dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 56

Temat: Prosty 1A

  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Troszkę mnie tu nie było a tu odwiedziny nowych gości Cieszę się, że mam nowych kibiców (oby ich przybywało). A co u mnie? W sumie....nic..... Działka posprzątana z drzew i gałęzi czeka na geodetę i ekipę od ogrodzenia. W piątek miną 3 tygodnie jak czekam na PnB. W międzyczasie prowadzę tylko rozmowy na temat rekuperacji. Mam już wstępną wycenę. Obecnie rozmawiam jeszcze o szczegółach i rozwiewam wszelkie wątpliwości. Później już tylko twarde negocjacje co do ceny bo to przecież ona czyni cuda
    A tak wygląda działka obecnie, tam gdzie widać ten pień będzie stał dom:








    A tu mój nadzór budowlany

    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 02-04-2018 o 17:21

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    W piątek miałem dostać PnB, i dostałem odpowiedź..... No ale od początku..... Działka jest narożna i przylega do dwóch dróg (ale tylko na planie). Przez to są dwie linie zabudowy, jedna wzdłuż istniejącej drogi A, a druga wzdłuż istniejącej (tylko na planie) drogi B. Zanim zdecydowałem się na zakup tej działki udałem się do gminy w celu uzyskania konkretnej odpowiedzi wzdłuż której lini ma stać ściana frontowa budynku. Odpowiedź jaką otrzymałem zwaliła mnie z nóg.....idź Pan do starostwa bo to oni wydaja pozwolenia.... W starostwie z kolei poinformowali mnie bym poszedł do gminy bo to oni ustalają plan zagospodarowania.... Polska urzędnicza spychologia.... Po wyjaśnieniu problemu w starostwie powiedział mi Pan urzędnik, że nie widzi problemu bym stawiał na dowolnej której chce, ale on mi to mówi prywatnie, niezobowiązująco bo ostateczna decyzje i tak wydaje Pani dyrektor. Pani dyrektor z racji zajmowanego stanowiska jest nieuchwytna.... Udałem się więc do mojego przyszłego projektanta, architekta, kierownika budowy w celu uzyskania lepszej odpowiedzi. Stwierdził, że nie widzi problemu by stawiać wzdłuż drogi A, ale jeszcze w gminie upewniał się czy oby na pewno ma racje. Tam też nie widzieli problemu. Więc działka zakupiona, projekt również. Wszystkie umowy na przyłącza podpisane, projekty na skrzynki zatwierdzone dokumenty złożone. A w decyzji co? Ściana frontowa ma stać wzdłuż drogi B..... Drogi której faktycznie nie ma bo tam jest czyjaś działka. Rosną tam drzewa i z tamtej strony nie mam obecnie jak dojechać. Poza tym musiałbym mieć jakąś służebność na czyjejś działce bo starostwo wydało taką a nie inną decyzje.... Mało tego.... Adres jaki gmina mi nadała jest od drogi A a nie od B, według zagospodarowania przestrzennego cała obsługa inżynieryjna ma być od drogi A .Więc dlaczego dom mam stawiać do drogi B? Drogi której obecnie nie ma i nie wiem kiedy by miała być skoro tam jest prywatna działka.... Czuję, że wydanie PnB znacznie się wydłuży.....

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Robstar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Dzielnica
    x
    Posty
    4

    Domyślnie

    Plac budowy pełny

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170513_122302.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	389317

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Nie było mnie tu, aż 3 miesiące.....ale jeśli chodzi o PnB to jest światełko w tunelu. poszedłem na jakieś tam ustępstwa i myślę, że tragedii nie będzie. ekipa od ogrodzenie oczywiście nie przyszła....w międzyczasie sprzedałem swój obecny dom (a raczej zamieniłem na mieszkanie w bloku) i jeszcze tydzień i definitywna przeprowadzka. Trzeba było wszystko sprzątać wywozić itp. A w pracy też nie ma lekko. Na działce w tym czasie zrobiłem tylko 54 metry ogrodzenia....
    Tu trzeba było wykopać dziurki:




    A tu usypać trochę ziemi (parę ładnych ton):



    Efekt wyszedł taki:




    Korzystając z okazji, że koparka jest na działce zrównałem delikatnie teren oraz powyciągałem zalegające korzenie.


  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Aj..... photobucket zrobił psikusa.....z czasem postaram się podmienić zdjęcia.
    Teraz co u mnie. Po przeprowadzce miałem czas by kontynuować ogrodzenie




    nie obyło się bez niespodzianek...



    i gości dodam, że niezaproszonych



    W międzyczasie pojawiło się przyłącze




    A pozwolenia nie było..... Więc zacząłem bawić się w ogrodnika... pierwszy raz w życiu








    Będzie wspaniały żywopłot, który osłoni przed wiatrem i kurzem z drogi. Dla zainteresowanych powiem, że jest to polska odmiana "kórnik".
    W końcu nastał 01.09.2017 rok i właśnie tego dnia po 11-stu miesiącach od zakupu projektu dostałem PnB długo wyczekiwane ale jest. Można działać!!!
    W międzyczasie udało mi się zobaczyć dom budowany według projektu Prosty 1. Jakieś 30km ode mnie. Chyba moje dziewczyny (a raczej jedna co narzeka od początku) przekonały się co do projektu i nie mogą się doczekać dnia przeprowadzki....ale ten niestety chyba jeszcze szybko nie nastąpi...
    Najpierw gra kolorów:



    A później kopanie przy którym niestety być nie mogłem.... Ale wyszło fajnie doskonale.




    Pora działać dalej. Jako, że stan 0 mam zamiar zrobić własnymi siłami należy się przygotować i ostro działać. Na początek zamówione po 400 metrów stali



    Przygotowany warsztat do kręcenia zbrojenia i zbijania desek do szalunków



    I dzieje się





    No i to tyle na dzień dzisiejszy. W weekend postaram się dalej działać a i mam się spotkać z murarzami. Może przed zima będą mury się pięły do góry

  6. #26

    Domyślnie

    Dobra robota, powodzenia!
    BTW, do wrzucenia zdjęć polecam pokazywarka.pl - nie usuwa zdjęć, limit na zdjęcie 5MB, reszta bez ograniczeń. Trzeba założyć konto (darmowe).
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Obecnie wrzucam na postimage, bez rejestracji bez opłat. Mam nadzieję, że będą fotki widoczne długo.

  8. #28

    Domyślnie

    Hej,

    fajny projekt, nasz indywidualny był oparty na Prostym 2A wiec układ jest podobny. Do jakiego etapu planujecie dojść w tym roku?
    Podoba mi sie też to ogrodzenie panelowe, jeśli mogę zapytać to jaki wyszedł koszt całkowitego metra z tą podmurówką (jaka wysokosc panela)? I czy kupowaliście gdzieś w lokalnej hurtowni czy np w internecie?

    Zycze powodzenia
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Witaj,

    Chciałbym zrobić jak najwięcej ale nie wiem czy się uda. Pogoda i fachowcy. W moich okolicach są strasznie drodzy....nie wiem skąd te ceny biorą. A co do ogrodzenia to wysokość 1,23m, słupki 2 czy 2,2m, kolor grafit. Studiowałem internet w poszukiwaniu najlepszej oferty, producenci moje zapytanie przekierowywali do lokalnych przedstawicieli, którzy już niekoniecznie raczyli się ze mną skontaktować. Średnio za jeden panel + słupek wychodziła mi kwota 60-63zł (a takich kompletów potrzebowałem prawie 100). Finalnie kupiłem w lokalnej hurtowni wraz z podmurówkami, łącznikami, bramą i furtką za 11800zł - ok 140metrów ogrodzenia. Gdzie indziej bym zapłacił tyle za same panele i słupki bez bramy, furtki, podmurówek i łączników. Także uważam, że cena bardzo dobra.

  10. #30

    Domyślnie

    Melduję się w gronie podglądaczy... Z zainteresowaniem będę śledzić temat postępów na placu budowy Waszego gniazdka...
    Mój ślubny w końcu pogodził się z myślą, że żeby wybudować dom, trzeba wybrać projekt domu i złożyć wniosek o PnB... Po wieloletnich negocjacjach zaakceptował projekt Prosty 1A. Obecnie czekam na odpowiedź biura projektowego na zapytanie w sprawie planowanych zmian w projekcie, więc z wielkim zapałem szukam w sieci informacji oraz zdjęć z realizacji budynków wykonanych na podstawie czy też zgodnie z projektem...

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Ciesze sie, ze ruszylo. Bede sie przygladal postepom. Powodzenia!
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    U mnie idzie do przodu, ale niestety pomalutku... Jeszcze nie mam nawet założonego całego szalunku





    Dla pocieszenia dodam, że na działeczce posiadam prywatny las wraz z grzybkami



    Ale spokojnie!!! Są tez jadalne Bardzo dużo maślaków, parę kani i nawet prawdziwek się znalazł.



    A budowlańcy to jedna wielka masakra....Przyjechali (nie jedni) by pogadać na temat murowania ścian. Zobaczyli zbrojenie, które wykonałem wraz z ojcem i pytanie czy kupne. Jak się dowiedzieli, że robiliśmy sami to stwierdzili, że kupne nie są tak równe i nawet jak dla siebie robili to nie były takie równe. Więc się zastanawiam jakie ściany by mi postawili... i to jeszcze ja bym musiał im zapłacić między 30 a 40 tysięcy.... i to za same murowanie z solbetu (na klej), bez 0, bez zbrojenia. Same mury + strop teriva....masakra te ceny...
    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 04-10-2017 o 19:59

  13. #33

    Domyślnie

    Hej, miło widzieć postepy! Najważniejsze to wyjsc z ziemi, potem juz idzie przyjemnie. Jak bedziecie zalewać ławy i przed zalaniem bedzie deszczowa pogoda to upewnij sie, żeby wzmocnili te szalunki. Kiedy ziemia jest mokra to lubią się rozchodzić - u nas tak było i poszło o kubik betonu wiecej więc tutaj warto porobić dodatkowe zastrzały
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku.
    Wentylacja mechaniczna jest super szczególnie wtedy gdy inni zaczynają palić w piecu albo na swojej działce spalają jakieś śmieci. Zamykasz dom, filtry wyłapują wszystko i masz komfort mieszkania.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Trochę Was tu zaniedbuje ale interpretujcie to jako trzymanie Was w napięciu i niepewności
    Jako, że sam robię z ojcem a sami też mamy swoje prace więc mało czasu zostaje na budowę. Jedynie soboty i niedziele nam zostają, ale i to nie zawsze bo albo nie ma pogody, albo ja mam weekend pracujący. Sam w tygodniu wiele nie podziałam. Ale czas na kolejna porcje zdjęć. Zacznę od tego, że ręcznie trzeba było kopać na podciągi:




    Po założeniu szalunków należało je nieco obsypać, w środku ziemie podrównać no i oczywiście wzmocnić całą konstrukcję dodatkowymi "pałami".





    Dodam jeszcze, że od groma tych liści wywalałem z wykopu, ale niestety z uporem maniaka wracały
    A tak plac budowy prezentował się 17.10.2017 roku



    Żeby później było łatwiej już na tym etapie prac przeprowadziłem sobie "rurki" do wody i do prądu



    A 28.10.2017 roku zacząłem "ładować" zbrojenie do wykopu:




    W międzyczasie przyjechały dwa tiry wcześniej zamówionego solbetu (tylko po co skoro prace idą żółwim tempem....)



    Teraz pora na uziemienie i w końcu trzeba piąć się do góry....niestety tylko ze zbrojeniem.




    Czas na wzmocnienie zbrojenia tam gdzie tego projekt wymagał. Przypomnę, że nie robiłem ław według projektu tylko je ujednoliciłem do 60cm szerokości ( w projekcie są od 30cm do 70cm).








    A tu "rzut okiem" z jednego podciągu na drugi 21.11.2017 roku



    No i nadszedł dzień 24.11.2017 roku na który to zamówiłem beton b-25, 20 kubików. Zapowiadali w miarę ładną pogodę, w pracy wolne załatwione (u mnie i u ojca) więc trzeba działać. Ale jeszcze przed zalewaniem trzeba dokończyć zbrojenie i wzmocnić szalunki ziemią i drutem. No i jeszcze przecież nie ma jednego słupa, tego co stoi poza bryłą budynku.



    Wszystko zrobione na czas, kierownik odebrał zbrojenie i przed godziną 14-stą na plac budowy wjeżdża ciężki sprzęt:




    No i zaczyna się zabawa Ja trzymam rurę i leje beton, a ojciec zaciera. Zdjęcia robione tylko w między czasie kiedy betoniarki zmieniały się przy pompie a przyjechały aż 3 gruchy.








    No i to tyle na dzień dzisiejszy. Jutro też "wielki dzień" na budowie. Ma przyjechać piach, cement, wapno, dysperbit, papa, bloczki i wychodek czyli toi toi
    Mam nadzieję, że uda się rozszalować ławy i coś tam jeszcze zrobić i że kolejna porcja zdjęć z postępów ukaże się już niedługo.
    Ostatnio edytowane przez Koszyk9 ; 28-11-2017 o 00:36

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Robstar
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gryfino
    Kod pocztowy
    74-100
    Dzielnica
    x
    Posty
    4

    Domyślnie

    extra

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Trzymam kciuki i podglądam
    Jeśli chodzi o murowanie ścian to też miałem kosmiczne oferty .Udało mi się znależć ekipe która 111 m2 ściany +nadproża i wieniec skasowała 8 tyś co nie jest jakąś tragedią ale i tak uważam że za tą pracę to dużo
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  18. #38

    Domyślnie

    Hej,

    naprawde fajnie to wygląda, najważniesze zeby wyjść z ziemi, potem juz idzie fajnie.
    Powodzenia!
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    W między czasie została mi podłączona skrzynka gazowa o czym zapomniałem się pochwalić. A w poprzednim tygodniu wiele się działo. Oto mała fotorelacja:










    Jutro jak pogoda dopisze to dalszy etap prac. Ocieplanie fundamentów. Styropian jaki wybrałem to zwykły dach podłoga 15cm. Gdyby ktoś się dziwił to informuje, że nie mam podmokłego podłoża, mam piasek wiec woda przez niego będzie fajnie przelatywała i moje fundamenty nie będą stały w wodzie. Więc taki spokojnie wystarczy. Nawet folii kubełkowej nie będę dawał.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koszyk9 Zobacz post
    Styropian jaki wybrałem to zwykły dach podłoga 15cm. Gdyby ktoś się dziwił to informuje, że nie mam podmokłego podłoża, mam piasek wiec woda przez niego będzie fajnie przelatywała i moje fundamenty nie będą stały w wodzie. Więc taki spokojnie wystarczy. Nawet folii kubełkowej nie będę dawał.
    Myślę, że to błąd.
    Liczyłeś jakie to da oszczędności względem styropianu fasadowego i folii kubełkowej?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony