dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie Kondensat Vaillant rozsypał się po 8 latach- Jaka jest trwałość kotłów kondensacyjnyc

    Witam
    Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie jaka jest trwałość kotłów kondensacyjjnych . Mój Vaillant mimo że serwisowany co roku rozsypał się po 8 latach. Co prawda mam jeszcze kocioł viessmann ale pracuje krótko 2 tata. Przeczytałem że takie kotły wymagają odkamieniania tylko nigdy żaden serwisant ani z vaillanta ani z viessmana tego nie robił przy przeglądzie. Nie wiem co o tym myśleć Nie mogę też dość na czym taki coroczny serwis powinnien polegać. Być może serwisant był zły. Do tego pieca było trzech speców i orzekli że jest popsuty. Jeden stwierdził że taki okrągły zbiornik ciśnieniowy nie wiem jak on się nazywa z membraną który nadmuchuje się powietrzem jest źle zamontowany i było za wysokie ciśnienie na obwodzie i dlatego się popsuł .Stąd mam też pytanie gdzie taki zbiornik powinien być zamontowany,
    Ale główne pytanie do użytkowników kotłów kondensacyjnych jest takie jak długo je używają i jakiej marki kotły kondensacyjne.

    Pozdrwiam Serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    hej, wstaw zdjęcia kotłowni to ktoś Ci doradzi

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rk80 Zobacz post
    hej, wstaw zdjęcia kotłowni to ktoś Ci doradzi
    Jak wstawię zdjęcie to zaczną się rozważania a ja chce cię dowiedzieć na którym obiegu ma być zamonotwany ten zbiornik. Jest pewno jakiś standard montażu i o to mi chodzi aa ww necie nie znalazłem.
    Poza tym ponieważ kocioł i tak jest do wymiany chciałem uzyskać info które pracują dłużej na pewno nie kupie villanta tylko trudno wybrać który.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Jak wstawię zdjęcie to zaczną się rozważania a ja chce cię dowiedzieć na którym obiegu ma być zamonotwany ten zbiornik. Jest pewno jakiś standard montażu i o to mi chodzi aa ww necie nie znalazłem.
    Poza tym ponieważ kocioł i tak jest do wymiany chciałem uzyskać info które pracują dłużej na pewno nie kupie villanta tylko trudno wybrać który.
    Ja polecam kocioł [SPAM].
    Sam taki użytkuje od 3 lat i jestem bardzo zadowolony.
    Poczytałem trochę na ich temat, serwis wyjaśnił i myślę, że długo posłuży.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 07-03-2017 o 22:13

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Jak wstawię zdjęcie to zaczną się rozważania a ja chce cię dowiedzieć na którym obiegu ma być zamonotwany ten zbiornik. Jest pewno jakiś standard montażu i o to mi chodzi aa ww necie nie znalazłem.
    Poza tym ponieważ kocioł i tak jest do wymiany chciałem uzyskać info które pracują dłużej na pewno nie kupie villanta tylko trudno wybrać który.
    zapewne naczynie masz z tyłu kotła, co jest zepsute?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    zapewne naczynie masz z tyłu kotła, co jest zepsute?
    Naczynie mam pod spodem kotła nad zasobnikiem. Zaczęło się od tego że przerdzewiał zasobnik valianta stojący 120 litrów ( shit miałem 20 lat buderusa zdemotowałem i dalej działa u ludzi). W piecu popsuły się jakieś części koszt 4500 zł plus zasobnik a nie wiadomo ile podziała piec. Stąd rozważam wymianę tego szmelcu. Ale chciałbym się dowiedzieć jak długo takie piece działają zwłaszcza u ludzi a przecież są tacy co już 10 lat powinni takie piece mieć

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    vaillant i buderus to inne półki
    ciężko ocenić czy ten kocioł to lipa jak nie wiesz co sie zepsulo
    w razie zbyt duzego cisnienia zadziala zawor bezpieczenstwa
    przy zbiornikach emaliowanych nalezy wymieniac anode magnezowa
    co do czasu dzialania to zalezy czy np padnieta elektrode uznasz za padniety kociol

    ps niebieskie naczynie do wody uzytkowej, czerwone do ogrzewania

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    vaillant i buderus to inne półki
    ciężko ocenić czy ten kocioł to lipa jak nie wiesz co sie zepsulo
    w razie zbyt duzego cisnienia zadziala zawor bezpieczenstwa
    przy zbiornikach emaliowanych nalezy wymieniac anode magnezowa
    co do czasu dzialania to zalezy czy np padnieta elektrode uznasz za padniety kociol

    ps niebieskie naczynie do wody uzytkowej, czerwone do ogrzewania

    Był serwisowany czy była anoda wymieniana nie wiem miałem zaufanie do serwisu . Przerdzewiał zasobnik . W buderusie nigdy anody nie wymieniałem i działa dalej. Tymi naczyniami zadałeś mi ćwieka. Bo tam mam naczynie tylko niebieskie. Co gorsza w domu też mam tylko naczynie niebieskie nie mam czerwonego. W firmie 2 mies temu montowany kocioł dietrich też tylko niebieskie Wszystkie 3 kotłownie to piec kondensacyjny i zasobniki montowane przez autoryzowane przedstawicielstwa producentow pieców. Mnie nie chodzi o ocenę czy kocioł to lipa bo wiem że lipa jak po 8 latach gdzie był serwisowany co rok muszę na naprawę wydać tyle pieniędzy.Ja był chciał się dowiedzieć ile lat ludziom kotły kondensacyjne chodzą a tu zero posta,

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    jeszcze co do anody 20 lat użytkowałem kocioł i zasobnik buderusa zasobnik emaliowany nigdy anody nie wymieniałem i działa dalej u ludzi. Nidy nie przerdzewiał wiec te powiastki o anodzie można miedzy bajki wsadzić jeżeli sprzęt jest dobrze wykonany. Jak by ktoś snuł rozważania może byla inna wwoda to obie kotlownie na sieci wodociągowej w tym samym mieście więc jakość wody odpada.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    czerwone naczynie najczescie widac z gory przy scianie
    buderus chyba daje 2 warstwy emalii
    wiekszosc awarii do których jeżdżę wynika z zabrudzenia wymiennika, nie piszesz czy wyskakuje jakiś błąd czy jakaś część uległa uszkodzeniu, wymiana czujnika za 100 zł to jeszcze nie powód do wymiany kotła, praktycznie kocioł się wymienia jak padnie wymiennik ciepła albo elektronika

  11. #11

    Domyślnie

    8 lat i po kotle?
    Troche szybko...
    U mnie Beretta konczy 6 zime i nic sie nie popsulo. Serwisowana byla raz, po 3 zimie, teraz po 6 tez chyba wyczyszcze. Anody nigdy nie wymienialem, ale mam zmiekczacz w ukladzie.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    czerwone naczynie najczescie widac z gory przy scianie
    buderus chyba daje 2 warstwy emalii
    wiekszosc awarii do których jeżdżę wynika z zabrudzenia wymiennika, nie piszesz czy wyskakuje jakiś błąd czy jakaś część uległa uszkodzeniu, wymiana czujnika za 100 zł to jeszcze nie powód do wymiany kotła, praktycznie kocioł się wymienia jak padnie wymiennik ciepła albo elektronika
    Jest jakiś problem z elektroniką, jakimś wentylatorem , pompą w sumie koszt kilka tysięcy złotych plus zasobnik plus robota i nie wiadomo ile ten złom podziała. Cała naprawa z wymianą zasobnika ma kosztować około 5000 zł. Powiem szczerze było trzech fachmanów jeden chciał 4500 zł drugi 5600 zł trzzeci 5000 zł.Wszyscy autoryzowani przez Vailanta Ja tam się nie znam ale jak piec po 8 latach wymaga takich napraw mimo że co roku był serwisowany to szmelc i nieważne co się popsuło. Napewno przerdzewiał zasobnik co jest chore. Widać że zasobnik mimo że firmowy dziadosko zrobiony skoro przerdzewiał. Czerwonego naczynia nie mam.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ok
    Czy masz wodę w układzie spełniającą wymogi , wody do napełniania instalacji.
    Jak często uzupełniałeś wode w instalacji CO.
    Naczynie wyrównawcze może być zamontowane w dowolnym punkcie instalacji .To zawór bezpieczeństwa zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem ciśnienia.
    Serwis czyści kocioł i sprawdza czy jest bezpieczny .Nawet serwisowany samochód może się popsuć jak nie kontroluje sie oleju i ciśnienia w ogumieniu)

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ok
    Czy masz wodę w układzie spełniającą wymogi , wody do napełniania instalacji.
    Jak często uzupełniałeś wode w instalacji CO.
    Naczynie wyrównawcze może być zamontowane w dowolnym punkcie instalacji .To zawór bezpieczeństwa zabezpiecza przed nadmiernym wzrostem ciśnienia.
    Serwis czyści kocioł i sprawdza czy jest bezpieczny .Nawet serwisowany samochód może się popsuć jak nie kontroluje sie oleju i ciśnienia w ogumieniu)
    Tak woda wodociągowa regularnie uzupełniana nie doszukuj się mojego błędu. Co do naczynia wyrównawczego to może być zamontowane na każdej rurze chyba nie. Poza tym jak teraz poczytałem to piec powinno się co jakiś czas odkamieniać a nie tylko czyścić ale serwisantem nie jestem nie doszukuj się winy użytkowanika tylko niestety ta firma robi szmelc zwłaszcza jeżeli chodzi o zasobnik Po 8 latach nie powinnien przerdzewieć.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    jaki model, bo jeszcze nie spotkałem wiszącego kondensata bez naczynia
    dlaczego woda uzupełniana? nie powinno jej ubywać.
    odkamieniać się nie powinno, bo układ raz napełnisz, woda zrzuci trochę kamienia i koniec, właśnie ciągłe uzupełnianie dostarcza świeżej wody, są środki, które zapobiegają wytrącaniu się kamienia i korozji
    bojlery ludziom wcześniej padają a ze buderus więcej wytrzymał, to było trzeba za to więcej zapłacić

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    jaki model, bo jeszcze nie spotkałem wiszącego kondensata bez naczynia
    dlaczego woda uzupełniana? nie powinno jej ubywać.
    odkamieniać się nie powinno, bo układ raz napełnisz, woda zrzuci trochę kamienia i koniec, właśnie ciągłe uzupełnianie dostarcza świeżej wody, są środki, które zapobiegają wytrącaniu się kamienia i korozji
    bojlery ludziom wcześniej padają a ze buderus więcej wytrzymał, to było trzeba za to więcej zapłacić
    Słuchaj jeszcze nie widziałem instalacji żeby wody od czasu do czasu trzeba było nie uzupełnić. Nie pisałem że naczynia nie ma tylko że jest jedno niebieskie.To nie jest instalacja super szczelna zawsze przez odpowietrzniki coś odparuje . A co do buderusa to że jest trochę droższy ale jak wytrzyma dłużej to lepiej zainwestować w niego a nie w taki wyjątkowy szmelc. 2 miesiące temu robiłem kotłownie na dietrichu francuz też pewno długo nie yytrzyma ale zobaczę. Żałuję że nie wziąłem niemieckiej konstrukcji kosztowała 10 tys . A na buderusa tej samej mocy z takim samym zasobnikiem mam ofertę za 12000 zł więc wezmę jego bo mają powlekane zasobniki oraz wymienniki ze specjalnych jakiś stopów a nie taki szmelc jak vaillant który teraz chcieli mi założyć za 10000 zł. Ale oczywiście tu na forum nie ma użytkownikow i dowiedzieć się o trwałości piecy nie można. Tylko jakieś rozważania i poszukiwanie winy użytkownika.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Tak woda wodociągowa regularnie uzupełniana nie doszukuj się mojego błędu. Co do naczynia wyrównawczego to może być zamontowane na każdej rurze chyba nie. Poza tym jak teraz poczytałem to piec powinno się co jakiś czas odkamieniać a nie tylko czyścić ale serwisantem nie jestem nie doszukuj się winy użytkowanika tylko niestety ta firma robi szmelc zwłaszcza jeżeli chodzi o zasobnik Po 8 latach nie powinnien przerdzewieć.
    Ja nie pytałe czy wodociągowa tylko czy spełniająca wymagania . A to dwie różne sprawy. 25 lat robie przeglądy "odkamieniałem" max 10 kotłów 1 na 2 lata.
    Piszesz o piecu , zbiorniku .Tak naprawdę to nie wiadomo co zostało uszkodzone .
    Masz pretensje to producenta ok . Ale jak nie wyciągnesz wniosków z tej sytuacji to za kilka lat bedziesz w tej samej sytuacji ale odnośnie innego producenta

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    wymienniki ze specjalnych jakiś stopów a nie taki szmelc jak vaillant który teraz chcieli mi założyć za 10000 zł. Ale oczywiście tu na forum nie ma użytkownikow i dowiedzieć się o trwałości piecy nie można. Tylko jakieś rozważania i poszukiwanie winy użytkownika.
    Zdziwisz się

    Urządzenia mają gwarancję , po gwarancji może być wszystko . Akurat nie znam dobrze Vailanta ,ale mam w rodzinie jeden .Przcuje 10 lat bez awarii

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdchris Zobacz post
    Słuchaj jeszcze nie widziałem instalacji żeby wody od czasu do czasu trzeba było nie uzupełnić. Nie pisałem że naczynia nie ma tylko że jest jedno niebieskie.To nie jest instalacja super szczelna zawsze przez odpowietrzniki coś odparuje . A co do buderusa to że jest trochę droższy ale jak wytrzyma dłużej to lepiej zainwestować w niego a nie w taki wyjątkowy szmelc. 2 miesiące temu robiłem kotłownie na dietrichu francuz też pewno długo nie yytrzyma ale zobaczę. Żałuję że nie wziąłem niemieckiej konstrukcji kosztowała 10 tys . A na buderusa tej samej mocy z takim samym zasobnikiem mam ofertę za 12000 zł więc wezmę jego bo mają powlekane zasobniki oraz wymienniki ze specjalnych jakiś stopów a nie taki szmelc jak vaillant który teraz chcieli mi założyć za 10000 zł. Ale oczywiście tu na forum nie ma użytkownikow i dowiedzieć się o trwałości piecy nie można. Tylko jakieś rozważania i poszukiwanie winy użytkownika.
    ale podac modelu kotła nie chcesz a chcesz zeby inni napisali cos o nim

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mdchris

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    ale podac modelu kotła nie chcesz a chcesz zeby inni napisali cos o nim
    Czytać ze zrozumieniem to trzeba umieć jak się nie umie to lepiej nie zabierać głosu a jeszcze lepiej nie montować żadnych instalacji bo instrukcji serwisowej nie przeczyta się ze zrozumieniem i się źle zamontuje i będzie się źle serwisować. Pytanie tytułowe było jaka jest trwałość kotłów kondensacyjnych a nie rozważania o moim kotle. Ale postów użytkowników kotłów jeden. A reszta fachowców od montaży kotłów w tym jeden nie umiejący czytać ze zrozumieniem a drugi chcący badać wodę w laboratorium. Powtarzam jeszcze raz zasobnik po ośmiu latach nie powinnien przerdzewieć na wodzie wodociągowej i znaczy że ta firma robi szmelc. Zamykam temat bo z fachowcami nie mam zamiaru dyskutować i tak wiedzą lepiej.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony