dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 46
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 916
  1. #621

    Domyślnie

    Czy się "nie poleca" to bym był ostrożny.
    Są zadowoleni użytkownicy centrali LUNA, która kosztuje 2000 PLN.
    Wszystko zależy czego oczekujesz.

    Wg mnie Izzifast 302 to minimum, lub coś z Vents'a.
    W tym przedziale cenowym to taki optymalny kompromis.

  2. #622
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darkseeder

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-223
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kristoferr1 Zobacz post
    Czyli nie poleca się zakupu central z tej firmy ? Więc co kupić w zamian ?
    Mam model 450 i polecam. Wszystko działa
    jak należy.Dodatkowo sterownik ma naprawdę duże możliwości konfiguracji i rozbudowy. Sprawność w okolicy deklarowanej, praca bardzo cicha i niski pobór prądu.

  3. #623

    Domyślnie

    Cena/jakość jest BARDZO DOBRA, rekuperator spełnia swoje zadanie, bez wodotrysków, POLECAM!

    Jeżeli szukasz "prestiżu" "szacunku w intenetach" to kup inny

  4. #624
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Jak masz czas i ochote na poprawianie producenta: wykrywanie nieszczelnosci i uszczelnianie to kup OZON, jednak nie licz na zadną pomoc przy reklamacjach, gwarancja to tylko teoria.

  5. #625
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    damian88max

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał neokuba22 Zobacz post
    Jak masz czas i ochote na poprawianie producenta: wykrywanie nieszczelnosci i uszczelnianie to kup OZON, jednak nie licz na zadną pomoc przy reklamacjach, gwarancja to tylko teoria.
    masz? używasz? czy tylko tak piszesz żeby coś napisać?

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian88max Zobacz post
    masz? używasz? czy tylko tak piszesz żeby coś napisać?
    A czy jak widzę głupie rozwiązania, czy niedociągnięcia to mam siedzieć cicho?
    Skrytykować mi będzie wolno dopiero jak kupię?

  7. #627
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darkseeder

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-223
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja tam nie mam z nim żadnych problemów. Działa, odzyskuje ciepło i był stosunkowo tani. Z takim sterownikiem i na takich podzespołach trzeba dać z 10k czyli prawie 2x tyle. Ostatnio przy mrozie go otwarłem i mokre wszystko ale tylko w komorze z odpływem czyli tak jak ma być. Reszta sucha jak pieprz. Może ma to wpływ że mam wersję z górnymi przyłączami, nie wiem.

  8. #628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Posiadam model abp 450 jest to jednostka bezawaryjna[...]
    Już po 17, idź do domu, bo za nadgodziny szef ci nie zapłaci...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.641
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    "Posiadasz" od miesiąca i już jedziesz sloganem reklamowym "jest to jednostka bezawaryjna".
    Skończ wstydu oszczędź...
    I możesz nam wyjaśnić jak doszedłeś do tego, że bypass "działa bez zarzutów" ?
    W zimie zadziałał ?

    Opinie "jednopostowców", którzy zarejestrowali się kilka godzin wcześniej są tu g...o warte.
    Pamiętaj o tym...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #630
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    neokuba22

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian88max Zobacz post
    masz? używasz? czy tylko tak piszesz żeby coś napisać?
    niestety mam

  11. #631
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    [QUOTE=_John;8017422]

    "by-pass elektroniczny" to stan pracy, kiedy wyłączony jest wentylator nawiewny centrali.
    Powietrze świeże, zamiast przez centrale i filtry, zaciągane jest do budynku wszelkimi możliwymi nieszczelnościami bez filtracji.[QUOTE]

    W 360/200 wyłącza wywiew a nawiew dalej leci i robi nadciśnienie. Nawiew jak zamarznie wymiennik to niby się wyłącza.

  12. #632

    Domyślnie

    "Stety, niestety" i takie tam pierdoły. To są proste centrale, one po prostu działają bez zbędnych bajerów i trzeba mieć tego świadomość. Mam taką od kilku lat i oprócz wymiany filtrów do niej nie zaglądam.
    Nie można powiedzieć, że są to centrale złe, bo spełniają swoje zadanie. Jak ktoś wydał górę pieniędzy na swoją centralę i teraz musi w Internecie udowadniać, że coś jest gorsze, aby samopoczucie mu się polepszyło to proszę bardzo, niech tam sobie udowadnia.

    Ja mam, nie narzekam, jestem zadowolony i niemal na pewno kupię drugą centralę u tego producenta do drugiego budynku.
    Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" i malkontentów, miłego dnia.

  13. #633
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Darkseeder

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-223
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregos11 Zobacz post
    "Stety, niestety" i takie tam pierdoły. To są proste centrale, one po prostu działają bez zbędnych bajerów i trzeba mieć tego świadomość. Mam taką od kilku lat i oprócz wymiany filtrów do niej nie zaglądam.
    Nie można powiedzieć, że są to centrale złe, bo spełniają swoje zadanie. Jak ktoś wydał górę pieniędzy na swoją centralę i teraz musi w Internecie udowadniać, że coś jest gorsze, aby samopoczucie mu się polepszyło to proszę bardzo, niech tam sobie udowadnia.

    Ja mam, nie narzekam, jestem zadowolony i niemal na pewno kupię drugą centralę u tego producenta do drugiego budynku.
    Pozdrawiam wszystkich "ekspertów" i malkontentów, miłego dnia.
    Popieram i potwierdzam

  14. #634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristof79 Zobacz post
    W 360/200 wyłącza wywiew a nawiew dalej leci i robi nadciśnienie. Nawiew jak zamarznie wymiennik to niby się wyłącza.
    Naprawdę? może producent źle przykleił naklejkę i nawiew masz pomylony z wywiewem?
    Czyli na wyłączenie "by-passu elektronicznego" można liczyć dopiero jak na zewnątrz temperatura osiągnie wartości dodatnie.
    Odzysk ciepła w tym urządzeniu to zatem "zbędny bajer i trzeba mieć tego świadomość"

    No ale skoro "spełnia swoje zadanie"
    No właśnie.
    Jakie zadanie?
    Ostatnio edytowane przez _John ; 15-02-2021 o 22:54

  15. #635

    Domyślnie

    Nawiew i wywiew mają naklejkę zapewne prawidłowo, w skrzynce sterującej trzeba przełożyć przewody od wentylatora. W sumie powinien to ogarnąć domowy majsterkowicz, a jak nie, to "byle jaki" elektryk.
    Niech kolega wklei co jest w skrzynce.

  16. #636
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mi to nie przeszkadza bo u tak z bypassu nie korzystam. Mam w domu klimę i ona robi robote a reku działa na najniższysz obrotach. Zresztą nawet jak działa nawiew bez silnika wywiewu to i tak wyciska powietrze przez wyrzut i odwrotnie.

  17. #637

    Domyślnie

    ... ale jak działa Ci to jak teraz, to wymiennik ma problem z odmrożeniem, a twoja klima ma tutaj g. do powiedzenia

  18. #638
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Termostat wyłącza nawiew swieżego , zimnego powietrza a wywiew idzie ciepły z domu. Klima nie ma g... do powiedzenia bo nią grzeje dom i bez niej bym zamarzł jak wymiennik.
    Ostatnio edytowane przez Kristof79 ; 17-02-2021 o 14:19

  19. #639
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lunat

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Żerkowice
    Kod pocztowy
    32-095
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    chcę kupić centralę CWP 360/200, ale wiem, że przy mrozach zamarznie wymiennik i zadziała "niby bypass", czyli wentylator od strony czerpni się wyłączy. Trochę mi się to nie podoba, bo nie bardzo wiem jak to wyjdzie w praktyce. Ile czasu trwa takie rozmrażanie i za ile znowu zamarznie, jeśli na zewnątrz będzie -8?

    Myślałem chwilę o wymienniku entalpicznym, za który trzeba dopłacić 800 zł.
    W internecie znalazłem taki opis: "Zaletą tego wymiennika jest brak kondensatu, a zatem brak szronienia i brak problemów z zamarzaniem wymiennika podczas niskich temperatur".
    Ale producent ozona napisał mi, że "PRZY WYMIENNIKU ELTALPICZNYM TEMP ZAMARZANIA OKOŁO -8C, TAK JEST POTRZEBNY ODPŁYW SKROPLIN"
    Dodatkowo instalatorzy, którzy akurat byli u mnie w domu powiedzieli mi, że wymiennik entalpiczny nie może zamarznąć i po to rekuperatory maja grzałki.

    No i chyba się wyleczyłem z entalpicznego wymiennika.

    Ale mam pytanie do użytkowników ozonów:
    Czy stosujecie nagrzewnice wstępne? Czy może puszczacie powietrze prosto z czerpni, a jak zamarznie wymiennik, to rekuperator sam sobie to ogarnie?

    Ja chciałem zamontować nagrzewnicę elektryczną, ale:
    - ciężko znaleźć taką, które ma modulowaną moc (widziałem termexa)
    - minimalny przepływ przy średnicy 200, to 170m3/h - chyba tyle nie będę miał przez cały czas
    - widziałem sterownik pulsacyjny, który co chwilę włącza i wyłącza nagrzewnicę - teoretycznie "zmniejszy" to moc nagrzewnicy, ale nie jestem pewien, czy to zadziała. No i wymagany przepływ minimalny się przez to nie zmieni.

    Jak macie to rozwiązane u siebie?

    Wiem, że są jeszcze nagrzewnice wodne, ale montaż i zabezpieczenie tego przez zamarzaniem jest jeszcze bardziej skomplikowane.

  20. #640
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kristof79

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Bolesławiec
    Kod pocztowy
    59-700
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zostaw nr tel to powiem Ci jak to działa bo za dużo pisania.

Strona 32 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony