dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar 80x86
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    67

    Domyślnie Montaż paneli do metalowego rusztu

    Czy do metalowego rusztu (CD60) można zamontować panele z MDF (boazeria na pióro wpust)?
    Myślałem o zastosowaniu metalowych klamer do montażu tych paneli i przykręceniu ich do profili, tylko czy to się będzie trzymało?
    150m2 + garaż, ściany Silka + 17cm EPS 0,031, okna Vetrex V90+, podłoga EPS 0,031, wylewki anhydrytowe, dach Rockwool 30cm, PC Daikin Altherma 7,4 kW, WM Kinetic B Plus, PV 7,38kWp 18xHyundai 410 + FoxEss T8

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Wszystko można, tylko trzeba pamiętać o ograniczeniach materiałowych. Panele z MDFu to podłoga pływająca. Musi mieć miejsce na rozkurczanie się i rozsychanie.
    Ja widziałem podobną rzecz, ale gość na profil dał GK i ten panel na samym dole był przyklejony albo przykręcony. Jak rozumiem robisz to gdzieś na ścianie. Reszt paneli była układana normalnie, a przed wypadnięciem z każdej strony taki panel był trzymany kątownikiem mocowanym do ściany.
    https://www.youtube.com/watch?v=s-NFKk57HmQ
    To inny filmik jak widziałem, ale może się przyda. Osobiście kładłem parkiet dębowy na ścianie. Kleiłem go na jakiegoś turbo fixa. Minus jest taki, że przydałoby się pracę podzielić na kilka dni i dobrze dociskać poszczególne płytki, bo parkiet dębowy (jakiś najtańszy bo to szło na ścianę) miał taką przypadłość, że jakbym ułoży np 10 płytek jedna na drugą jak na podłodze, to łatwo miał się wybrzuszyć do góry środkiem. Boków nie można było podnieść w górę bo klinowały się na zamkach w tą stronę. Także tu uczulam abyś zwrócił uwagę, bo ja miałem mały problem przez to.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony