dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Ja mam rekuperator własnej konstrukcji i różnica między nawiewem a wywiewem mam 1stopien więc jeśli w łazience mam24 to w sypialniach leci około 23 tylko ja mam dom o dużej akumulacyjnosci wylewki betonowe i pustak max.
    Jak na anemostacie wywiewnym masz 23* to na nawiewnym 22* przy temperaturze np. 0,8* (teraz u mnie za oknem)? No, to gratulacje, bo to oznacza sprawność 95,7% (a przy -10 za oknem 97,1%). Gratulacje. Tyle, to wykresy chyba żadnego producenta wymiennika nie pokazują - a co dopiero z uwzględnieniem strat między anemostatem a wymiennikiem.

    Ale powiedz jeszcze, jaką masz różnicę temperatur między czerpnią a wyrzutnią... Czy oby to nie jest kosztem dużo większego wywiewu, niż nawiewu (czyli zaciąganiem zimnego powietrza wszelkimi nieszczelnościami)?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-11-2019 o 21:30

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak na anemostacie wywiewnym masz 23* to na nawiewnym 22* przy temperaturze np. 0,8* (teraz u mnie za oknem)? No, to gratulacje, bo to oznacza sprawność 95,7% (a przy -10 za oknem 97,1%). Gratulacje. Tyle, to wykresy chyba żadnego producenta wymiennika nie pokazują - a co dopiero z uwzględnieniem strat między anemostatem a wymiennikiem.

    Ale powiedz jeszcze, jaką masz różnicę temperatur między czerpnią a wyrzutnią... Czy oby to nie jest kosztem dużo większego wywiewu, niż nawiewu (czyli zaciąganiem zimnego powietrza wszelkimi nieszczelnościami)?
    Nie pisałem ze przy takich temp.do 6stopni poniżej pojawiają się skropliny i zmniejszają przepływ na wywiewie i podejrzewam ze jest nierownomierny przepływ przez wymiennik po stronie wywiewu.

    A ten 1 stopień to nic nadzwyczajnego spotkałem się nawet z przypadkami gdzie nawiew był wyższy od temp.w domu o 3 stopnie reku bez grzalki.
    Ostatnio edytowane przez romano78 ; 23-11-2019 o 21:53

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony