użyt. poddasze 25 cm wełna skalna 035. CWU-7 osób.
    PV 10,2kw
    PV 6,57kw
    2018- CO 4520kWh, CWU 1920kWh
    2019- CO 4075kWh, CWU 1970kWh
    2020- CO 4127kWh, CWU 1962kWh
    2021- CO 5319kWh, CWU 2273kWh
    2022- CO 4618kWh, CWU 2202kWh
    2023- CO 4765kWh, CWU 2197kWh

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietrovicz Zobacz post
    Tak, mam pompkę cyrkulacji i nawet jakieś sterowanie nią ( nie chodzi 24h na dobę ale w kilkuminutowych odstępach czasu ).
    Jednakże jak zobaczyłem, że woda jest letnia to pierwsze co pomyślałem, że właśnie może pompa cyrkulacji nie działa i .... napuściłem z 4 wiaderka wody.
    Wszystkie niestety wypełniły się wodą zaledwie letnią, a myślę, że po tylu litrach wody to i bez pompy cyrkulacji w końcu powinna zacząć lecieć woda ciepła, prawda?

    Punkt drugi wydaje mi się natomiast ciekawy... bo jeśli pompa ciepła wskazuje 46-47 stopni, a woda leci letnia... to faktycznie sugerowałoby, że woda w kranie to woda ze środka zbiornika...
    Zakładam, że czujnik temperatury działa sprawnie, bo jeśli byłby uszkodzony to temperatura wody pokazywana przez pompę byłaby w takim przypadku raczej bliższa 20 stopni, a nie 50 stopni.

    Rozumiem, że jeśli rozkmilę,która to jest ta pompa cyrkulacji to, wówczas na niej lub, gdzieś przy niej powinien być jakiś zawór, który należy... zamknąć ?

    Dzięki za porady!
    Nic nie zamykaj. Po prostu jest to zawór który puszcza w jedną stronę. Jak go nie ma to może woda z kranu lecieć ze zbiornika przez cyrkulację.

  11. #351

    Domyślnie

    Rozumiem... czyli w takim wypadku wskazane by było wręcz taki zawór założyć ( jeśli się okaże, że go brak ). Dzięki za wskazówki!

  12. #352

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietrovicz Zobacz post
    Hej Panowie,

    wiecie może co może być przyczyną tego, ze mimo iż sterownik pokazuje, ze woda w zbiorniku cwu ma 45-47 stopni to woda w kranie leci zaledwie letnia?
    .

    No zagladaja tez Panie czasem złap za rurki i zobacz jak idzie cieplo. Jak nie masz na wierzchu to zobacz czy czasem nie masz zamienionej cieplei/zimnej w kranie (odkrec raz jedna raz druga - jesli obie zimne szukaj dalej) a jesli masz dostep do termowizji to zobaczysz czy cos idzie w podlodze (no chyba ze masz super ocieplone rury i nie bedzie widac)
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  13. #353

    Domyślnie

    Na pietrze wychodzi na to, ze leci ciepła.
    Za to na dole zimna... i tutaj poległem bo nie wiem jak to możliwe?!?!”

  14. #354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietrovicz Zobacz post
    Na pietrze wychodzi na to, ze leci ciepła.
    Za to na dole zimna... i tutaj poległem bo nie wiem jak to możliwe?!?!”

    No to bierz swojego hydraulika i niech się tłumaczy co zmajstrował w tej instalacji
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  15. #355

    Domyślnie

    Wg mnie pobierasz wodę z cyrkulacji. Może się miesza. Odkrec kran na dole dłużej. Jeżeli po pewnym czasie w końcu popłynie na prawdę ciepła woda to na bank coś z cyrkulacją.

  16. #356

    Domyślnie

    Cytat Napisał milsa666 Zobacz post
    Wg mnie pobierasz wodę z cyrkulacji. Może się miesza. Odkrec kran na dole dłużej. Jeżeli po pewnym czasie w końcu popłynie na prawdę ciepła woda to na bank coś z cyrkulacją.
    Na gorze ma ciepla wiec instalacje ma do ....... poprawienia
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  17. #357

    Domyślnie

    Ok. Pytanie jest czy zimna jak zimna czy letnia

  18. #358

    Domyślnie

    Niektórym instalatorom się chyba troszkę poprzewracało, bo krzyczą za pompy z 8% VATem więcej, niż kosztują w Niemczech z ich 19% VATem.

    Czy macie może jakieś dobre oferty na zestaw PUHZ-SHW80YAA + ERST20C-VM2C? Szukałem, ale zestaw 10.1 wydaje się dosyć egzotyczny i nie znalazłem żadnych ciekawych ofert.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Ripper ; 24-02-2019 o 10:06

  19. #359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.542
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ripper Zobacz post
    Niektórym instalatorom się chyba troszkę poprzewracało, bo krzyczą za pompy z 8% VATem więcej, niż kosztują w Niemczech z ich 19% VATem.

    Czy macie może jakieś dobre oferty na zestaw PUHZ-SHW80YAA + ERST20C-VM2C? Szukałem, ale zestaw 10.1 wydaje się dosyć egzotyczny i nie znalazłem żadnych ciekawych ofert.

    Z góry dzięki za pomoc.
    10.1. wychodzi drogo.
    Ale podeślij meila na priv to dostaniesz dobrą opcję na osobny zbiornik wersja z grzałkami 9kW.
    Mam takich na magazynie 10 sztuk i mogę zamontować za dobre pieniądze.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #360

    Domyślnie

    Czy możliwe jest, ze pompa ma COP... 0? Lub np. 1?
    Pompa działa od roku i w tym czasie COP zawsze oscylował w granicach 3,5 - 4.0.
    Jednakże tydzień temu od momentu wprowadzenia się COP drastycznie zmalał.
    Czy może to być spowodowane podwyższeniem temperatury zasilania lub większym zużyciem CWU?

    Informacja dla mnie jest menu w panelu sterowania, gdzie pompa podaje pobór oraz wygenerowana ilość energii.
    Za 1 dzień, 1 marca było to 30W pobór i 0W wygenerowanej energii. Jak dla mnie to coś nie halo skoro woda jest gorąca a w domu ciepło to przecież jakaś energię wygenerował. Nie wiem czy to może nie kwestia jakiś skopanych ustawień „pokazywania”...

Strona 18 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony