dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie łazienka - jak to ugryźć?

    Witam serdecznie!
    Nadszedł wreszcie ten fascynujący i niepokojący etap budowy, który zwie się aranżacją wnętrz
    Na razie musimy się uporać tylko z łazienką, ale już mam zawroty głowy
    Dlatego postanowiłam napisać tutaj Może doświadczeni w temacie forumowicze, podpowiedzą mi co nieco

    Zacznę od rzutu łazienki:




    Łazienka ma 6,65m2. Okno jest na wysokości nieco poniżej 1,50m tak, aby nie świecić wdziękami wchodząc, czy wychodząc z wanny.
    Łazienka ma być jasna, skromna, z mocnym akcentem (najlepiej pod prysznicem). Podłoga - płytki drewnopodobne, ściana z umywalką biała, pod umywalką biała szafka wisząca z drewnianym (lub drewnopodobnym) blatem. Na tej ścianie widzi mi się lustro po całej długości, na wysokości odpowiednio nad umywalką, żeby nie było chlapane, do wysokości drzwi.
    Prysznic - chyba będzie 100x90, odpływ liniowy, kabina szklana, ze składanymi drzwiami (myślę, że to powiększy optycznie przestrzeń na wejściu do łazienki). Tylko, czy takie drzwi są praktyczne?
    Płytki w kabinie - początkowo chciałam tam umieścić szkło z grafiką, dla ożywienia łazienki, ale mojemu m. nie podoba się ten pomysł. Mówi, że to kiczowate. No dobra, to może ciemne płytki? Jakiś grafit, czy inne szarości? Płytki mają być wewnątrz kabiny do wysokości drzwi (myślę, że 200cm).
    No i co dalej ze ścianą z wc? Chyba też biała, jak ta po przeciwnej stronie. Tutaj kafle będą do wysokości zabudowy stelaża wc i płynnie przejdą na ścianę z oknem. I tak się zastanawiam, czy podnosić zabudowę wc tak, aby kafle kończyły się pod parapetem, czy zostawić standardową wysokość i wtedy kafle będą nieco niżej, tak że pod oknem będzie już kawałek ściany gołej (malowanej).
    Wanna będzie zabudowana. Myślę o zabudowie z płytek podłogowych, lub białych. Bardzo podoba mi się w łazienkach czerwona cegła, ale chyba w naszej łazience jest za mało miejsca, żeby ją sensownie ulokować.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter-page-001.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	399489  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  2. #2

    Domyślnie

    Może wrzucę kilka inspiracji, w których nie wszystko mi się podoba, ale każda ma interesujący mnie punkt odniesienia













    A może ciemna zabudowa wanny z płytek takich, jak pod prysznicem?





    Łazienka będzie robiona etapami, ze względu na możliwości finansowe (a raczej brak możliwości ), ale koncepcja musi już być.
    W najbliższym czasie musimy położyć płytki, zabudować wc (zabudowa będzie szersza od tej na rzucie z projektu). Wymyśliłam sobie, żeby na zabudowie wc umieścić bidettę, od strony prysznica, tylko wtedy kibelek nie będzie symetrycznie umieszczony na tej zabudowie. Czy to będzie dobrze wyglądało?? Czy lepiej nie kombinować i zostawić zabudowę symetrycznie po obu stronach wc, a bidettę umieścić na ścianie poza stelażem wc?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2961_48e23fa8-76b7-41f3-8331-72e4acd750c5_max_900_1200_lazienka-w-stylu-skandynawskim-lazienka-s.jpg
Wyświetleń:	339
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	399508   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2533_e1bd566f-b0e6-4d4c-85dd-b5e34e328300_max_900_1200_-lazienka-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	399510   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	99820_0afbcd73-df01-4c4a-8f28-1a05bdbf7b49_max_900_1200_-lazienka-styl-nowoczesny.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	399511   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	273655_106b2627-b7da-4ba1-8bc7-4ea1a88dd3da_max_900_1200_-lazienka-styl-skandynawski.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	399512   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aranzacja-lazienki-styl-skandynawski-modul-purio-ceramika-paradyz.jpg
Wyświetleń:	340
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	399513  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #3

    Domyślnie

    Do wprowadzenia się potrzebujemy prysznic, wc i umywalkę. Nie będzie wanny i dużego lustra
    Myślę, czy robić parapet, czy zabudować go płytkami? Parapet ociepla klimat, ale nad wanną może nie być najwygodniejszy. No i okno mam w kolorze złoty dąb. Parapet chyba też musiałby być złoty dąb? Biały przy takim oknie mi się nie widzi (może to błąd?).
    A może ciemny parapet, powiedzmy w kolorze płytek pod prysznicem? Na zewnątrz mam grafitowe parapety i bardzo mi się to połączenie kolorów podoba.
    Oj, dylematów dużo, a czasu mało.
    Gdyby się komuś chciało zwizualizować moją łazienkę, byłabym wdzięczna.
    Dobrze mi szła budowa domu, a z wnętrzami słabo to wygląda.
    No ale przecież nie można być dobrym we wszystkim
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Witam, jestem Bertha nie spod wenus, lecz spod marsa. Kolory to wasz gust, więc się nie mieszam. Okno - lepiej trójszybowe, trzecia szyba matowa i po problemie, widac może tylko cień sylwetki. Trzecia szyba = trudniej paruje. Niestety cena nie będzie marketowa. Pod oknem - bez parapetu. Wiem że jestem franca, lecz też mieliśmy okno nad wanną i po kilku stłuczkach szmaponów i inszych flaszencji (poczatek lat 90') kładąc płytki zrobiłem skosik aby nic sie nie utrzymało. Krótki zgrzyt i rodzinka przyzwyczaiła się, było OK. Dwa lata temu wanna poszła precz, jest prysznic bezbrodzikowy, ale nie dopilnowałem glazurnika i zrobiło mu sie poziomo. Co z tego że omawiałem. Machnąłem ręką, szkoda było zrywać, teraz jest mało szklanych opakowań, lecz pokusa do stawiania jest, niestety. W każdym razie objechanie glazurą wokół wygląda ładnie. Bidet obok wucetu to bardzo dobry pomysł, stelaże i tak musza być osobne. Uważaj na wysokość montażu. pod porcelanami powinno byc około 10cm na wygodne objechanie mopem lub przejazd i-robotem (wymiar do sprawdzenia). Wprawdzie z tego wyjdzie krawedź miski na 45 cm i niektórzy uważaja, że to za wysoko bo dzieci itp. bla, bla. Dzieci migiem wyrosną, nikomu lat nie ubywa a z niskiego porcelanowego telefonu trudniej wstac dziadkom. Temat znam , przerabiałem, uchwyt z boku to nie wszystko. Jesli nie będzie bidetu, to obok muszli warto zostawić wyjscie wody (zawór) 1/2" i gniazdko 220V do luksusów https://www.lazienki-online.pl/pl/p/....135.11.1/6848 - w razie przypływu fantazji i kasy to wężyk, kabelek i gotowe . Włącznik wentylatora (co najmniej fi 125) zróbcie razem z włącznikiem światła (jako podwójny), tak jest praktycznie. Tyle na szybko, powodzenia!

  5. #5

    Domyślnie

    Cześć Bertho
    Dzięki za odpowiedź. Okna już dawno wstawione (3-szybowe, Uw<0,8 ). Matowa szyba nie jest konieczna, bo okno jest wystarczająco wysoko. No i nie zapowiada się, żebyśmy w najbliższym czasie mięli jakichkolwiek sąsiadów w pobliżu. Lasy i łąka dookoła
    Ja nie pozwoliłabym na składowanie kosmetyków na parapecie Mam samych facetów w domu i w takich kwestiach ja ustalam reguły Porządek musi być! Zresztą wanna będzie (kiedyś ) zabudowana i półka na kosmetyki na pewno będzie na wysokości wanny. Nie wyobrażam sobie wstawania w trakcie kąpieli, żeby sięgać kosmetyki z parapetu (wysoko jest).

    Co do bidetu, u mnie takiego mebla nie będzie (łazienka nie jest duża i nie potrzebna mi kolejna rzecz do sprzątania).Pisałam, że będzie bidetta. Obok stelaża wc mam doprowadzenie ciepłej i zimnej wody, także na zabudowie stelaża planuję zamontować baterię podtynkową z odpowiednią słuchawką Zobaczymy jak się sprawdzi takie ustrojstwo.

    Z wentylacją już nie poszalejemy. Mamy rekuperację, więc o nadmiar wilgoci nie martwię się specjalnie. Chociaż nie powiem, wentylator chodził mi po głowie. No ale rekuperator ma różne funkcje, także można zmieniać nastawy w razie potrzeby.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #6

    Domyślnie

    W najbliższym czasie muszę ugryźć temat wykonania spadku w posadzce brodzika. Mam płytę fundamentową i takich cudów nie wykonują na etapie fundamentów. Stwierdzili, że spadek bez problemu utworzy się klejem do płytek?? No jakoś tego nie widzę. Trzeba będzie podkuć płytę. Na poddaszu bez problemu zrobili mi spadek w posadzce na etapie robienia wylewki. Później muszę zająć się hydroizolacją no i wybór armatury
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam spadek w wylewce na płycie.

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj Elfir
    Czy Ty masz na płycie dodatkową wylewkę?? U mnie nie ma wylewki. Płyta jest gotową posadzką.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, w tej wylewce jest podłogówka.
    nie kładłam podłogówki w czasie wylewania płyty.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Później muszę zająć się hydroizolacją no i wybór armatury
    Hydroizolacja - dwa razy folia w płynie i tasmy wzmacnijące w narożnikach to standart.
    Ważny jest silikon: wokół odpływu (gdy plastikowy) tylko neutralny silikon. Kwaśny nie trzyma sie plastików i odłazi po kilku miesiącach. Wzdłuż ścian przy podłodze silikon powinien wniknąc na ~~ grubośc glazury. Z upływem czasu silikon chyba wysycha i wypłukuje sie i gdy oszczednie położony to patrzac z poziomu podłogi widac szpary Uzupełnianie jest bardzo upierdliwe, wypada odtłuścić płytki itp. - dodatkowa robota.

  11. #11

    Domyślnie

    A czy folią w płynie potraktować całą łazienkę, czy tylko miejsca narażone na bezpośredni kontakt z wodą?
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  12. #12

    Domyślnie

    Cześć charliestarkpl. Dzięki za komentarz. Aranżacja łazienki już gotowa, płytki i armatura zakupione, także zostaje, tak jak było w planie
    Nie chcę rezygnować z wanny, bo nie zamierzam na starość biegać na piętro, żeby wziąć kąpiel. Ręczniki i szlafroki będą raczej w sypialni. W łazience potrzebuję tylko szafki na kosmetyki, ewentualnie na chemię do sprzątania. Ale to już nie koniecznie, bo obok mam pralnię, w której pomieszczę środki czyszczące.
    To może pokażę wizualizację naszej łazienki:







    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	402233   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	71,4 KB
ID:	402234   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	402235   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	88,3 KB
ID:	402236  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #13

    Domyślnie

    Szuflady pod zlewem są dość pojemne (100cm). Ale na wszelki wypadek zrobiłam wizualizację z zabudową nad WC. Może nie będzie konieczna, ale chciałam wiedzieć, jak to będzie wyglądało, w razie czego Uważam, że w niczym ta zabudowa nie przeszkadza








    Drzwi w kabinie będą składane do środka, dzięki czemu zyskamy sporo przestrzeni w łazience, kiedy kabina nie będzie używana.
    Teraz muszę ogarnąć kolejność i prawidłowość poszczególnych etapów prac
    Niebawem ruszamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4 z zabudową.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	408095   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 z zabudową.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	408096   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6 z zabudową.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	408097  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 25-02-2018 o 07:18
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony