dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 53
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1043
  1. #261

    Domyślnie

    Zamysł na tymczasową bramę był taki, że wykorzystamy pozostałości po kontrłatach. Planowałem ramkę dookoła otworu, i o ile wkręcenie w ytong to łatwizna, wywiercenie i zakołkowanie w płytę fundamentową (po zakupie wiertła 12) też w sumie nie było super trudne, to w przypadku nadproża skończyło się kompletną porażką. Zupełnie zapomniałem, że było ono lane przez ekipę na miejscu i jest turbo zazbrojone, m.in. na dole 5 prętów - mimo kilku prób nie trafiłem w żadne puste miejsce... Wymyśliłem obejście, ale ubolewam, bo ucierpiała na tym ostateczna wytrzymałość, chociaż póki co stoi i nie zapowiada się, żeby miało być inaczej, no ale to też zobaczymy jak przetrwa wizyty ekip.
    Początkowo miała być dwuskrzydłowa, ale uznaliśmy, że jedno skrzydło w zupełności wystarczy (1,25m), więc wkręciłem wszystkie zawiasy jakie zakupiłem w tym celu (sztuk , co też mam nadzieję wpłynie pozytywnie na wytrzymałość. Plus tego rozwiązania taki, że ekipom damy kluczyk do kłódki, którą w razie czego tanim kosztem można wymienić. Nie damy za to kluczy do drzwi docelowych.

    Dom z oknami i drzwiami wygląda już co raz bardziej jak dom.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #262
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Ale w domu cyrkulacji nie będzie, bo łazienki planujemy zaraz przy kotłowni, a w kuchni ciepła woda jest zbyt rzadko używana, by opłacało się dodawać cyrkulację.
    O to, to to to

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Eleganckie okna
    Dzięki
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #263

    Domyślnie

    Gratulacje!!! Ten etap zawsze cieszy, ale i też kosztuje. Dobrze, że macie to z głowy.

    Nie zapomnijcie pościągać tych folii z stolarki, bo jak wam to przyschnie to będzie mega problem.

    Rozumiem, ze jedziecie z instalacjami ?
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  4. #264

    Domyślnie

    Z oknami wygląda dużo lepiej Całkiem fajna ta brama
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  5. #265
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kriss7 Zobacz post
    Gratulacje!!! Ten etap zawsze cieszy, ale i też kosztuje. Dobrze, że macie to z głowy.

    Nie zapomnijcie pościągać tych folii z stolarki, bo jak wam to przyschnie to będzie mega problem.

    Rozumiem, ze jedziecie z instalacjami ?
    Dzięki! Folie już zdjęte. Zdjęcia były z piątku, a folie zdejmowaliśmy w sobotę. Teraz instalacje. Rekuperacja właśnie dzisiaj się rozpoczęła. Tyle hajsu poszło na dom, a oni teraz mi to dziurawią i psują Centralny odkurzacz zaplanowany na czwartek. Potem elektryka
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  6. #266
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał walec7_7 Zobacz post
    Z oknami wygląda dużo lepiej Całkiem fajna ta brama
    Pewnie że lepiej. Brama pierwszorzędna. Najlepsza brama jaką widziałam
    I ogólnie kłamią, że w domu z oknami cieplej Zimnica taka, że ja cię. Na dworze przyjemne 10 stopni, a w środku lodówka. Naciągnęły mury mrozu i trzymają.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Pewnie że lepiej. Brama pierwszorzędna. Najlepsza brama jaką widziałam
    I ogólnie kłamią, że w domu z oknami cieplej Zimnica taka, że ja cię. Na dworze przyjemne 10 stopni, a w środku lodówka. Naciągnęły mury mrozu i trzymają.
    U mnie jest dokladnie tak samo. W sobote wylazłem po paru godzinach na zewnątrz i uderzyła we mnie fala ciepła. Mam nadzieje, że jak wygrzeje posadzki to budynek sie również wygrzeje.
    Indywidualny 179,3m2/172m2 p.u. bez garazu;
    ściany porotherm+20cm grafit 0,033; podłoga 20cm EPS100 0,036, strop gestożebrowy porotherm-27cm, dach wełna ursa 035 15+15cm, creaton domino grafit; okna: KN3 85mm-3szyby; reku Aeris 350; 100% podłogówka, PC Panasonic Aquarea H T-CAP 9kW

    Dziennik

  8. #268
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Kolejny tydzień i kolejne nowości na budowie. Nie wiem kto to wymyślił, że pierwszy etap, ssz, jest fajny bo się "coś dzieje", mury rosną, każdego dnia coś nowego, a potem to już tylko kasa leci i nic się nie zmienia Guzik prawda Bardzo mi się podobają te prace w środku.

    Pierwszą instalację wykonał Pan Jerzy, a była to rekuperacja. Całość zabrała jego trzyosobowej ekipie dwa dni, od 9:00 do 19:00. Bardzo sensowni ludzie. Wszystko dokładnie ustaliliśmy, wzięli pod uwagę mojego bzika na punkcie symetrii i starali się jej trzymać tam gdzie to możliwe. Nie mam żadnych uwag. Wszystkie otwory były wiercone na mokro, a pod stropem wisiał worek na odpadki i lejąca się wodę. Do składziku, gdzie było parę naszych rzeczy, panowie przynieśli nawet z podwórka fornir, którym poprzekładane były dachówki i przykryli te rzeczy, żeby nam się nie pobrudziły.


    Zdjęć mamy mnóstwo, więc tutaj wrzucam tylko zbiorcze, a poniżej linkuje do pokazywarki.

    Otwory na anemostaty:


    Rury na podłodze poddasza:


    Rury na strychu:


    Rury spiro:


    Komplet zdjęć: część 1, część 2, część 3
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #269
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Druga instalacja to odkurzacz centralny. Panowie uwinęli się w 4 godziny i rozłożyli od razu zarówno pionową, jak i poziomą część instalacji. Przed samymi wylewkami przyjadą jeszcze ponownie sprawdzić szczelność instalacji.

    Zdecydowaliśmy się na 4 gniazda i 2 vroomy. Dwa gniazda na górze, jedno w części mieszkalnej (przy schodach) na parterze, vroom w wiatrołapie i vroom w kuchni oraz gniazdo w garażu. Mogliśmy zainstalować odkurzacz w garażu i wtedy gniazdo nie byłoby potrzebne, ale nie chcemy zagracać sobie tego pomieszczenia. Kotłownię mamy naprawdę sporą i będziemy tam upychać konsekwentnie wszystko co jest tam zaplanowane (instalator rekuperacji też chciał początkowo przesunąć go do garażu). Zapomniałam powiedzieć instalatorowi, że w garażu będzie jeszcze 5cm ocieplenia i zlicował nam gniazdo ze ścianą, ale nie ma tragedii, wyprostujemy temat przy montaży osprzętu i jednostki. Druga sprawa do zadecydowania to był wylot zużytego powietrza. Na ścianie z odkurzaczem mamy rekuperator i czerpnię, więc nie wskazane jest instalować wyrzut z odkurzacza pod czerpnią. Ostatecznie wpięliśmy się do komina, który i tak nie będzie wykorzystywany do niczego innego.

    Niestety musimy sami przytwierdzić sobie rurę biegnącą do kuchni bo na odcinku kilku metrów nie jest nijak przymocowana i jak się ją kopnie to lata w te i wewte. Trochę bardziej stabilne są rury w garażu, ale też dostaną opaskę.







    Komplet zdjęć: Odkurzacz centralny
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #270

    Domyślnie

    O, jak się dzieje! Śmieszny zawijas Wam wyszedł na strychu z reku. Tak było w projekcie? Zastanawiam się po prostu, czy opory na tym zawijasie będą jakoś wpływać na instalację, czy są pomijalne
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Może właśnie po to jest, by zwiększyć opór?
    Tak robi się w przypadku krótkich odcinków, żeby wyrównać opory.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    O, jak się dzieje! Śmieszny zawijas Wam wyszedł na strychu z reku. Tak było w projekcie? Zastanawiam się po prostu, czy opory na tym zawijasie będą jakoś wpływać na instalację, czy są pomijalne
    Tam jest po prostu ciasno - to chyba głównie dlatego. Pan Jerzy miał przeliczone te odcinki tak żeby było prawidłowo - ja mu wierzę i tego nie sprawdzałam.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #273

    Domyślnie

    no, no... na zdjęciach wszystko wygląda bardzo porządnie. Ja mam wentylację grawitacyjną, więc akurat te instalacje mnie ominęły i nie mam porównania, ale widząc zdjęcia z innych dzienników, to u Was całość prezentuje się rewelacyjnie Gdyby wszyscy wykonawcy byli tacy, to budowa domu naprawdę mogłaby cieszyć.

    Zrobiliście coś jeszcze, czy czekacie na wykonawców?

  14. #274

    Domyślnie

    Przywędrowałam do Was za mamikiem i co tu widzę??
    Jakie postępy No gratuluję!!! Przepusty w stropie są mega Czegoś takiego spodziewałam się u siebie, tymczasem zastałam rozryte pustaki, aż przykro.
    No super wszystko wygląda. Kolejny etap za Wami.
    A czemu tych rur spiro macie tak dużo??
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #275
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to możecie już wentylować
    Super wam wyszła ta wentylacja też bym już chciał montować
    Też będę robił na pe flexach ,ale przekroje będą klasyczne czyli 160 do rozdzielaczy i 100 do pomieszczeń .
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  16. #276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Koszyk9

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Kod pocztowy
    74-105
    Posty
    40

    Domyślnie

    Ładnie idzie ale już od ponad 3 tygodni zaniedbujecie Swoich "kibiców". Mam nadzieje, że prace postępują nadal i "zaniedbanie" wynika z braku czasu

  17. #277
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Drodzy nasi towarzysze budowlanej doli Prace postępują, postaramy się opisać dalsze etapy niebawem. Faktycznie trochę brakuje czasu, ale się zmobilizujemy.

    @Raptor1 - czemu takie duże średnice?

    @mamik, @annatulipanna - prace były w toku i w zasadzie nadal są, choć teraz czekamy na hydraulika. Opiszę bardziej szczegółowo może wieczorem

    @Koszyk9 - cześć! Miło Cię widzieć u nas Podobno masz dziennik, ale nie masz w stopce linku do niego, więc nie wiem gdzie iść z rewizytą
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  18. #278

    Domyślnie

    Mam chwilę to pozwolę sobie troszkę naskrobać

    24.03.2018 (sobota)
    Mamy już instalację alarmową i płacimy 40zł/mc za dobre samopoczucie, bo firma ochroniarska (zakład pracy chronionej xD) przy podpisywaniu umowy uświadomiła nas, że jeśli zostaniemy np. okradzeni zanim oni przyjadą, to sorry "nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz". No ale zakładam, że 40zł/mc to niewiele za odstraszenie potencjalnych pijaczków, którzy mogliby zerwać instalację elektryczną, o czym za chwilę. Poza tym jest to wymagane do ubezpieczenia domu - nad czym aktualnie pracujemy, praktycznie finalizacja umowy. Wyszło nam to niecałe 500zł / rok, mogę streścić najważniejsze warunki, gdyby kogoś to interesowało.

    W czasie, gdy ekipa montowała alarm, miałem misję urwać, wyrwać lub uciąć wszystkie wystające śruby i gwoździe. Przecięte lub urwane zapsikałem farbą antykorozyjną, żeby w najgorszym wypadku nie wyszła rdza spod tynków.

    Schody były najgorszym miejscem


    Na poniższym zdjęciu widać, jak bardzo rozjechał się strop, a raczej ścianka działowa względem tegoż.


    Mieliśmy też w końcu czas na przejście się na spokojnie i sprawdzenie jakości montażu stolarki. No i w kilku miejscach wyszło to dalekie od ideału. Są to miejsca styku ciepłego parapetu z otworem okiennym.




    A tutaj z kolei doklejona folia przy montażu okien do drzwi w kotłowni.


    W czasie montażu okien wyszło, że nie dogadaliśmy sposobu montażu drzwi. Ale dogadaliśmy się z ekipą, dopłaciliśmy 300zł za robociznę i materiały za dwoje drzwi. Szkoda jednak, że ekipa nie zająknęła się słowem, że w takim miejscu prawidłowe przyklejenie taśm będzie prawie niemożliwe. W drzwiach wejściowych im się udało, a tutaj robił chyba ktoś inny...

    Zgłosiłem reklamację, ale cały czas rozmijamy się z ekipą która koniecznie chce to zobaczyć na własne oczy. Ciekawe co powiedzą.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #279
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Co tam, co tam u nas. Przez czas naszego milczenia robiła się elektryka.

    Dzwoniłam do Pana Janka już od lutego: "ojj, ja to dopiero po 19 marca będę wolny". No ale jak tylko zamontowali nam okna na początku marca, to od razu dzwoniłam po niego, żeby przyszedł na zaznaczanie punktów. Do tego etapu przygotowaliśmy się perfekcyjnie. Osobno rozrysowane na projekcie: oświetlenie dół, oświetlenie góra, gniazdka dół, gniazdka góra, a do tego pozostałe instalacje w jednym - wszystko z opisem i numeracją punktów i gniazd. Pan Janek jak to zobaczył, to powiedział "to pani to wszystko przerysuje na ściany, a ja w poniedziałek mogę zaczynać. W poniedziałek 12 merca(!). Zapowiadało się rewelacyjnie, przez weekend wszystko zaznaczyliśmy czarną kredą na ścianach, dokładnie wysokość każdego punktu i ewentualnie odległość od okna lub rogu ściany. Ale panowie nie zjawili się ani w poniedziałek, ani we wtorek, ani... a tu biały montaż wyskoczył, a tu cośtam. Ostatecznie weszli jak planowali czyli 19 marca. Z początku mówili, że wystarczy im tydzień. Zeszło 3 tygodnie. Z jakimiś lukami oczywiście, ale jesteśmy zadowoleni. Planowaliśmy od razu kłaść tynki, ale mamy umówionego hydraulika na 25-26 kwiecień i tylko by nie wyschły. Przynajmniej hydraulik będzie miał łatwiej.

    W międzyczasie zamontowaliśmy system alarmowy, o czym pisał Wojtek.

    Kto zmieniał w Tauronie taryfę z budowlanej na mieszkaniowę? Trzeba ten magiczny dokument z nadzoru o odbiorze budynku? Bo na infolinii ciągle się go czepiają, ale słyszałam, że dużo osób zmieniało taryfę zaraz po założeniu instalacji.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #280
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    SKRZYNKA GAZOWA

    Ze skrzynka problem był od samego początku. Po pierwsze to był jeden z pierwszych "papierów budowlanych" jaki odebraliśmy. Po drugie "projekt" przyłącza wyglądał tak (wycinek):



    Po trzecie mamy na działce rezerwę drogową 3m od granicy działki. Projekt skrzynki elektrycznej był z nami konsultowany, ale projekt gazowej nie. I skrzynka elektryczna stoi tam gdzie powinna, czyli na granicy rezerwy, a gazową zastaliśmy w granicy działki. Zastanawialiśmy się co zrobić, bo z jednej strony sporo mieszkańców mówiło nam, że ta rezerwa była pod jakąś większa drogę, "wiejską przelotówkę" i plany się pozmieniały, drogi nie będzie. A z drugiej pojechaliśmy do Gminy, do wydziału dróg, to nam powiedzieli, że to jest rezerwa pod drogę osiedlową i co ma jakaś bliżej nieokreślona "przelotówka" do tego. No to dzwonię do gazowni, że skrzynka stoi źle i chcemy żeby ją przesunęli. I się zaczęło. Że po co, przecież tej(!) drogi nigdy nie będzie, oni zawsze w granicy, gmina uzgadniała ten projekt, więc czego szukamy, to będzie kosztować, bo przyłącze idzie ryczałtem a tutaj od mb kilka tysięcy. Ale my tak łatwo się nie dajemy. Napisaliśmy pismo, że dołączona do warunków mapa nie jest mapa do celów projektowych, nie ma na niej granic, odległości, nie ma zaznaczonej rezerwy drogowej, a różowa kreseczka nijak nie pozwala się zorientować w trasie przyłącza i lokalizacji skrzynki. Skrzynkę zastaliśmy w granicy działki pewnego pięknego dnia i nie mieliśmy wpływu na jej posadowienie. Przez tydzień była cisza, a potem telefon: "że no, że faktycznie projekt jakimś cudem nie był uzgadniany w gminie i faktycznie jest rezerwa i oni nam tę skrzynkę przesuną". Za ile? Za darmo I to nie tylko u nas takie babole ponoć zasadzili. Także warto chodzić i wychodzić sobie żeby było tak jak ma być

    Dzisiaj była ekipa i skrzynka już stoi obok elektrycznej. Oczywiście wiekopomnego zdjęcia brak, ale jutro zrobię
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 12-04-2018 o 20:07
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 14 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony