dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 26
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 508
  1. #441

    Domyślnie

    Koniec końców jednak przebudowałem ten mój rurociąg, zanim przeczytałem, że lepiej będzie jak zostawię zakretasy to juz pozbyłem się dwóch i zrobiłem bardziej po prostej... Rury nie są wsadzone na wcisk mają dość sporo luzu.... Mam nadzieje, że będzie OK. O ile taka rura może się wydłużyć ?? Ciekaw jestem tego bardzo...



    Majówka oczywiście budowlana, ale nie mogło zabraknąć grilowanaka... U nas tak nie po polskiemu, bo tylko kolorowe warzywka, ale wszystko pyszniaste... Pogoda nie dopisywała, więc trzeba było sobie jakoś radzić. I tak sobie łączyliśmy przyjemne z pożytecznym



    Udało na się w końcu ogarnąć i zakończyć rozkładanie styro i folii.
    Ułożyłem do końca kanalizę w kotłowni, będzie tam kratka ściekowa. Zrobiłem tez odprowadzenie skroplin z rekuperatora. I zamontowałem mniejszy rozdzielacz do podłogówkiktóry zasili sypialnie, prywatną łazienkę, garderobę i garaż.


    Do garażu zakupiłem odpływ liniowy. Będzie zamontowany prostopadle do jednaj z bram. Na drugim stanowisku ma być podnośnik więc tam nic nie robię. Długo myślałem nad tym czy go robić czy nie ale jednak się zdecydowałem. Koszt w sumie nie duży a jak mam później się wkurzać że go nie zrobiłem to niech już będzie. Odpływ zrobiłem na zewnątrz za dom tzn wyprowadziłem rurkę a co z nią zrobię tego jeszcze nie wiem
    Odpływ firmy Mufle bardzo ładnie wygląda nie jakich hardcor jak na parkingach także polecam. odpływ jest w 1m częściach.


    No i oczywiście najważniejsze zakończyliśmy tez misję podłogówka. Poszło nam 1200mb rurki. W sumie było na styk, w garażu pojechaliśmy już systemem oszczędnym żeby nie dokupować . Generalni układaliśmy praktycznie wszędzie co 15cm + strefy brzegowe co 10cm. W łazienkach tak jak się dało, czyli wyszło po około 5/7cm. Sypialnia co 20/25. Garaż jak wyszło 30/35/40.
    Spinek kupiłem około 4500szt i jeszcze 250 musiałem na szybko zakupić bo zbrakło na garaż....
    Mam dwa rozdzielacze 12 i 7 i tyle samo pętli. Pętelki robiliśmy nie zbyt długie. Wszystkie okolicach 60/70m.

    Rurka jest fajna elastyczna nie załamuje się tak jak pex, nie trzeba jej tez prostować.... jedyne co to podczas rozwijania i układania skręcała się i sprężynowała czasem dość mocno. Czasem było OK czasem była walka, ale nie ogarnęliśmy tego do ostatnich metrów jak spowodować, aby tak nie prężyła Ogólnie rozkładanie podłogówki to nie jakiś kosmos więc polecam robić samemu.




    Wszystko mam już pospinane i zrobiłem próbę szczelności, żadnych dużych wycieków powietrza nie ma... Jednak gdzieś coś powolutku uchodzi.

    Jest tego około 0.1bara na dobę.... Dokładnie tyle, bo codziennie jak przyszedłem to tyle ubywało. Nie mogę tego zlokalizować, bo jest to zbyt mały ubytek. Pryskałem nawet specjalnym płynem do badania nieszczelności, który akurat miałem w garażu i nic nigdzie nie widać. Nie wiem czy mam się tym martwić czy nie ?? Woda w sumie to nie powietrze więc może będzie OK ??

    Na poniedziałek mamy umówione posadzki, także mam jeszcze ewentualnie chwilę, żeby coś poprawić. Chociaż zostało się jeszcze kilka pierdółek które trzeba zrobić do tego czasu...
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 17-05-2019 o 04:34

  2. #442

    Domyślnie

    Rury powinny mieć podaną rozszerzalność w jakichś dokumentach producenta. Jak są stabilizowane, to niewiele.

  3. #443
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratuluje zamknięcia kolejnego etapu, rury PP dawałeś stabilizowane, zwykle czy glassy ?

  4. #444

    Domyślnie

    Rury do zasilania podłogówki dałem zwyklasy nie żadne stabi... tam wielkich temp nie będzie max pewnie ze 35*C ale liczę na niższe, także chyba tragedii być nie powinno....

  5. #445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Szczelnie pewnie jest. Rura się rozszerza.

  6. #446
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arek_ Zobacz post
    O ile taka rura może się wydłużyć ?? Ciekaw jestem tego bardzo...
    Rury PP nie wyglądają na glass. Według KANa odcinek rury o długości 25 m potrafi się wydłużyć o:
    PP - 22,5 cm
    Glass - 7,5 cm
    Stabi AL - 4,5 cm

    Jeśli masz innego producenta to sprawdź w jego katalogu wydłużalność termiczną.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1712 ; 17-05-2019 o 06:13

  7. #447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzesio1712 Zobacz post
    Rury PP nie wyglądają na glass. Według KANa odcinek rury o długości 25 m potrafi się wydłużyć o:
    PP - 22,5 cm
    Glass - 7,5 cm
    Stabi AL - 4,5 cm

    Jeśli masz innego producenta to sprawdź w jego katalogu wydłużalność termiczną.
    no tak, ale przy jakich temperaturach tak się wydłużą? przy 80*? Polecam zajrzeć tutaj i sobie pojrzeć, dla 10m, rury PP32 nie stabilizowanej i temp 40* wydłuży się o 3cm, więc zostaw trochę luzu i będzie git
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  8. #448
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    No tak, z pośpiechu nie napisałem najważniejszego
    Chodzi o deltaT = 60*C

  9. #449

    Domyślnie

    Czyli z takim luzem co pozostawiłem powinno być oky.... Tym bardziej, że nie przewiduje tam jakiś wielkich temp a zagotowanie wody raczej mi nie grozi...chyba Z ciekawości jednak napisze do producenta zobaczymy co powiedzą.


    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Szczelnie pewnie jest. Rura się rozszerza.
    Hmm no właśnie sam już nie wiem co o tym myśleć.... czy tak by się rozszerzała z dnia na dzień pogłębiając ubytek ciśnienia ??
    Napompowałem 6bar i codziennie prze 5dni (tyle miałem powietrze w układzie podłogówki) ubywało właśnie około 0,1bara....

  10. #450
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Dasz rękę uciąć, że któryś zawór nie przepuszcza? Jakbyś miał gdzieś wyciek, to ubytek byłby większy, poza tym byś raczej to widział.

    EDIT: Dopiero teraz doczytałem, że próba powietrzem. Ja bym się nie przejmował. Powietrze zawsze gdzieś wyparuje, jak nie na kształtkach to właśnie na zaworach.
    Ostatnio edytowane przez grzesio1712 ; 17-05-2019 o 08:57

  11. #451
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U mnie były większe skoki ciśnienia - zależne od temp. albo czy słońce nie świeci na rury. Robiłem zimą.
    potem podłączone pod wodę i nic nie ciekło. Pod ciśnieniem z sieci stało chyba kilka miesięcy.

  12. #452

    Domyślnie

    No tak skoki rozumim trochę na + trochę na - jak to właśnie od temperatury i rozszerzalności bywa... ale u mnie codziennie było na minus... Wydaje mi sie, że pod woda nic widać nie będzie... No ale schizka musi być haha

  13. #453
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wyobraź sobie, instalacje wodną i ogrzewania całą robioną przez rok chyba a przy montowaniu kotłowni nabijają ciśnienie do wszystkiego.
    Cała łazienka- zawory przysznice kible umywalki podłączane bez spr nawet powietrzem. To był strach. Jeden wyciek był - otwarty zawór

  14. #454

    Domyślnie

    Krótkie info z postępów rac z końca poprzedniego tygodnia i weekendu... Te dni upłynęły pod hasłem ogarnięcie wszystkiego i dopięcie na akcję pod tytułem wylewanie posadzek... Wszystkie graty zalegające w każdym kącie trzeba było gdzieś ulokować a jak pewnie niektórzy już wiedza potrafi być tego od **** i ciut ciut Take wszystko zostało wyniesione i upchnięte gdzie się dało. Przy tej okazji Ania uporządkowała rozgardiasz jaki panował w naszym blaszaku. Teraz nawet można tam coś znaleźć

    Przykleiłem XPS-a aby odizolować posadzkę do ramy HS-a.



    Wszystko zostało sprawdzone,wystające rurki i odpływy zabezpieczone szafeczki ładnie uzbrojone i pozamykane. Taśmy dylatacyjne zakupione a i pozostałości po zabezpieczeniu z okien też zostaną wykorzystane.



    Przyjechał tez piasek 0/4mm na posadzki. Cena j masakra, ale podobno lepszy niż ten 0/2 chociaż co wykonawca to inna teoria. W sumie cenę zrobił tu transport bo trzeba to ciągnąć z kopalni oddalonej o prawie 100km Niestety mimo iż mam 2 żwirownie pod nosem to tam takiego nie mają.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 23-05-2019 o 00:58

  15. #455

    Domyślnie

    Poniedziałek:

    Ekipa od posadzek ma sie zjawić na 7.30. W piątek oczywiście zamówionego tydzień wcześniej cementu nie dowieźli bo jak zwykle coś.... No ale poniedziałek rano miał być.

    Wpadłem na budowę przed 7 żeby jeszcze raz wszystko obejść i posprawdzać. Godzina 7.40 pojawiło się autko z cementem a zaraz za nim ekipa od posadzek... Oczywiście już się zagotowałem jak tylko zobaczyłem auto z jedna paleta cementu, byłem przekonany że przyjadą dużym z HDS-em i wszystko mi ładnie rozładują a nie będą wozić po palecie.... No nic chłopaki rozładowują cement więc potwierdzam że będą jeszcze 2 palety oprócz tej. Na co słyszę, że tylko jeszcze jedna bo więcej nie ma.... Nosz kuwaaa sobie myślę i za telefon do hurtowni. Słysze zapewnienia że mam się nie martwic wszystko będzie tak jak powinno, a chłopaki nie wiedza i głupoty gadają.... OK będzie to będzie.... Auto pojechało ekipa rozkłada zabawi i powoli startują...

    Ania mówi że jada znów z hurtowni ale na pusto !!! Chłopak wysiada i daje WZ-te do podpisania i radośnie oznajmia, że to już koniec!! mieli jednak tylko jednąpaletę i więcej nie ma !! Masakra jakaś... znów za telefon dzwonie i tym razem z lekkim wqurwionkiem pytam co jest grane ?? Zamówiłem trzy nagle zrobiły się dwie a teraz, że jedna Koleś do słuchawki jedno kierowca drugie... co tu jest grane Znów słyszę zapewnienia, że wszystko będzie OK na razie i tak nie potrzebuje 3 palet, mam dać im pracować i nie dzwonić zawracać głowy... Zagotowałem się lekko bo nie po to zamówienie składałem wcześniej żeby teraz czekać na cement, który nie wiem czy dojedzie.... Ekipa w trakcie pracy a tu jakaś lipa.

    Ten cement który był na miejscu to jakieś 2godz roboty dla posadzkarzy, Ja zagotowany Ania tak samo. Po godzinie znów tel do hurtowni czy ten cement będzie na 100%, bo już nie wiemy kogo słuchać... W słuchawce znów zapewnienia, że wszystko będzie OK i mamy się nie martwić. Po jakiś 30min przyjechało auto z brakującymi dwoma paletami. Okazało się, że pożyczyli z innej hurtowni bo ich transport miał opóźnienie. Także spokojnie mogliśmy pracować dalej ufff



    A tutaj już następny dzionek i spacer po docelowej podłodze


    Strasznie dziwne uczucie jak to teraz wszystko inaczej, niżej niż dotychczas... aż z wielkim niepokojem zmierzyłem wysokość drzwi wewnętrznych, bo bałem się że za nisko nadproże osadziliśmy
    Cieszymy się jak dzieciaki z zakończenia tego etapu... jednak jak już jest po czym chodzi i człowiek nie potyka się o miliony rurek to znaczy do końca już z górki

    Teraz posadzki powoli będą sobie dochodzić a my wychodzimy na zewnątrz. Plan na najbliższy czas to wykonać DZ do PC.
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 23-05-2019 o 01:58

  16. #456

    Domyślnie

    Siatki wszędzie dawałeś?

  17. #457

    Domyślnie

    Nie nie wszędzie. Kuchnia pod szafkami, łazienka pod wanną, pod kozą/kominkiem no i garaż z kotlownią.

  18. #458

    Domyślnie

    Spoko, bo że zdjęć nie byłem pewien i bałem się, że za mało daję. U mnie idzie podobnie. Z tym, że łazienki całe żeby kable było jak zamocować. O kuchni pod szafkami nie pomyślałem, ale jak coś zostanie to dam też.

  19. #459

    Domyślnie

    Ile wyszedł Cię m2 jak policzysz piasek z transportem, cement, robociznę?

    Chce porównać to do anhydrytu który wyjdzie około 40 zł m2

  20. #460
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Gratuluję etapu! Pamiętam jak mnie się po posadzkach wydawało wszystko takie niskie. Kilka razy mierzyłam kuchnię czy się na pewno zmieści na wysokość Powodzenia w dalszych pracach
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 23 z 26

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony