dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie wycena okien Krispol

    Witam
    co sądzicie o tej wycenie ?
    https://megawrzuta.pl/download/f5fbf...54f77dafa.html

    https://megawrzuta.pl/download/43c71...a70094c5d.html

    tutaj inny sprzedawca co dziwne okna tansze a Uw lepsze jak patzeć na wybór okien ??


    wysyłąm plif pdf bo tak cchyba łatwiej bedzie
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 03-11-2017 o 16:19

  2. #2

    Domyślnie

    Ktoś cos podpowie ??
    Które okna z oknoplastu odpowiadają FEN 85
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 04-11-2017 o 10:44

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Mi się nie wyświetliły te oferty (nie mam cierpliwości do portali z tysiącem wyskakujących okienek). Także nie widziałem co wrzuciłeś.
    A jeśli chodzi o Oknoplast to porównywalne byłoby okno Termic (z tym, że w salonach będą proponować co najwyżej Winergetic - i też można go porównywać).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki
    Ok wrzucę na inny portal
    W oknoplascie mam tez ofertę na pixel i winergetic premium

    https://drive.google.com/file/d/0B_j...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B_j...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 04-11-2017 o 12:17

  5. #5

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    W ofercie Krispola nie podoba mi się brak ciepłej ramki, o ile dobrze odszyfrowałem związek określenia "aluminiowa" bo oferta jest opisana szeroko, ale wymaga wiedzy... Ciepła ramka to nie jest obowiązek.. ale tak po prostu nie wypada.
    W drugiej ofercie jest niby ciepła ramka (przy oknie z ornamentem brązowa a wszędzie szara (zwykle jasno szara, więc do antracytu lepiej pasuje czarna jeśli jest) - być może w programie nie mieli takiego pakietu - ale warto dopytać i zaznaczyć w umowie..
    Za to nie wiem co to za producent i profil. Nazwa termoline funkcjonuje w kilku firmach..
    Okucia - wygląda że Roto. Osobiście je wolę niż Winkhaus, ale w tym przypadku nie wiem co się dostaje. Krispol swoje okucie rozpisał lepiej i to im bym zaufał. Ostatnia sprawa - waga tych okien. Poz 10- balkon 180x225. U mojego dostawy on ma ok 180-190kg. Tu jest napisane 144kg - mało jak na pakiet trzyszybowy. Więc albo pomyłka, albo tak lekkie (czyli słabo wyposażone) okna. Obstawiam to pierwsze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    chciałem dopytać jak wyglądają wg. was firmy i modele jakby je rozpisać od" najlepszego do gorszego"
    krispol fen 92,
    krispol fen 85
    vertex v90+,
    oknoplast winergetic premium,
    adams ideal 8000,

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    chciałem dopytać jak wyglądają wg. was firmy i modele jakby je rozpisać od" najlepszego do gorszego",
    To ja proszę o rozpisanie w którym kraju żyją ludzie najlepsi, a w którym gorsi:

    Wielka Brytania
    Niemcy
    Włochy
    Hiszpania
    Polska
    PRO QUALITY

  9. #9

    Domyślnie

    Polska, Hiszpania, Włochy Wielka Brytania, Niemcy
    teraz możesz coś podpowiedzieć ??

    czyli np, winergetic premium jest na poziomie fen 85 ??

  10. #10

    Domyślnie

    Firma KRISPOL Sp. z o.o. zrezygnowała z prezentacji w Rankingu okien Pro Quality
    ktoś wie dlaczego ??

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Lekki offtopic. Ten ranking Pro Quality jest wogóle miarodajny? Pytam jaki lajik, który dopiero zabiera się za temat i będzie kupował okna za pół roku.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    Firma KRISPOL Sp. z o.o. zrezygnowała z prezentacji w Rankingu okien Pro Quality
    ktoś wie dlaczego ??
    Szczerze mówiąc nie wiem, ale pewnie z braku własnych badań ITT nie mogą być w topie, a nie chcą być w środku lub ogonie. Nie oni jedni. Producenci nie lubią, jak się od nich faktycznie czegoś wymaga. Kochają kupować nagrody, miejsca, tytuły, chwalić się nimi, a tu masz, w jakimś Rankingu na miejsce trzeba uczciwie zapracować. Świństwo!
    PRO QUALITY

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał janosik86 Zobacz post
    Ten ranking Pro Quality jest wogóle miarodajny? .
    Miarodajny pod jakim względem?
    PRO QUALITY

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Test,
    Ludzie mówiąc "miarodajny" mają na myśli prosty, łatwy, czytelny i kompleksowy. Mało kto się wczytuje w kryteria tego rankingu ani Twoje oczekiwania jawności technicznej /sprzedażowej ze strony producentów..

    Wygodnie jest chodzić na skróty i nie ważne ile swojej pracy włożysz w ten ranking. To docenią tylko nieliczni.
    Co więcej - idę o zakład, że 3/4 producentów nie wie o co chodzi w tym rankingu
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Test, Ludzie mówiąc "miarodajny" mają na myśli prosty, łatwy, czytelny i kompleksowy.
    Według Słownika języka polskiego "miarodajny" to taki, na którym można polegać; kompetentny; pewny. Mogę tylko powiedzieć, że w zakresie, którym zajmuje się Ranking robimy wszystko co jest możliwe by był miarodajny. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie jest prosty i łatwy, bo i zagadnienia, których dotyczy nie są proste i łatwe.
    PRO QUALITY

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar janosik86
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    146

    Domyślnie

    Jedyne zastrzeżenia co do rankingu mam takie że firma, która ujawnia więcej parametrów swoich okien ma więcej punktów. Ten producent, który nie ujawni jakiegoś parametru ma 0 co przesuwa go na dalsze miejsce. Wszystko jest ok, ale są parametry ważne i mniej ważne. Dlatego IMHO ranking może być nie miarodajny.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał janosik86 Zobacz post
    Jedyne zastrzeżenia co do rankingu mam takie że firma, która ujawnia więcej parametrów swoich okien ma więcej punktów.
    Zastrzeżenie z powodu jawności obowiązkowych badań na podstawie których producenci tworzą Deklaracje Właściwości Użytkowych? No cóż...

    Cytat Napisał janosik86 Zobacz post
    Ten producent, który nie ujawni jakiegoś parametru ma 0 co przesuwa go na dalsze miejsce.
    A jak szanowny Pan ma zamiar stwierdzić, czy właściwości deklarowane odpowiadają zbadanym, jeżeli producent nie ujawnia wyników badań? Większość nabywców i tak nie ma pojęcia o czym piszę, ale może ktoś jednak pojmie, że wiedzieć to lepsze niż wierzyć.

    Cytat Napisał janosik86 Zobacz post
    Wszystko jest ok, ale są parametry ważne i mniej ważne.
    Brzmi profesjonalnie, ale która z właściwości objętych Rankingiem jest mniej ważna albo która z nieobjętych jest ważniejsza dla przeciętnego nabywcy? Konkretnie proszę!

    Cytat Napisał janosik86 Zobacz post
    Dlatego IMHO ranking może być nie miarodajny.
    Jeżeli Ranking może być uznany za niemiarodajny z powodu ujawniania informacji technicznych, których producenci ujawniać nie chcą lub nie mogą, bo nie mają, to ja się poddaję. Chyba czas go zlikwidować, a Wy sobie aniołeczki kupujcie i sprzedawajcie te okna na komory, szyby i okucia, a potem montujcie "na piankę".. Bóg z Wami.
    PRO QUALITY

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Jeżeli Ranking może być uznany za niemiarodajny z powodu ujawniania informacji technicznych, których producenci ujawniać nie chcą lub nie mogą, bo nie mają, to ja się poddaję. Chyba czas go zlikwidować, a Wy sobie aniołeczki kupujcie i sprzedawajcie te okna na komory, szyby i okucia, a potem montujcie "na piankę".. Bóg z Wami.
    Nie ma się co denerwować i obrażać na świat. Trzeba dalej tłumaczyć swoje, wyjaśniać, rozmawiać, jak z dziećmi, przedszkolakami.. po polsku, po naszemu.. Nie każdy jest aż tak techniczny. Ja wiele razy mówiłem, że język Oknotestu jest zbyt trudny. Jak angielski. Niby każdy zna, ale na poziomie FCE to nie każdy...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie ma się co denerwować i obrażać na świat. Trzeba dalej tłumaczyć swoje, wyjaśniać, rozmawiać, jak z dziećmi, przedszkolakami.. po polsku, po naszemu.. Nie każdy jest aż tak techniczny. Ja wiele razy mówiłem, że język Oknotestu jest zbyt trudny. Jak angielski. Niby każdy zna, ale na poziomie FCE to nie każdy...
    Fin, ja się nie obrażam, skądże znowu. Przykro jedynie, gdy czyjeś "niezrozumienie" przełożone zostaje i wyrażone werbalnie jako zarzut "braku miarodajności", co oznacza, że Ranking jest "niekompetentny", "niepewny" i nie można na nim polegać. Wiem, że łatwiej rzucić kamieniem niż przyznać się do niewiedzy nawet wobec samego siebie, wiem że zarzut pochodzi od osoby anonimowej, której pewnie nigdy nie dane mi będzie poznać, ale do dalszej bezinteresownej pomocy dla uczestników FM raczej mnie to nie motywuje.
    PRO QUALITY

  20. #20

    Domyślnie

    wg. mnie taki ranking powinien być bo narzuca jakieś standardy
    byłem na jednej wycenie okien to pani mi odradzała ciepły montaż bo mi się grzyb na ścianach zrobi i to się musi wentylować...

    a teraz wróćmy jak możemy do wyboru okien bo chcę zamówić do połowy grudnia mam 3 opcje jakbyście mogli coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny

    1. vertex v90+ - 21000zł z montażem na pianę dopłata do montażu ( Folia w płynie SP925 od wewnątrz (obwodowo),
    od zewnątrz flizelina ME501 (boki okien i góra)) - 2100zł

    https://drive.google.com/file/d/18zJ...ew?usp=sharing


    2. winergetic premium 18000zł - "ciepły montaż" na na taśmach paroszczelnych i paroprzepuszczalnych

    https://drive.google.com/file/d/135-...ew?usp=sharing

    3. adams ideal 8000 - 17500zł 21000zł z montażem na pianę dopłata do montażu ( Folia w płynie SP925 od wewnątrz (obwodowo),
    od zewnątrz flizelina ME501 (boki okien i góra)) - 2100zł

    https://drive.google.com/file/d/14dF...ew?usp=sharing

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony