dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał techniczny Zobacz post
    Witam,
    należy PEN rozdzielić na szynie PE a nie GSU. FR-a najlepiej zastosować 3-polowego zarówno dla TN-C-S jak i TNS.

    P.S.
    DV M TNS 255 B+C czasem pojawia się w bardzo dobrej cenie na all...
    No wreszcie konkretna odpowiedź , dziwne że wcześniej google mi tego nie znalazł , poprawiłem schemat teraz powinno być dobrze podzielone PEN, a ten ochronnik DEHN powala ceną w stosunku do ABB lub Legranda nie licząc tanich na allegro.
    ps on też chyba jest 4 polowy

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma
    No wreszcie konkretna odpowiedź , dziwne że wcześniej google mi tego nie znalazł
    Należało czytać ze zrozumieniem post #10 tego wątku, nic więcej.

    Cytat Napisał e_nygma
    a ten ochronnik DEHN powala ceną w stosunku do ABB lub Legranda nie licząc tanich na allegro.
    Bo to jest ochronnik, nie atrapa.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    elpapiotr piszesz jakoś tak niezrozumiale że nawet elektryk z uprawnieniami nie może zrozumieć
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #24

    Domyślnie

    UB jeszcze do niczego nie zobowiązuje .
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    To teraz koledzy powiedzcie które ochronniki polecacie wiadomo już że Dehna ale z tych tańszych to które, przeczytałem też że zabezpieczenie powinno się dobierać do tego co ma zabezpieczać , więc p co dawać ponad 2,5 tyś za Dehna jak wartość sprzętu w domu będzie mniej warta, jeszcze są ubezpieczenia które się płaci za dom , wyposażenie i itp . To tak jakby wynajmować garaż za kilkaset zł miesięcznie aby w nim garażować Tikiem / autko fajne miałem je długo/.

    A tak poważnie markowe firmy takie jak Moeler , ABB , Hager , Shrack Eaton i inne chyba muszą spełniać normy skoro uzyskały minn certyfikat CE dopuszczający do sprzedaży na rynku europejskim . Widziałem że sprzedają też używane Dehny

    Co powiecie na taki sprzęt : http://www.schneider-electric.pl/pl/...tegory-id=7900

    Więcej jest szkodliwych przepięć spowodowanych awariami sieci niż bezpośrednim wyładowaniem piorunem,
    Ostatnio edytowane przez e_nygma ; 24-03-2017 o 19:51

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    To teraz koledzy powiedzcie które ochronniki polecacie wiadomo już że Dehna ale z tych tańszych to które, przeczytałem też że zabezpieczenie powinno się dobierać do tego co ma zabezpieczać , więc p co dawać ponad 2,5 tyś za Dehna jak wartość sprzętu w domu będzie mniej warta, jeszcze są ubezpieczenia które się płaci za dom , wyposażenie i itp . To tak jakby wynajmować garaż za kilkaset zł miesięcznie aby w nim garażować Tikiem / autko fajne miałem je długo/.

    A tak poważnie markowe firmy takie jak Moeler , ABB , Hager , Shrack Eaton i inne chyba muszą spełniać normy skoro uzyskały minn certyfikat CE dopuszczający do sprzedaży na rynku europejskim . Widziałem że sprzedają też używane Dehny

    Co powiecie na taki sprzęt : http://www.schneider-electric.pl/pl/...tegory-id=7900

    Więcej jest szkodliwych przepięć spowodowanych awariami sieci niż bezpośrednim wyładowaniem piorunem,
    Tym to się raczej nie sugeruj - CE to nie certyfikat tylko deklaracja producenta, że wyrób spełnia tzw dyrektywy "nowego podejścia".
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony