dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1003

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Spadek temperatury o 1 stopień w zimie u mnie powoduje, że wszyscy wskakują w sweterki i ciepłe skarpety - to jest bardzo niekomfortowe.
    Druga sprawa, spadek o 1 stopień trwa przy sporych mrozach około doby, przy całkowicie wyłączonym ogrzewaniu podłogowym.
    kroles, ale ty masz kable grzejne i to w szlichcie odciętej styro od płyty? chodzi o to, aby w nocy jak się śpi nie było tych 23 stopni tylko mniej, nikt w swetrach nie będzie biegał

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kroles

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Kod pocztowy
    42-253
    Posty
    501

    Domyślnie

    Cytat Napisał vendea Zobacz post
    chodzi o to, aby w nocy jak się śpi nie było tych 23 stopni tylko mniej, nikt w swetrach nie będzie biegał
    W przyzwoicie ocieplonym domu to słabo działa, niezależnie od sposobu grzania. Chyba że otworzysz okno przed spaniem. Jeśli w cyklu dobowym da się zrobić 2 stopnie różnicy, to znaczy, że izolacja jest bardzo kiepska, albo gdzieś hula wiatr.
    No ale każdy dom jest inny, ja kilka przekonań musiałem zweryfikować jak już dom stanął.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    W przyzwoicie ocieplonym domu to słabo działa, niezależnie od sposobu grzania. Chyba że otworzysz okno przed spaniem. Jeśli w cyklu dobowym da się zrobić 2 stopnie różnicy, to znaczy, że izolacja jest bardzo kiepska, albo gdzieś hula wiatr.
    No ale każdy dom jest inny, ja kilka przekonań musiałem zweryfikować jak już dom stanął.
    dzięki kroles. myślałam, że jednak ta bezwładność mniejsza będzie. w moim starym domu mam wodną podłogówkę i właśnie sobie wyobrażałam, że kable będą dawały dużo dynamiczniejsze sterowanie, ale masz rację, że nie przemyślałam izolacyjności dużej... wyjdzie w życiu, tak czy siak regulator z możliwością podbicia chociaż raz na dobę temperatury przez program czasowy jest mi potrzebny...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony