dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Drewno sosnowe na podłogę - przeciwwskazania???

    jest miekkie - ale co to oznacza - czy ktos użytkujacy takie deski/parkiet w pomieszczeniu typu salon, gdzie chodzi sie także w butach, mógłby napisać jak to jest w praktyce? czy od byle czego robią się w nim dziury? czy trzeba chodzić w papciach filcowych bo się porysuje?
    Bardzo proszę o opinie użytkowników!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Mam sosnowe deski i są piękne. Wycyklinowaliśmy starą podłogę z desek w 60 letnim domu już 8 lat temu. A miękkie - tzn że jak będziesz np. tańczyć w szpilkach to zostaną wduszenia. To samo gdy np. spadnie na podłogę coś bardzo ciężkiego. Podłoga u mnie jest lakierowana. Trzeba jednak wybrać odpowiedni lakier zachowujący elastyczność.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie odradzam. Na takim drewnie powstają rysy-wgniecenia nawet przy przesuwania krzesła z siedzącym na nim małym dzieckiem.
    W sypialni wsuwając i wysuwając z pod łóżka schowek na pościel, który stoi przecież na kółkach powstały podłóżne wgniecenia. Wygląda to fatalnie już po 2 latach użytkowania. Ponadto sosna ciemnieje z czasem. Dziś już nie ma takiego drewna jak kiedyś- smolnego i gęstego.
    Może lepiej trochę dołożyć i kupić coś twardszego???

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Ponadto sosna ciemnieje z czasem. Dziś już nie ma takiego drewna jak kiedyś- smolnego i gęstego.
    Może lepiej trochę dołożyć i kupić coś twardszego???
    Tu się z Tobą nie zgodzę. Wystarczy poszukać. Jeśli będzie gęstosłoiste to będzie jak na sosnę twarde. Smoliste - przeżywiczenie będzie tu raczej wadą. Drewno przeżywiczone źle się lakieruje.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    A olejowanie takiej podłogi (zamiast lakieru) ?
    Podobno wszelkie ewentualne wgniecienia po użyciu oleju - odkształcaję się do poprzedniego wyglądu (czyli podłoga się wyrównuje, co nie ma miejsca na podłogach lakierowanych) - czytałam kiedyś w artykule nt zalet i wad olejowania podłóg drewnianych.
    Może więc tak - sosna + olej?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Olejowana wraca do poprzedniego stanu, ale w jakim zakresie. Nie mówię, że to nie prawda, ale żeby nie liczyć na cód i "regenerację".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał rafallogi
    Ponadto sosna ciemnieje z czasem. Dziś już nie ma takiego drewna jak kiedyś- smolnego i gęstego.
    Może lepiej trochę dołożyć i kupić coś twardszego???
    Tu się z Tobą nie zgodzę. Wystarczy poszukać. Jeśli będzie gęstosłoiste to będzie jak na sosnę twarde. Smoliste - przeżywiczenie będzie tu raczej wadą. Drewno przeżywiczone źle się lakieruje.
    Nikt tu nie pisze, że podłoga ma być przeżywiczona- czytaj uważnie.
    Pozdrawiam.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    NO tak - na cud tez nie liczę
    ale w znanych mi miejscach proponuja tylko drewno sosnowe.. gdzie tu szukać czegoś innego?? jakiś sensowny tartak - mieszkam we Wrocławiu - więc gdzieś w okolicach??? Kiedyś polecano mi drewno modrzewiowe - podbno sensowna cena i ładniejsze od sosny ( nie żółte).. Czy ktos z Was wie coś może na ten temat??

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam dąb, jesion,buk, wiąz, brzozę, ale nie sosnę.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafallogi
    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał rafallogi
    Ponadto sosna ciemnieje z czasem. Dziś już nie ma takiego drewna jak kiedyś- smolnego i gęstego.
    Może lepiej trochę dołożyć i kupić coś twardszego???
    Tu się z Tobą nie zgodzę. Wystarczy poszukać. Jeśli będzie gęstosłoiste to będzie jak na sosnę twarde. Smoliste - przeżywiczenie będzie tu raczej wadą. Drewno przeżywiczone źle się lakieruje.
    Nikt tu nie pisze, że podłoga ma być przeżywiczona- czytaj uważnie.
    Pozdrawiam.
    napisałeś snolne - a smolne drewno to drewno przeżywiczone... to jest dokładnie to samo...

    Krytykujesz sosnę a polecasz brzozę? Sosna od wielu lat jest stosowana na podłogówkę, ma swoje wady, ale nie jest zła.

  11. #11

    Domyślnie

    Nie chcę dzisiaj z Tobą walczyć na argumenty...jest mi zbyt smutno.
    Pozdrawiam.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Ojej, no tak...
    A buk mi odradzano, że się paczy itp...

    A może parkiet - będzie taniej? i wtedy może uda się z dębu??

    Deski sosnowe są zdecydowanie tańsze od tych twardszych, co tu duzo mówić....
    Proponowano mi za ok.45 zł a dąb - znalazłam póki co za ..... 131 zł (w III klasie!)

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Rodzice mają sosnę w całym mieszkaniu (duży pokój, 2 pokoje dziecinne, przedpokój). Ładna, jasna, ale (minęło już jakieś 10-15lat) ściemniała i na prawdę widać ślady uzytkowania. Bardzo miękka, widać zarysowania, wszystkie krzesła, fotele i stoły są podbite filcem...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  14. #14

    Domyślnie

    Ceny dębowego zaczynają się od 50 zł wzwyż. Skąd Ty mieszkasz ???

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Rafallogi - czy Ty żartujesz????????
    Ja mieszkać we Wrocku
    U nas zawsze być taniej niż u Was ( za przeproszeniem)
    Eee, no nie, chyba coś tu jest nie tak.. Gdyby to była taka cena jak piszesz to - rewelacja!
    czy aby na pewno????
    Może musze poszukwać i u nas hurtowni - czy to hurtownia tylko od drewna czy jaka budowlana?

  16. #16

    Domyślnie

    A może modrzew zamiast sosny?
    Ja mam taki plan

  17. #17

    Domyślnie

    Leśnicy śmieją się z dzisiejszych podłóg sosnowych, bo to najgosze drewno (czubki dzew) z "pięknymi sęczkami". Jak wszyscy przedmówcy pisali: zbyt miękkie.
    Dawniej robiono podłogi z szerokich desek, z twardzieli.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    MAK - wiem, że autorowi to zbytnio nie pomoże,a le jak ktoś chce i dobrze poszuka to dostanie deski z części odziomkowej. Udział twardzieli łatwo określić po kolorze...

  19. #19

    Domyślnie

    rafallogi !! możesz podać namiary na tą hurtownię?
    Tez jesteśmy w trakcie "zmartwienia z podłogą" - kasa sie kończy a dom też trzeba wykończyć.Tez myśleliśmy o sośnie ale właśnie ze względu na miękkość tego drewna myslimy o czymś innym ale wszystko jest za drogie.

  20. #20

    Domyślnie

    W jednym z pomieszczeń użytkuję podłogę z desek sosonowych od 7 lat. Nie ma mocnych będą wgniecenia - musisz przecież jakoś żyć.
    Jesion powinien być znacznie lepszy.
    Nie wiem co forumowicze na to ale wydaje mi sie ze grab jest też odpowiedniej twardości.
    Zolw

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony