dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 24
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 479
  1. #81
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Panie Andrzeju wykonał mi Pan OZC za co jestem wdzieczny , bo po 2 dlugich rozmowach telefonicznych mój dom stał się jeszcze bardziej energooszczedny.Ale tak na prawdę po co mi był ten wynik skoro wg wyliczeń potrzebuje 4,4kW to instalatorzy PC proponują i tak 7 kW a nawet 9 kW bo lepiej sterować ogrzewaniem w taniej taryfie więc bez tych obliczeń i tak pompa była by w okolicach 7-9 kW, podlogówkę i tak trzeba wykonać bardzo gesto (co 8-10 cm) aby maksymalnie obniżyć temperaturę na wyjsciu PC więc po co mi profesjonalny projekt chyba żeby stwierdzić mnie w przekonaniu że mam dobrze obliczoną podlogowkę.
    Na ogrzewanie mam jeszcze czas więc może za pół roku zmienie zdanie bo stanę się bardziej świadomy albo jeszcze bardziej przekonam się że nie zawsze warto przepłacać.
    Za robociznę WM też firmy krzyczaly po 6-8 tyś a ja mam za 2 tys bo nie mam ochoty opłacać komuś raty leasingu za Q7, i calkowicie mnie nie interesuje czy ktoś placi zus czy nie, czy robi to.po godzinach czy po prostu lubi swoją pracę.
    PS za rozłożenie styropianu pod standardową wylewkę wylewkarz do nie dawna liczył 1-zl za m2 ale ostatnio wszystko drozeje i liczy 1 zł za warstwę czyli w moim przypadku 3 zł.
    Ułozenie co 8-10 cm wszedzie nie jest błedem bo grzac bedzie, ale po co taki rozstaw w pomieszczeniach gdzie wyliczony jest 25-30 cm to nie wiem. A ze takie pomieszczenia z rozstawem 25-30 w tym konkretnym budynku będę tego jestem wiecej niz pewien. Kazdy wykonawca który sie nie opiera na projektcie wybierze rozstaw 8-10 cm dla swojego bezpieczenstwa i zawartosci kieszeni, zawartosc ktorej o tyle sie powiekszy o ile pomniejszy kieszen inwestora. Nieraz sie zatanawiałem dlaczego inwestor chce płacic wiecej za materiał i robociznę ze wzgedu na niewiedzę instalatora, nie doszedłem do zadnych wniosków. Tok myslenia inwestora to nieodgadniona tajemnica i bynajmniej niezalezna od poziomu wiedzy technicznej inwestora. Co do szarej strefy w budownictwie bo tak trzeba nazwac pracę po godzinach przy niezarejestrowanej działalnosci, brak faktur, itd to kwestia przemyslen inwestora, jezeli uwaza ze takie działania są ok to juz jego sprawa. A koszt ułozenia styropianu 1 m2 za 1 zł to super tanio, firma chyba powinna zmienic profil działalnosci bo taka cena zapewnia najwyzsza jakosc ułozenia i klientów powinno byc na pęczki.

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Akurat pracuje w rejonie gdzie co drugi dom robią wylewki i.w sezonie sprzedaję 2 auta styropianu tygodniowo, a wylewkarze wybierają sobie robotę blisko domu lub krzyczą 50% wiecej gdy ktoś dzwoni z dalsza bo albo wiecej zarobi albo pozbędzie się uprzejmie klienta spławia.A terminy....odległe...Teraz jest problem z ludźmi,ekipy miały by 2x wiecej roboty tylko nie ma kim robić.
    A jeśli umawiam się na cenę za m2 to dla inwestora co za różnica czy instalator położy 500 czy 1200 rurki -ważne żeby działało a instalator mając projekt robi oszczedniej z materiałem i różnica zostaje w kieszeni instalatora.
    I teraz liczę....dziadek z przedwojennym doswiadczeniem robi bez projektu co 10 cm i na dom wejdzie mu 1000 m rury i za to skasuje 60 zl od metra,teraz wykształcony instalator zrobi projekt wwsadzi 600 m rurki(bo tyle wystarczyło) i skasuje po 80 zl.
    Czyli?Klient zapłacił 30%wiecej za 40% materiału mniej.
    I kto ma rację?Kto stracił a kto zarobił?
    Może się mylę....nie wiem.nie znam się na tym....
    Wylewki gość na miejscu robi po 10 zł a w Krakowie liczy po 15-16 bo.są na to jelenie.Czyvw Krakowie robi lepiej?Na pewno lepiej zarabia.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 01-10-2017 o 16:34

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Akurat pracuje w rejonie gdzie co drugi dom robią wylewki i.w sezonie sprzedaję 2 auta styropianu tygodniowo, a wylewkarze wybierają sobie robotę blisko domu lub krzyczą 50% wiecej gdy ktoś dzwoni z dalsza bo albo wiecej zarobi albo pozbędzie się uprzejmie klienta spławia.A terminy....odległe...Teraz jest problem z ludźmi,ekipy miały by 2x wiecej roboty tylko nie ma kim robić.
    Czyli u kogoś pracujesz i naprawdę nie insteresuje cię że szef ci płaci zus i odprowadza podatki? Żal mi ekip, które będą u ciebie robić .100% cena ale wymagań będzie jakby dla króla robili.

  4. #84
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakoś ostatnio nie słyszałem żeby któryś zalił się że nie ma kasy, wręcz przeciwnie....
    Przez 15 lat mialem zus placony od najniższej, poszedłem do szefa że potrzebuje kredyt i pasowało by mieć wiecej na papierze to....za 4 tygodnie już miałem inną pracę.
    Ceny robocizny teraz szaleją rok temu stan surowy wyceniali mi na 20-28 tyś na wiosnę już 40-44 robi mi miejscowa firma za 32 tyś a ekipy już krzyczą ponad 50 tyś za dom 120 m2.
    Czy za rok coś podrożało?Ropa,jedzenie,cokolwiek....jest mało ludzi dużo roboty więc ceny idą w górę.
    Ludzie są zachlanni, u mnie teraz idzie poddasze i strop, 3 murarzy sciany i strop będą robić 10 dni roboczych i za to płacę 10 tys, 2 murarzy dostanie od szefa po 1500 zl czyli szefowi(ktory robi to samo co oni)zostaje 7000 za 2 tygodnie pracy.I to był ten jeden z najtańszych.
    Ostatnio pisalem o elewacji co moi klienci robią po 40 zł i mają klientów full na nastepny rok to uslyszalem że za te pieniądze nie da się robić a oni za te 40 zł są zadowoleni, mają dobre samochody, niczego sobie nie żałują.
    Ostatnio edytowane przez maciuspala ; 01-10-2017 o 17:12

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Jakoś ostatnio nie słyszałem żeby któryś zalił się że nie ma kasy, wręcz przeciwnie....
    Przez 15 lat mialem zus placony od najniższej, poszedłem do szefa że potrzebuje kredyt i pasowało by mieć wiecej na papierze to....za 4 tygodnie już miałem inną pracę.
    Ceny robocizny teraz szaleją rok temu stan surowy wyceniali mi na 20-28 tyś na wiosnę już 40-44 robi mi miejscowa firma za 32 tyś a ekipy już krzyczą ponad 50 tyś za dom 120 m2.
    Czy za rok coś podrożało?Ropa,jedzenie,cokolwiek....jest mało ludzi dużo roboty więc ceny idą w górę.
    Ludzie są zachlanni, u mnie teraz idzie poddasze i strop, 3 murarzy sciany i strop będą robić 10 dni roboczych i za to płacę 10 tys, 2 murarzy dostanie od szefa po 1500 zl czyli szefowi(ktory robi to samo co oni)zostaje 7000 za 2 tygodnie pracy.I to był ten jeden z najtańszych.
    Ostatnio pisalem o elewacji co moi klienci robią po 40 zł i mają klientów full na nastepny rok to uslyszalem że za te pieniądze nie da się robić a oni za te 40 zł są zadowoleni, mają dobre samochody, niczego sobie nie żałują.
    To w czym problem zostań szefem.

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.525
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Przy okazji zapytania o PC pytałem o cenę podlogowki i 3 firmy miały taką samą cenę 80 zl netto, pytałem 3 hydraulików w moich okolicach i ten o bardzo dobrej opinii powiedział że rozmowę zaczyna od 60 zl brutto(negocjować można w dół),-drugi krzyknął 55 zł,a prawdopodobnie robił bedzie mi znajomy który zaczyna rozmowę od 55 zł ale mi ma zrobić grubo ponizej 50 zł i ma przyjechać oglądać dom za jakiś miesiąc( rurki Wavin)
    Teraz pytam ...
    a)miejscowi robią za darmo
    b)miejscowi robią na zlych materiałach
    c)miejscowi nie umieją robić podlogowki
    d)tylko jak zapłaci się 80 zl netto to bedzie dobrze.

    A dało mi do myslenia żeby podjechać na jakieś 2 budowy zobaczyć goscia robotę.
    Słuchaj, każdy wybiera taką usługę na jaką go stać.
    Tak samo jak nie stać mnie na jeżdżenie starym samochodem, tak samo niektórych nie stać na tanią podłogówkę.
    W Twoim wyborze to o czym nam mówisz to cena, ja wcale nie mówię że jest zła, zależy co zawiera i jakiej jakości.
    Niektórzy wyceniają rozłożenie podłogówki np. bez rozdzielaczy, czyli cena 60zł netto ale bez rozdzielaczy.

    Nasza podłogówka to bardzo wysoka jakość na sprzęcie bez żadnych zastrzeżeń, z gwarancja, próbą ciśnieniową udokumentowaną, ubezpieczeniem itd.
    długo by wymieniać.
    Tak dla przykładu rura Wawin o której piszesz to znana nazwa, bo jest w każdym markecie, ale to nie jest dobra rura. Najlepiej to widać jak układasz rurę zimą gdzie jest mało plastyczna i widać jak się łamie zamiast zginać.
    Nasza rura to 3,8zł / metr
    Wawin w markecie 1,2zł, a to dlatego że np. nasza rura nie ma aluminiowej wkładki w środku, bo ta jest potrzebna przy wodzie pitnej, a przy podłogówce gdzie rura pracuje układa się inną rurę przeznaczoną właśnie do podłogówki..

    Pamiętaj o jednym, dach w domu jak Cię wkurzy to sobie zmienisz, meble też kupisz nowe, pompę za 15 lat kupisz nową.

    ALE PODŁOGÓWKI JUŻ NIGDY NIE ZMIENISZ ONA MUSI BYĆ SPRAWNA I DZIAŁAJĄCA PRZEZ NASTĘPNE 50 LAT.

    Tak dla porównania moja podłogówka oraz inna tańsza o 5zł.
    Moje wg. projektu:

    Moje rozstaw co 10cm:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22140488_1494494207303218_382155344_o.jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	397840Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22155228_1494493190636653_626586762_n.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	397841

    A to było trochę taniej:
    - bez gwarancji
    - bez próby ciśnieniowej
    - bez faktury
    - styropian mega dziurawo jeden wielki mostek termiczny
    - rura najtańsza przeznaczona do instalacji wodnej a nie podłogowej
    - rozdzielacz najtańszy po zalaniu wodą rotametry przestały działać w ciągu 3 miesięcy.
    - brak delatacji,
    - brak peszli ochronnych na rurkach w miejscach oddzielenia stref
    - jak skończyła się czarna folia to użyto opakowań od styropianu jako foli przeciwwilgociowej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0285m.jpg
Wyświetleń:	569
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	397842Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0291m.jpg
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	397843
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-06-06 20.06.10m.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	397844

    A to jeszcze w miarę dobra podłogówka, naprawdę potrafi być dużo gorzej.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 01-10-2017 o 19:18
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Słuchaj, każdy wybiera taką usługę na jaką go stać.
    Tak samo jak nie stać mnie na jeżdżenie starym samochodem, tak samo niektórych nie stać na tanią podłogówkę.
    W Twoim wyborze to o czym nam mówisz to cena, ja wcale nie mówię że jest zła, zależy co zawiera i jakiej jakości.
    Niektórzy wyceniają rozłożenie podłogówki np. bez rozdzielaczy, czyli cena 60zł netto ale bez rozdzielaczy.

    Nasza podłogówka to bardzo wysoka jakość na sprzęcie bez żadnych zastrzeżeń, z gwarancja, próbą ciśnieniową udokumentowaną, ubezpieczeniem itd.
    długo by wymieniać.
    Tak dla przykładu rura Wawin o której piszesz to znana nazwa, bo jest w każdym markecie, ale to nie jest dobra rura. Najlepiej to widać jak układasz rurę zimą gdzie jest mało plastyczna i widać jak się łamie zamiast zginać.
    Nasza rura to 3,8zł / metr
    Wawin w markecie 1,2zł, a to dlatego że np. nasza rura nie ma aluminiowej wkładki w środku, bo ta jest potrzebna przy wodzie pitnej, a przy podłogówce gdzie rura pracuje układa się inną rurę przeznaczoną właśnie do podłogówki..

    Pamiętaj o jednym, dach w domu jak Cię wkurzy to sobie zmienisz, meble też kupisz nowe, pompę za 15 lat kupisz nową.

    ALE PODŁOGÓWKI JUŻ NIGDY NIE ZMIENISZ ONA MUSI BYĆ SPRAWNA I DZIAŁAJĄCA PRZEZ NASTĘPNE 50 LAT.

    Tak dla porównania moja podłogówka oraz inna tańsza o 5zł.
    Moje wg. projektu:

    Moje rozstaw co 10cm:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22140488_1494494207303218_382155344_o.jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	102,4 KB
ID:	397840Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	22155228_1494493190636653_626586762_n.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	397841

    A to było trochę taniej:
    - bez gwarancji
    - bez próby ciśnieniowej
    - bez faktury
    - styropian mega dziurawo jeden wielki mostek termiczny
    - rura najtańsza przeznaczona do instalacji wodnej a nie podłogowej
    - rozdzielacz najtańszy po zalaniu wodą rotametry przestały działać w ciągu 3 miesięcy.
    - brak delatacji,
    - brak peszli ochronnych na rurkach w miejscach oddzielenia stref
    - jak skończyła się czarna folia to użyto opakowań od styropianu jako foli przeciwwilgociowej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0285m.jpg
Wyświetleń:	569
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	397842Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0291m.jpg
Wyświetleń:	523
Rozmiar:	54,9 KB
ID:	397843
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-06-06 20.06.10m.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	397844

    A to jeszcze w miarę dobra podłogówka, naprawdę potrafi być dużo gorzej.
    A propo peszli, jaką one mają przenikalnosc cieplną, tak mi sie wydaje ze przenikalnosc cieplna otulin jest zdecydowanie mniejsza, a o to własnie chodzi w izolowaniu dobiegów i powrotów pętli znajdujących sie w innych pomieszczeniach niz rozdzielacz. Peszel nie jest izolacją termiczną, owszem w miejscu dylatacji jest wskazany (otulina zrobi to samo) ale jako izolacja dobiegów sprawdza sie mniej niz srednio. Wiem ze szybko sie je zaklada na rurę, z otuliną jest wiecej problemu ale ta przynajmniej spełnia swoją funkcję. Doskonale to widac na załaczonym filmie. Rury wychodzące z rozdzielacza połozono zgodnie z rozstawem czyli tak dokladnie po co one są to nie wiem. Optycznie efekt wizualny jest dobry ale to wszystko. Ja na twoim miejscu az tak bardzo z tymi peanami na temat super wykonania podłogowki bym sie nie afiszował. Co do projektu to dobrze ze jest ale podstawą jego wykonania są dokladne i rzetelne obliczenia ozc a z tym jest róznie i kantherm nie zagwanrantuje ze są wykonane poprawnie, widziałem juz tyle rzekomo dokładnych projektów ze nic mnie zdziwi.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-10-2017 o 20:40

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Moje wg. projektu:
    Ślicznie peszel przy peszlu wymieszane rurki zasilania z powrotem. Jak jeszcze myślałem o wodnej podłogówce, to kombinowałem, jakby tu dobiegi zasilania i powrotu puścić w środku styropianu oddzielone od siebie. Bo zasilanie znaczną część odda powrotowi zanim dotrze do miejsca w posadzce, którą ma grzać. Co istotne jest zwłaszcza przy PC - ciekawe, o ile cieplejsza woda wraca do PC czy bufora niż w miejscu, gdzie zakończyła "pracę" - ogrzewając się od zasilania i zabierając ciepło z powrotem do kotła/PC zanim dotarło ono do wylewki grzewczej.
    Otulina to standard. Ale IMO to relikt z czasów grzejników i kotłów węglowych, gdzie pozwalało to również ogrzać podłogę (tak miałem ogrzewany korytarz w bloku - dobiegi do grzejników w mieszkaniach szły w otulinie w posadzce na korytarzu).

    Peszel IMO błąd wykonawczy. Ciekawe, czy/kiedy puszczenie dobiegów dobrze izolowanych od siebie, najłatwiej w styropianie, będzie nowością (czy może już ktoś to stosuje?) a potem standardem. Dopiero tam, gdzie rurki mają grzać "wynurzą" się z warstwy ocieplenia.

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Otulina to standard. Ale IMO to relikt z czasów grzejników i kotłów węglowych, gdzie pozwalało to również ogrzać podłogę (tak miałem ogrzewany korytarz w bloku - dobiegi do grzejników w mieszkaniach szły w otulinie w posadzce na korytarzu).
    łac. relictum pozostałość, przeżytek
    Przezytek to cos zbednego i niepotrzebnego. W tym ani zbędnego ani niepotrzebnego a wrecz przeciwnie. Otulina jest konieczna, potrzebna i tak pozostanie niezaleznie od czyjegos IMO

  10. #90
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    łac. relictum pozostałość, przeżytek
    IMO za mało. I nie jest to wystarczająca izolacja przy PC czy kotłach kondensacyjnych gdzie istotna jest nie tylko ilość ciepła dostarczona do pomieszczeń, ale też jak najniższa temperatura powrotu (a tym samy zasilania przy tym samym przepływie). Dlatego taki stan uważam za relikt i przyzwyczajenie, bo wydaje mi się dosyć proste puszczenie dobiegów w warstwie ocieplenia którego na paterze mamy do dyspozycji teraz zazwyczaj 15-20cm. Możemy dobiegi puścić z 10 cm od siebie w pionie a jednocześnie bez problemu zrobić przecięcia i skrzyżowania - więc w poziomie mogą być oddalone od siebie o metry. A nie o centymetry jak wrzucanych nie tylko w tym wątku filmach i zdjęciach.
    Czemu nikt nie idzie w tę stronę?
    Np. układamy 10 cm styro tam, gdzie będą dobiegi. Tam, gdzie będzie tylko grzanie 20cm. Rozkładamy rury od zasilania do miejsca, gdzie kończą "pracę", rozklładamy 5cm styropianu (taka będzie najmniejsza izolacja pomiędzy zasilaniem i powrotem tam, gdzie się w pionie przetną - ale staramy się powroty prowadzić w poziomie daleko od zasilania). Na koniec ostatnie 5 cm na te powroty i jeżeli ta powierzchnia też ma być ogrzewana, to na to ostatnia pętla grzewcza (albo powroty dajemy na samym wierzchu jak ta minimalna moc grzewcza powrotów z pozostałych pętli nam wystarczy).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-10-2017 o 21:30

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    A jakie są korzysci z umiejscowienia dobiegów w warstwie ocieplenia, moze tak w % oszczednosci. Dlaczego nikt tak nie wykonuję dobiegów? to proste, trudnosci wykonawcze i czasochłonnosc takiego wykonania. Ale nic straconego, mozesz swoją instalację tak wykonac i zdac relację tu na forum. Teoria nie poparta doswiadczeniem nie jest wiele warta.
    Jak chcesz zealizowac prowadzenie dobiegów w warstwie izolacji na piętrze gdzie zwykle grubosc izolacji to 5-6 cm a rzadziej 7-8 cm. Czekam na wskazówki wykonawcze, mądrego dobrze posłuchac.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Słuchaj, każdy wybiera taką usługę na jaką go stać.
    Tak samo jak nie stać mnie na jeżdżenie starym samochodem, tak samo niektórych nie stać na tanią podłogówkę.
    W Twoim wyborze to o czym nam mówisz to cena, ja wcale nie mówię że jest zła, zależy co zawiera i jakiej jakości.
    Niektórzy wyceniają rozłożenie podłogówki np. bez rozdzielaczy, czyli cena 60zł netto ale bez rozdzielaczy.

    Nasza podłogówka to bardzo wysoka jakość na sprzęcie bez żadnych zastrzeżeń, z gwarancja, próbą ciśnieniową udokumentowaną, ubezpieczeniem itd.
    długo by wymieniać.
    Tak dla przykładu rura Wawin o której piszesz to znana nazwa, bo jest w każdym markecie, ale to nie jest dobra rura. Najlepiej to widać jak układasz rurę zimą gdzie jest mało plastyczna i widać jak się łamie zamiast zginać.
    Nasza rura to 3,8zł / metr
    Wawin w markecie 1,2zł, a to dlatego że np. nasza rura nie ma aluminiowej wkładki w środku, bo ta jest potrzebna przy wodzie pitnej, a przy podłogówce gdzie rura pracuje układa się inną rurę przeznaczoną właśnie do podłogówki
    Wavin po 1,2 zł/mb? Ciekawe gdzie to tak rozdają za pół darmo. A tak z ciekawości jaka to specjalna rura po 3,8 zł. Jaki to producent?
    Do tej pory wydawało mi się że rura wielowarstwowa z wkładką aluminiową jest droższa niż pex bez wkładki.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Teoria nie poparta doswiadczeniem nie jest wiele warta.
    Widzisz asolt, wiele jeszcze trzeba się nauczyć.
    Ja jeszcze przecieram oczy ze zdumienia, jak można coś takiego wymyślić. I z trudem mi przychodzi wyobrażenie wykonawstwa tegoż.
    Kaizen jeszcze nie raz zadziwi, jestem przekonany.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jak chcesz zealizowac prowadzenie dobiegów w warstwie izolacji na piętrze gdzie zwykle grubosc izolacji to 5-6 cm a rzadziej 7-8 cm. Czekam na wskazówki wykonawcze, mądrego dobrze posłuchac.
    Po pierwsze - nie chcę na piętrze, bo nie mam piętra.
    Po drugie - 5 cm to wystarczająco, żeby skrzyżować i to z izolacją względem siebie zasilanie z powrotem żeby nie biegły obok siebie.
    Po trzecie - przy grzaniu prądem temperatura powrotu nie ma znaczenia. Co innego przy PC czy kotle gazowym kondensacyjnym. A to wątek o PC, jak rozumiem?
    Po czwarte - problemy wykonawcze i koszt nawet standardowo wykonanej wodnej podłogówki przyczyniły się do tego, że będę grzał kablami. Tam praktycznie dobiegi nie grzeją nawet bez peszli i otuliny. A koszt z metra całego systemu (razem z "kotłownią) jest niższy, niż samej wodnej podłogówki.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Widzisz asolt, wiele jeszcze trzeba się nauczyć.
    Ja jeszcze przecieram oczy ze zdumienia, jak można coś takiego wymyślić. I z trudem mi przychodzi wyobrażenie wykonawstwa tegoż.
    Kaizen jeszcze nie raz zadziwi, jestem przekonany.
    On tu na tym forum sie po prostu marnuje. Tak szerokie horyzonty myslowe zasługują na wykorzystanie w jakims instytucie badawczym tudziez w dziale projektowym potentata z dziedziny ogrzewania, ocieplen. I pomyslec, gdyby nie budowa własnego domu te niesamowite zdolnosci nie ujrzałyby swiatła dziennego.
    Co do nauki to jestem za, cały czas sie uczę, ale staram sie stapac twardo po ziemi, kompromis wykonawczy czy tez rachunek ekonomiczny albo oczekiwane korzysci w wyniku zastosowania okreslonego rozwiązania powinny decydowac o jego zastosowaniau w praktyce. Nie mogą to byc przypuszczenia, zgadywania. Zresztą kazdy moze u siebie zrobic jak mu sie podoba, byle było zgodne z przepisami i ze zdrowym rozsądkiem.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Po pierwsze - nie chcę na piętrze, bo nie mam piętra.
    Po drugie - 5 cm to wystarczająco, żeby skrzyżować i to z izolacją względem siebie zasilanie z powrotem żeby nie biegły obok siebie.
    Po trzecie - przy grzaniu prądem temperatura powrotu nie ma znaczenia. Co innego przy PC czy kotle gazowym kondensacyjnym. A to wątek o PC, jak rozumiem?
    Po czwarte - problemy wykonawcze i koszt nawet standardowo wykonanej wodnej podłogówki przyczyniły się do tego, że będę grzał kablami. Tam praktycznie dobiegi nie grzeją nawet bez peszli i otuliny. A koszt z metra całego systemu (razem z "kotłownią) jest niższy, niż samej wodnej podłogówki.
    Napisz cos wiecej o znaczeniu temperatury powrotu w przypadku pc lub kotła gazowego uzasadniajacego zastosowania tak innowacyjnego rozwiazania jak izolowanie dobiegów i powrotów w warstwie ocieplenia zamiast zastosowania otuliny. Wskazane obliczenia strat/zysków spowodowanych zastosowaniem okreslonego rozwiazania. Mile widziane pomiary i wnioski wynikiajace z tych pomiarów lub w ostatecznosci obserwacje we własnym domu i wnioski z nich wynikające.
    To ze nie masz pietra nie oznacza ze inni nie maja, dla nich tez trzeba cos wymyslec, połowiczne rozwiazanie problemu to pojscie na skróty.
    Wybór kabli a doradzanie rozwiazan stosowanych w podłogówce wodnej to taka swego rodzaju hipokryzja, sam robie kable bo wiem ze podłogówka wodna troche bardziej skomplikowana, ale za to daradze jak ją jeszcze bardziej skomplikowac, bez zadnego uzasadnienia ekonomicznego.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-10-2017 o 22:59

  17. #97
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To ze nie masz pietra nie oznacza ze inni nie maja, dla nich tez trzeba cos wymyslec, połowiczne rozwiazanie problemu to pojscie na skróty.
    Dla innych to robisz Ty i za pieniądze. Ja robię dla siebie. Chcesz, to licz. Udowodnij, że nie ma korzyści jak powrót będzie o te x* zimniejszy a zasilanie dotrze do posadzki którą ma ogrzać o x* cieplejsze przy PC której COP jest zależny od temperatur. Tego, że różnice będą - jestem pewien. Tego, że takie rozwiązanie nie kosztuje materiałów a nawet ich oszczędza (bo nie trzeba otuliny) też jestem pewien.

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dla innych to robisz Ty i za pieniądze. Ja robię dla siebie. Chcesz, to licz. Udowodnij, że nie ma korzyści jak powrót będzie o te x* zimniejszy a zasilanie dotrze do posadzki którą ma ogrzać o x* cieplejsze przy PC której COP jest zależny od temperatur. Tego, że różnice będą - jestem pewien. Tego, że takie rozwiązanie nie kosztuje materiałów a nawet ich oszczędza (bo nie trzeba otuliny) też jestem pewien.
    Ty twierdzisz ze jest korzysc to Ty to udowodnij, kto jest autorem tezy ten udowadnia (nie przypuszcza czy zgaduje). Oczywiscie stara sprawdzona metoda, kto jest oponentem Twoich rewolucyjnych rozwiazan musi udowodnic ze sie nie myli, Ty nie musisz nic, poza wymysleniem kolejnego wydumanego rozwiazania.
    Co do kosztów tego rozwiazania to faktycznie są one mniejsze ale tylko dla inwestora i to tylko w przypadku gdy on to traktuje jako hobby i w tym czasie i tak by nie zarobił na wykonanie tego przez instalatora. W kazdym innym przypadku zwiekszony koszt robocizny powoduje ze to rozwiazanie nie jest opłacalne.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    W
    Kaizen jeszcze nie raz zadziwi, jestem przekonany.
    Wymyslic głupotę i jeszcze jej bronic, miałes racje, nie doceniłem Kaizena.

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Kaizen, weź najpierw to Z R Ó B a potem "zapodaj" spostrzeżenia. Jestem ciekaw, naprawdę!
    Najlepiej jeszcze użyj rury PERT, nie alupex'a.

    Do tego chciałbym przypomnieć, że styropian nie pełni tylko funkcji izolacyjnej, może o tym nie pomyślałeś.
    PS. Bez złośliwości proszę
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 5 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony