dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 37
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 736
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.528
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    CNC - miałeś podjechać bo wydaje Ci się to mało wiarygodne. Nie mogłeś OK. Ale nie opowiadaj ponownie że ma pchać wodę z prędkością 1500l/h. W starych Panasonicach tak było w nowych nie musi.
    Przy delcie 10st.C przepływ wystarczający to 780L/h
    Przy delcie 5st.C przepływ to 1560L/h

    W serii H można zwiększyć deltę tak by pompa na mniejszym przepływie oddała 9kW ale fabrycznie ustawiona i optymalne jest 5st.C
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #242
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ja pozostanę przy swoim. Mam ustawioną deltę 5, przepływ 15,5l/min = 930l/h i patrząc na COP jak i wydajność nie narzekam. W lutym było to 8 teraz jest 7,5 więc widać że jest cieplej i inwerter daje znać o sobie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    CNC,
    to jak to jest z tym T- capem H :
    -czy trwale mogę sobie ustawić do pracy dT=10K i przepływ np dla 9kW ok 800l/h i nie ma to wpływu na sprawność i trwałość
    -czy jest tylko w/w możliwość kiedy nie można uzyskać nominalnego przepływu ok 1500l/h, ale PC nie będzie pracować na optymalnych parametrach ( i co wtedy ?)
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piencu Zobacz post
    Witam,
    W mojej instalacji, ktora wlasnie wykonuje samodzielnie na rurce PERT/EVOH/PERT. Mam teraz dylemat.
    Dom bedzie mial 2 rozdzielacze po 12 obwodow, jeden na kazde pietro i dodatkowo jeden rozdzielacz 2 obwodowy na garaz.
    Firma TECE, zaprojektowala rozdzielacze bez pomp obiegowych (stal nierdzewna), natomiast instalator, ktory ma sprawdzic poprawnosc instalacji, szczelnosc etc... twierdzi, ze powinienem miec w kazdym z 3 rozdzielaczy pompy obiegowe...
    Kazda z petli ma dlugosc okolo 90~100m.
    Tym wszystko ma grzac pompa 12kW, zastanawiam sie nad TCAP lub LG.
    Ktora wersja jest prawidlowa?
    Jeśli nie masz projektu, to rób jak radzi CNC, ale z 2 pompami.
    Garaż możesz podłączyć do wspólnej pompy z parterem - tam zawsze puszcza się marginalne przepływy.
    Rozdzielacze z pompami to najczęściej rozwiązania dla kotłów wysokotemperaturowych, więc uważałbym na takie porady.

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jeśli nie masz projektu, to rób jak radzi CNC, ale z 2 pompami.
    Garaż możesz podłączyć do wspólnej pompy z parterem - tam zawsze puszcza się marginalne przepływy.
    Rozdzielacze z pompami to najczęściej rozwiązania dla kotłów wysokotemperaturowych, więc uważałbym na takie porady.
    Hej,
    Odpowiem troszke zbiorowo, bo niebylo mnie od rana i juz tyle odpowiedzi

    Dobiegu do rozdzielacza1 - 12 obwodow - mam okolo 7~8m zaprojektowane na rurce PEX 32, tez firmy TECE, tam jest 12 petli PERT16 obsadzonych domem, wiekszosc petli ma 90~100m, tylko lazienka mala ma 40m.
    rozdzielacz2 - 2 obwody - to garaz i musial bym przewinac slimaki by przepiac je pod rozdzielacz z garazem, bo jest on poprostu inaczej podlaczony
    rozdzielacz 3 - 12 obwodow - jest na pietrze i jest on oddalony okolo 6~7m liczac, ze nie uda mi sie tego PEX32 wywinac bezposrednio najmniejszymi mozliwymi katami.

    Tece zaproponowalo rozdzielacze ze stali nierdzewnej i one nie maja pomp. Maksymalna ilosc obwodow na rozdzielaczu, w TECE to 12 obwodow, wieksze twierdza, ze sa problemy.

    Tym wszystkim ma zarzadzac automatyka budynkowa.
    W budynku chcialem uniknac instalowania buforow, bo fizycznie nie mam na niego miejsca, a jako bufor potraktowac petle np. garazu + pralnia (gora 2 obwody + garaz 2 obwody). Gdyby tego bylo malo, zawsze moge dodac kolejne petle, ktore byly by niesterowane i traktowane jako bufor, np petla w salonie pod HSem... ma 95m dlugosci.

    Mysle, ze teraz wiecej podalem.
    Co do pompy obiegowej jaka bedzie w PC, to tutaj totalnie nie wiem... jeszcze nie wybralem urzadzenia. mam dylemat czy nowy TCAP czy LG.

    Pozdrawiam

  6. #246

    Domyślnie

    Piencu bufor, który zaproponował CNC to tak naprawdę sprzęgło.
    100 litrowy zbiornik, który wiele miejsca nie zajmuje.
    Separuje on rozdzielacze (dodatkowe pompy) od źródła ciepła.
    Od PEX'a jako dobiegi uciekaj jak najdalej (to generuje straszne opory i układa się to bardzo ciężko)
    Zrób dobiegi z miedzi lutowanej, albo system zaciskany może być nierdzewny (w zależności od tego co łatwiej dostępne i tańsze)

    Masz bardzo dużo podłogówki i raczej nie opędzisz tego jedną (wbudowaną) pompą w urządzenie.
    Jeśli nie chcesz robić wariantu z osobnymi obiegówkami to lepiej zleć wykonanie projektu - bez niego błądzisz "po omacku"

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    John

    Jeśli nie chcesz robić wariantu z osobnymi obiegówkami to lepiej zleć wykonanie projektu - bez niego błądzisz "po omacku"

    Witam

    Chyba, że wstawi do hydroboksa odpowiednio mocną obiegówkę, lub ona już tam jest z fabryki.
    Trzeba liczyć.
    Na projekt już za późno.
    Pozostaje inwentaryzacja.

    Jeśli sprzęgło, to też powinno się policzyć, bo w tej instalacji obiegi wtórne mogą stwarzać zasadnicze opory.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  8. #248

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj rozmawiałem z instalarorem, który ma mi zainstalować PC i zasugerował podobnie, jak przed chwila przeczytałem na forum.
    Zaproponowal 2 osobne obiegówki, po jednej na piętro.
    Pozostaje tylko wariant:
    - czy zrobić to na 2 rozdzielaczach połączonych w szereg dający 12 obwodów, np 8+4 i dać jedna pompkę na 2 sekcje
    - czy może jednak rozbić na 2 mniejsze obwody każde piętro (w sumie 4 rozdzielacze) każdy rozdzielacz osobnym zasilaniem, pomimo, ze sa sprowadzone do jednego miejsca ( tak jest w projekcie tece).
    Zobaczymy co jutro sie rozwinie.

    Jeśli chodzi o miedź lutowania... to czasem nie ma z nią problemów w betonie?

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.528
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    CNC,
    to jak to jest z tym T- capem H :
    -czy trwale mogę sobie ustawić do pracy dT=10K i przepływ np dla 9kW ok 800l/h i nie ma to wpływu na sprawność i trwałość
    -czy jest tylko w/w możliwość kiedy nie można uzyskać nominalnego przepływu ok 1500l/h, ale PC nie będzie pracować na optymalnych parametrach ( i co wtedy ?)
    Pzdr
    Hej, omawiałem ten temat właśnie z mądrą głową(może czyta), i ustawienie tej delty nie da zbyt dużo, ponieważ finalnie pompa itak będzie dążyć ze względu na wydajność do delty 5st.C Więc przepływu nie unikniemy.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Hej, omawiałem ten temat właśnie z mądrą głową(może czyta), i ustawienie tej delty nie da zbyt dużo, ponieważ finalnie pompa itak będzie dążyć ze względu na wydajność do delty 5st.C Więc przepływu nie unikniemy.
    Przecież od dwóch tygodni staram Ci się to wyjaśnić a skróconą wersję działania podałem tutaj - #206
    Mało tego to obstawiam iż obecnie do puki oprogramowanie znajdzie jakikolwiek inny sposób na zachowanie zadanej delty bez obniżenia mocy (wydajności) to najpierw z niego skorzysta dopiero potem wejdzie w tak zwany tryb inwertera. Moim zdaniem jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla tych którzy pragną korzystać w maksymalny sposób z II taryfy.
    Ustawienie maksymalnego przepływu ma jedynie za zadanie ochronę pompki obiegowej przed nadmiernym jej obciążaniem, bo po co ma pompować 1500 czy 2600 l jak i tak więcej jak n.p. 1000 nie pójdzie bo ograniczają ten przepływ zsumowane przepływy na poszczególnych pętlach.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie masz zielonego pojecia jak sie wylicza najmniejszą mozliwą Tz i z jakim rozstawem jest ona powiązana,.
    Ccy nie jest prawdą ,że Tz spada wraz ,ze zmniejszeniem odległości pomiędzy rurkami ?

  12. #252

    Domyślnie

    A jak myslisz fachman jest jakaś granica zmniejsznia czy najlepiej aby rurki się stykały ze sobą ? Wtedy Tz bedzie naprawde cool.

  13. #253
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ccy nie jest prawdą ,że Tz spada wraz ,ze zmniejszeniem odległości pomiędzy rurkami ?
    Oczywiscie jest to prawda, ale prawdą jest ze rózne pomieszczenia mają rózne obciązenia cieplne na m2, wynika z tego ze zmniejszenie rozstawu w danym pomieszczeniu niz wynika to z obliczen nic nie daje, inaczej mówiąc jezeli przykładowo rozstaw 30 cm daje nam 300W to zmniejszenie go da nam powiedzmy 400 lub 500 W. Po co nam wieksza moc grzejnika niz wymagana? Oczywiscie są pomieszczenia w których musi byc 10 cm (mniejszych zasadniczo nie stosuję, poniewaz przyrost mocy z 10 cm na 7,5 cm to ok 13-15% ale za to wieksze trudnosci wykonawcze) ale są tez i rozstawy 15, 20, 25 a nawet 30 cm. Nie ma sensu stosowac nadmiarowych rozstawów bo z fizycznego i ekonomicznego punktu widzenia to nic nie daje, poza cyt. Pyxisa zasilaniem mojego konta ( to nalezy do tzw złotych mysli Pyxisa). Wielkosc wsp. obciązenia cieplnego nie jest jedynym kryterium doboru rozstawu, wazne są: rodzaj pokrycia posadzek i temp. wewnętrzna pomieszczenia i jeszcze kilka mniej waznych parametrów.

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Oczywiscie jest to prawda, ale prawdą jest ze rózne pomieszczenia mają rózne obciązenia cieplne na m2, wynika z tego ze zmniejszenie rozstawu w danym pomieszczeniu niz wynika to z obliczen nic nie daje, inaczej mówiąc jezeli przykładowo rozstaw 30 cm daje nam 300W to zmniejszenie go da nam powiedzmy 400 lub 500 W. Po co nam wieksza moc grzejnika niz wymagana? Oczywiscie są pomieszczenia w których musi byc 10 cm (mniejszych zasadniczo nie stosuję, poniewaz przyrost mocy z 10 cm na 7,5 cm to ok 13-15% ale za to wieksze trudnosci wykonawcze) ale są tez i rozstawy 15, 20, 25 a nawet 30 cm. Nie ma sensu stosowac nadmiarowych rozstawów bo z fizycznego i ekonomicznego punktu widzenia to nic nie daje, poza cyt. Pyxisa zasilaniem mojego konta ( to nalezy do tzw złotych mysli Pyxisa). Wielkosc wsp. obciązenia cieplnego nie jest jedynym kryterium doboru rozstawu, wazne są: rodzaj pokrycia posadzek i temp. wewnętrzna pomieszczenia i jeszcze kilka mniej waznych parametrów.
    Witam

    Przyglądam się z ubocza wywołanej przez P polemice.

    Dość często zdarza mi się polemizować z Asoltem, w różnych kwestiach.
    Zazwyczaj przyczyna jest prosta; Asolt jest zawodowcem, ja amatorem - często szukającym rozwiązań, jeśli nie idealnych to do maximum zoptymalizowanych.
    Przy czym mama świadomość, że przyjmując pewne założenia, a tymi kieruje się zawodowiec (choćby margines na błędy wykonawcze), zawsze trzeba stosować jakieś skróty, czy kompromisy.

    W tym jednak miejscu zgadzam się całkowicie.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  15. #255
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Oczywiscie jest to prawda, ale prawdą jest ze rózne pomieszczenia mają rózne obciązenia cieplne na m2, .
    Niestety nawet przy policzeniu idealnie rozstawu rur ,nie uwzględnisz zysków ciepła . Słońce , człowiek telewizor kuchenka.
    Często zyski te zaburzają pracę systemu .
    Generalnie podłogówka sama się reguluje np dla różnicy temperatur tpomieszczenie - tpowierzchni podłogi 3,9 * daje 40 W a dla dt 4,8 50 W
    Do tego możemy zmniejszyć przepływ w zbyt gęstej pętli co spowoduje obniżenie temperatury powrotu co tez jest korzystne tak przy kondensatach jak i PC.
    Trudno zrobić żle

  16. #256
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Fachman

    Ale po co wydawać pieniądze na dodatkowe setki metrów rurek, dodatkowe rozdzielacze, armaturę do równoważenia obiegów itp., nie mówiąc o nakładzie dodatkowej pracy?
    Można od razu dobrze i o to najczęściej wojuję na tym forum.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  17. #257
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Fachman

    Ale po co wydawać pieniądze na dodatkowe setki metrów rurek, dodatkowe rozdzielacze, armaturę do równoważenia obiegów itp., nie mówiąc o nakładzie dodatkowej pracy?
    Można od razu dobrze i o to najczęściej wojuję na tym forum.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dobrze można zrobić i co 50 cm tylko podnieść parametry

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Niestety nawet przy policzeniu idealnie rozstawu rur ,nie uwzględnisz zysków ciepła . Słońce , człowiek telewizor kuchenka.
    Często zyski te zaburzają pracę systemu .
    Generalnie podłogówka sama się reguluje np dla różnicy temperatur tpomieszczenie - tpowierzchni podłogi 3,9 * daje 40 W a dla dt 4,8 50 W
    Do tego możemy zmniejszyć przepływ w zbyt gęstej pętli co spowoduje obniżenie temperatury powrotu co tez jest korzystne tak przy kondensatach jak i PC.
    Trudno zrobić żle
    Sprawa zysków bytowych (nie słonecznych, bo te nie są uwzgledniane w obciązeniu cieplnym, a tylko w zapotrzebowaniu na ciepło) nie jest prosta. Nie da sie dokładnie przewidziec tych zysków dla kazdego pomieszczenia z osobna, mozna rzec ze to praktycznie niemozliwe. Nie ma sytuacji bez wyjscia, trzeba sie kierowac normami, do niedawna było to 3,0 W/m2, obecnie zalecane jest 6,8 W/m2 z czym sie nie zgadzam i dalej przyjmuje 3,0 W/m2. Nie jest to duzy procent całosci strat, a poniewaz zawsze przyjmuje nadmiarowo moc grzejnika podłogowego ok 10-15% to nawet calkowity brak zysków bytowym w danym pomieszczeniu nie powoduje spadku temp wenątrz. Odnosnie zakłocen od zysków, wszystkich zysków to sprawe czesciowo załatwia samoregulacja a czesciowo inne systemy regulacji temperatury. Załozenie jest takie ze do obliczen obciązenia cieplnego nie bierze sie zysków słonecznych, czyli defacto są to obliczenia dla pory nocnej.

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.513
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Dobrze można zrobić i co 50 cm tylko podnieść parametry
    Ale dalej bedzie to jednakowy rozstaw który nie ma uzasadnienia.

  20. #260
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    718

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A jak myslisz fachman jest jakaś granica zmniejsznia czy najlepiej aby rurki się stykały ze sobą ? Wtedy Tz bedzie naprawde cool.
    Dokładnie tak .

Strona 13 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony