dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 46
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 905
  1. #501

    Domyślnie

    Wczoraj właśnie zamówiłem na próbę ten brzeszczot Makity coś około 120zl. Zastanawiałem się ile wytrzyma i czy to będzie dobrze współpracować z BK ale widzę po twojej opinii, że tak.... to fajnie

  2. #502

    Domyślnie

    Pamiętaj tylko, że jeśli nie będziesz ruszał lisicą to Ci sklinuje... potem jest ciekawie

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #503
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Bardzo mnie cieszy twoja wersja ze lisem j zna ceramike I to daje rade bo wlasnie sie martwilem ze bezaligatora sie nie obedzie przy porothermie...

  4. #504
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja też juz nabyłem aligatora takiego samego co Kamil, wyrwałem za za 380zl i odrazu zamówiłem nowe brzeszczoty za 200zl na wszelki wypadek.

  5. #505

    Domyślnie

    Do takich prac jak wasze lepszy aligator niż szablasta,brzeszczoty jeżeli macie ostre to nie ma sensu kupować nowych,ponieważ oryginalne Dewalt wytrzymują kilka lub nawet kilkanaście tysięcy cięć przy mądrym użytkowaniu czyli nie pchaniu na siłę...

  6. #506

    Domyślnie

    Piła sprawuje się wyśmienicie....

    Dzisiaj z rana ruszyły prace do przodu!
    Na plac budowy powrócił mój ojciec (wreszcie ma trochę wolnego od pracy).
    Naprawdę to był dobry dzień, który podbudował mnie, bo nie ukrywam, że samemu to gówno szło....

    Budowa z Ytonga jest naprawdę super
    Jak klocki lego...
    Jeden smaruje, drugi przykłada pustak, poziomka, puk, puk następny




















  7. #507
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Ladnie to wyglada, wrecz sterylnie graty postepow. Kawak chalupy patrzac na ostatnie foto... ile klockow dzis ulozyliscie? Liczycie ile wam dziennie idzie a ile jak jestes solo?

  8. #508

    Domyślnie

    Ciężko to liczyć, bo jak byłem sam układałem np pierwszą warstwę która wymaga bardzo dużo dokładności i ustawienia kątów itp.
    Czyli jednym słowem kupe zabawy. Później na taką warstwę kolejną kładzie się w mgnieniu oka

    Więc liczenie nie jest miarodajne. A po drugie to nie wyścig, aby liczyć. Robimy tyle ile możemy.
    Budujemy z "doskoku" czasami jestem na budowie o 7 rano, czasami o 12. Więc dzienny wynik również byłby zaburzony.


    Co do sterylności to nie przesadzajmy, na sam koniec roboty ładnie pozamiatałem i poznosiłem docinki w jedno miejsce.
    Raz na tydzień musimy robić takie prace, aby zachować wspomniany ład

  9. #509
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam w nowym sezonie

    Bardzo ładnie to wygląda, czy mogę wiedzieć na co jest murowane dokładnie. Ja zakupiłem bloczki silikatowe na ściany działowe i i myślę raz na co to murować, dwa jaką techniką łączyć ze ścianami pozostałymi z pustaka ceramicznego. Klocki działowe 8cm.
    Pozdrawiam
    Ryś

    PS W jeden opcji polecono, aby robić na standardową zaprawę z zakotwieniem prętem 6mm w ścianie z pustaka przez fugę??Tak to chyba najtaniej wyjdzie, ale czy oby?
    Ostatnio edytowane przez RysiekWLKP ; 30-04-2018 o 05:38
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  10. #510
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał RysiekWLKP Zobacz post
    PS W jeden opcji polecono, aby robić na standardową zaprawę z zakotwieniem prętem 6mm w ścianie z pustaka przez fugę??Tak to chyba najtaniej wyjdzie, ale czy oby?
    możesz też naciąć flexem rowek i wtopić tam pręt w kleju.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  11. #511
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zolw82
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    55-020
    Posty
    183
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Murowane jest na cienką spoinę klejem ytong, łączniki są ze stali nierdzewnej dedykowane do ytonga.

  12. #512

    Domyślnie

    zolw82 - zna temat jesteśmy w ścisłym kontakcie telefoniczno, meilowo, SMSowo, Facebookowo, i w realu

    Co się dzieje?
    Majówka w święta nie pracowałem, bo nie będę harował jak wół...
    Piwka też się napić trzeba.

    No, ale coś tam w dni wolne podziałaliśmy z tatą
    Kolejne 10 palet dojechało.
    Stan na dzisiaj:




  13. #513

    Domyślnie

    Nie ma czasu robić...
    Ale coś tam małymi kroczkami idzie do przodu, od przyszłego tygodnia będę napiedzielał dzień noc trzeba podgonić.
    Jest taki upał, że pracowałem dzisiaj i wczoraj od 4:30 do 10 i od 17-22

    Oczywiście druty zatopione zaprawą cementową, a na to dopiero idzie klej












  14. #514
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    Te druty na której warstwie? czy tylko na wysokosci okien?

  15. #515

    Domyślnie

    Druty tylko pod przedostatnią warstwą otworów okiennych. Dłuższe o 60-80 cm niż otwór

  16. #516
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Po co te druty na winklu? Czemu takie grube 6mm by stykło , 80cm za otwór też przesadzone.

  17. #517

  18. #518

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Po co te druty na winklu? Czemu takie grube 6mm by stykło , 80cm za otwór też przesadzone.
    Równie dobrze zwykły styropian na ocieplenie fundamentów (zamiast XPS), najtańszy dysperbit i to jedna warstwa (zamiast Izoplastu i 3 warstw), beton B10 na chudziaka (nie B25), najtańszy Solbet też by starczył zamiast drogiego Ytonga

    Ja buduję dla siebie - nie na handel


    Druty na winklu "dozbrojenie strefy podokiennej" dla okna narożnego

  19. #519
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Równie dobrze zwykły styropian na ocieplenie fundamentów (zamiast XPS), najtańszy dysperbit i to jedna warstwa (zamiast Izoplastu i 3 warstw), beton B10 na chudziaka (nie B25), najtańszy Solbet też by starczył zamiast drogiego Ytonga

    Ja buduję dla siebie - nie na handel


    Druty na winklu "dozbrojenie strefy podokiennej" dla okna narożnego
    O izolacjach nie pisałem, dawanie B25 zamiast B10 na chudziak nie ma żadnego sensu poza widzimisię inwestora , a Solbet czy Ytong to marketing.

    Druty takie pod oknem też sesnu nie mają a po narożnym wystarczy na końcach dać - ale rozumiem "dla siebie"

  20. #520
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kocbeat

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-217
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Druty takie pod oknem też sesnu nie mają a po narożnym wystarczy na końcach dać - ale rozumiem "dla siebie"
    Bardzo się mylisz. Kiedyś nie dałem i tynk popękał od środka pod oknami. Od zewnątrz nie było widać bo styropian jest.

Strona 26 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony