dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Brama wjazdowa, prośba o podpowiedź

    Cześć,
    mam do Was gorącą prośbę o podpowiedź ws. bramy wjazdowej na posesje...
    Jak widać na załączonym zdjęciu wjazd może i jest szeroki, ale patrząc na to że droga dojazdowa ma 4 m szerokości wjazd większym samochodem może być ciężki.
    Jakbyście zorganizowali wjazd na posesję przy takim układzie?
    Myślę i myślę ale każdy pomysł ma swoje minusy ;(
    Brama skrzydłowa- zabieram sporo miejsca na podjeździe i trzeba uważać żeby przy zamykaniu bramy skrzydło nie zahaczyło o zaparkowane auto. Dodatkowo prawe skrzydło po otwarciu będzie w świetle bramy garażowej co też kiepsko będzie wyglądało i utrudniało manewrowanie na placu
    Brama przesuwna - wydaje się być OK, ale przy bramie 5,5 m przeciwwaga pewnie będzie miała 2,5 m co będzie też nijak wyglądało bo przeciwwaga i cała brama będzie pracowała 2 m od ogrodzenia z sąsiadem.
    A gdzie furtka???
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	395474
    Ostatnio edytowane przez Qba30 ; 24-08-2017 o 19:27

  2. #2

    Domyślnie

    Ja będę miał podobną sytuację.
    Wjazd - uwaga: 2,4m, ale ogrodzenie będzie cofnięte o 1,3m, więc wychodzi mi 3,7m. W tej sytuacji oceniam, że potrzebuję bramy 6m, a przeciwwaga ok. 2,5m. Oczywiście spowoduje to, że otwarta brama będzie zachodzić za furtkę, ale trudno. Po prostu przy otwartej bramie nie będzie można skorzystać z furtki. Sąsiad ma podobne rozwiązanie. Przeciwwaga zachodzi mu na furtkę i mieszka tak od 7 lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Z typowej furtki wejściowej jestem w stanie zrezygnować i wykonać bramę przesuwną z funkcją furtki.
    Tak jak pisze wyżej na szerokim wjeździe mi zależy więc jedynie sensowne miejsce dla furtki to ten dwumetrowy kawałek granicy. Wydaje mi się jednak,że mało wygodne będzie obchodzenie tej trzymetrowej 2,5 m przeciwwagi?
    Jak myślicie?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    Z typowej furtki wejściowej jestem w stanie zrezygnować i wykonać bramę przesuwną z funkcją furtki.
    Tak jak pisze wyżej na szerokim wjeździe mi zależy więc jedynie sensowne miejsce dla furtki to ten dwumetrowy kawałek granicy. Wydaje mi się jednak,że mało wygodne będzie obchodzenie tej trzymetrowej 2,5 m przeciwwagi?
    Jak myślicie?
    mam podobne problemy jak wy i zastanawiam się nad 4m bramą ale harmonijkową - czyli dwa skrzydła dwumetrowe składają się i tylko 1m wchodzi na posesję i przeszkadza... co wy na to?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qba30 Zobacz post
    A gdzie furtka???
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	395474
    § 42. 1. Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.

    Furtka IMO jest przydatna na okoliczność braku prądu - otwierana wtedy z klucza.
    A co do bramy, to sprawdziłbym, czy nie da się zrobić narożnej - żeby skrzydła po zamknięciu były prostopadłe do siebie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    § 42. 1. Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.
    A jeśli ktoś ma "cofnięte" ogrodzenie i furtka po otwarciu na zewnątrz nadal będzie na działce? Wtedy chyba OK?

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Przeciwwaga w bramach powinna mieć długość 30% bramy ale na wzmocnionych rolkach 3 rzędowych oraz rolką najazdową na końcu może mieć nawet mniej oczywiście przy solidnym fundamencie wylanym razem z fundamentem ogrodzenia.
    Mam u siebie podobną sytuację. Budynek jest oddalony od granicy działki o 4mb. Światło wjazdu do garażu jednostanowiskowego zaczyna się w odległości 4,7mb czyli sytuacja jest jeszcze gorsza. Dlatego też umieściłem bramę przesuwna o długości 3,5mb co razem z rozbiegiem daje 4,7mb na wprost wjazdu tak aby po rozsunięciu brama dochodziła do ogrodzenia.
    Zaraz za bramą mam osobną furtę i wejście do domu jest na wprost niej.
    U Ciebie odległość budynku od granicy jest 4,1mb a drzwi garażowe zaczynają się jeszcze trochę dalej. Ponadto drzwi do domu są oddalone od garażu o kolejne ponad 2mb.
    W takiej sytuacji można swobodnie umieścić trochę krótsza bramę przesuwną o długości ok \4,8mb razem z rozbiegiem czyli owe 3,7mb i rozbieg 1,1mb
    Środek światła wjazdu będzie oczywiście trochę przesunięty względem środka garażu ale przy długości nawet 3,7mb w pełni pokryje wjazd i drzwi garażowe..
    Brama oczywiście zamawiana u kowala gdyż te istniejące w sprzedaży mają 2mb rozbieg co daje 6mb całości.
    Wjazd większym autem nawet ciężarowym nie jest wielkim problemem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysunek1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	396420
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-09-2017 o 10:44
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    A jeśli ktoś ma "cofnięte" ogrodzenie i furtka po otwarciu na zewnątrz nadal będzie na działce? Wtedy chyba OK?
    Wtedy będzie w działce, a nie na zewnątrz działki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony