dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Temat: Prosty 1A

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie Prosty 1A

    Witam serdecznie forumowiczów na moim dzienniku budowy. Zakładam go po to aby nawiązać kontakt z osobami, które ukończyły już ten projekt bądź zastanawiają się nad jego realizacją. W gąszczu licznych postów ciężko mi znaleźć informację na temat tego projektu więc może ktoś trafi do mnie.... ale od początku.....
    Zamysł wybudowania nowego domu powstał na początku 2016 roku i nie zakładał szybkiej realizacji. Wstępnie miał to być tylko zakup działki a co będzie dalej okaże się później. Działki szukałem minimum 1000m2 - to było absolutne minimum. Miałem parę na oku ale w sumie tylko przy jednej głęboko się zastanawiałem. Sztuką było kupić w miarę tanio oraz blisko miasta i do tego dążyłem. W połowie września zostałem właścicielem działki o powierzchni 1969m2. Negocjacje trwały długo, ale w końcu udało się zbić z ceny wyjściowej, aż 50tys zł. Działka znajduję się na wsi dokładnie 4km od mojego obecnego miejsca zamieszkania . Jest nieforemna. W drodze znajdują się wszystkie media (gaz, prąd, woda, kanalizacja). Wszystko w odległości 8-15m.
    Przykładowe zdjęcia z działki:








    Oczywiście mojej żonie nie podoba się, że za miastem, że za duża, a kto będzie kosił no i te drzewa...tez jej się nie podobają.... (aż dziwne że mnie kiedyś tam wybrała )
    To był dopiero pierwszy mój wybór wbrew jej woli.... i nie ostatni......
    Nie posiadając jeszcze działki ale znając plan zagospodarowania przestrzennego wraz ze swoją druga połówką szukaliśmy projektu (a mieliśmy tylko kupić działkę ) Nasze kryteria to: Prosta bryła budynku, bez wykuszy, taras z boku, dowolny garaż w bryle budynku, duży salon, gabinet na dole, dwie łazienki i pokoje minimum 15 metrowe. Projektów było sporo...dyskusje burzliwe a decyzji żadnej..... W końcu trafiłem na prosty 1a.... córce odpowiadał ale drugiej połówce niekoniecznie.... Urzekła mnie w tym projekcie kuchnia z możliwością bezpośredniego wyjścia na taras jak i piękne okna w salonie. Projekt wbrew zgody zakupiłem 30 września 2016 roku.... No i teraz muszę zrobić wszystko by moja piękna zaakceptowała moje decyzje

    http:www.projektyzwizja.pl/projekty-domow/prosty-1a-lustrzany

    Zmian w projekcie na obecną chwilę wiele nie przewiduję. Na pewno garaż będzie większy kosztem tego tarasu z tyłu. W gabinecie wystarczy tylko jedno okno ponieważ tam będzie moje biuro w którym i tak jestem wieczorami. Strop chce zmienić na terivę, ale nad garażem i wejściem zostawiam lany. Zastanawiam się jeszcze nad oknami połaciowymi ale to wszystko będę ustalał ze swoim kierownikiem - projektantem podczas prac. Ogrzewanie gazowe, w całym domu podłogowe, materiał na ściany to solbet. Z płyt cementowo-włóknowych, które są w projekcie na elewacji rezygnuje ponieważ już widziałem nowe budynki z wyblakłymi płytami. Poza tym chcę również zmniejszyć koszta. Myślałem o rekuperacji ale chyba się tego nie podejmę. Obiecałem swojej żonie odkurzacz centralny więc to dojdzie na pewno.
    Lada dzień zostaną złożone dokumenty o pozwolenie na budowę.
    Umowy o przyłącza już podpisane, z eneą nawet projekt zaakceptowany. Ogrodzenie kupione tylko mróz nie pozwala montować....
    To chyba tyle....w miarę upływu czasu i postępów będę się chwalił zmianami.
    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 02-04-2018 o 17:09

  2. #2

    Domyślnie

    Tak z ciekawości... Nie prościej było poszukać projektu domu w którym Twoja żona czułaby się równie dobrze jak ty?
    Mieliśmy podobny problem na początku (nie mogliśmy znaleźć gotowego projektu który podobałby się jednocześnie nam obojgu) więc skończyliśmy na indywidualnym. Dom dopiero zaczniemy budować, ale wiem że to była najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć. Może wydaliśmy delikatnie więcej niż za gotowca, ale przynajmniej tyle mniej powodów do kłótni. No i będziemy w nim żyć...oby do końca życia. Pozdrawiam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    działka jest cudowna - właśnie dzięki tym pięknym sosnom.
    Ale zona chyba po prostu z miastowych - woli beton i stal od zieleni?

    Tutaj masz wątek innych zapaleńców prostego:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-DOMY-Z-WIZJĄ

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też się dołączam do zachwytów nad działką! My zbudowaliśmy dom w sadzie Udało nam się ocalić niestety tylko trzy stare drzewa, ale o każde walczyłam jak lwica. A teraz wszyscy sąsiedzi zazdroszczą, że sami na swoich działkach wszystko równo wykarczowali.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    [QUOTE=Elfir;7410760]działka jest cudowna - właśnie dzięki tym pięknym sosnom.
    Ale zona chyba po prostu z miastowych - woli beton i stal od zieleni?

    Dokładnie....i to z wielkiego miasta, nie to co ja z małej mieściny

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obawiam się, że nie uda ci się przekonać żony.
    Jak ktoś nie czuje wewnętrznej potrzeby posiadania kawałka zieleni, z dużym ogrodem będzie się tylko męczyć, wynajdując same wady.
    Zastanów się dwa razy czy jest sens inwestować w coś co może stać się przyczyną kłótni małżeńskiej czy w najgorszym razie rozwodu?
    Czy nie lepiej zamienić działkę na jakąś blisko miasta, niewielką, ale dobrze skomunikowaną, na osiedlu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Obawiam się, że nie uda ci się przekonać żony.
    Jak ktoś nie czuje wewnętrznej potrzeby posiadania kawałka zieleni, z dużym ogrodem będzie się tylko męczyć, wynajdując same wady.
    Zastanów się dwa razy czy jest sens inwestować w coś co może stać się przyczyną kłótni małżeńskiej czy w najgorszym razie rozwodu?
    Czy nie lepiej zamienić działkę na jakąś blisko miasta, niewielką, ale dobrze skomunikowaną, na osiedlu.
    Nie będzie tak źle... Już parę wyborów, które mi odradzała,a nie posłuchałem wyszły na plus. Wierzę, że i tak będzie tym razem. Jest straszną pesymistką. Po 16 larach bycia razem zdążyłem dość dobrze poznać. Wychowała się w centrum wielkiego miasta (Szczecin) i dlatego tego "nie czuje". Choć spacery za miastem z psami uwielbia....

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koszyk9 Zobacz post
    Strop chce zmienić na terivę, ale nad garażem i wejściem zostawiam lany .
    Z ciekawości - co jest tego celem?

    I dlaczego chcesz rezygnować z rekuperacji? Dużo więcej na nią nie wydasz (biorąc pod uwagę brak kominów wentylacyjnych), a oszczędności w kosztach ogrzewania będą odczuwalne. Poza tym zaoszczędzisz na oknach. FIXy gdzie tylko można... Kolejne parę groszy w kieszeni.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Tuż przed wjazdem na posesje i furtką rosną takie drzewa.... Gmina już pozwoliła je wyciąć (są na ich działce), ale jeszcze czekamy na decyzje ze starostwa



    A ja mam dylemat co do tych brzóz, mają ścięte czubki (może i samolot o nie zawadził) i nie wiem czy je zostawiać czy się ich pozbyć. Brzoza to ładne drzewo tylko te nieco oszpecone... Jak Wy uważacie?



    A co do rekuperacji to wczoraj po raz kolejny studiowałem ten temat....i chyba jednak zmienię zdanie Będzie reku!!!
    A stropy w tym projekcie są "dziwne". Np maja różną grubość....chce je ujednolicić, a teriva wyjdzie taniej, poza tym część elementów na taki strop posiadam. Nad garażem i wejściem strop jest niżej niż pozostałe, poza tym są tam jakieś podciągi i z tej racji ten musi być lany. Dokładnie jeszcze nie wiem co i jak bo projektu nie studiowałem ponieważ ma go mój projektant i przygotowuje mi całą dokumentacje, jak już go odzyskam wtedy będę bardziej "w temacie" i zapadną ostateczne decyzje. Póki co takie są plany, a jak wyjdzie realizacja czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 02-04-2018 o 17:13

  10. #10

    Domyślnie

    hej,

    w PROSTY 1a chyba sa 3 grubości stropu, 15,16 i 18 o ile dobrze pamiętam + strop w garażu i wiatrołapie jest nizej niż ten w części mieszkalnej.

    Ja w moim prostym wybrałem lany po calosci 18cm.
    dlaczego?
    lepiej spina caly dom w kupe, nie peka, lepiej izoluje dzwiek ponoc i wcale nie kosztuje więcej niż ta Terriva - a jeśli jest roznica to bardzo niewielka.
    Wezmiesz lany to szalunki zrobisz z deski a po wszystkim wykorzystasz je deskowanie dachu lub strych zrobisz.

    stemple idealnie nadaja się na podpalke do kominka na pare sezonow jak poleza sezon po zimie.
    deskowanie dachu jak zrobisz z szalunkowych to będziesz mogl docieplic pianka, jak wezmisz OSB to będziesz musial docieplic welna (OSB nie puszcza pary)

    projekt jest fajny, jak jeszcze nie masz klepnietego to podpowiem co mi zona zazyczyla sobie przy naszej adaptacji.

    - lazienka na dole zmienia się w kibelek + tam można zrobić schowek na mopy jakies
    - pralnia na gorze zmienia się w lazienke po przesunieciu sciany laczacej ja z duza lazienka - poszerzysz pare centymetrow to będziesz mogl wanne wstawić; miejsce na pralke można zrobić w dużej łazience a pod blatem zajebisty schowek na pranie
    - pokoj gościnny na dole zmniejszasz i z części pokoju robisz spizarnie której brakuje w oryginalnym projekcie, gabinet wg. nas nie musi mieć 16m2
    - usuwasz kawalek sciany pokoju na dole i robisz dalej wejście do salonu żeby nie było widać z salonu wejścia do kibla i było miejsce na naroznik; w pierwotnym wg. nas to jest zle rozwiązane bo sciana jest za mala...

    rekuperacja to jedna z rzeczy które bym zrobil teraz, nie masz kominow i problemów z wentylacja.
    jak będziesz okna zamawial to na pewno będziesz chciał 3 szyby szczelne, jak to weźmiesz to za chwile pojawi się temat ze będzie trzeba zamontować nawiewniki żeby grawitacja dzialala albo będzie trzeba rozszczelniac okna.
    jak zamontuje się nawiewniki to okna straca 50% swoich właściwości.
    w sumie to będzie tylko kwestia zimy bo na wiosne otworzyć okno to przyjemność

    jeśli chodzi o sciany tez chciałem SOLBET ale finalnie wzialem PREFBET, dostałem cene o 30% nizsza a był w klasie 600 i nadawal się do klejenia.
    Solbet ma ponoc rozbierznosci w wymiarach bloczka o 1mm a Prefbet do 2mm - u mnie jak murowali to nie zauwazylem żeby bloczki się roznily wiec uważam ze chyba nie ma sensu brac droższych.
    klej na to wzialem lepszy ten bialy, roznica w cenie nie duza a ponoc dużo lepiej spina bloczki ze sobą.

    jak cos to pisz, podpowiem co ja zrobiłem i dlaczego. decyzje sam i tak podejmiesz ale może nie trzeba będzie spedzic długich wieczorow na czytanie o wszystkim

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Witaj,
    piękną mas działkę! No i projekt wyjątkowy
    Ja stawiałem prostego już jakieś 3 lata temu, ale wspominam to bardzo pozytywnie. No i mieszka się świetnie!

    Wszyscy chcą likwidować ten taras z tyłu domu, a jeśli ustawiacie dom zgodnie z zaleceniami co do stron świata, to na tym tarasie będziecie chcieli spędzić najgorętsze dni lata! Jest nieoceniony w upały i my korzystamy z niego cały czas!

    Będę kibicował, a w razie pytań zapraszam do dziennika lub do kontaktu!

    Pozdrawiam!
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witajcie,
    Sancho80 - chętnie bym spojrzał na Twój projekt. Moje dokumenty już złożone, ale mój projektant a zarazem kierownik budowy może wszystko zmieniać w trakcie bez dodatkowych kosztów. Twoje pomysły są ciekawe, ale bardziej bym je "widział i rozumiał" ja by były na papierze
    Semcio - Twój dziennik budowy przestudiowałem co najmniej 3 razy decyzja o tarasie została podjęta ponieważ w garażu chce mieć miejsce nie tylko na auto, taras byłby u mnie od wschodu i północy (front mam centralnie od zachodu), fajne miejsce ale blisko granic działki więc mało komfortowo. Jak chcesz mogę podesłać mapkę z naniesionym budynkiem to może przyznasz mi rację Ale za uwagi serdecznie dziękuje.
    A na działce powoli zaczynam podcinać drzewa (te które są przy granicy) by swobodnie montować ogrodzenie. Dodatkowo muszę wyciąć dwa drzewa które obecnie rosną w miejscu docelowego domu. No i nadal nie wiem co z tymi brzozami....

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Twoje argumenty co do tarasu mają sens w tym przypadku - u mnie za domem jest trochę przestrzeni, a na warsztat mam przewidziany osobny budynek gospodarczy

    Przypomniało mi się jeszcze jedno - ten dom ze względu na sporą liczbę przeszkleń (zwłaszcza to narożne w salonie + dachowe) jest narażony na przegrzewanie się w lecie. Pomyśl już teraz o jakimś zacienieniu na lato - drzewa, żagiel przy tarasie, rolety (w tym koniecznie na okna dachowe(!!!) - one są pod idealnym kątem do słońca, żeby robić za szklarnie). I jeszcze mi się przypomniało, że nie wyobrażam sobie teraz domu bez rekuperatora (a w zasadzie bez wentylacji mechanicznej, rekuperacja to miły dodatek).

    Jeśli mogę poradzić co do brzóz - nawet nie cięte na górze bardzo często tracą wierzchołki przy silnych wiatrach - jeden z pozostałych pędów przejmie wkrótce rolę przewodnika i będą wyglądać dobrze - ja bym zostawił, bo stare drzewa to prawdziwy skarb na działce.

    Będę tutaj zaglądał i kibicował.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Robstar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Dzielnica
    x
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cześć Koszyku

    Zaszczepiłeś we mnie zainteresowanie tym obiektem więc wstępnie brakuje mi kilku stylowych lamp na bocznych ścianach elewacji, nie mówię o podbitce.
    Ciekawi mnie temat instalacji TV i dostępu do górnego komina z kanałem wentylacyjnym, nie wiedzę na wizualizacji okna do bezpiecznego wyjścia.

    Pamiętaj na starcie też o uziomie fundamentowym.


    PS.
    Na moim polu drzewa blokujące wjazd już poległy .

  15. #15

    Domyślnie

    ciach...



    okno panoramiczne mamy powiększone do chyba 220cm (tak żeby zostało po 70cm z każdej strony

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cześć Robstar, jeśli naprawdę jesteś zainteresowany tym projektem to polecam Ci Semcio i jego temat "z miasta na wieś czyli prosty 1 do celu" i Sancho 80 i jego temat "Ania i Cyprian walka z prosty 1a" - chyba nic nie pomyliłem w tych tematach. Tam masz dużo wiedzy oraz zdjęć. Na pewno obaj panowie będą Tobie kibicowali a i do mnie w sumie masz po drodze Również tu w tym temacie mam nadzieję, że będzie się działo
    Sancho80 dzięki za podgląd do Twoich zmian, będę musiał się w nie nieco wgłębić.
    A u mnie na działce poległy drzewa, które musiały. Następne podcinanie o ile będzie taka potrzeba ruszy na jesień kiedy mam nadzieje dom już będzie stał i będzie widać co jeszcze może przeszkadzać.

    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 02-04-2018 o 17:15

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Az boli jak widze takie piekne drzewa powalone, ale w salonie raczej rosnac nie moga
    Masz plan, kiedy chcialbys postawic ten dom?
    Zona juz przekonala sie do projektu i domu z ogrodkiem?
    Kiedy planujesz zacząć 'wykopki'?
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    "wykopki" to najchętniej robiłbym już w listopadzie zeszłego roku, ale niestety ta nasza papierologia... Realny czas to chyba kwiecień. Jak z czasem później to nie wiem bo dużo chce zrobić systemem gospodarczym. Dostałem wycenę na roboty od ziemi po dach, ale mnie nie satysfakcjonuje. Żona na razie nic nie mówi, ale interesuje się tematem więc chyba nie jest tak źle

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Robstar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Dzielnica
    x
    Posty
    4

    Domyślnie

    Połowa sukcesu to akceptacja najwyższej jednostki kontroli.
    Póżniej tylko załadowanie odpowiedniego algorytmu i samo pójdzie.

    A z czystej ciekawości jeżeli to nie tajemnica to podpowiedz ile sobie zawołali za wykonanie ?

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Cześć bedę śledził. Ja w tym roku (lub start przyszłego) planuje zacząć budowe prosty 2. Zazdroszczę przepięknej działki.
    Ja właśnie jestem na etapie wyboru działki (Kraków) i już wiem że nię będzie taka ładna jak Twoja. Powodzenie w budowie życzę.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony