dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szukam - tylko żebym ja wiedziała czego!!!

    No właśnie... moja mama w zeszłym roku posadziła do skrzynek na oknach roslinkę, jasnozieloną, jednoroczną , podobno jakąś popularną i żadne aj-waj....rołśinka ma małe okrągławe listki, chyba nawet kwitnie i ma jedna gigantyczna zalete . W krótkim czasie rozrasta się tak niesamowicie, że zasłania pół okna.
    Właśnie zamieszkałam na parterze i zaczynam czuć potrzebę posiadania takiej roslinki, problem w tym, że z mamą poróżniły nas zbytnio inne zdania i chwilowo zasięgnąc informacji u żródeł nie mogę a tu czas juz na roslinki...
    Może ktoś ma jakiś pomysł co to za zielsko może być? Zdaję sobie sprawę, że przy tej ilości informacji to w ramach odpowiedzi najchętniej narysowalibyście mi kółko na czole ale więcej nie wiem.
    Ewentualnie poprosze o pomysły na inne roslinki - zaokienne i zasłaniające okno
    pozdrawiam
    Mwanamke

  2. #2

    Domyślnie

    Może chodzi o nasturcję rośnie faktycznie szybko, jest jednoroczna, kwitnie pomarańczowo lub żółto. Nie lubi przesadzania a sieje się ją dopiero po 15 maja (do ogrodu). Do skrzynki może można wysiać wcześniej ale nie wystawiać ich za okno na noc. Przy pierwszych przymrozkach "pada". Lubiana przez mszyce. Owoce (czytaj nasiona) można marynować i w smaku przypominają kapary. O ile się nie mylę liście dodawane są do sałatek. Nie są to jednak rady książkowe tylko moje prywatne spostrzeżenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Oj dzięki Ale ja już chyba wytropiłam...to kocanka....w przyszłym tygodniu kupuję i będzie rosła.....i ona zdaje się za oknem wytrzyma...ale to jeszcze do sparwdzenia...takie do chowania dodomu to nie dla mnie...zna pewno bym zapomniała
    pozdrawiam
    Mwanamke

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony