dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 69

Temat: Nowa matura

  1. #41

    Domyślnie

    Ew-ka, moje meki piekielne dopiero 27.04. A teraz luz-bluz Znowu siedzi u swojej dziewczyny!

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    następna chwila prawdy w czwartek o 10.55 - ustny angielski

  3. #43

    Domyślnie

    Ewka, będzie dobrze, u nas dzisiaj wszyscy zdali, ustny nie jest taki trudny- ten podstawowy...
    a jaki zdaje Twoje dziecko? podstawowy czy rozszerzony?

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Trzymajcie kciuki za MATURZYSTÓW !!!!!

    Moja Kaśka od godziny pisze egzamin z tzw ... dojrzałości .....

    ale mnie nosi ,a miałam nadzieję na opanowanie

  5. #45

    Domyślnie

    No i po pisemnym polskim... Trochę zaskoczenie z tym "Potopem". Zobaczymy, jaki klucz wymyślą do tego tematu, bo tak naprawdę, to właśnie od klucza w dużej mierze zależy liczba uzyskanych punktów. Niestety, u nas na próbnej, klucz był idiotyczny...
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Świete słowa- Kaśka stwierdziła,że nic prostszego nie mogli wymyślić,całośc zawarta w dwóch zdaniach - tylko rozwinąć temat
    Co do klucza ???? jezyk polski to bogactwo słów i porównań ,ten klucz niestety ograniczy słownictwo do podstaw - porażka

  7. #47

    Domyślnie

    Zgadzam się Ew_ka, nowa matura niestety często odbiera inwencję twórczą, oryginalność i własne zdanie. Trzeba się "dopasować" do modelu odpowiedzi. Zupełnie się z tym nie zgadzam, bo często tracą na tym zdolni, inteligentni uczniowie, którzy mają coś do powiedzenia od siebie.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  8. #48

    Domyślnie

    dajcie spokoj z nerwami,wystarczy 30 % zeby zdac! moja corka z ustnych dwa razy po dwadziescia pkt,a pisemny polski chyba zda...Ona jest techniczna,jutro pisze rozszerzona matematyke.chyba jednak ja sie boje bardziej niz ona,przynajmniej dzisiaj.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    o wlasnie, i mnie *** bierze jak taki co zdaje rozszerzona matme, fizyke czy chemie, musi sie meczyc z polskim

  10. #50

    Domyślnie

    No widzisz, invx, a mimo tego, że się męczą, to znaczny procent polskiego społeczeństwa cierpi na tzw. "wtórny analfabetyzm". Badania statystyczne biją na alarm: przeciętny Kowalski ma poważne kłopoty ze zrozumieniem prostej instrukcji obsługi albo artykułu w gazecie, męczy się z napisaniem prostego pisma urzędowego, duka przy głośnym czytaniu, a o ortografii nawet nie wspomnę, bo wystarczy forum przejrzeć. Gdyby nie obowiązek matury z j. polskiego to byłoby jeszcze gorzej...
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Mojej corci zostala jeszcze rozszerzona historia -czwartek .Dzisiaj jej koledzy -matematycy stwierdzili ,że matma była TRUDNA i Kaska jest w szoku ,ze tak wyjatkowi matematycy oceniają mature z matematyki....ciekawe jaka bedzie historia

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał patunia
    No widzisz, invx, a mimo tego, że się męczą, to znaczny procent polskiego społeczeństwa cierpi na tzw. "wtórny analfabetyzm".gorzej...
    Niedawna, rzucona mimochodem wypowiedź nastolatki z innego forum:

    Ale chyba wy jesteście dziwni siedzimy w szkole komp przy kompie bo mamy informatyke a jest połączenie sieciowe! Jeżeli chcecie wiedzieć to ja mam 2 z polskiego ale Iksińska ma 4 i pisze ludziom wypracownia za kase!! więc chyba wy zabardzo się czepiacie!!!

    Wydawało mi się, że w fakcie posiadania "2" z polskiego nie ma nic do chwalenia się. Wydawało mi się, że pisanie komuś pracy za kasę jest naganne - także dlatego, że w wyniku takiego postępowania nieuk pozostaje nieukiem. Wydawało mi się też, że lekcje infomatyki służą do czegoś innego, niż przep....dalanie czasu na snuciu się po internecie. Wkurza mnie to zwłaszcza, że pieniądze na taką "edukację" pochodzą z m.in. moich podatków. Ja się pytam JAK takie dzieciaki chcą zdać maturę ?...

    Mówi się, że młodzież to przyszłość narodu. Zaczynam się bać...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #53

    Domyślnie

    No i po maturach. Ufff.... Co za ulga, zwariować można było przez ten miesiąc. Biedni maturzyści, jeszcze tak długo muszą czekać na wyniki!
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że w fakcie posiadania "2" z polskiego nie ma nic do chwalenia się. Wydawało mi się, że pisanie komuś pracy za kasę jest naganne - także dlatego, że w wyniku takiego postępowania nieuk pozostaje nieukiem. Wydawało mi się też, że lekcje infomatyki służą do czegoś innego, niż przep....dalanie czasu na snuciu się po internecie. Wkurza mnie to zwłaszcza, że pieniądze na taką "edukację" pochodzą z m.in. moich podatków. Ja się pytam JAK takie dzieciaki chcą zdać maturę ?...
    i to jest racja !!, w duzej wiekszosci szkol (na wsiach to wszytskich), informatyke traktuje sie jako czas na serfowanie po necie, abo granie, a "nauczyciel" w tym czasie robi to samo, albo w pokoju kawe pije. A w kolejnej czesci polskich szkol ucza obslugi painta przez 3 lata !! I to jest wina ttylko i wylacznie nauczycieli, czesto sa to ludzie po jakis kursach paro tyg. ktorzy ledwo kompa potrafia wlaczyc. A na informatyce to jak na zadko ktorym przedmiocie jest wyjatkowo duzo zagadnien kturych sie uczyc mozna. Zaczynajac od prostych rzeczy jak algorytmika, a konczac na jezykach obiektowych programowania. Takich co tak pozwalaja czas marnotrwaic to bym kur** powiesil

  15. #55

    Domyślnie

    [quote="invx"]
    I to jest wina tylko i wylacznie nauczycieli, czesto sa to ludzie po jakis kursach paro tyg. ktorzy ledwo kompa potrafia wlaczyc. A na informatyce to jak na zadko ktorym przedmiocie jest wyjatkowo duzo zagadnien kturych sie uczyc mozna. Zaczynajac od prostych rzeczy jak algorytmika, a konczac na jezykach obiektowych programowania. Takich co tak pozwalaja czas marnotrwaic to bym kur** powiesil
    Oczywiście macie rację, że jest część nauczycieli, którzy nie mają powołania do tego zawodu i nie powinni pracować w szkołach, ale znacznie przesadzacie z tym uogólnianiem. Nie wszystko i nie zawsze to wina nauczyciela, bardzo często bywa odwrotnie: uczniom po prostu nie zależy, żeby się czegoś nauczyć, bo jeszcze nie rozumieją, że to im się w życiu przyda...

    W jakiej to szkole uczy ktoś po paru tygodniach kursu??? Żeby uczyć w szkole trzeba mieć uprawnienia pedagogiczne i wyższe wykształcenie (mówię teraz o szkołach ponadgimznazjalnych), więc jeśli takowy nauczyciel rzeczywiście pracuje, to jest to wina dyrektora, który go zatrudnił wbrew przepisom.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ucznia to sie nie chce niczego uczyc i tak samo moga powiedziec ze nie chce im sie polskiego uczyc, a niech tak powiedza i co ... ? to dlaczego z infy ma byc inaczej

    W jakiej to szkole uczy ktoś po paru tygodniach kursu??? Żeby uczyć w szkole trzeba mieć uprawnienia pedagogiczne i wyższe wykształcenie (mówię teraz o szkołach ponadgimznazjalnych), więc jeśli takowy nauczyciel rzeczywiście pracuje, to jest to wina dyrektora, który go zatrudnił wbrew przepisom.

    uprawnienia moze maja, i jakies wyzsze tez maja tylko powiedzmy sa po chemii, i potem ktos ich wysyla na 3tyg. kurs i ucza infy

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    uprawnienia moze maja, i jakies wyzsze tez maja tylko powiedzmy sa po chemii, i potem ktos ich wysyla na 3tyg. kurs i ucza infy
    Dalej się będę upierać, że to wbrew przepisom Żeby uczyć "drugiego przedmiotu" (a więc innego niż ten, który się studiowało), trzeba ukończyć studia podyplomowe, które trwają obecnie minimum 4 semestry. Zwykły kurs nie daje kwalifikacji nauczania dodatkowego przedmiotu.
    "Każdy człowiek jest wart o połowę mniej niz mu się wydaje i dwa razy wiecej niz przyznaje mu ogół"
    gg: 7493536

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Matura, matura.... i po maturze. Wyniki są już znane a w tym wątku panuje grobowa cisza........

    Jak wasze latorośle? Czy obawy i stresy były uzasadnione?
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Moja latorośl jeszcze nie zdawała, ale znam wyniki córki siostry. Zdawała rozszerzoną matematykę. Mam nadzieję, że się nie pomylę, przekazali mi dane w procentach
    - j. Polski - 90%
    - matemetyka podstawowa 85%
    - matematyka rozszerzona - 60%
    - angielski - 70%
    reszty nie wiem.

  20. #60

    Domyślnie

    no i po maturze... z polskiego 61 % (ale Olga jest "techniczna"wiec to bardzo dobry wynik)matematyka podstawowa 98%,rozszerzona 92%,niemiecki 98%/86% i fizyka 84%.W domu swieto lasu !!!

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony