dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Co wy z tymi dużymi zdjęciami Ja widzę normalne, a nawet można by rzec - małe.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    U mnie ma być blat kuchenny równo z parapetem (wys. 86cm)
    żonka tak wymyśliła i cóż ja biedny mam do gadania

  3. #63

    Domyślnie

    A ja planuję parapet z kafelek, które będę kłaść na ścianie nad blatem. Bodajże na stronie Ikea można podpatrzeć takie parapety. Ja celowo zrezygnowałam z parapetu drewnianego w kuchni.

  4. #64

    Domyślnie

    Miałam plan identyczny z Twoim - zrobić parapetoblat i tak samo wybił mi go z głowy facet, który robił mi kuchnię. Z tym że blat ten miał spełniać u mnie rolę stołu w kuchni. Pan od kuchni uzmysłowił mi, że stół będzie za wysoki dla zwyczajnych krzeseł a za niski dla hokerów. Zrobiłam parapet oddzielnie i stół oddzielnie, ale wszystkie płaszczyzny - blaty, parapet i stół z jednego "materiału" i wygląda fajnie.
    Nie przejmuj się koniecznością zmiany planu, za jakiś czas nie będziesz nawet o tym pamiętać
    Powodzenia!

  5. #65

    Domyślnie Re: Blat a parapet w kuchni-mam problem:(

    Cytat Napisał iwett27
    Kurde jakos nie moge sobie wyobrazic parapetu nad blatem...A jesli juz tak zostanie to jaki kolor zrobic taki jak blat czy inny???? Masakra jakas! Poradzcie mi cos prosze!!!!!!!
    Spokojnie
    Miałam tak w poprzedniej kuchni - blat był ciemno-szary a parapet biały.
    Wyglądało dobrze: blat nawiązywał do mebli a parapet do okna i wszystko pasowało.

  6. #66

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez angelika_p ; 21-07-2016 o 11:06 Powód: zdjęcie

  7. #67

    Domyślnie stół ala parapet w kuchni

    prosze o pomoc zamówiłam meble pod zabudowe do kuchni , mam jednak problem ze stolikiem.W kuchni są drzwi balkonowe 90i przy tym okno, chciałam a blatu takiego jak pod zabudowę zrobic parapet i wyciągnąc go w naroznik kuchni jako stół ale w żaden sposób nie moge dopasowac kształtu tego stolika i parapetu czy macie jakies pomysły a może gotowe zdjęcia

  8. #68

    Domyślnie

    A pomyslałaś o wysokości tego stolika i jego funkcjonalności? Nie wiem na jakiej wysokosci masz mieć ten parapet, u mnie jest on wyżej niż blat w kuchni, a tym samym stół i ktoś mi uświadomił, że robiąc razem stolik z parapetu nie znajdę do niego krzeseł bo hokery będą za wysokie, a zwykłe krzesła za niskie. Radzę przemyśleć sprawe.

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: stół ala parapet w kuchni

    Cytat Napisał barbaretta07
    chciałam a blatu takiego jak pod zabudowę zrobic parapet i wyciągnąc go w naroznik kuchni jako stół ale w żaden sposób nie moge dopasowac kształtu tego stolika i parapetu czy macie jakies pomysły a może gotowe zdjęcia
    A z czym masz konkretnie problem? Jakiż to zawiły kształt powoduje, że nie można go wykonać. A może być rzuciła schematem jak to ma być umieszczone.

  10. #70

    Domyślnie

    Miało byc tak : blat i parapet jednocześnie równo na jednym poziomie, czyli blat wchodzący w okno
    Zamawiając blat kuchenny ( szer. standard 60 cm) dowiedziałam się wczoraj,
    że należałoby zamówić ten kawałek na dł. całej ściany ( 3 m) o szer. 90 cm, koszty blatu zwiekszają się wtedy o 100 %.
    Dla zasady nie zapłacę tyle za coś takiego.
    Ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu ?

  11. #71

    Domyślnie

    Ja mam gorzej - parapet jest o 10 cm NIŻEJ niż blat. To dlatego że meble mam wyższe niz standard. Musiałabym chyba zastrzelić kogoś w spółdzielni żeby mi pozwolili podnieść okno, więc machnęłam ręką.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał lamia6806
    Miało byc tak : blat i parapet jednocześnie równo na jednym poziomie, czyli blat wchodzący w okno
    Zamawiając blat kuchenny ( szer. standard 60 cm) dowiedziałam się wczoraj,
    że należałoby zamówić ten kawałek na dł. całej ściany ( 3 m) o szer. 90 cm, koszty blatu zwiekszają się wtedy o 100 %.
    Dla zasady nie zapłacę tyle za coś takiego.
    Ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu ?
    Nie wiem jaki głęboki ma być ten parapet ale mnie sie nasuwa jedno - zmniejszyc głębokość szafek. One i tak standardowo są płytsze niż 60 cm więc może nie będzie dużej straty.

  13. #73

    Domyślnie

    Parapet okienny o szer. ok. 12 cm. Nie wyobrażam sobie zmniejszenia o tyle szafek.

  14. #74

    Domyślnie

    A nie mozna zwęzić parapetu tzn. zlicować go ze ścianą? My tak właśnie mamy i wygląda to bardzo dobrze
    Zapraszam na swój prywatny blog http://www.milemaison.blogspot.com/

  15. #75

    Domyślnie

    Zlicowany ze ścianą ma tyle szerokości. Ściana jest z porotermu 30 cm

  16. #76

    Domyślnie

    nie wiem z czego zamawiasz blat, jeśli z kamienia to często blat jest łączony z parapetem. Czyli nie jest wycinany z całości. Jest wtedy duża oszczędność na materiale.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    lamia
    my właśnie mieliśmy taki sam problem, ale pan który robi nam kuchnię, aby nie naciągać nas na koszty, zaproponował, że ten kawałek , który idzie w okno zamiast parapetu zrobi osobno z blatem, ale skręci go z blatem tak, że nie będzie śladu łączenia. Nie wiem czy jasno to przedstawiłam, ale myślę , że rozumiesz o co chodzi?

    Pozdrawiam

    Beata

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał lamia6806
    Miało byc tak : blat i parapet jednocześnie równo na jednym poziomie, czyli blat wchodzący w okno
    Zamawiając blat kuchenny ( szer. standard 60 cm) dowiedziałam się wczoraj,
    że należałoby zamówić ten kawałek na dł. całej ściany ( 3 m) o szer. 90 cm, koszty blatu zwiekszają się wtedy o 100 %.
    Dla zasady nie zapłacę tyle za coś takiego.
    Ma ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu ?
    nie rozumiem tesktu "dla zasady nie zapłacę" - chcesz meić blat i parapet z jednego kawałka materiału, to musisz zapłacić za cały wykorzystany materiał. nie za ten co bedzie leżał efektynie na blato-parapecie.

    ja chciałam tak miec i byłam tefo swiadoma, ze płace sporo drożej. ale zalezało mi żeby nie było łączeń, bo jednak skoro to blat-patapert, to oznacza ze pod oknem i każde łączenie bedzie widoczne.
    ja mam blat z granitu, zapłąciłam za cały materiał i nawet ścinki dostałam już małż kombinuje co z nich zrobic
    od 25.09.2009 mieszkamy na wsi

  19. #79

    Domyślnie

    Też nie rozumiem tego oburzenia stolarz musi nabyć cały blat, to on ma być stratny?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony