dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 57
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1140
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    Trzeba więc zdjąć humus. Ale jak to zrobić
    jeśli nie ma znaków granicznych?
    Czytałem gdzieś, że dobrze jest zebrać humus z całej działki, bo w czasie budowy praktycznie wszędzie ta urodzajna ziemia jest niepotrzebnie niszczona. Po zakończeniu powinno się ją z powrotem rozsypać. Jeśli nie wiesz dokładnie gdzie będzie stał dom (a tylko na +/- 5 metrów), to zrób z wszędzie na +5m.

  2. #42

    Domyślnie

    Thaurusie, dziekuję w imieniu męża. Odezwie się on na pewno w środę albo bardzo późno we wtorek po powrocie z delegacji. Ja, porównując oba zestawienia, na pierwszy rzut oka widzę, że trochę mało za dach w kosztorysie Libry. Chyba inna pracownia wykonywała kosztorys Libry, bo wydaje mi się dokładniejszy, więcej poszczególnych etapów. W Emanueli ceny robocizny wydają się nam rozsądne, mąż wczoraj liczył, że zapłacimy mniej niż to jest podane w kosztorysie (stan surowy otwarty), ale pewnie kasa pójdzie na droższy materiał i ścianę dwuwarstwową, bo w projekcie jest ytong, czyli ściana jednowarstwowa. To tyle moich spostrzeżeń na gorąco.
    Beata

  3. #43

    Domyślnie

    Witaj,

    rzeczywiście dach raczej jest niedoszacowany. Niestety brak jest szczegółowego opisu i nie wiem czy do "wykonania dachu" wchodzą "ocieplenie dachu i obudowa g-k". Jeśli tak, to aby porównać koszt wykonania dachu Libry i Emanueli II, należałoby do pozycji "dach" w Librze dodać znaczną część pozycji "ocieplenie dachu i obudowa g-k". Mimo wszystko należy liczyć się z wyższym koszem dachu w Librze.

    Z pewnością do tynków i glazury w jednym i drugim projekcie też trzeba doliczyć (x2 ???).

    Z koszt posadzek w Librze przyjęto dla dobrej klasy materiałów, a w Emanueli raczej przeciętnych.

    To tyle na gorąco.

  4. #44

    Domyślnie

    stawka robocizny 7,00 zł/r-g
    koszty zakupu 5%
    koszty pośrednie 62% R+S
    zysk 12% R+S+Kp(R+S)

    Pozdrawiam,
    Thaurus
    W Emanueli II
    stawka robocizny 8,54 zł/r-g
    koszty zakupu 8,11% (w kosztorysie wystepują indywidualne stawki Kz)
    koszty pośrednie 60,43% R+S
    zysk 13,57% R+S+Kp(R+S)

    Poziom cen jest z III kwartału 2004 r. - dostawcy, zaś kosztorys opracowany 1 lutego 2005 r.

  5. #45

    Domyślnie

    A co to za zwierz: "koszty pośrednie 60,43% R+S"
    i o czyj tu zysk chodzi "zysk 13,57% R+S+Kp(R+S)"?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    A co to za zwierz: "koszty pośrednie 60,43% R+S"
    i o czyj tu zysk chodzi "zysk 13,57% R+S+Kp(R+S)"?
    Klausie!
    Nie wiem, ale odpisałam, bo Thaurus napisał.
    Beata

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzesiek K

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    7

    Domyślnie link do albumu

    Witajcie

    Ja tez powoli (a raczej bardzo powoli) przybieram sie do Emanueli
    Bede śledził wasze zmagania - napewno cos bedzie mozna wykorzystac w przyszlosci


    Aha, link do waszego albumu poniżej (nie wymaga hasla):
    http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=37797

    Pozdrawiam
    Grzesiek
    GG:1181180

  8. #48

    Domyślnie Re: link do albumu

    Cytat Napisał Grzesiek K
    Witajcie! Ja tez powoli (a raczej bardzo powoli) przybieram sie do Emanueli. Bede śledził wasze zmagania - napewno cos bedzie mozna wykorzystac w przyszlosci. Aha, link do waszego albumu poniżej (nie wymaga hasla):http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=37797. Pozdrawiam. Grzesiek
    Witaj Grzesiu!
    Skąd jesteś? Gdzie będziesz budował swoją Emanuelę? Kiedy chcesz zacząć? I powiedz mi "kochanie" , co zrobiłeś, że jest ok z tym naszym linkiem - albumem? Co robiliśmy źle?
    Beata

  9. #49

    Domyślnie Re: link do albumu

    Właśnie znalazłam w poradach, gdzie jest jak byk napisane, jak założyć album i nim zarządzać. Nie wiem, czemu wcześniej tego nie znaleźliśmy i nie przeczytaliśmy.
    Pozdrawiam serdecznie Cię Grzesiu!
    Beata

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Grzesiek K

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jestesmy dopiero na poczatku naszej "drogi"
    Musimy zalatwic sprawe podzialu dzialki. Moze w przyszlym roku uda nam sie zaczac. Gdzie? W Warszawie.

    A co robiliscie zle - sami porownajcie
    http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=37797
    http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?r=0&id=37797

    Powodzenia

    PS. Poprawcie jeszcze swoj podpis
    GG:1181180

  11. #51

    Domyślnie

    Grzesiu, wielkie dzięki za pomoc. Teraz wszyscy będą mogli oglądać naszą działkę i rosnącą Emanuelkę.
    Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam
    Tadek

  12. #52

    Domyślnie

    http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=37797

    No jest cudnie, ile m2 Macie tego lasku na swojej działce?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    No jest cudnie, ile m2 Macie tego lasku na swojej działce?
    Klausie!
    Ponad 800 m2 jest ziemi, a niecałe 500 m2 to las, razem 1314 m2. Trochę tego lasu jest, dlatego jak ci pisałam na prywatną skrzynkę, mamy zamiar część tego lasu zagospodarować. Oczywiście nie teraz tylko za jakiś czas. Najpierw trzeba wybudować dom. W lesie jest fajna duża polanka i tam chcemy zrobić w przyszłości plac zabaw dla dzieci. Tadek chce posadzić więcej młodego drzewostanu, żeby mieć własne grzyby. W okolicy jest wiele lasów i dużo grzybów. Na części rolnej chcę w przyszłości zrobić jakieś oczko wodne, co by jak najmniej jeździć kosiarką po zielonej trawce. Może jakaś altanka, ławeczka, itp. Ale to kiedyś, kiedyś... Najpierw pewnie będzie trzeba poszukać lepszej pracy (lepiej płatnej). To że mamy las to fajnie, można sobie poodychać świeżym powietrzem, ale panowie w hurtowniach pokryć dachowych namawiają nas na kupno bardzo drogich glazur, bo jeżeli kupimy najtańszą dachówkę, to będziemy ją mieć za rok porośniętą mchem od strony północnej. A glazury za 15 lat.
    Pozdrawiam
    Beata

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekL
    Ponad 800 m2 jest ziemi, a niecałe 500 m2 to las, razem 1314 m2. Trochę tego lasu jest, dlatego jak ci pisałam na prywatną skrzynkę, mamy zamiar część tego lasu zagospodarować.

    .....Na części rolnej chcę w przyszłości zrobić jakieś oczko wodne, co by jak najmniej jeździć kosiarką po zielonej trawce. Może jakaś altanka, ławeczka, itp.
    Bajka.

    Cytat Napisał TadekL
    panowie w hurtowniach pokryć dachowych namawiają nas na kupno bardzo drogich glazur, bo jeżeli kupimy najtańszą dachówkę, to będziemy ją mieć za rok porośniętą mchem od strony północnej. A glazury za 15 lat.
    Część prawdy w tym jest, ale na 15 lat spokoju to bym nie liczył.
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekL
    Witam późną porą. Śpię w hotelu w Kielcach i mam na szczęście bezpłatny dostęp do internetu. Porządny hotel.
    Widzę, że moja żona daje sobie wspaniale radę z zapisami dotyczącymi budowy naszego domku. Bardzo jej dziękuję, że wspiera mnie tak dzielnie i tak bardzo mi pomaga.
    Beatko, bardzo kocham Ciebie i naszą córeczkę.
    Tadek
    Tadek!
    Klausa pogoniłeś, żeby nie pisał komentarzy w dzienniku, a ty co???
    Beata

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    A co to za zwierz: "koszty pośrednie 60,43% R+S"
    i o czyj tu zysk chodzi "zysk 13,57% R+S+Kp(R+S)"?
    Są to narzuty na koszty bezpośrednie tj. R- robociznę, S-pracę sprzętu i M-materiały.
    Jeśli do wykonania dachu bierze się pana Edmunda to on generuje tylko koszty bezpośrednie tj. R+S+M (w wielkim uproszczeniu). Jeśli bierzemy firmę to dodatkowo są jeszcze koszty firmy i jej zysk, który jest podstawą jej istnienia.

    Więc:
    Koszty pośrednie (czyli koszty zarządu i koszty ogólne budowy) w kosztorysie określone są jako pewien procent od R (robocizny) i S (sprzętu), tu: 60,43%.
    Zysk określa się natomiast jako procent od kosztów robocizny (R), sprzętu (S) i obliczonych kosztów pośrednich (Kp).


    Pozdrawiam
    Thaurus

  17. #57

    Domyślnie

    Beato i Tadku,

    macie naprawdę pięknie położoną działkę. W takiej scenerii Wasz domek będzie wyglądał z pewnością bardzo ładnie. A i o odpoczynku, na który musicie dopiero oczywiście zapracować... w takich warunkach, aż miło pomyśleć. Dodatkowo te spacery na grzybki do własnego lasku... aaach rozmarzyłem się!

    Pozdrawiam
    Thaurus

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klaus
    A co to za zwierz: "koszty pośrednie 60,43% R+S"
    i o czyj tu zysk chodzi "zysk 13,57% R+S+Kp(R+S)"?
    Są to narzuty na koszty bezpośrednie tj. R- robociznę, S-pracę i M-materiały.
    Jeśli do wykonania dachu bierze się pana Edmunda to on generuje tylko koszty bezpośrednie tj. R+S+M (w wielkim uproszczeniu). Jeśli bierzemy firmę to dodatkowo są jeszcze koszty firmy i jej zysk, który jest podstawą jej istnienia.

    Więc:
    Koszty pośrednie (czyli koszty zarządu i koszty ogólne budowy) w kosztorysie określone są jako pewien procent od R (robocizny) i S (sprzętu), tu: 60,43%.
    Zysk określa się natomiast jako procent od kosztów robocizny (R), sprzętu (S) i obliczonych kosztów pośrednich (Kp).


    Pozdrawiam
    Thaurus

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thaurus
    Beato i Tadku,
    macie naprawdę pięknie położoną działkę. W takiej scenerii Wasz domek będzie wyglądał z pewnością bardzo ładnie. A i o odpoczynku, na który musicie dopiero oczywiście zapracować... w takich warunkach, aż miło pomyśleć. Dodatkowo te spacery na grzybki do własnego lasku... aaach rozmarzyłem się!
    Pozdrawiam
    Thaurus
    Klausie i Thaurusie!
    Dziękuję za tak miłe słowa na temat naszej działki. Do dziś nie myślałam o niej, że jest ładna. Cały czas z mężem myśleliśmy, że jest położona daleko od Poznania i zastanawialiśmy, czy aby dobrze zrobiliśmy, kupując ją. Wielu naszych znajomych z Poznania kręci nosem, że daleko, a znajomi z Warszawy (pracujemy w oddziale warszawskiej firmy) mieszkają jeszcze dalej od Warszawy i nas pocieszają. Tak naprawdę to nie mieliśmy jeszcze czasu się nacieszyć nią. Znaleźliśmy ją w listopadzie, a w styczniu ją kupiliśmy. Potem była długa zima, a wyjazdy z małym dzieckiem nie bardzo nam się uśmiechały.
    W sobotę na działce prąd podłączał elektryk, znajomy z Poznania. Ma działkę 15 km od nas, ale zaczął w poniedziałek coś przebąkiwać mojemu mężowi, że podoba mu się tu i że chętnie sprzedałby swoją, kupując obok nas następną działkę. Kolejna za nami z dwóch stron otoczona jest lasem, ale i ma swój metraż. Jak dobrze pamiętam dwa razy większa jest od naszej.
    Pozdrawiam
    Beata

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał TadekL
    Dziękuję za tak miłe słowa na temat naszej działki. Do dziś nie myślałam o niej, że jest ładna. Cały czas z mężem myśleliśmy, że jest położona daleko od Poznania i zastanawialiśmy, czy aby dobrze zrobiliśmy, kupując ją.
    No ładna jest niezaprzeczalnie. A ile właściwie kilometrów macie do
    centrum Poznania i jak daleko jest do utwardzonej drogi?
    pozdrawiam
    Klaus

    Moja działeczka

Strona 3 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony