dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.041
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał bantex11 Zobacz post
    Teraz stoję przed dylematem ekogroszek lub pompa ciepła powietrzna.
    Podłogówka będzie w całym domu oprócz garażu i kotłowni. To daje ok 185 m po podłodze. W projekcie jest napisane że zapotrzebowanie na energię cieplną przy centralnym ogrzewaniu to 12,1 kW. Kocioł gazowy dobrany jest na 24 kW. Do tego dochodzi zapotrzebowanie na cwu. (4 osoby). Do tej pory myślałem że pójdę w ekogroszek ale nie wiem czy nie zdrożeje, do tego swoje też kosztuje, do tego koszty komina, czyszczenie, miejsce na składowanie jest potrzebne i tak mnie naszło czy nie lepiej trochę dorzucić i pójść w ta pompę ciepła. W projekcie jest gaz i kotlownia niewielka bo ma 330x150 (tę ściankę mogę przesunąć o jakieś 30-40 cm) także na pompę ciepła idealna ale podobno i ekogroszek się zmieści. Czy ktoś potrafi mi mniej więcej (a najlepiej dosłownie) podac jakis model ww. pompy która bedzie ok dla mnie?
    .
    Witam, na początek należy zauważyć, że powietrzne pompy ciepła są dostępne jako urządzenia tylko do cwu i są również takie, które mogą zarówno ogrzewać budynek jak i przygotowywac ciepłą wodę i w nawiązaniu do wczesniejszej dyskusji - mogą w 100% pokrywać zapotrzebowanie na ciepło.
    Cóż, z opisu nigdy dobór urządzenia nie będzie najlepszy, [moderowano]
    W razie pytań pozostaję do dyspozycji
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-07-2017 o 08:07 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony