dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 130
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dzień dobry annatulipanna
    Tak to już jest jak się buduje 2 dom to idzie sobie to dużo lepiej rozplanowac wchodzi ekipa za ekipą.
    Tak jak już napisałaś tynków jeszcze nie ma a projekty już są. Jest już nawet kupione całe wyposażenie łazienek włącznie z armatura. Projekty były rysowane przez dziewczynę z salonu łazienek gdzie kupowane było całe wyposażenie.
    Spokojnie nie martw się jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy i ogarnięcia budowy
    Ostatnio edytowane przez Wojak65 ; 11-11-2017 o 19:14

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    W oczekiwaniu na elektryka

    Instalacje wodno-kalalizacyjne zostały zakończone pomyślnie w zeszłym tygodniu, więc teraz w kolejności do zrobienia jest elektryka.
    Jak to bywa z "fachowcami" w naszym kraju pan elektryk oczywiście ma poślizg, całe 2 tygodnie więc jest trochę czasu żeby ogarnąć coś na zewnątrz domu.
    W sobotę udało mi się trochę ogarnąć budowę ze wszystkich śmieci które teraz czekają na wywiezienie.

    W pierwszej kolejności zdecydowałem się na zabetonowanie krawężników które będą linią oddzielającą taras od ogrodu. Udało mi się umówić do pracy mojego znajomego który wie już wszystko i w czwartek ruszamy

    Betonujemy krawężniki, plantujemy ziemię w ogrodzie, kopiemy odprowadzenie deszczówki, poprawiamy drogę (wejdzie pewnie kolejne 50T kamienia ) no i oczywiście truskawka na torcie - ogrodzenie
    Słupki i panele mają zostać przywiezione na budowę w tym tygodniu - już nie mogę się doczekać żeby to wszystko pooglądać.
    Trochę tej pracy jest zaplanowane więc pewnie wszystko to będzie trwało ze 2 tygodnie jak nic. Ogrodzenie ponad 15a działki (z czego front będzie wylewany z betonu) wymaga nakładu pracy, ale cóż jak się już powiedziało A trzeba powiedzieć B

  3. #23

    Domyślnie

    Cześć Wojaku, wpadłam z rewizytą

    To najbardziej zwięzły dziennik jaki czytałam na tym forum
    Szybko, sprawnie i pozamiatane

    Jakie ogrodzenie będziecie robić? Mi się marzą gabiony ale koszt ogrodzenia ponad 350 mb w taki sposób mógłby nas wykończyć

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Cześć Wojaku, wpadłam z rewizytą

    To najbardziej zwięzły dziennik jaki czytałam na tym forum
    Szybko, sprawnie i pozamiatane

    Jakie ogrodzenie będziecie robić? Mi się marzą gabiony ale koszt ogrodzenia ponad 350 mb w taki sposób mógłby nas wykończyć

    Witam ponownie w moim dzienniku

    Trochę się opuściłem ostatnimi czasy i nie mam czasu na nowy wpis - trudności w pracy potrwają jeszcze do końca tygodnia
    Ale postaram się coś wyszkrobać.

    Co do ogrodzenia też początkowo zastanawiałem się nad gabionami ale zrezygnowałem - też mam ładnych set metrów ogrodzenia więc idę w panele ogrodowe czarne. Jedynie ściana frontowa będzie z lanego betonu i pomiędzy to stalowe belki - podobne jak w załączniku.

    Niestety pogoda nie pozwoliłą zacząć ogrodzenia bo koparka wjechała 3m w ogród i się zakopała...glina jest tak mokra że nic z tego nie będzie póki nie będzie ze 2 dni -10 A z drugiej strony nie chcę takich temperatur bo nie zrobię tynków w grudniu....buuu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-11-27_08h37_25.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	401853

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Elektryka czas start !

    Po kilkutygodniowym czekaniu na ekipę elektryków wczoraj nareszcie panowie rozpoczęli pracę. W niedzielę miałem z nimi jeszcze ostatnie spotkanie w celu już dokładnego omówienia miejsca każdego z włączników – wszystko poszło szybko i sprawnie.
    Obiecane mam iż całość prac potrwa do piątku i pozostanie czekanie na sprzyjającą pogodę aby ekipa od tynków mogła stanąć do walki !

    Mam nadzieję (chyba jak każdy z Was) że zimy w ogóle nie będzie w tym roku, a jak już będzie musiała być to będzie bardzo łaskawa

    Z domem wszystko idzie sprawnie i szybko natomiast z „terenami zielonymi” całkowita klęska.
    Ogrodzenie nawet nie rozpoczęte, krawężniki pod taras i chodniki wokół domu zabetonowane do połowy, ziemia w połowie nie rozplantowana – tak to jest jak wszystko mokre i nic nie wysycha…działka wygląda jak jedno wielkie pobojowisko (nawet gorzej niż podczas wykopów fundamentowych) – ale jak to mówią nie wszystko może być idealnie. Boję się tylko tego że ze wszystkim zostanę do wiosny, bo zima nie pozwoli na dokończenie tych prac w tym roku.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pora na WM !

    Jako iż elektrycy zakończyli swoje działania w założonym czasie, kolejnym etapem jest montaż wentylacji mechanicznej. Od 2 tygodni zacząłem się rozglądać za firmami z okolicy z pytaniami o wycenę i terminy prac.
    Zacznę od tego drugiego - żadna z ok 8 firm nie jest w stanie wykonać tych prac jeszcze w tym roku (a zacząłem kierować pytania w połowie listopada )
    Prosząc o wycenę całości dostałem oferty od 16-22 KPLN.
    Trochę wiem jak wygląda montaż takiej wentylacji więc takie ceny to jakaś kpina !

    Decyzja zapadła że WM wykonam sam - ciekawe tylko kiedy !
    Centralami na razie nie będę się zajmować bo to dopiero kupię na wiosnę, więc na pierwszy ogień pójdą przewody.
    Pierwsze na tapetę poszły rury spiro : wad i zalet nie będę tu przytaczał bo za chwilę któryś z forumowiczów pojedzie tu ze mną i po wie że to nie tak i wogóle
    Najważniejszą wadą dla mnie było to iż bądź co bądź na nieużytkowym (w obecnej chwili) poddaszu będą sporej wielkości rury no i będzie ich musiało być wiele metrów chcąc zostawić na środku poddasza ok 70m2 wolnej przestrzeni na późniejszy pokój.
    Kolejnym minusem okazały się wyliczenia - czyli odpowiedni przekrój rury głównej, przewodów docelowych, opory powietrza i cała reszta...

    Zabrałem się więc za takie same wyliczenia dla kanałów Flex i o dziwo wszystko poszło łatwo sprawnie i bezboleśnie. No i te plusy - cała instalacja w ociepleniu stropu !

    Kolejne zaskoczenie na + to zamówienie złożyłem w niedzielę, opłaciłem materiały a w poniedziałek została już do mnie wysłana paleta z towarem - włącznie ze skrzynkami rozdzielającymi gdzie każda skrzynka jest wykonywana na zamówienie klienta (samemu się je projektuje na stronie) i mają na to 5 dni

    No to chyba tyle odnośnie WM - jutro rozpoczynam "montaż"

    Aha no i jeszcze najważniejsze - całość WM wyniesie mnie ok 12 000 PLN (łącznie z centralą za 8000) a nie jak w ofertach firm na tej samej centrali za 20 000 !
    2 dni pracy - 8000 PLN w kieszeni

    Czasem myślę że powinienem się zająć montażem WM....

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam się w Twoim dzienniku.
    bardzo fajny dom Wam się szykuje. super wizualizacje łazienek wyszły. mała wcale nie jest taka mała, a duża w ogóle ma super układ.
    z wm mieliśmy tak samo. jak dostaliśmy wyceny, to stwierdziliśmy, że to lekka przesada.
    jako, że nie robiliśmy podwieszanych sufitów, zdecydowaliśmy się na cienkie zielone rury, które zmieściły się w stropie. mąż zamówił pakę, przyszła w kilka dni. sam porozkładał i kupa kasy została w kieszeni.
    niestety do tej pory nie mamy rekuperatora, więc trudno ocenić, jak to wszystko działa.

    powodzenia w dalszych pracach, aby szły bezproblemowo, a pogoda sprzyjała w realizacji planów.
    pozdrawiam
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    max-maniacy witam u siebie

    Łazienki myślę że do takiego domu są standardowe i będą idealne.
    Bez WM nie wyobrażam sobie już domu i kto nigdy nie użytkował ten nie wie jakie są plusy.
    W poprzednim też miałem cały system i dopiero na 100% przekonałem się na własnej skórze co oznacza cały rok świeże powietrze w całym domu.

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tynkujemy !!!

    Tak jak już pisałem w poprzednim poście kable na ścianach jeszcze bardzo nie "wyschnęły" a już trzeba je tynkować !
    WM jeszcze nawet nie rozpoczęta a już dzisiaj rozmawiałem z moim wykonawcą tynków (szwagier heheh) który mówi że wchodzą w poniedziałek!
    "Skoro mówiłeś że chcesz szybkiej budowy to lecimy"
    Kogoś tam udało mu się przenieść na inny termin i wchodzi na budowę - oj czeka mnie pracowity weekend, szczególnie że jutro wyjątkowo muszę jeszcze się zameldować w pracy na kilka godzin

    Tynki gipsowe Knauf diamant mam nadzieję że będą ładnie pozacierane - będę patrzył na ręce

    Dzisiaj kończę pracę o 12 i od razu jadę na budowę walczyć w WM to i może uda w końcu mi się porobić jakieś fotki i w przyszłym tygodniu będę mógł coś dodać na forum.

    Miłego weekendu
    Ostatnio edytowane przez Wojak65 ; 08-12-2017 o 09:41

  10. #30

    Domyślnie

    Ekspres!

    Ekhm, niniejszym się ujawniam. Czytam większość dzienników budowy, tylko mało co piszę...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam Iscra

    Noo postów masz 1531 więc coś tam gdzieś piszesz

    Ja miałem tak samo, zalogowany od 2014 cały czas na forum jako bierny czytacz i podglądacz

  12. #32

    Domyślnie

    No Wojaku, widzę, że dzielnie mnie gonisz Ja nie wspominam najlepiej tynkowania, ale z Ciebie już doświadczony budowlaniec, to nie będziesz miał tyle stresów. Powodzenia w kolejnych etapach. Sprawnie Ci to wszystko idzie Tylko zazdrościć
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    hehe, u nas z tynkowaniem było tak samo. przyleciał mąż i pyta się gdzie te oświetlenie do końca ma być, bo znalazł pod kościołem ekipę i za dwa tyg przychodzą. także do ostatniego dnia przed tynkami kładł kable. tylko tyle, że oświetlenie niezbyt wyrafinowane wyszło, po jednym kablu na pokój. nie umiałam szybko podjąć decyzji, ani czasu nie było.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    Witam Iscra

    Noo postów masz 1531 więc coś tam gdzieś piszesz

    Ja miałem tak samo, zalogowany od 2014 cały czas na forum jako bierny czytacz i podglądacz
    No, najwięcej we własnych wątkach Niedługo będzie trzeci
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziewczyny zapatrzylem się na Wasze budowy więc działam ostro
    Z tynkowaniem nie powinno być problemów, tynkuje ekipa szwagra (jedna z większych firm w okolicy) więc ładnie ich tam przypilnuja, nie muszę się niczym zajmować i nic dogladac.
    Oświetlenie bardzo starannie zaplanowane więc ładnych parę km kabla siedzi w ścianach. Dzisiaj dopiero skończyłem otwory pod WM więc niedziela zapowiada się na budowie żeby rozciągnąć przewody i zaślepic anemostaty....takie życie inwestorów.
    Miłego weekendu drogie Panie

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    WM tynki i co tam jeszcze

    Mam jakiś problem z dołączeniem zdjęć a myślałem że uda mi się w końcu coś dzisiaj wkleić

    We wtorek wybrałem się zobaczyć co tam fachowcy wyrabiają na budowie no i zastałem otynkowane całe sufity
    Muszę powiedzieć że biały tynk w surowym domu wygląda już bardzo ładnie i zbliża bardzo do wymarzonego stanu
    Tynk bardzo ładnie zatarty (panowie chyba czują twardą rękę swojego szefa a mojego szwagra na sobie

    Wstępnie szacowałem że jeśli panowie rozpoczną tynkowanie w poniedziałek to do soboty się uwiną z robotą - ekipa bardzo sprawna, szybka i dokładna natomiast podczas mierzenia wszystkiego okazało się że do wykonania jest ponad 800m2 tynku !!! i wyrobią się do weekendu ale kolejnego

    Oczywiście cały czas dokładam im coraz to nowszą robotę ale tym sposobem mam już ocieplony cały strop na poddaszu (190m2 w 2 warstwach po 10cm) oraz ułożoną folię i dylatację pod wylewki - więc strych na gotowo czeka już tylko na mixokreta

    Z WM walczyłem prawie cały poprzedni weekend jednak jestem bardzo zadowolony ze swojej pracy i z tego co udało mi się zrobić
    Na wiosnę pozostanie jedynie wykonanie dolotu i wyrzutni - no i tu mam mały problem...ścianki kolankowej prawie wogóle nie ma (1 pustak) a po ułożeniu ocieplenia i jak już będzie wylewka to okaże się że jak wyjadę rurami na zewnątrz budynku to znajdę się zaraz pod samym dachem.
    Teraz to już nie wiem czy w tedy spełni to swoje działanie (powietrze będzie zasysane w wystarczającej ilości) czy przenosić wyrzutnię i czerpnię w podbitkę (choć tego bym wolał uniknąć bo to dodatkowe koszty, praca i mniej estetyczny wygląd)

  17. #37
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    WM zdjęcia

    Okazało się że mój chrom nagle przestał obsługiwać wklejanie zdjęć na szczęście są jeszcze inne przeglądarki

    Poniżej trochę zdjęć z układania przewodów pe-flexa (jakość trochę kiepska bo forki były już robione wieczorem tylko na lampie z telefonu)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-15_09h40_00.jpg
Wyświetleń:	688
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	403204
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-15_09h40_07.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	403205
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-14_12h49_41.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	10,0 KB
ID:	403206
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-15_09h40_26.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	403207
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-15_09h40_36.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	403208

  18. #38

    Domyślnie

    No pięknie Wojaku Gratuluję samodzielnej pracy
    Kawał poddasza masz. Szkoda byłoby nie wykorzystać tej przestrzeni. Ale zaraz PU domu skoczy Ci ze 131 m2 do 200 m2
    Gdzie planujesz umieścić rekuperator?
    Ja też chciałam umieścić czerpnię i wyrzutnię w ścianie kolankowej, ale nie było miejsca. Mam rekuperator na parterze i przejście przez ścianę czerpni i wyrzutni też mam na parterze, pod stropem.
    Czemu uważasz, że kratki w podbitce są mniej estetyczne?
    Ja mam podbitkę pod skosem, to nie dało rady, ale u Ciebie będzie podbitka pozioma, to trudności z montażem nawiewu i wywiewu nie będzie. Mi się wydaje, że jak dasz kratki w kolorze podbitki, to będą mniej widoczne niż te w ścianie. Ja mam te wszystkie nieestetyczne bajery na elewacji nie widocznej, ani z drogi, ani od ogrodu, także mi wszystko jedno
    Pędzisz z tą budową, gonisz etap za etapem, tylko fotorelacja uboga A ja lubię zobaczyć, co się wyprawia
    Zdjęcia malutkie wklejasz i nie mogę sobie pooglądać
    Pozdrawiam
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pierwsza i ostatnia samodzielna praca pewnie heheh, niestety na nadmiar czasu nie narzekam

    Zdjęć mało bo niestety jak jestem na budowie to jest już grubo po 17 i panują straszne ciemności.
    Hmmm wogóle to mam problem z wklejaniem takich dużych zdjęć, jak klikam w ikonkę "dodaj zdjęcie" to wklejają mi się takie małe - a u innych widziałem dużo większe
    Docelowo to dom i tak będzie miał pewnie te 200m2 bo już się umówiłem ze swoimi dziećmi że będą na górze miały swój pokój gier (piłkarzyki, konsola, duży tv i takie tam) a może i ja coś swojego tam zamontuję - chciałbym w przyszłości saunę, więc będzie tam normalna podłoga i ścianki po obrysie z GK, czyli dokładnie 70m2.

    Co do czerpni/wyrzutni mam już kupione takie duże stalowe ale tak jak piszesz chyba będę musiał je sprzedać i kupić takie mniej widoczne zamontowane w poziomej podbitce.
    To wszystko dopiero na wiosnę więc narazie nie chce mi się nawet o tym myśleć.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Zajrzałam i ja

    Wojak, raaaaanyyyyy ale gnasz No jak burza, wow!!!
    Jaką temperaturę masz wewnątrz budynku? Nie bałeś się tynkować w grudniu? Wylewki widziałam na bociankach że też planujesz na zimę?

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony